News

Ot Çeşitleri, İsimleri: Hangi Ot Neye İyi Gelir?

Humana İyi Geceler Bitki Çayı 200 gr

Humana İyi Geceler Bitki Çayı 200 gr uygun fiyatla ebebek.com da.

Humana İyi Geceler Bitki Çayı 200 gr

Hızlı iade sistem ile 5 adımda ürün iadesi yapabilirsiniz. Üstelik kargo firmasını aramanıza gerek kalmadan iade paketiniz adresinizden alınacaktır.

 1- Üyelik girişinden sonra “Siparişlerim” sayfasını açın

 2- İade talebinde bulunmak istediğiniz siparişte yer alan “İşlemlerim” seçeneğini tıklayın

 3- İade etmek istediğiniz ürünleri işaretleyin ve iade formunu doldurun

 4- İade edilecek ürünü adresinize gelen kargoya teslim edin

 5- İade  işlemlerinizi ilgili siparişiniz içinde yer alan “İadem nerede” seçeneği ile kolayca takip edin.

Ürün iadesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

 • Hızlı iade seçeneği 14 günlük cayma süresi için geçerlidir.

 • İade etmek istediğiniz siparişi ve ürünleri seçerek, iade formundaki bilgileri tamamlamanız gerekmektedir.

 • Kargo görevlisi gelmeden önce iade edilecek ürünlerin, hasar görmeyecek şekilde ayrıca bir kutu içine koyarak hazırlanmış olması gerekiyor. Paketlenmemiş, ağzı açık olan ürünler, kargo şirketlerinin ürün taşıma koşullarına aykırı olduğu için teslim alınmayacaktır.

 • Satın aldığınız ürünün iadesi sistemsel olarak kampanya veya promosyon hesaplaması ile tamamlanır.

 • Hediye çeki olarak kazanılan ürün ya da ürünlerin iadesinde, hediye çeki iptal olur. Eğer çek iade işleminden önce kullanılmış ise oluşan fark iade bedelinden düşer.

 • İade ürünleriniz depomuza teslim edildikten sonra kontrol edilerek 2 iş günü içinde sonuç bilgisi paylaşılacaktır.

 • Anne ve bebek sağlığı için orjinal ambalajı açılmış ürünlerin iade ve değişimi bulunmamaktadır.

 • Kullanılmış ürünlerde yaşanabilecek teknik sorunlar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın belirlediği kapsamlara göre değerlendirilir. Bu ürünlerin Türkiye’de bulunan yetkili teknik servisler tarafından, garanti kapsamı dahilinde incelenmesi gerekmektedir.

 • Kurumsal fatura seçeneğiyle verilen siparişlerde, iade talebi girilmemelidir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu ‘iade faturası’ ve ‘iade irsaliyesi’ (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

Bunun dışında yapılacak olan iadeler için dikkat edilmesi gerekenler:

 • Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız.

 • Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir. Faturanın arka yüzündeki iade formu eksiksiz doldurulmalı ve iade alanı imzalanmalıdır.  İade formunda yer alan açıklama alanları ve iade nedeni eksiksiz ve dikkatli doldurulmalıdır.

 • Ayıplı ürünler için iade ya da değişim tercihi mutlaka seçilmelidir.

 • İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.

 • İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir. Ürünler adresimize gönderilirken orijinal  kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir  koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir.

 • Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu ‘iade faturası’ ve ‘iade irsaliyesi’ (ya da irsaliyeli  fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

Ökse Otu Nedir

Ökse otu nedir, faydaları nelerdir? Ökse otuna dair bilmeniz gereken bilinen detaylar bu yazıda, şimdi sen de keşfet!

Ökse Otu Nedir

Her mevsim yeşil kalabilen ökse otu, değişik bir görünüme sahiptir. Bitki, sağlıklı yaşam amacı ile farklı şekillerde kullanılabilir. İlaç kullanmayı sevmeyen kişiler tarafından çeşitli amaçlar için kullanılan ökse otu, ağaçların dallarının uçlarında zeytinin ilk haline benzeyen görüntüsü ile dikkat çeker. Beyaz toplar halinde bulunan bitkinin meyvesi patladığında yapışkan bir madde ortaya çıkar. Eski çağlardan beri, alternatif tıp yöntemlerinde tercih edilen bitki, faydalarından dolayı ilaç yapımında da kullanılır. Zamanında toplanan ökse otu, çeşitli işlemlerden geçirilir.

Görüntüsü ile şaşırtan ökse otu, farklı ağaçlar üzerinde yaşadığı için yarı asalak ya da parazit olarak bilinen bir canlıdır. Elma, erik, kiraz, kestane, akçaağaç, akasya, kavak, söğüt, meşe ve armut ağaçlarının üzerinde yaşayan bitkinin yöreye göre ismi farklılık gösterir. Çekem, Burç ya da Gökçe ağacı ile Viscum, Gui, Mistletoe olarak da isimlendirilen ökse otu, tohumsuz bir bir türdür. “Ökse otu nedir?” sorusuna yanıt olarak, en fazla 100 cm’ye ulaşan dallarının ucunda beyaz yuvarlak meyvelere sahip sarmaşık şeklinde gelişimini tamamlayan bir bitki olduğu söylenebilir. Ortalama ömrü 70 yıl olan bitki sonbahar ve ilkbaharın ilk aylarında açar. Toplandıktan sonra yıl boyu kullanılabilen ökse otu, yapraklarının dört mevsim yeşil kalması ile ünlüdür. Özellikle Türkiye, Bulgaristan, Bosna Hersek, Türkistan ve Arnavutluk ülkelerinde yetişir. Bitkinin yeşil ve oval yapraklarını gördükten sonra rahatlıkla toplayabilirsiniz. Halk arasında gevele, güvelek ve purç gibi isimler ile de anılan ökse otunun tüketiminde tomurcuklar kullanılmaz. Ökse otunun beyaz ve şeffaf tomurcukları içerisinde visin adında bir madde bulunur. Tomurcuklar çeşitli işlemlerden geçirilerek ilaç yapımında kullanılır hale getirilir.      

Bitki çaylarının her biri farklı şekillerde tüketilerek faydalarını gösterir. Özellikleri  ile sağlığınızı olumlu yönde etkileyen bir bitki olan ökse otu, sıklıkla tercih edilir. Öksürük, soğuk algınlığı, faranjit, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarının iyileşme sürecinde kişinin rahatlamasına katkıda bulunan ökse otu, içerisindeki anti bakteriyel maddeler ile zararlı hücrelerin sayısının azalmasına yardımcı bir bitkidir. “Ökse otu faydaları nelerdir?” sorusunun herkes için farklı yanıtları bulunur. Stresli bir günün sonunda, size yatıştırıcı etkisi yardımcı olan ökse otu, uykusuzluk sorununuzun çözümünde de destekçidir. Menopoz dönemindeki kadınların yaşadığı hormonal dengesizliklerin, kalp çarpıntılarının ve streslerin azalmasını sağlar. İshal sorunu yaşadığınızda, iyileşme sürecinizi hızlandıran bitkilerden biri olan ökse otu çayı tüketmeniz gereken bir içecektir. Ökse otu faydaları arasında kötü huylu tümörleri küçültmek de yer aldığı için bu bitki, kanser ilaçlarının içerisinde de yer alır. Ökse otu sayısız faydası ile insan yaşamında önemli bir yere sahiptir.  

“Ökse otu ne işe yarar?” sorusunun cevabı, nasıl kullanıldığına bağlı olarak verilebilir. Ökse otunu kullanacağınız alana göre  merhem ya da çay olarak evinizde bulundurabilirsiniz. Ökse otu çiçeklerini ve bir yemek kaşığı tereyağını mikserde krem kıvamına getirdikten sonra böcek sokmaları, yara ya da uçuklara sürebilirsiniz. Bitki, vücudunuzdaki yaraların iyileşme sürecine destek olur. “Ökse otu nasıl kullanılır?” sorusuna bir diğer tavsiye de kurutulmuş ya da taze olarak bulabileceğiniz bitkinin çayının yapılmasıdır. Bir fincan kaynamış suya 1-1,5 kaşık kurutulmuş ökse otu atıp 8-10 dakika demlenmesini beklemelisiniz. Küçük bir süzgeç ile parçalarını ayırdıktan sonra rahatlıkla içebilirsiniz. Eğer elinizde taze ökse otu var ise bir fincan oda sıcaklığında olan suya 1 çay kaşığı ökse otu atıp, 1 gün boyunca oda sıcaklığında demlendirmelisiniz. Ardından, süzerek ökse otlarını ayırabilir ve ısıtarak içebilirsiniz.   

Kilo verdiren bitki çayları ve faydaları! Bitki çayı içerek zayıflama yöntemleri – Diyet Haberleri

Sinir ve stresli durumlarda rahatlık hissi verdiği için severek tüketilen bitki çayları, hem ruhen hem de bedenen oldukça faydalıdır. Şifalı olmasının yanı sıra

Kilo verdiren bitki çayları ve faydaları! Bitki çayı içerek zayıflama yöntemleri - Diyet Haberleri

Sinir ve stresli durumlarda rahatlık hissi verdiği için severek tüketilen bitki çayları, hem ruhen hem de bedenen oldukça faydalıdır. Şifalı olmasının yanı sıra kilo vermeyi de kolaylaştıran bitki çaylarının ne işe yaradığını ve hangilerinin zayıflatmada en etkili olduğunu sizler için ele aldık. İşte kilo verdiren bitki çayları ve faydaları…

Geçmiş dönemlerde hasta kimseleri iyileştirmek maksadıyla çeşitli otları bir araya getirerek karışımlar hazırlanırdı. İçerisinde kullanılan enteresan bitkilerden dolayı bu karışımlar günümüzde ‘koca karı ilaçları’ şeklinde de nitelendirilmektedir. Uzman onayı alarak tüketilmesi gereken bitki çayları, içerdikleri maddelerden dolayı herkeste aynı etkiyi oluşturmaz, fayda sağlamayacağı gibi zarar bile verebilir. Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına da iyi gelen bu bitki çayları, sağlık açısından vücuda faydalı olabildiği gibi diyette kilo vermek isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Doğru kullanıldığı zaman hem iyileştirme görevini üstleniyor hem de kilo vermeye yardımcı olan bitki çayları ile hızlı ve sağlıklı yollarla zayıflayabilirsiniz. Peki kilo verdiren bitki çayları hangileri? İşte yanıtı…

Çay içmek kilo aldırır mı? Yemekten sonra çayı şekerli içerseniz...

İLİŞKİLİ HABERÇay içmek kilo aldırır mı? Yemekten sonra çayı şekerli içerseniz…

ZAYIFLATAN EN ETKİLİ BİTKİ ÇAYLARI

1- YEŞİL ÇAY

yeşil çay

Kilo vermek isteyen kişilerde artık su içmek gibi sıradan bir hale gelen ve tüketilmesi gereken yeşil çay, güçlü antioksidan kaynağıdır. Sabahleyin uyandığınızda içeceğiniz 1 bardak yeşil çay gün boyu enerjik olmanızı sağlayacak ve sizi sık sık tuvalete çıkaracaktır. Metabolizmanızın çok hızlı bir şekilde çalıştığını kanıtlayan bu eylem, zayıflama yolunda en önemli adımlardandır.

2- BİBERİYE ÇAYI

biberiye çayı

Yemekten sonra hazmedilmesi sıkıntılı yiyeceklerin sindirimi rahatlatmasına yarayan biberiye çayı, vücuttaki zararlı toksinleri atarak kabızlığa da iyi gelir. Sadece çayının değil aynı zamanda biberiye yağını göbek bölgesini sürüp streç film ile sardığınızda o bölgedeki yağları terleme yoluyla erittiği de biliniyor.

3- KUŞBURNU ÇAYI

Kuşburnu çayı

Bilimselliği yapılan araştırmalarla da kanıtlanmış kuşburnu çayı kilo problemiyle mücadele eden bitki çaylarından biridir. Özellikle de obezite bireylerdeki karın yağlarını azalttığı tespit edilen kuşburnu çayı, doğal C vitamini bakımından oldukça boldur.

4- ISIRGAN OTU ÇAYI

ısırgan otu çayı

Kadınlarda meydana gelen ödem sorunu, ısırgan otu çayının tüketilmesiyle beraber vücuttan dışarı atılarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Vücutta biriken şişkinliği dışarı attığı için zayıf görünmek maksadı ile ısırgan otu çayı tüketilebilir.

Referans :
www.e-bebek.com
www.lipton.com
www.yasemin.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button