News

Nvidia GeFORCE Now Game Plus GeFORCE Now, Nvidia nın bulut oyun servisi. NVIDIA GeForce Now Game Plus, oyun oynamak için oyun bilgisayarı toplama zahmetinden kurtarıyor. ÜCRETSİZ

Nvidiadan şaşırtan GeForce NOW Türkiye hamlesi – ShiftDelete.Net

NVIDIA imzalı bulut oyun hizmeti GeForce NOW Türkiye pazarına Turkcell ile giriş yaptığını açıklamıştı. GAME+ bu sabah kullanıcılarına bir e-posta gönderdi.

Nvidiadan şaşırtan GeForce NOW Türkiye hamlesi - ShiftDelete.Net

NVIDIA imzalı bulut oyun hizmeti GeForce NOW Türkiye pazarına Turkcell ile giriş yaptığını açıklamıştı. GAME+ adı altında ülkemize gelen streaming ağı bu sabah kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. Aldıkları mail ile neye uğradıklarını şaşıran çok sayıda oyuncu, sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi.

GFN powered by GAME+ servisine gelen ilk eleştiriler fiyatlandırma konusunda yaşanmıştı. Premium paketi aylık 74,9 TL olan platform lansmana özel 3 aylık Premium’u 149,7 TL‘ye vereceğini açıklamıştı. Ancak kullanıcılar bu duruma isyan etti. Fiyatla alakalı Turkcell ile uzlaşmaya varamayan oyuncular şimdi yeni bir önemli haberle güne başladı. Yurt dışındaki sunuculardan uygulamaya abone olan kullanıcılar için yolun sonuna gelindiği anlaşıldı.

15 Mart’tan itibaren Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek olan NVIDIA’nın bulutta oyun hizmeti GeForce Now Türkiye fiyatı ve paketleri açıklandı.

Gönderilen maile “Türkiye’de yerel GeForce NOW hizmetini sunmak için GAME+ ile ortaklık kurduğumuzu size bildirmekten heyecan duyuyoruz,” cümlesiyle başlandı. Alışık olduğumuz oyun oynama deneyiminin burada aynı şekilde devam edeceği belirtilirken; NVIDIA’nın temel donanım ve yazılımının da korunacağı ifade edildi.

NVIDIA tarafından işletilen GeForce NOW hizmetini 3 Mayıs’a kadar kullanmaya devam edebileceksiniz,” diyen e-postada kullanıcıları sosyal medyaya döken o cümlelere yer verildi. Daha hızlı ve sorunsuz bir hizmet için Türkiye’deki kullanıcıların yurt dışından aldığı abonelik paketlerinin GAME+’a aktarılacağı açıklandı. Böylelikle gecikme sürelerinin Ankara’daki sunucular sayesinde çözülebileceğinin altı çizildi. Bunun üzerine birçok oyun tutkunu, GAME+’ı fiyatı ve aldığı bu karar yüzünden eleştirmeye başladı.

Daha önce yabancı sunuculardan GeForce NOW’a abone olan kullanıcılara para iadesi yapılıp yapılmayacağı ise şimdilik belirsiz. Kimi kullanıcılar kendisine gönderilen e-postada parasının tam olarak iade edileceği söylerken, kimisiyse buna hiç değinilmediğini dile getirdi. Henüz bir soru işareti olarak kalan bu sorunun yakında yeni bir e-postayla yanıtlanacağı tahmin ediliyor.

.: Peki ya siz GAME+ platformunun fiyatları ve alınan bu kararı nasıl yorumluyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

400 mAh batarya kapasitesine sahip Mi Watch, 1.5” büyüklüğündeki ekranı ile göz kamaştırıyor. Spor aktivitelerinizi takip etmenin yanı sıra…

3200 mAh bataryası ile 60 dakika içerisinde tamamen şarj olur ve 120 dakika boyunca çalışabilir. 12 adet sensöre sahiptir, cep telefonu ile kontrol…

Turkcell ve NVIDIAdan online oyun servisi için iş birliği: NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS – Webrazzi

Turkcell, GAMEPLUS ismine sahip olacak olan yeni oyun platformu için NVIDIA GeForce NOW ile iş birliğine gitti.

Turkcell ve NVIDIAdan online oyun servisi için iş birliği: NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS - Webrazzi

Turkcell’in bulut tabanlı oyun platformunu 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtacağını Webrazzi Summit 2020 çerçevesinde duyurduğunu geçtiğimiz Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise konu ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Turkcell, GAMEPLUS ismine sahip olacak olan yeni oyun platformu için NVIDIA GeForce NOW ile iş birliğine gitti.

Paylaşılan bilgilere göre yapılan NVIDIA GeForce NOW, GAMEPLUS iş birliği ile Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Nvidia’nın online oyun servisi olan GeForce Now’ın geçtiğimiz yılın Şubat ayında Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanıma sunulduğunu ve sistemin detaylarını daha önce sizlere aktarmıştık. 

Oyun oynamak için güçlü donanım ihtiyacını ortadan kaldıran sistem, güncel oyunların stream edilerek oynanmasına olanak tanıyor. NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS sayesinde en yeni oyunları oynamak, internet üzerinden film izlemek kadar kolay ve ulaşılabilir hale gelecek.

Cyberpunk 2077, The Witcher serisi, Fortnite, League of Legends ve Apex Legends gibi 650’den fazla oyunu kataloğunda bulunduran NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS, yeni çıkan popüler oyunlarla kataloğunu sürekli güncelleyecek.

Sıradaki haber

NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS aboneleri kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın tüm bu oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60 Fps olarak oynayabilecek. Aylık ve dönemsel abonelik modeliyle çalışacak olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS’ta Steam, Epic Store, Uplay, Riot ve daha birçok güçlü platformun desteği bulunuyor.

Türkiye’de bulut tabanlı oyun sektörü için önemli bir adım attıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, bulut tabanlı oyun servislerinin tüm oyun ekosistemini kökünden değiştireceğini ve bu alanda çığır açacak bir yenilik olduğunu paylaştı.

Sektörün bir numarası NVDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformları olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacaklarını belirten Erkan, bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacakları iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedeflediklerini de paylaştı.

İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet verecek olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS’ı ilk kullananlardan olmak isteyen oyun severlerin buradan ön kayıt oluşturmaları gerekiyor.

referans :
shiftdelete.net
webrazzi.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button