News

Uzmanı kaleme aldı: 50 Soruda Dil Öğrenme

Özel Eğitim Kursu – Merkezi Eğitim Kurumları

Özel Eğitim Kursu hakkında bilgiler, Özel Eğitim sertifikası ve eğitimi. M.E.B. Onaylı Kurslar

Özel Eğitim Kursu - Merkezi Eğitim Kurumları

Özel Eğitim Alanında Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu: Özel eğitim öğretmen yardımcısının sahip olduğu, özür grubuna uygun eğitim programını uygulamada öğretmene yardımcı olmak yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen dalda eğitim alan nitelikli kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Özel eğitim sertifikası kursu; Zihinsel engelliler öğretmenliği, Özel Eğitim Rehabilitasyon yardımcı öğretmenliği, olarak isimlendirilmiştir. Fizyoterapist ve Rehabilitasyon uzmanları, Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri, Rehber Öğretmenler, Odyologlar, Psikologlar, Hemşireler, Sınıf Öğretmenleri, Müzik, Resim, Beden Eğitimi öğretmenleri bu kursa katıldıklarında özel eğitim kurumlarında uzman veya usta öğretici olarak çalışabilirler. Ayrıca KPSS sonrası sosyal hizmetlerin ilgili bölümleri de bu sertifikayı istemektedir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler kazandıkları yeterlikler doğrultusunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler. Bu sertifika programı ile birlikte kursiyerlerin birey gelişimi, fiziksel ve bilişsel gelişim, dil gelişimi, psiko-motor gelişimi takip yeteneği yanı sıra özel eğitim planı hazırlanması, serbest zaman etkinliklerinin tasarımı, oyun ve müzik etkinlikleri, müzik, fen ve doğa etkinliklerinin planlanması, öz bakım ve toplumsal beceriler, kostüm, eğitici oyuncaklar ve dolgu oyuncakların tasarlanması aşamalarını kursu başarı ile tamamlayan bireylerin yapabilmesi hedeflenmektedir.

Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Toplam Kontenjan : 50

Özel eğitim gerektiren çocukları tanıma ve özürlerine göre ayırt edebilme becerisini kazandırmak,Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların kişisel özelliklerini kavratmak,Özürlerine uygun hazırlanmış programların uygulanmasında uzman veya öğretmene yardımcı olabilecek düzeyde bilgilendirmek,Daha bilinçli birer anne-baba olabilmeleri için gençleri özel eğitim alanında bilgilendirmek,Çevrelerini ve özel gereksinimli çocuklara sahip aileleri, özel eğitim konusunda bilinçli bir şekilde yönlendirebilecek düzeyde bilgi ve beceri sahibi olabilmelerini sağlamak,Ülkemizdeki Özel eğitim kurumlarını tanıtmak,İlgi duydukları Özel eğitim alanında yardımcı eleman olarak çalışabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmaktır.

Kurs programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız, alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “kurs bitirme belgesi” olacağı için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Eğitim süresi 270 saat olarak planlanmıştır.

Lise mezunu olmak ve Mesleği yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

meb-onayli-sertifika

Eğitimin sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan kursiyerler 100 üzerinden 45 ve üzeri puanlar alanlar başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir.Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 10 iş gününü aşmamaktadır.

Deneme soruları 50 adettir. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Sınav deneme soruları aşağıdaki gibidir. Başarılar Dileriz. ? (Kursiyerlerimiz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır.)

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Evrim Ağacı Kitap Tavsiyeleri: Evrim Öğrenmek İçin Hangi Kitapları Okumalısınız? – Evrim Ağacı

Kitap Listemizle İlgili Genel BilgilerOkurlarımızdan en sık gelen taleplerden biri, piyasada bulunan popüler bilim kitapları arasından

Evrim Ağacı Kitap Tavsiyeleri: Evrim Öğrenmek İçin Hangi Kitapları Okumalısınız? - Evrim Ağacı

Evrim Ağacı’na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracıkullanılarak 06/05/2021 11:29:28 tarihinde oluşturulmuştur. EvrimAğacı’ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın eldengeçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığıtarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumakiçin lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/258

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı’ndaki yazılı içeriklerorijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izinalınmaksızınpaylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir,dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izinalınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı’na aitmiş gibisunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkçabelirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı’ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Busayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri veiçeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

referans :
www.kurssertifikasi.com
evrimagaci.org

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button