News

Samsun da esnafa 1000 lira yardım

Loading the player...

1000 TL sosyal yardım başvuru nasıl yapılır? Bin TL korona yardımı tarihi belli oldu 

Türkiye’nin korona virüse karşı mücadelede ihtiyaç sahibi ailelerinin mağdur olmaması için 2 milyon haneye bin TL yardım yapılacak. Sosyal yardım Samsun Haber | Samsun Son Dakika | Samsun’dan Haber

1000 TL sosyal yardım başvuru nasıl yapılır? Bin TL korona yardımı tarihi belli oldu 

2 milyon 111 bin haneye 1000 TL‘lik korona ödemesi yapılacak.

NTV canlı yayınına katılan Aile Bakanı Selçuk, bin TL’lik ödeme için tarih verdi. Korona virüs nedeniyle 2 milyon 111 bin haneye bin TL nakdi yardım yapılacak.

Bakan Selçuk şunları söyledi:

1000 TL’lik nakdi yardım 1 Nisan günü ödenmeye başlayacak., TC numaralarına bütün hanelerimize göndereceğiz. PTT aracılığıyla ödemeler yapılacak.

2 milyon hane olduğu için , ortalama hanede 4 kişi olduğu için 8 milyon kişiye bu ödemeler yapılacak. Biz bu süreçte hiçbir vatandaşımızı desteksiz bırakmayacağız.

Sosyal yardımdan faydalanan haneler yardım alacak.

43 programımız var. Bazıları düzenli yardımlar.

Düzenli yardım alanların bir kısmını kapsama almış olduk. 

Diğer fazda da ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyoruz.

İllerde SYDV’ler var. Valiler ve kaymakamlar ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

Vatandaşlara ricam vakıflara fiziki müracaat etmesinler. Telefonla başvuru yapsınlar. 

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı’nda açıklamalarda bulundu.

Açılışta Türkiye’nin Savunma Sanayii’nde attığı adımların önemine değinen Cumhurbaşkanı, tam kapanmayla süreciyle ilgili memur ve esnaflara yönelik müjdeyi de verdi.

Memur maaşlarının 10 Mayıs’ta yatırılacağını duyuran Recep Tayyip Erdoğan, esnafa yönelik sağlanan bin liralık kira yardımının süresinin de 1 ay daha uzatıldığını açıkladı.

Erdoğan ayrıca, ihtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımın 1100 liraya çıkartarıldığını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar VİDEO

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Memurlarımıza ve esnaflarımıza vereceğimiz müjdeler var. Emeklilere 2018 yılında başlattığımız bayram ikramiyesi ödemesinin tutarını 1000 liradan 1100 liraya yükselttik. Memur maaşlarını 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırıyoruz.

Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz.

TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin taksit ödemelerini 1 Temmuz 2021’e kadar erteliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan önemli açıklamalar #1

YENİ DESTEK PROGRAMI BAŞLATILIYOR

KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz. Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek.

Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak. Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi’den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan önemli açıklamalar #2

Haber Kaynagi :
www.samsunhaber.com
www.ensonhaber.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button