News

iOS Mobil Uygulaması

‎Hayat Eve Sığar App Store’da

‎Hayat Eve Sığar yazılımına ilişkin yorumları okuyun, müşteri oylarını karşılaştırın, ekran görüntülerine bakın ve yazılım hakkında daha fazla bilgi edinin. Hayat Eve Sığar yazılımını indirin ve iPhone, iPad ve iPod touch’ınızda keyfini çıkarın.

‎Hayat Eve Sığar App Store’da

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.Bu uygulama ile ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ geçişi sağlanabilecektir.

Sürüm 2.3.2

Aşı kartı geliştirmeleri yapıldı.Arayüz iyileştirmeleri yapıldı.Sağlıklı günler dileriz.

15.5 B Oy

Yoğunluk haritasındaki renklerin açıklamaları uygulamada yer almalı. Yeni oluşan mavimsi halka, yeşil, sarı ve kırmızılaşmış alanlar ne demek oluyor. Ve Bluetoothlar açık olmasına rağmen bizleri etkileşimde göstermiyor. (Yorum üstüne basılı tutup yararlı derseniz daha çabuk ulaşacaktır yetkililere ??)

Eskiden hangi bölgede ne derece yoğunluk olduğunu renkler sayesinde biliyorduk şimdi ise sadece risk durumu yazıyor fakat kırmızı veya mavi renkler çıkmıyor haritaya bastığım zamanda ise saçma sapan şekilde dönüp kalıyor uygulama acilen düzeltilmesini rica ederim. Yorumum dikkat çekmesi için üzerine basılı tutarak yararlı dermisiniz programı kullanabilmek adına.

Sevgili uygulamayı geliştiren yetkililer iphone5 İOS 10.3.4 versıyonunda uygulama calısmıyor butcem yeterli olmadıgı için ;yenı bır cıhaz alamadıgımdan dolayı rica ediyorum her vatandas gıbı benımde uygulamayı kullanma HAKKIM oldugunu dusunerek uygulamayı iphone 5 kullanıcıları için yenıden gelıstırırsenız ve bu uygulamayı kullanarak bu illet hastalıktan belkıde kurtulma şansım olacagı için sızden tekrar tekrar rica ediyorum lutfen uygulamayı bız ipone 5 kullanıcıları için guncelleyın

T.C. Saglik Bakanligi adlı geliştirici, uygulamanın gizlilik politikasına göre verilerin aşağıda açıklandığı gibi işlenebileceğini bildirdi. Daha fazla bilgi için geliştiricinin gizlilik politikası bölümüne bakın.

Geliştirici, bu uygulamadan herhangi bir veri toplamaz.

Gizlilik uygulamaları, kullandığınız özellikler veya yaşınız gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı Bilgi

Türkçe, İngilizce

Aile Paylaşımı etkinleştirildiğinde en fazla altı aile üyesi bu uygulamayı kullanabilir.

Binlerce Android ve iOS uygulaması bilgilerinizi sızdırıyor

ABD merkezli bir güvenlik firmasının araştırmasına göre Andorid ve iOS’ta bulunan binlerce uygulama cloud üzerinden bilgilerinizi sızdırıyor. Bilgileri sızdıran uygulama sayısı Android’de 11,877, iOS’ta 6,608 olarak tespit edildi.

Binlerce Android ve iOS uygulaması bilgilerinizi sızdırıyor

ntv.com.tr 05.03.2021 – 08:27

Twitter’da bir dönem sona erdi: Fotoğraflar kırpılmayacak

Blue Origin uzay için tarih verdi: 1 koltuk satışta

WhatsApp’ta süre doluyor: Veri ilkelerini kabul etmeyenlerin hesapları silinecek

Çin’in uzaya gönderdiği roket kontrolden çıktı: Her yere düşebilir

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Pro Max’in maketi ortaya çıktı

Bilim insanları Venüs’ün gizemini çözdü: En yakın komşumuzda bir gün ne kadar sürüyor?

iOS Mobil Uygulama Geliştirmeye Başlamak

Şirket içerisinde 2018 -Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz ve oldukça ilgi gören Mobil Uygulama Geliştirmeye Başlamak eğitimini-sunumunu buraya aktarmaya karar verdim. iOS uygulama geliştirmeye meraklı…

iOS Mobil Uygulama Geliştirmeye Başlamak

emre gürses

Jan 8, 2018·4 min read

Şirket içerisinde 2018 -Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz ve oldukça ilgi gören Mobil Uygulama Geliştirmeye Başlamak eğitimini-sunumunu buraya aktarmaya karar verdim. iOS uygulama geliştirmeye meraklı olan ve bir türlü başlayamayan o kadar çok arkadaşım var ki. Başlayamama sebebleri hepsinin birbirinden farklı olması rağmen, ortak noktaları bu konuda gerçek ve doğru bilgi eksikliği. Bu hikayenin ana konusuda bana en çok sorulan sorulardan derlediğim sunumu anlatmaya çalışacağım.

Teknolojinin gelişimini anlatan tüm yazılarda;

“Son 25 yıldaki gelişim, bundan önceki 3 asırdaki gelişimden daha fazladır.”

bu söz alıntılanır. Sonuna kadar katılıyorum. Fakat bu sözü mobil uygulama geliştirme tarihine baktığımızda biraz revizyon etmemiz gerekiyor. O zaman buyrun;

“10 yıldaki gelişim, geçtiğimiz bir asırdaki gelişimden daha fazla.”

Bu sözü kanıtlamak için aşağıdaki tarihlere bakalım mı?

1-) MOBIL UYGULAMA GELİŞTİRME TARİHİ

Gördüğünüz gibi mobil uygulama tarihi 2008 yılında başladı. Yıl kaç 2018. Yani 10 senelik bir geçmişe sahip olunan Mobil uygulama geliştirme serüvenine ne çok şey sığdırdık demi? Konumuzdan sapmadan devam edecek olursak;

2-) HANGİ IDE KULLANACAĞIZ — Xcode

3-) MACBOOK & WİNDOWS BİLGİSAYAR

Bu soru bana en çok sorulan soruların başında geliyor. Hocam bende bir Windows bilgisayar var. Bununla iOS uygulama geliştirebilir miyim? Bu sorunun cevabı evet geliştirebilirsin. Fakat bu seni yoracak, Apple’ın hazzını alamayacaksın, sadece emülatörde deneme yapabileceksin. iOS’a uygulama geliştirme yapabilmek için Windows bilgisayara sahipseniz.

O yüzden genelde yeni başlayacak olup, bi deneyeyim beğenirsem yazacağım diyenlere, maddi açıdan çok büyük imkanı olmayanlara, çekinceleri olan insanlara, hobi amaçlı uğraşacak kimselere bu yolu önerebilirim. En azından deneyip görürsünüz. Beğenirseniz 2. yolu denersiniz. 2.yol ne mi?

2. yol ise Apple’ın bilgisayarı satın almak. Apple Ürünü bilgisayarlar

bunların içerisinde en uygun fiyatlısı MacMini.

4-) HANGI PROGRAMLAMA DİLİ KULLANACAĞIZ

Amacımız dilleri anlatmak değil ama kısaca bahsetmek gerekirse;

Objective C

Swift

6-) SWİFT mi — OBJECTİVE C mi?

Buna siz karar verin diye bu hikayeyi yazıyorum. Ancak yukarıda yazdığım sebeblerden ötürü bir çok kişinin Swift öğrenmeyi tercih ettiğinide söylemeden geçemeyeceğim. Banka’da çalıştığımız için gizli olduğunu düşündüğümüz kod bloklarını paylaşamıyoruz. Aşağıdakilere bakarak karar vermeye çalışın lütfen.

Aşağıda basit bir method var. Bu Objective C ile yazıldı. Muhtemelen size karmaşık gelecektir.

Birde aynı işi yapan Swift ve Objective C kod bloklarını ekleyelim mi?

6-) NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM

Aslında en güzel öğrenme yöntemi proje yapmaktır. Fakat bir dil hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız proje yapmaya başlamadan önce temel konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Eğer iPhone kullanıyorsanız iBook uygulamasından üçretsiz sekilde Swift ile ilgili Apple’ın yazdığı kitaplara erişebilirsiniz. Ayrıca iTunesU uygulamasıyla da Standford üniversitesinden Paul amcanın anlattığı Swift derslerini izleyebilirsiniz. iPad yada Xcode üzerinden Playground projesini açarak Swift dilini kurcalama imkanınız var. Bunlardan bir kaç tanesi aşağıda listeledim.

Çok uzun bir yazı yazmak istemedim, ancak bu kadar küçültebildim 🙂 Umarım faydalı olmuştur.

referans :
apps.apple.com
www.ntv.com.tr
medium.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button