News

Kocaeli Haber

Kocaeli Haber

Kocaeli Haber – Kocaeli Emlakçılar Odası kurucu başkanlığını yapan Ahmet Pekin, emlakçılar odasının yolsuzluklar anıldığını söyleyerek mevcut başkan Alpay Hacıo…

Kocaeli Haber

Kocaeli Haber – Kocaeli Emlakçılar Odası kurucu başkanlığını yapan Ahmet Pekin, oda seçimlerinde başkan adaylarından Ufuk Turan’ı desteklediğini gazetemize açıkladı. Pekin, mevcut oda başkanı Alpay Hacıoğlu hakkında sert eleştiriler yaptı. Pekin, “Oda bizim zamanımızda projeler ile anılıyordu şu an yolsuzluk ile anılıyor” ifadelerini kullandı.

“Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı olarak Alpay Hacıoğlu geldi. Biz arkadaşlar çalışsın diye 3-4 yıl konuşmadık bile. Ancak arkadaşlar bizim kurduğumuz ve Türkiye’nin kaderini değiştirecek odayı ne hale getirdiler”

“Alpay Hacıoğlu’nu, Hikmet Erenkaya istedi diye dernek başkanı yaptık. Ancak şu an Hikmet Erenkaya ile birlikte Alpay’ı da gömdüm. Onların hepsi bu kente zarar veren insanlar. Durdukları yerde durmuyorlar. Oda bizim zamanımızda projeler ile anılıyordu şu an yolsuzluk ile anılıyor”

Bu odayı kuran kişi benim ama aday olmuyorum. Ben doğruları yaptım, anlamadılar. Yanlış yapan insanı getirdiler, neden aday olayım ki? Ben koltuk ile var olan değil koltuğu verenlerdenim. Bazı arkadaşlar koltuktan alanlardan, biz onları ilk başlarda tanımadığımız için onlara da ağabeylik yaptık. Gördüğümüz üzere bu insanlar, sadece kendi menfaatlerine çalışıyorlar.

Nuriye Köksal, bize 1 buçuk yıl önce geldiğinde aday olmak istediğini söyledi. Bizden icazet istedi. Ben de öyle bir şeyin uygun olmadığını dile getirdim yanı sıra kendi hür iradesi ile aday olduğu için de tebrik ettim. Odayı kurdum ama odaya aday olacak insanları ben belirleyecek değilim.

Eğer ki benim yol yürüdüğüm arkadaşlarımdan birisi aday olmazsa Alpay’ın karşısında Nuriye Hanım’ı destekleyeceğimi söyledim. Ancak yol yürüdüğüm arkadaşlarımdan biri aday olduğunda da destekleyemeyeceğimi ifade ettim.

Nuriye hanım da sevdiğim biridir, elimden geldiğince de yardımcı olmuşumdur. Ta ki Ufuk aday olana kadar. Ufuk aday olduktan sonra Nuriye Hanım’ın ofisine gittim. Aday çıkardığımızı ve desteklememizin söz konusu olmadığını söyledim. Nuriye Hanım ile abi kardeşliğimiz devam edecek. Kalan projelerin devam edebilmesi için Ufuk Turan ile yol alacağız.

Referans

Kocaeli Haber
www.bugunkocaeli.com.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu