News

Haneler küçülüyor, aileler yoksulluk sınırının altında yaşıyor!

Bölgede 1 Mayıs kutlaması: Yan yanayız, umudu büyütüyoruz – Özgür Manşet

DİYARBAKIR – Diyarbakır, Batman, Dersim, Van, Hakkari, Urfa, ve Adıyaman’da 1 Mayıs kutlanırken, DİSK Diyarbakır Bölge Temsilci Hasan Hayri Eroğlu, tüm yasaklara rağmen alanlarda olacaklarını belirterek, “Yan yanayız, umudu büyütüyoruz” dedi. 1 Mayıs, Diyarbakır, Batman, Urfa, Adıyaman, Van, Hakkari ve Dersim’de yapılan açıklamalarla kutlandı. DİYARBAKIR Amed Emek ve Demokrasi Platformu’nun, 1 Mayıs dolayısıyla […]

Bölgede 1 Mayıs kutlaması: Yan yanayız, umudu büyütüyoruz - Özgür Manşet

DİYARBAKIR – Diyarbakır, Batman, Dersim, Van, Hakkari, Urfa, ve Adıyaman’da 1 Mayıs kutlanırken, DİSK Diyarbakır Bölge Temsilci Hasan Hayri Eroğlu, tüm yasaklara rağmen alanlarda olacaklarını belirterek, “Yan yanayız, umudu büyütüyoruz” dedi.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

E-posta Adresi

Abone ol

Ailemiz küçülüyor: Yalnız yaşayanlarda artış var

Türkiye’de ortalama hanehalkı büyüklüğü geçen yıl 3,3 kişi oldu. Türkiye İstatistik Kurumunun “İstatistiklerle Aile 2020” bülteni yayımlandı …

Ailemiz küçülüyor: Yalnız yaşayanlarda artış var

BEĞENDİM

SON DAKİKA HABERLERİ

Türkiye’de ortalama hanehalkı büyüklüğü geçen yıl 3,3 kişi oldu. Türkiye İstatistik Kurumunun “İstatistiklerle Aile 2020” bülteni yayımlandı.

EN FAZLA ‘AİLE’ MUTLU EDİYOR

Yaşam Memnuniyeti Araştırması 2020 sonuçlarına göre, 18 ve üzeri yaştaki bireyler arasında kendilerini en fazla ailelerinin mutlu ettiğini belirtenlerin oranı yüzde 69,7 oldu. Gelir ve yaşam koşulları araştırması sonuçlarına göre, eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert medyan gelirinin yüzde 60’ı dikkate alınarak belirlenen sınıra göre yoksulluk oranı 2019’da yüzde 21,3 olarak hesaplandı. Hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde en yüksek payı yüzde 24,1 ile konut ve kira harcamaları alırken, ikinci gıda ve alkolsüz içecek , üçüncü ise ulaştırma oldu.

Evlerin yüzde 90’ında internet var

referans :
ozgurmanset.net
haber-turkiye.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button