News

Tarafını seç! Mercedes mi, Bmw mi?

Tarafını Seç. – TeknoSeyir

Tarafını Seç.

Tarafını Seç. - TeknoSeyir

soru mu bu şimdi, tabii ki sağdaki. Ne demişler paran varsa Alman, yoksa alman

Şimdi bu araçlar hemen hemen aynı yıl üretim. Bmw 102 beygir güç üretirken alfa twinspark ve varyatör teknolojisini kullanıp 120 beygir üretiyor

İşte petrol head

Alfa Romeo ? alacam en sonunda bi tane vuycam kıybacı. Almadık geçen sene fiyatlar yürüdü gitti arkadaş ?

Honda tabiki ?

Benim tarafım bu taraf. ?(Her ne kadar şu an Ford olsa da)

@brave Bakmaya doyamıyorum ya. Yenileri de güzel ama özellikle bu kasaya hastayım.

@erkan123 Anca hasta oluruz zaten. ?

@erkan123 Ben tercihi çoktan yaptım maalesef. ? Daha genç arkadaşlara gelsin bu öneri.

Bundan ötesini seçtirmiyor oyun.

@brave Direksiyonsuz araç yazıp ilk çıkanı ekledim. Bilmiyorum.

@brave asimetri mi siz bir de honda civic içini görün aşırı derece direksiyona eğimli konsolu var. fotolarda pek belli olmuyor

Araba dediğin şahin gibi olur taraf belli … ( bmw iyi )

@brave tenceresi tavası güzeldir bu arabanın

@brave Bak nasılda yakıyor ?

Alfa 156’nın busso’lusu lazım ?

GARDAŞIM KİM KAYBETTİ BUSSOLUYU BİZ BULALIM. 2 litre twin sparklısına bakarız ancak

@fatihkinik 2 sene oldu sanırım Alfa line diye bir servis var. Orada beklerken bir tane gelmişti, dibim düştüydü. ?

İŞTE ARADIĞIM CEVAP

@brave ferrari motorlu mübarek hayallerimizi süslüyor meret ???

Alfa da nerenin kazası? ?

Aşağı Milano’ya Bağlı

@brave Giulia’nın 2.0’ına Akoto 2017’de 240.000 lira demişti. O zaman bok varmış gibi mekan açma düşüncesi vardı. Salak herif neyine senin kafe al geç giulia nı hatırladıkça sinirleniyorum.

@brave yok ona o zamanda güç yetmiyordu. 540 bin diyorlardı ? Ama şeyi hatirliyorum ötv olmasa aliyordum ?

@yasinc ötv olmasa dostum beler neler alırız

Vu tu tu tu baba mrb ?

Karşılaştırmak Alfa’ya ayıp olur.

BMW mi Mercedes mi? Hangisi Daha İyi? – arabam.com

Yıllardır otomotiv sektörünü domine etmiş, sektörün gelişimi için büyük çaba sarf etmiş bu ikiliyi kendi aralarında karşılaştıracağız, BMW mi Mercedes mi?

BMW mi Mercedes mi? Hangisi Daha İyi? - arabam.com

Prestijli, konforlu, lüks, yüksek performanslı gibi sıfatlarla eşlemiş otomobillerin birçoğunun önünde BMW ya da Mercedes amblemlerini görebilirsiniz. Yıllardır otomotiv sektörünü domine etmiş, sektörün gelişimi için büyük çaba sarf etmiş bu ikiliyi kendi aralarında karşılaştıracağız, BMW mi Mercedes mi?

Bu tarz ikilemler hayatımız boyunca hep oldu, olmaya da devam edecek. Söz konusu iki Alman otomotiv devinin de kendilerine göre sağladıkları avantajlar var. Bu avantajlar tercihlerinizi yapma konusunda sizlere büyük kolaylık sağlıyor olsa da işiniz hala zor. Neredeyse; karşı karşıya açılmış McDonalds ve Burger King arasında seçim yapmak kadar zor olan bu durumda, ancak sizi kutuplaştıracak bazı nüanslar tabi ki mevcut. Gelin sizlere bu nüanslardan bahsedelim ve sonunda bir BMW insanı mısınız yoksa bir Mercedes insanı mısınız ona karar verelim.

Öncelikle “En iyisi budur!” diyemeyeceğimiz bir karşılaştırmanın içerisindeyiz. Bu yüzden, nelerden taviz verebileceğinizi ve tam olarak neyi istediğiniz için önemlidir. Günlük kullanımda en çok kullandığınız ya da kullanmayı en sevdiğiniz özellikleri barındıran otomobil sizin için en doğru olanıdır. Bu konuda da 3 majör konu sayabiliriz; Güvenlik, performans, stil.

Güvenlik bir otomobil seçerken kritik derecede önem taşıyor. Kimse, bir heyecanla satın aldığı otomobilin kendisinde derin yaralar ve kötü anılar oluşturmasını istemez. Bu sebepten öncelikle trafik kurallarına dikkat etmelisiniz. Bu dikkatinizi destekler nitelikte olarak, sahip olduğunuz aracın güvenlik teknolojileri sizlere ekstra bir koruma elbette ki sağlayacaktır. Bu kıyaslamada uzun bir geçmişe sahip olan Mercedes Benz özellikle son yıllarda kayda değer ilerlemeler kaydetse de BMW da ondan geride kalmadı.

Güvenlik söz konusu olduğunda iki marka da benzer sonuçlar ortaya koyuyor. Örneğin geçen yıl yapılan Euro NCAP testlerinde BMW 3 Serisi’nin ve Mercedes-Benz CLA’nın videolarını sizler için aşağıya ekledik. Söz konusu iki araç da 5 yıldızla, çok güvenli olarak değerlendirilmiş ve dereceleri de birbirlerinin neredeyse aynısı.

Korumanız gereken bir aileniz varsa, güvenlik ve güvenilirlik bir numaralı endişelerinizdir. Ama kim sadece bu özellikler için bir Mercedes veya BMW kullanmak ister?  Bu sebepten benzer güvenlik seviyelerine sahip bu iki otomobilin bir de performanslarını değerlendirmek gerekiyor. Tabi ki performans aracın olduğu segmente göre değişir ancak bu ikilinin olmadığı masa yok.

Neredeyse her segmentte isimleri olan bu Alman devlerinden BMW’nin ürettiği yüksek performanslı otomobiller genel olarak; 2, 3 ve 4 Serisi, X4 ve X5 gibi otomobillerdir. Mercedes, yüksek performans gösterenleri zorlamak için S-Serisi, CLS ve SL gibi otomobiller üretse de bu segmentteki yeri bence o kadar da sağlam değil.

Dünya üzerinde Mercedes F1 takımı diye bir gerçek varken kimseye Mercedes’in performansını eleştirmek düşmez ama biz haddimizi biraz aşalım ve BMW’ye kıyasla daha ağır otomobiller ürettiklerini ve bu durumun manevra kabiliyetinde, dar yollarda sorun oluşturabildiğini söyleyelim ve böylesine güçlü bir motor ile düşük manevra kabiliyeti birleşince ortaya çıkabilecek sorunları hayal etmeyi de sizlere bırakalım. (Not: Mercedes ile viraj alamazsınız demiyoruz sadece BMW ile karşılaştırıldığında daha hantal bir sürüş sunduğunu söylüyoruz.)

Bir araba ne kadar güvenilir ya da ne kadar performanslı olsun eğer çirkinse rağbet görmeyecektir. Dodge Nitro ve DeLorean bu durum somut örnekleridir ki liste daha da uzayıp gidebilir. Bir Mercedes ya da BMW seçerken çirkin bir otomobil alma ihtimaliniz yok ancak birbirlerine üstünlük sağladıkları bazı modelleri mevcut. Bu üstünlüklerse tamamen görecelidir.

İç mekân söz konusu olduğunda Mercedes bayrağı kimseye bırakmaz. Bir Mercedes’te çok sayıda konfor ve modern kolaylık bulunur. Deri, krom ve ahşapla dolu olan aracınıza girmek, dış ortamın olmadığı başka bir dünyaya adım atmak gibidir. BMW’da ise ergonomik bir tasarım ön plandadır. Her şeyin bir yeri vardır ve tüm tuşlar kolay erişilebilir şekilde konumlandırılmıştır. Bu durum Mercedes’te de çok farklı sayılmaz ancak iç tasarımda Mercedes teknolojisi ile BMW ergonomisi ile ön plana çıkar.

Dış tasarımda hemen hemen hepimiz herkesin imreneceği tarzda otomobillere sahip olmak isteriz. BMW ve Mercedes bu konuda sizi mahcup etmeyecektir. Ancak BMW, herkesin de bildiği gibi hem atik hem de karizmatik duruşuyla daha genç kitleye hitap eder. Mercedes markası ise daha az keskin kenarlar ve çizgiler ile daha fazla zarafetle şık lüksü tercih edenlerin seçimidir.

İkili arasındaki sert pazarlama savaşları yüzlerimizde tebessüm olacak tatlı atışmalar olarak da zaman zaman karşımıza çıktı.

Mercedes 100 yıllık rekabet için teşekkür ettiği ancak son 30 yılda üstünlüğü rahat bir şekilde kazandığı için biraz sıkıcı olduğunu anlatan bir video paylaşmıştı.

BMW de Mercedes’in emekli olan CEO’su Dieter Zetsche’yi bir videoda BMW’ye bindirdi.

Mercedes’ten “BMW’dan kurtulun, özgür dünyaya katılın.” mesajlı bir reklam çalışması oldu.

“Bir Mercedes size zevkli sürüşler getirebilir.” mesajıyla bir Mercedes kamyonu ile taşınan BMW’lar.

Ve cadılar bayramı atışması;

BMW: Her araba favori kahramanı gibi giyinebilir.

Mercedes: Bu iyiydi! Gerçekten korkunç bir kostüm. Özellikle radyatör ızgaraları.

İki durumda da kaybetmenizin imkânı yoktur. Hem Mercedes hem de BMW inanılmaz derecede sofistike, birinci sınıf ve yüksek performanslı lüks otomobillerdir. Hangisinin sizin için doğru olduğuna karar verdiğinizde, arabanızdaki en önemli özellikleri düşünün. Lüks ve konfor mu yoksa atiklik ve karizma mı? Bunlara siz karar verin ve yorum kısmında bizimle paylaşın, BMW mi Mercedes mi? Hangisi daha iyi?

BMW mi Mercedes Mi

BMW İlanlarımızı Görmek için Tıklayın!

Mercedes Benz İlanlarımızı Görmek için Tıklayın!

referans :
teknoseyir.com
www.arabam.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button