News

Dolar ve euro bugün ne kadar? (10 Mayıs 2021 dolar-euro fiyatları)

Güncel Döviz Kurları

En güncel serbest piyasa döviz verileri. Anlık Dolar, Euro, Altın fiyatları ve tüm paritelerin en güncel verileri Garanti BBVA.com.tr’de. Hemen tıklayın!

Güncel Döviz Kurları

Döviz, yabancı ülkelerin resmi olarak kullanımda olan para birimlerine denilmektedir. Herhangi bir ülkenin parasının, başka bir ülkenin (veya ülkelerin) parasına dönüştürülmesiyle ilgili işlemler de döviz işlemi veya kambiyo işlemi olarak bilinmektedir. 

Diğer ülkelerin para birimlerinin Türkiye’de TL karşılığına ise “döviz kuru” denir. Örnek olarak; doların türk lirası cinsinden değerine dolar kuru, euronun türk lirası cinsinden değerine de euro kuru denir.

Döviz kuru, alış ve satış işlemleri olmak üzere iki farklı şekilde belirlenir. Döviz alış kuru, döviz alınması sırasında kullanılan fiyattır. Döviz satış kuru ise döviz satılması sırasında kullanılır.

Döviz kurları, serbest piyasa çerçevesinde alıcıların ve satıcıların karşılıklı olarak anlaşmaları ile belirlenir. Serbest piyasa döviz kurları, arz talep dengesi veya çeşitli nedenlerden dolayı anlık olarak farklılık gösterebilir. Ülkelerin ekonomilerindeki değişiklikler, alım-satım rakamlarında olan önemli oynamalar, güncel döviz kurları üzerinde farklılıklara sebep olabilir.

Güncel döviz kurları ekranından dolar, euro, pound ve diğer farklı para birimi kurları canlı olarak takip edilebilmektedir. Garanti BBVA İnternet ve Garanti BBVA Mobil’den istediğiniz miktarı kolay bir şekilde girebildiğiniz döviz kurları ekranından, alış ve satış fiyatlarını detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca kurlarda son durum oranlarını takip etmek için Garanti BBVA döviz hesaplama aracını kullanabilir, dolar ve euro fiyatları ile tl kuru arasında veya farklı para birimleri ile ayrıntılı hesaplamalar yapabilirsiniz.

Döviz dönüştürücü aracını kullanmak için tek yapmanız gereken çevirmek istediğiniz rakamı yazdıktan sonra alış/satış fiyatı seçiminizi yapmaktır. Dönüştürmek istediğiniz para birimini ‘’alım yapılacak tutar’’ ya da ‘’satış yapılacak tutar’’ bölümüne yazdıktan sonra tutarın karşılığını ekranda görebilirsiniz.

Bütün döviz kurlarını ve çapraz kurları paragaranti’den de takip edebilirsiniz.

Değişim oranı bir önceki günün kapanış tutarı üzerinden hesaplanmaktadır.

Finans Portalı

Katılım bankacılığı alanında yatırım faaliyeti sunan Kuveyt Türk’ün Finans Portalı yatırım fonları, haberler ve yorumlar sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Finans Portalı

1 Aylık Vade

13,46 TL(%)

0,91 USD(%)

0,44 EUR(%)

CANLI döviz kurları: 10 Mayıs dolar ve euro ne kadar oldu? Dolar, euro ve sterlin kaç TL? – Takvim

CANLI döviz kurları: 10 Mayıs dolar ve euro ne kadar oldu? Dolar, euro ve sterlin kaç TL? - Takvim

Döviz kurunda yaşanan son dakika gelişmeler 10 Mayıs sabahı merak edilen konular arasında yerini aldı. Döviz kurlarındaki hareketlilik devam ederken gözler alış satış fiyatlarına çevrildi. Dün kapanışı 8,2364 TL seviyelerinden yapan Dolar TL fiyatı gün içerisinde 8.2373 TL seviyelerinde seyrediyor. Bu gelişmeler sonrası vatandaşlar, dolar fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak edip araştırmaya başladı. Peki, 10 Mayıs Dolar ve euro ne kadar? Dolar, euro ve sterlin kaç TL oldu? İşte anlık döviz kurları!

10 MAYIS GÜNCEL DÖVİZ KURU FİYATLARI!

DOLAR NE KADAR?

Dolar alış: 8,2379

Dolar satış: 8,2500

Dolar kuru bugün ne kadar? (10 Mayıs 2021 dolar – euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? 10 Mayıs Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar kuru bugün ne kadar? (10 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar , haftanın ilk iş günü 10 Mayıs 2021 sabahında 8,23 lira bandının üzerinde yer alıyor.

Dolar/TL, spot piyasada 8,2336 lira alış fiyatı, 8,2561 lira satış fiyatıyla el değiştiriyor.

Euro /TL ise aynı dakikalarda 10,016 lira alış fiyatı, 10,034 lira satış fiyatı seviyesinde yer alıyor.

Referans :
www.garantibbva.com.tr
www.kuveytturk.com.tr
www.takvim.com.tr
www.samsunsonhaber.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button