News

Mustafa Er: Şehrin hep beraber ayağa kalkması gerekiyor – Bursaspor Haberleri – Spor

Mustafa Er: Şehrin hep beraber ayağa kalkması gerekiyor – Bursaspor Haberleri – Spor

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, 3-0 kaybettikleri Ankara Keçiörengücü maçını değerlendirdi. Er, son maçlarını kazanmak istedikleri ancak çok basit ve bireysel hatalardan goller yediklerini dile getirdi. Bundan sonraki sürece dair konuşan Mustafa Er, Tek dileğimiz tekrar ayağa kalkacak organizasyonumuzun olması, şahıslar önemli değil, kulübün etrafında toplanıp kulübü ayağa kaldırmak önemli. Önemli olan, şehrin hep beraber ayağa kalkması gerekiyor. Bu sağlandığı zaman, her şey çok daha sağlıklı olacaktır” diye konuştu.

Mustafa Er: Şehrin hep beraber ayağa kalkması gerekiyor - Bursaspor Haberleri - Spor

TFF 1. Lig’in 34. haftasında Ankara Keçiörengücü’ne 3-0 kaybeden Bursaspor, sezonu 10. sırada tamamladı. Karşılaşmanın ardından Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, mücadeleyi değerlendirdi. Üzgün olduklarını dile getiren Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, son maçlarını kazanmak istedikleri ancak çok basit ve bireysel hatalardan goller yediklerini dile getirdi.

Oyunun kontrolünü ellerinde tuttuklarını, ilk yarının sonunda gelen golün ise oyuncuların direncini düşürdüğüne işaret eden Mustafa Er, ikinci yarı ise geri dönmeye çalıştıklarını ancak bunda başarılı olamadıklarını ifade etti.

Sezonun da değerlendirmesini yapan Mustafa Er, zor bir sezonun yaşandığını vurgulayarak, “Tüm kulüpler için pandemiden dolayı zor bir sezondu, bütün kulüplerin sıkıntıları vardı. Bizim ekstra sıkıntılarımız vardı. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Geldiğimiz noktada sezonun başlamasına 10-12 günlük süre vardı, takım Kovid-19 vakalarından dolayı kampa gidemedi, bir tane hazırlık maçı oynayabildik. Sezon başında sıkıntılar yaşadık. İkinci yarıya girerken de çok iyi bir hava yakalamıştık fakat Kovid-19 vakaları oldu, o 5 haftalık süreçte sadece bir puan alabildik. 17 tane bu sene profesyonel ligde ilk kez oynayan oyuncumuz var, altyapımızdan çok değerli oyuncular çıktı. Kulübün marka değerini çıkarma açısından önemliydi. Sıkıntılarımız vardı fakat bunu başardık, oyuncularımız sadece Türkiye’den değil Avrupa kulüplerinin de radarına girdi. Bursaspor’un etrafında şehri toplayabilmek için çok uğraştık, pandemiden dolayı yeteri kadar başarılı olamadık. Bunda pandeminin de etkisi vardı, insanlar ekonomik anlamda kendisini toparlamak istiyor. Sezonun genelinde başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz, Play-Off yapabilirdik fakat genel itibariyle başarılı görüntü çizdik” dedi.

“ŞEHRİN BERABER AYAĞA KALKMASI GEREKİYOR”

Bundan sonraki sürece dair de konuşan Mustafa Er, “Lig bitmeden görüşmeleri çok doğru bulmadığımı söylemiştim. Süreç bundan sonrasında hızlı bir şekilde ilerleyecek. Tek dileğimiz tekrar ayağa kalkacak organizasyonumuzun olması, şahıslar önemli değil, kulübün etrafında toplanıp kulübü ayağa kaldırmak önemli. Önemli olan, şehrin hep beraber ayağa kalkması gerekiyor. Bu sağlandığı zaman, her şey çok daha sağlıklı olacaktır” diye konuştu.

Referans :
www.fanatik.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button