News

Milli ekonomiye 564 milyarlık katkı

Milli ekonomiye 564 milyarlık katkı

Vakıfbank, 2020 yılından bugüne sarkan pandemi şartlarında da büyümesini sürdürdü. Şirket açıklamasında, Türkiye ekonomisine katkının bir önceki …

Milli ekonomiye 564 milyarlık katkı

BEĞENDİM

SON DAKİKA HABERLERİ

Vakıfbank, 2020 yılından bugüne sarkan pandemi şartlarında da büyümesini sürdürdü. Şirket açıklamasında, Türkiye ekonomisine katkının bir önceki yıla göre yüzde 43 oranında artarak 564 milyar TL’ye çıktığı ifade edildi.

AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ 721 MİLYAR TL

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Geçen yıl, pandeminin finansal piyasalara tüm etkilerine rağmen hemen her alanda pazar payımızı artırarak Türkiye’nin aktif büyüklükte en büyük 2 bankasından biri konumuna ulaştık” diye konuştu.

MEVDUATLARI ARTIYOR

PAZAR PAYI YÜKSELİŞTE

İstihdamı destekleyen, yerli ve milli üretime katkı sağlayan imalatçı ve ihracatçılar başta olmak üzere tüm VakıfBank müşterilerine en üst seviyede hizmet verme hedefiyle çalışmalarını yürüttüklerini belirten Üstünsalih, “Toplam nakdi kredilerimiz yılın ilk üç ayında sektör ortalamasının üzerinde bir oran olan yüzde 6,2 artışla 448 milyar TL’yi aştı. Bir önceki yılın aynı dönemine bakıldığında pazar paylarımızda ciddi bir artış görüyoruz. 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 10,8 olan nakdi krediler pazar payımız yüzde 11,9 seviyesine; toplam aktiflerdeki pazar payımız ise yüzde 9,5 seviyesinden yüzde11 seviyesinin üzerine çıktı” dedi.

Referans :
haber-turkiye.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button