News

Bahar Çağlar Ökten: Sezon herkes için zordu

Bahar Çağlar – Bahar Çağlar

Years CareerSummer OlympicsNational Team AppearancesTrophiesYears CareerSummer OlympicsNational Team AppearancesTrophies”If you only walk on sunny days,

Bahar Çağlar - Bahar Çağlar

You can find the photos from Bahar Çağlar’s career of national team and club teams in the photo gallery section.

You can find many images of Bahar Çağlar’s career in national teams and club teams in the video gallery section.

Come On! Let’s play together for your future.

You can send an e-mail to iletisim@baharcaglar9.com.tr or fill out the form below for communication and work with Bahar Çağlar.

Notice: JavaScript is required for this content.

(PDF) TRABZONUN KÜLTÜREL YÜZÜ -100 BİYOGRAFİ

(PDF) TRABZONUN KÜLTÜREL YÜZÜ -100 BİYOGRAFİ

Academia.edu no longer supports Internet Explorer.

To browse Academia.edu and the wider internet faster and more securely, please take a few seconds to upgrade your browser.

Bahar Çağlar: “Kadınlar yalnızca bir güne hapsedilmemeli”

Yakın Doğu Üniversitesi ve Potanın Perileri’nin yıldız oyuncusu Bahar Çağlar, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bir demeç verdi.

Fanatik Gazetesi’nden Yakup Çınar’a konuşan 29 yaşındaki başarılı uzun, 8 Mart’ın hatırlatıcı olması ancak kadınların yalnızca bir güne hapsedilmemesi gerektiğini söyledi.

Takımının durumu ve hedefleri hakkında da konuşan ve geniş bir demeç veren başarılı oyuncunun röportajından satır başları şu şekilde:

8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili mesajın nedir?

Kadının toplum içinde hakettiği yeri alması en büyük dileğim. Ben bu anlamda elbette kendimi şanslı görüyorum. Ancak belki benim potansiyelime sahip birçok kız çocuğu keşfedilemeden sıradanlaşıyor. Bu nedenle spor politikalarımızın tüm ülke sathına yayılması gerek. Doğu’daki potansiyelin kazanılması gerek. Bunun terörü önlemede dahi büyük yararı olacağı kanısındayım. 8 Mart hatırlatıcı olmalı ama bir güne hapsedilmemeli kadının toplumdaki yeri. Spor ve sanat kadının en güzel özgürlük ve benliğini ortaya koyma alanıdır bence.

Ülkemizde kadına şiddet olayları sık sık yaşanıyor. Haberleri okudukça neler hissediyorsun?

İyi hissetmek mümkün mü ? O şiddet ile geride kalan çocuklara verilen zararı düşünebiliyor musunuz ? Moralim bozuluyor, canım sıkılıyor. Ülke olarak en sert cezai müeyyideleri getirmemiz ve uygulamamız gerek bu konuda.

Galatasaray’da büyük başarılara imza atmıştınız. Yakın Doğu Üniversitesi’nde iki sezondur inanılmaz işler yapıyorsunuz. Geçen sezon almadığınız kupa kalmadı. Başarının sırrı nerden geliyor?

Bence başarının tek sırrı var; takım arkadaşları, teknik ve idari kadro arasındaki sevgi bağları. Aramızda sevgi bağı olunca herkes birbirini sahada ve saha dışında birbirini destekliyor. Birimizin yaptığı hatayı bir diğerimiz hemen kapatıyor, destek veriyor. Bu duyguyu yakalayınca başarı da geliyor. Sırrımız takımdaşlık kısaca.

Yakın Doğu Üniversitesi ile iki hafta önce Türkiye Kupasını kazandınız. Neler söyleyeceksin?

Öncelikle Kupa maçlarının oynandığı Mardin için bir parantez açmak isterim. Hoşgörünün çok önde olduğu muhteşem bir tarihi atmosferi var Mardin’in. Ailem de maçlara geldi ve onlar benden çok keşfettiler Mardin’i. İnsanlık tarihi ile eşdeğer bir şehir. Beni daha da çok etkileyen farklı dil ve dinlerin bu kadar hoşgörü içinde birlikte yaşamasıydı Mardin’de. Ayrıca maçlara olan müthiş ilgi beni çok etkiledi. Mardin’de bir kadın basketbol takımı kurulacak kadar kapasite var. Mardinli küçük kız çocuklarıyla buluşmamız muhteşemdi. TBF’nin basketbolu Mardin ile, Mardin’i de basketbolla buluşturması müthiş bir karardı. Şehir turnuvayı sahiplendi. Final günü salon dışında kalan seyirciler bunun en önemli kanıtı.Maçlar başlamadan önce favoriydik. Fire vermeden finale geldik. Hatay BB ile finalde oynadık. Kazandık. Böylece beşinci kupamızı da müzemize götürmüş olduk. Sırada EuroLeague hedefimiz var. Hatay BB’yi de finale çıkma başarısı gösterdiği için tebrik ederim.

Duygusal mısındır? Yakın Doğu Üniversitesi formasıyla Galatasaray’a karşı çıktığın ilk maçta neler hissettin?

Dokuz sezon Galatasaray forması giydikten sonra Galatasaray’a karşı oynamak. Benim için çok zordu. Kendimi maçın başında kötü hissettim açıkçası.

Galatasaray ile Euroleague şampiyonluğu yaşamıştın şu anda Yakın Doğu Üniversitesi ile de şampiyonluk favorileri arasındasınız, tekrar bu başarının elde edilebileceğini  düşünüyor musun?

Galatasaray ile EuroLeague şampiyonu olduğumuzda da favori değildik. Yakın Doğu Üniversitesi sezon başından beri Final Four’un doğal adaylarından biriydi. Final Four bambaşka bir ortam. O dönem iyi durumda olan takımın şansı artıyor. Takım ruhu, takım bütünlüğü önemli. Kadın basketbolunda her takım her takımı yenebilir. Dynamo Kursk ve Ekaterinburg birer adım önde görünebilirler. Ancak final bir maç ve öncelikli hedefimiz finale çıkmak. Sonrasına final maçında bakacağız.

Ligde Fenerbahçe en güçlü rakibinizken Euroleague’de de Ekaterinburg bu konumda. Ligde Fenerbahçe’ye karşı oynadığınız iki lig maçını da kaybettiniz, Euroleague’de de Ekaterinburg’a karşı iki maçta da mağlup oldunuz. Kritik noktada eşleşince bu durum değişecek midir sence?

Bir önceki soruda da belirttiğim üzere Final Four havası bambaşka. Fenerbahçe’yi bu sezon Eurolig grup maçlarının ikisinde de yendik. Zaten bu iki takım hem EuroLeague’in hem de Türkiye Ligi’nin rengi. Sahada az hata yapıp takım bütünlüğünü korursak, aklımızı öne koyabilirsek müzemizi o büyük kupayla taçlandırabiliriz.

Avrupa şampiyonası elemelerinde dörtte dört yapan bir milli takımımız var kalan iki maça yönelik beklentilerin neler?

Biz Minsk’te en zor grup maçımızı oynadık ve Belarus’u iyi savunmamızla yendik. Grup maçlarının son ikisi Kasım ayında oynanacak. Bir hata yapmadan grubu lider bitireceğimizi düşünüyorum. Ancak onun öncesinde Eylül ayında Milli Takımımızı çok önemli bir Dünya Şampiyonası bekliyor.

Milli takımların turnuva elemelerinin sezon içinde oynanması sizlerin ve kulüp takımlarının performansını Nasıl etkiliyor sence?

Bireysel olarak en büyük zorluk, bir boşluk yakalayıp mental rahatlama yakalayamamak. Milli takımlarda oynamayan yabancı sporcular o dönemde yedi sekiz gün tatil yaparak ailelerinin yanına gidiyor ve zihin olarak rahatlıyorlar. Milli Takım oyuncularının böyle bir şansı olmuyor. Kulüp açısından da yeniden ritim bulmak biraz zaman alıyor. Bu nedenle Milli Takım aralarından sonraki maçlar biraz sıkıntılı geçer hep.

Galatasaray’ın eski yatırım yaptığı başarılı dönemde sayısız dünyaca ünlü oyuncuyla oynadın, şimdi Vandersloot, Kayla Mcbride, Lavender gibi isimlerle oynuyor oynadığın en iyi yabancı oyuncu kim?

Galatasaray’da birlikte oynadığım Sylvia Fowles ve Tamika Catchings’i ayrı bir yere koyarım. Bunlar hem iyi oyuncuydu hem de karakter olarak çok düzgündüler. Yakın Doğu Üniversitesi’nde birlikte oynadığım Kayla McBride çok farklı özelliklere sahip bir oyuncu. Vandersloot ve McBride YDÜ’de kariyerlerinin en parlak dönemini yaşıyorlar. Özellikle McBride’ın daha da kapasitesi olduğunu düşünüyorum. Levander çok pozitif bir karakter. Sandrine Gruda ise Avrupa basketbolunun en iyilerinden. 

Film için 18 fikir, 2021

07.Nis.2021 – Pinterest’te Gamze Çınar Ocak adlı kullanıcının “Film” panosunu inceleyin. film, sinema, film afişleri hakkında daha fazla fikir görün.

Film için 18 fikir, 2021

Sadece kadınlar değil, elbette tüm bireyler izlesin ama özellikle de hayatının bir döneminde pek çok kadına ilham olabilecek 30 filmi sizin için derledik.

Sen Dünyaya Gelmeden filmi için teaser videosunu izle. Gemma ve Diego Saraybosna’da tanışmışlardır. Gemma’nın hayatı Diego’ya aşık olması ile beklenmedik şekilde değişmiştir. Fakat Diego, Bosna savaşı sıra…

Özet: Kadınların kendilerini var etme sürecinde erkeklerle olan mücadelesini kara mizahi bir yorumla anlatan filmde, genç Fransız moda tasarımcısı Lisa arkadaşı Helin’in önerisiyle kendi kasabasında bir defile yapmaya karar verir. Helin, Lisa Fra…

Bir film izledim hayatım değişti geyiği hep vardır. Ama gerçekten bazen filmler hayatları değiştirir, bazen de uzun süre etkisinden çıkamazsınız.

Hayatımın Yolculuğu filmi hakkında detaylı bilgiler, kullanıcı yorumları ve incelemeleri, en etkileyici replikler, en güzel fotoğraflar ve daha fazlası Neokurda.

Binlerce kitap, teknoloji ürünü, hediye, müzik, film ve daha fazlası indirim kampanyalarıyla kültür, sanat ve eğlence dünyası D&R’da!

Eski Kocam(ız) / Forget About Nick

“Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” filminin eleştirisi.

Listede komedi filmi de var, aşk filmi de, gerilim de… Ve hatta Türk filmi de…Hepsi de bence kendi dalında en başarılı olanları…Haydi o zaman.?Not: Konularda beyazperde.com’dan alıntılar yapılmıştır.

Büyük Adam Küçük Aşk Filminden Fotoğraflar.

Sevda Dedikleri / Funda Kınalı / Sayfa: 376 Sevda Dedikleri romanından Herkese merhaba ? bugün sizlere wattpad uygulamasından çıkmış bir hikaye olan Sevda Dedikleri kitabı hakkındaki düşüncelerimi paylaşacağım. Sevda Dedikleri, Funda Kınalı tarafından yazılmış olup, 1. Baskısı Ocak 2018’de Müptela Yayınları tarafından basılmış ve satışa sunulmuştur. 372 sayfalık bir kitaptır. 1- Sevda Dedikleri 2- Sevda Dedikleri 2 şeklinde iki serilik bir kitaptır. Sevda Dedikleri Kitabın Konusu: Aydos’da…

Ümit Ünal, son yönetmenliği olan Sofra Sırları (2018) ile Türk Sineması’nda pek de aşina olmadığımız,…

Herkesin izlerken ağladığı belki de günlerce etkisinden çıkamadığı filmler vardır. Biz de gittik editörlerimize “İzlerken ağladığınız filmler hangiler…

Bir film izledim hayatım değişti geyiği hep vardır. Ama gerçekten bazen filmler hayatları değiştirir, bazen de uzun süre etkisinden çıkamazsınız.

At 2 Ela lost her ability of seeing and hearing because of a severe illness. And then she became a total disappointment of her family due to her untamed behaviors. But everything changed … See full summary »

referans :
baharcaglar9.com.tr
www.academia.edu
trendbasket.net
nl.pinterest.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button