News

Aytemiz Alanyaspor dan fan token anlaşması

ALANYASPOR TO LAUNCH FAN TOKEN ON SOCIOS.COM

ALANYA, MAY 7th 2021: Turkish Süper Lig side Alanyaspor, in partnership with blockchain providers for the sports and entertainment industry Chiliz, have announced plans to launch an $ALA Fan Token on…

ALANYASPOR TO LAUNCH FAN TOKEN ON SOCIOS.COM

Scroll down for TR, FR, PL, JP, ES, ZH, KR

ALANYA, MAY 7th 2021: Turkish Süper Lig side Alanyaspor, in partnership with blockchain providers for the sports and entertainment industry Chiliz, have announced plans to launch an $ALA Fan Token on fan engagement and rewards platform Socios.com in the coming months.

Alanyaspor finished fifth in last season’s Süper Lig and were also runners-up in the Turkish Cup. The club are currently in fifth position in this season’s table. $ALA Fan Tokens are collectible digital assets, minted on the Chiliz blockchain, that provide owners with access to voting rights in polls, VIP rewards, exclusive club and sponsor promotions, AR-enabled features, chat forums, games and competitions on Chiliz’ fan engagement and rewards mobile app Socios.com.

Socios.com is a direct-to-consumer (D2C) platform that leverages blockchain technology to provide the world’s leading sporting organizations with the tools to engage with and monetize their global fanbases.

The Alanya-based side will become the fifth Turkish club to launch a Fan Token, joining

Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir and Göztepe on the Socios.com roster.

The announcement takes the total number of partners in the Socios.com network up to 28. The Socios.com network consists of a host of major international sporting properties, including European soccer giants FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan and Manchester City. The world’s premier MMA organization UFC® announced plans to launch a Fan Token on Socios.com earlier this week, while NHL side New Jersey Devils became the first US sports franchise to partner with Socios.com last week.

Chiliz $CHZ is a crypto unicorn with a market capitalization of $3B. Chiliz has major global expansion plans and will continue to grow their existing presence in Turkey and throughout Europe, while increasing their global network with new partnerships in the US, UK, Asia and South America.

The company recently opened a Turkish office and has multiple office locations around the world. In 2021, Chiliz will open new US, European and South American headquarters in New York, Madrid and Sao Paulo. Chiliz generated revenues of $30M in 2020 that was shared with partners and is targeting $200M in 2021.

Details on the launch date for the $ALA Fan Token, the price and the first poll will be revealed soon.

Alanyaspor President Hasan Çavuşoğlu said: “We are pleased with this agreement that will bring our club, which we want to move forward day by day, into the digital world with the active participation of our fans.

“With the $ALA Fan Token, our fans will have a significant impact on club decisions and benefit from the multiple interaction and reward opportunities available on Socios.com.

“We are extremely excited for our Fan Token launch and are looking forward to great interest from our fans. We are proud to have Aytemiz Alanyaspor join the Socios.com family, which includes the world’s leading clubs, and make our club stronger in the global digital arena.”

Alexandre Dreyfus, Founder and CEO of Chiliz and Socios.com, said: “This latest announcement means that almost a quarter of all Süper Lig clubs have now partnered with Socios.com to launch Fan Tokens.

“The biggest clubs in Turkey — and throughout the world — are using Fan Tokens and Socios.com to increase engagement with their global fanbases.

“Our vision is to evolve passive fans into active fans and it’s very fitting that this evolution is currently happening faster in Turkey, where the passion of supporters is so high, than anywhere else.”

Alanyaspor “taraftar token”larıyla kripto para piyasasına girecek – TRT Spor – Türkiye`nin güncel spor haber kaynağı

Alanyaspor Kulübü, kripto para dünyasına “taraftar token”larıyla girmek için blokzincir şirketi Chiliz ile iş birliği yaptı.

Turuncu-yeşilli kulüpten yapılan açıklamada, “ALA Fan Token”ın lansman tarihi, fiyatı, maksimum arz ve ilk oylamayla ilgili detayların yakında açıklanacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, turuncu-yeşilli camiayı taraftarın aktif katılımıyla dijital dünyada da öne çıkarmak istediklerini ifade etti.

Anlaşmadan mutluluk duyduklarını aktaran Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“ALA Fan Token ile taraftarımız kulüp kararlarında önemli etki sahibi olacak ve ‘Socios.com’da yer alan çok sayıda etkileşim ve ödül fırsatından faydalanacak. Fan token lansmanımız için son derece heyecanlıyız ve taraftarımızdan büyük bir ilgi bekliyoruz. Bu iş birliğiyle Aytemiz Alanyaspor’un dünyanın sayılı kulüplerinin yer aldığı Socios.com ailesine katılmasından ve kulübümüzü global dijital arenada da güçlü kılmaktan dolayı gururluyuz.”

Chiliz ve Socios.com Kurucusu, Üst Yöneticisi Alexandre Dreyfus da Alanyaspor’un katılımıyla Süper Lig kulüplerinin neredeyse dörtte birinin Fan Token’ları başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurduğunu kaydetti.

Dreyfus, Türkiye’deki ve Avrupa’daki mevcut varlıklarını büyütmeye devam edeceklerini, kısa süre önce Türkiye ofisini de açtıklarını belirtti.

ALANYASPORDAN FAN TOKEN ANLAŞMASI – Lider Gazete: Antalya Haber ve Antalya Spor Son Dakika Haberleri

Alanyaspor, Socios.com ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla Alanyaspor, “fan token” çıkaracak beşinci Türk ekibi oldu.

ALANYASPORDAN FAN TOKEN ANLAŞMASI - Lider Gazete: Antalya Haber ve Antalya Spor Son Dakika Haberleri

Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe’nin ardından fan token çıkaracak beşinci Türk takımı Aytemiz Alanyaspor, futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için kurulan Socios.com ile anlaşma imzaladı. Alanyaspor, dünya futbolunun önemli kulüpleri FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan ve Manchester City’nin ardından, Socios.com ile ortaklık kuran 28’inci partner oldu.

ÇIKACAĞI TARİH AÇIKLANACAK

Alanyaspor, Chiliz ile ortaklık kurarak $ALA Fan Token’larını gelecek aylarda futbolseverle buluşturacak. $ALA Fan Token sahipleri, oylamalarda yer alma haklarına, VIP ödüllere, özel kulüp ve sponsor promosyonlarına, AR destekli içeriklere, sohbet forumlarına, ilgili oyun ve yarışmalara erişim olmak üzere çok çeşitli avantajlara erişebilecek. Chiliz, 2020’de partnerleriyle paylaşılan 30 milyon dolarlık gelir elde etti ve 2021’de 200 milyon doları hedefliyor. $ALA Fan Token lansman tarihi, fiyatı ve ilk oylamayla ilgili detaylar ise daha sonra açıklanacak.

‘ÖDÜL FIRSATINDAN FAYDALANACAK’

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Her geçen gün daha ileriye taşımak istediğimiz kulübümüzü taraftarımızın aktif katılımıyla dijital dünyada da öne çıkaracak bu anlaşmadan mutluluk duyuyoruz. $ALA Fan Token ile taraftarımız kulüp kararlarında önemli etki sahibi olacak ve Socios.com’da yer alan çok sayıda etkileşim ve ödül fırsatından faydalanacak. Fan token lansmanımız için son derece heyecanlıyız ve taraftarımızdan büyük bir ilgi bekliyoruz. Bu iş birliğiyle Aytemiz Alanyaspor’un dünyanın sayılı kulüplerinin yer aldığı Socios.com ailesine katılmasından ve kulübümüzü global dijital arenada da güçlü kılmaktan dolayı gururluyuz” dedi.

VİZYON VURGUSU

Chiliz ve Socios.com kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise “Bu son duyuru, tüm Süper Lig kulüplerinin neredeyse dörtte birinin fan token’ları başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurduğu anlamına geliyor. Türkiye ve dünyanın en büyük kulüpleri, küresel taraftar kitleleriyle etkileşimi artırmak için fan token’ları ve Socios.com’u kullanıyor. Vizyonumuz, pasif taraftarlığı aktif taraftarlığa dönüştürmek ve bu evrimin, şu anda taraftarların tutkusunun başka herhangi bir yerden daha yüksek olduğu Türkiye’de gerçekleşiyor olması çok anlaşılabilir bir durum. Chiliz $CHZ, 3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Chiliz’in büyük çaplı küresel genişleme planları var. ABD, İngiltere, Asya ve Güney Amerika’da yeni ortaklıklar ile küresel ağını güçlendirirken, Türkiye’deki ve Avrupa’daki mevcut varlığını büyütmeye devam edecek. Kısa süre önce Türkiye ofisini açtık ve dünya çapında birçok ofisimiz bulunuyor. 2021’de Chiliz, New York, Madrid ve Sao Paulo’da, yeni ABD, Avrupa ve Güney Amerika merkezlerini açacak” diye konuştu.

FAN TOKEN NEDİR?

Fan token, diğer adıyla taraftar token’lar, spor kulüpleri ile taraftarları arasında etkileşimi artırmak, taraftarlara söz hakkı vermek ve onlara çeşitli avantajlar sunmak amacıyla çıkarılmış olan token’lar. Bunun yanı sıra taraftarlar, fan token’ı yatırım amacıyla da değerlendirebiliyor.

DHA

 

referans :
medium.com
www.trtspor.com.tr
www.lidergazete.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button