News

Dekorasyon Önerileri Evinizin enerjisini yenilemek için öneriler

Daha Huzurlu Bir Ev İçin Feng Shui Dekorasyon Önerileri

Daha Huzurlu Bir Ev İçin Feng Shui Dekorasyon Önerileri

Rüzgar ve su anlamına gelen Feng Shui, doğal enerjiyi ortamla uyumlu hale getirmeyi amaçlayan bir Çin öğretisidir. Rüzgardan ve sudan gelen enerjiyi yaşam alanlarına taşıyabilmek; daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha mutlu olmak isteyenlerin gözdesi olan Feng Shui tarzı dekorasyon ile ilgili önemli bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Feng Shui felsefesi yalınlığı ve enerji akışını savunur. Bu nedenle bu felsefenin en önemli kurallarından biri ev dekorasyonunda kullanılmayan, kalabalık yapan, sevilmeyen, bozulan, çalışmayan ve fazla olan eşyalara yer verilmemesidir. Doğanın enerjisini ve huzurunu evinizde hissetmek için Feng Shui prensiplerini uygulamak istiyorsanız işe fazla eşyalardan kurtularak başlayabilirsiniz.

Hava ve ışık iyi enerjinin iki temel kaynağıdır. Bu nedenle Feng Shui felsefesine göre yaşam alanlarındaki iyi enerjinin arttırılması için ışıktan ve temiz havadan mümkün olduğunca çok yararlanmalıdır. Evinizdeki fazla eşyalardan kurtulduktan sonra siz de pencereleri açıp evinizi havalandırarak, ev dekorasyonunuzda yeşil bitkilere yer vererek ve doğal ışıktan maksimum ölçüde yararlanarak temel Feng Shui prensiplerinden birini yerine getirebilirsiniz.

Feng Shui felsefesi mekanlarda elementleri simgeleyen renklerin kullanılmasını öğütler. Tek renk kullanımının yeterli olmadığını ve doğanın enerjisini çoklu renk kullanımıyla yansıtmak gerektiğini savunan Feng Shui’ye göre özellikle aile boyu birlikte zaman geçirilen ev kısımlarının dekorasyonunda birden fazla renk kullanılmalıdır.

Feng Shui dekorasyon önerilerinin özünde bir felsefe yatar; mutfakların bereketinin arttırılması için mutfak tezgahlarında bozulmayan gıdalara yer verilmesi önerisinin nedeni de budur. Feng Shui huzurunun mutfaklara yansıtılabilmesi için etrafın kesinlikle derli toplu olması ancak tezgahta görünür bir şekilde bozulmayan yiyecek bulunması gerekir.

Feng Shui felsefesine göre yatak odalarında ayna, saat, televizyon gibi zaruri olmayan eşyalar veya objeler bulundurulmamalıdır. Yatak odası mümkün olduğunca sakin dekore edilmeli, odada huzurlu bir ortam yaratılmalıdır. Feng Shui felsefesine göre yatak odalarının yerleşimi de oldukça önemlidir. Yatak konumlandırılırken her iki yanı boşluklu olacak şekilde hareket edilmelidir. Yatağın duvara bitişik bir şekilde yerleştirilmesi enerji akışını kesintiye uğratabilir.

Karanlık ve kasvetli bir ev huzur sinyalleri vermeyeceği için Feng Shui dekorasyonunda evlerin en karanlık köşelerinin dahi aydınlatılması önerilir. Gün içerisinde doğal ışığın hüküm sürdüğü odalarda akşam olunca aydınlatma aksesuarları devreye sokulmalıdır. Lambader ve spot lamba gibi aydınlatma fikstürleri tek başlarına ya da ayrı ayrı kullanılabilir.

Feng Shui felsefesine göre dekore edilen yaşam alanlarında yerleşim önemli bir role sahiptir. Örneğin oturma grupları kapıdan mümkün olduğunca uzağa konumlandırılmalıdır. Güven hissinin arttırılması adına kanepelerin arkasında bir duvar ya da sağlamlık hissi yaratacak büyük bir konsol yerleştirilmelidir. Enerji akışının sağlanması için oturma grupları mümkün olduğunca ayaklı modellerden seçilmeli ve enerji akışı engellenmemelidir.

Sonuç olarak dekorasyonda Feng Shui felsefesinin uygulanması deneyim ve birikim isteyen bir süreçtir ve sürekli öğrenme gerektirir. Bu yazımızda en temel uygulamalardan birkaçını sizlerle paylaştık. Siz de evinize Uzak Doğu enerjisini taşımak isterseniz küçük değişikliklerle evinizin huzurunu arttırabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri – Yeni Şafak

Gün içerisinde işiniz bitse de hemen evime gideyim diye düşünenlerdenseniz eğer, evinizin dekorasyonuna oldukça fazla önem veriyor olmalısınız.

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri - Yeni Şafak

O halde bu dekorasyon fikirlerine bayılacaksınız. Uçsuz bucaksız bir hayal gücüne sahip, sınırları olmayan ve sadece barınmak için değil adeta onunla yaşamak için dekore edeceğiniz bir eviniz olsun istemez misiniz? Eğer sizler de ev dekorasyonu ile ilgili farklı fikirlere sahipseniz ve küçük bir eviniz varsa, dekorasyon fikirleri için pembedekor.com a mutlaka uğramalısınız.

Küçük ama modern evlerin tasarım fikirleri için oluşturulan küçük evlerle alakalı 12 dekorasyon fikri sizlerle. Web sitesinde oldukça fazla ziyaretçisi bulunan Pembe Dekor, yenilikçi ve özgün çizgilerin hakim olduğu mobilya ve farklı aksesuarlar ile zenginleştirdiği dekorasyon çeşitlerini görücüye çıkarttı. 2019 yılına hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak tasarım fikirleri ile damga vurmaya hazırlanan firmaya şimdiden yoğun talep var. Ev dekorasyon fikirleri ve önerileri için en doğru adres burası.

https://www.pembedekor.com/kuc…

Siz Hayal Edin Pembe Dekor Yapsın

Evinizin tüm odalarının enerjisini yenilemek için en doğru zaman şu an. www.pembedekor.com adresinde yüzlerce çeşit farklı ev tipi ve odaya göre dizayn edilmiş dekoratif ürünler mevcut. Hayalinizde ki evle ilgili ne düşünüyorsanız, Pembe Dekor bunları gerçekleştirmek için tüm ekibi ile çalışıp, sizler için yeni fikirler biriktiriyor. En akılcı çözümler ve en ergonomik mobilya önerileri için linki ziyaret edin.

Hayalini kurduğunuz eve ulaşmak artık çok kolay. Ufkunuzu açacak olan ev dekorasyonu ile ilgili tüm ayrıntıların tek bir noktada buluştuğu bu adresi sık sık ziyaret ederek ev modasını da yakından takip edebilirsiniz. Farklı ve özgün olduğu kadar, gerçekçi ve kullanışlı da olan ürünlerin dizayn fikirlerine bayılacaksınız. Evinize farklı bir hava katmak ve ruhunu yenilemek için hemen işe başlayın. Bu yolculuk esnasında ev dekorasyon fikirleri ve önerileri ile ilgili www.pembedekor.com adresine girmeyi unutmayın.

Geniş Oturma Odaları

Küçük olan oturma odalarınızı daha geniş göstermek, geniş olan oturma odalarınızı ise daha farklı bir konsepte döşemek istiyorsanız eğer Pembe Dekor’a kulak verin. Büyük bir oturma odanız var ve onu nasıl dekore edeceğiniz konusunda bir fikir edinemediyseniz, www.pembedekor.com adresinden fikir edinebilirsiniz. Küçük evleri nasıl daha ferah ve geniş bir hale getirebileceğiniz ya da geniş oturma odanızı nasıl farklı alanlara bölebileceğinize dair tüm fikirler ve ipuçları bu adreste gizli. Evinize yeni bir nefes aldırmak için hemen harekete geçin.

https://www.pembedekor.com/ahs…

Mutfaklarınızı Hobi Alanına Dönüştürün

Mutfaklar kadınların en özel alanlarından birisidir. Dolayısı ile en çok vakit geçirdikleri alanı sadece yemek yapmak için kullanmalarından ziyade mutfakta biraz farklılık yaratmak isteyebilirler. Yemek pişirmenin dışında kalan vakitlerinde mutfağın bir köşesinde kendi kişisel hobileri ile de uğraşmak isteyebilirler. İşte www.pembedekorasyon.com’da mutfak alanlarınızı hobi dünyanız ile birleştirebileceğiniz çok sayıda dekorasyon fikri bulunuyor. Şık, kullanışı zevkli ayrıca mutfağınıza uygulaması da oldukça kolay olan fikirler ve önerilerin tümü tek bir adreste yer alıyor.

Ev Dekorasyonunda Renklerin Uyumu

Ev dekorasyonu ile ilgili bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bunların başında renk uyumu gelir. Evinizin herhangi bir odasını dekore ederken yakalayacağınız renk geçişleri tüm evin enerjisini bir anda değiştirmenizi sağlar. Daha önce hiç kullanmadığınız renk tonlarından asla korkmayın. Ayrıca tüm odaların aynı renkte olması gibi bir zorunluluğunuzda yok. Bu eski düşünce en çok yapılan ve yanlış bilinen şeyler arasında maalesef ki en başı çekiyor.

https://www.pembedekor.com/kuc…

Dekorasyonla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Dekorasyon ile ilgili doğru bilinen yanlışların evinizi istediğinizden çok farklı bir görünüme sokacağından ve kullanılabilir alanı daraltacağından emin olabilirisiniz. Bu konu ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi kesinlikle www.pembedekorasyon.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

EVİNİ YENİLEMEK İSTEYENLER İÇİN 6 ÖNERİ – Jotun Boya Fikirleri

Evinizi yenilemek ya da yeni bir eve taşınmak yorucu gözükse de aslında eğlenceli bir macera olabilir. Uzun aramaların, araştırmaların sonunda hem

EVİNİ YENİLEMEK İSTEYENLER İÇİN 6 ÖNERİ - Jotun Boya Fikirleri

Evinizi yenilemek ya da yeni bir eve taşınmak yorucu gözükse de aslında eğlenceli bir macera olabilir. Uzun aramaların, araştırmaların sonunda hem bütçenize hem de zevkinize uyan dekorasyon fikirleri edindikten sonra bu sürecin en keyifli kısmı da evinizi isteklerinize göre yeniden dekore etmek.  Evinizi sıfırdan dekore etmek biraz karmaşık gözükse de birkaç eğlenceli yol ile adım adım hayalinizdeki eve ulaşabilirsiniz.

1. Adım: İlham alın

Evinizi sıfırdan dekore etmek için biraz motivasyona ihtiyacınız olabilir. Dekorasyon ve boya fikirlerinizi geliştirmeniz için size ilham olabilecek platformlara göz atmanızda fayda var. Özellikle ev dekorasyonunuzda ilham alabileceğiniz Facebook, Instagram, Pinterest hesapları ve ya Boya Fikirleri’ndeki önceki yazılarımız size göre. Ayrıca Pinterest üzerinden beğendiğiniz fotoğrafları pinleyerek daha sonra tekrar göz atabilirsiniz.

Jotun Turkiye (@jotunturkiye) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (25 Oca 2016, 02:00 PST)

2. Adım: Evinizin özelliklerine göre renk seçin

Evinizde dekorasyona önce duvarlarınızı renklendirerek başlayabilirsiniz. Evinizin aldığı ışık miktarı, tavan yüksekliği, genişlik gibi farklı kriterleri göz önünde bulundurarak renk seçimini yaparsanız, en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Genişlik ve ferahlık istiyorsanız mavi yeşil tonlarını tercih edebilir, daha samimi ve sıcak bir ortam yaratmak istiyorsanız kırmızı ve sarı gibi sıcak tonları seçebilirsiniz. Doğru renk seçiminde bir başka kriter de evinizin baktığı cephe olabilir. Kuzey ve doğuya bakan evlerde sıcak renkler, batıya bakan evlerde ise soğuk renkler kullanılmasını öneriyoruz. Evinizin büyüklüğü, cephesi ya da aldığı ışık miktarı ne olursa olsun ipuçlarımızı takip ederek istediğiniz gibi bir mekana sahip olabilirsiniz.

Jotun-LADY-1462-Graa-Skifer

Renk: 1462 Evening Sky

3. Adım: Mobilyalarınız ile duvarlarınız arasındaki uyuma dikkat edin

Mobilya ve aksesuarlarda, duvarlarınız ile uyumu yakalamak konforlu mekanlar yaratmak için önemli bir adım. Mobilyalarınızı bir bütün olarak almak yerine, farklı tarzlarda ve renklerde parça parça almak da yaratıcı bir yol olabilir. Böylelikle duvarlarınızı boyamak için daha fazla renk seçeneği elde edebilirsiniz.

Mobilya ve aksesuar seçerken ikinci el eşyalarla ya da elinizde hali hazırda bulunan eşyaların bazılarını yenileyerek yeni evinize uygun hale getirebilirsiniz. Doğal ürünleri de dekorasyonunuzun bir parçası haline getirerek, mekanlarınıza doğanın dinginliğini taşıyabilirsiniz.

--

Renk: 10578 Misty Shadow

4. Adım: Beğendiğiniz rengi yerinde deneyin

Evinizin özellikleri, mobilyalarınız ve aksesuarlarınız gibi farklı kriterkere bakarak aradığınız renkleri az çok belirlediniz fakat kesin olarak emin olamıyorsunuz. O zaman belirlediğiniz renkleri mekanınızda denemenin zamanı geldi. Mağazalarımızda bulunan renk standlarımızdaki  A3 boyutundaki büyük numuneler sayesinde, boya sürecinden önce, hayal ettiğiniz rengin duvarınızdaki çerçeveler ve kanepenizle nasıl durduğunu görebilirsiniz.

İstediğiniz rengi, odanızın her duvarında denediğinizden emin olun: TV ünitesinin olduğu duvarda, kapı eşiğinin yanında, veya anneannenizden kalma antika dresuarın arkasında.. Seçeceğiniz renkler, tüm aksesuarlarınızda bir arada kullanmak isteyeceğiniz bir tonlar olmalı.

Untitled1

5. Adım:  Duvarlarınızda farklı renkler kullanın

Duvarlardaki renkler ve mobilyalarınız arasında daha fazla renk seçeneği istiyorsanız, mekanlarınızda farklı renkler kullanabilirsiniz. Duvarları iki ya da daha fazla renk kullanarak, aksesuarlarınız için daha fazla renk seçeneği elde edebilir ya da odanızda harika kontrastlar yaratabilirsiniz. Duvarlarda iki farklı renk kullanarak kendi stilinizi yaratmak isterseniz, iki renkli duvarlar ile ilgili rehberimize buradan göz atabilirsiniz.

fargedelt-vegg-nib-jotun-lady-e1462451263534

Açık Renk: 4468 Alladin, Koyu Renk: 4017 Pilaster Blue

Ayrıca duvarlarda uyguladığınız yaratıcı çözümler ile fazla mobilya kullanımından kaçınarak daha ferah ve sade görünümler elde edebilirsiniz.

pembebeyaz

Açık Renk: 2524 Fjærlett, Koyu Renk: 2526 Støvrosa

6. Adım Eviniz için en doğru ürünü seçin

Renk seçiminizi yaptınız, sırada doğru ürün seçimi var. Ürün seçerken mutlaka parlaklığına da dikkat etmelisiniz. Farklı parlaklık seviyelerinin seçtiğiniz renge de etkisi olacaktır. Örneğin Fenomastic Güzel Evim Zengin Mat ile renkler daha zengin ve yumuşak bir görünüme kavuşuyor. Tamamiyle mat haliyle duvarlarda hayat bulan tonlar tüm doygunluğuyla mekanları renklendiriyor. Fenomastic Güzel Evim Saf İpek ise duvarlarınıza pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm kazandırıyor. Diğer ipek mat boyalarda olduğu gibi plastik bir görünüm yerine doğal bir doku oluşturuyor. Uzun dönemli estetik bir görünüm sunuyor.

13398742_123147488086341_1041964467_n

Koyu Renk: 5180 Oslo, Açık Renk: 7236 Jazz White

Doğru rengi seçtikten sonra renkleri yenilemek aslında çok kolay. Bu nedenle sık sık farklı renkleri deneyebilir, dekorasyonunuzda sıkça değişikliğe gidebilirsiniz. Verdiğimiz ipuçları ile eviniz ve sizin için en doğru rengi seçerek, yaşadığınız ortamı sık sık yenileyebilirsiniz. Küçük değişiklikler ile mekanlarınızda büyük değişim yaratabilirsiniz. Farklı ışık kaynakları kullanmak, evinizi yeniden düzenlemek gibi küçük değişiklikler ve daha fazlası için de stilistlerimizden Jannicke Kråkvik’in ipuçlarına göz atabilirsiniz.

JOTUN_LADY_SS14_5397_SCOOTER_1

Renk: 2015 Paten

Daha fazla ilham için takipte kalın!

Haber Kaynagi :
torcia.com.tr
www.yenisafak.com
boyafikirleri.jotun.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button