News

EN ÇOK İNDİRİLENLER

İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları – Internet Haber

Bir araştırma şirketi nisan ayına yönelik uygulama verilerini açıkladı. İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları…

İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları - Internet Haber

Sensor Tower adlı araştırma şirketi Nisan 2021’e ait uygulama verilerini paylaştı. Verilere göre TikTok dünya genelinde Nisan ayında en çok indirilen uygulama oldu. Verilere göre TikTok 30 gün içerisinde 59 milyondan fazla kez indirildi.  

TikTok, App Store’da en çok indirilen uygulama oldu. TikTok, Google Play’de ise Facebook’un ardından ikinci sırada yer aldı.

İlk 10’da en çok öne çıkan şirket ise Facebook grubu.

Grup, Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger’la ilk beşin kalan dört sırasını ele geçirmiş durumda.

2021de en çok indirilen uygulamalar

2021de en çok indirilen uygulamalar

05.05.2021’de eklendi.

719 okunma

Teknoloji bizleri aldı götürdü. Her gün hayatımıza yeni bir uygulama gidiyor. İndirsek olmuyor yer kalmıyor, indirmesek teknolojiden geri kalıyoruz. Neyse konumuz başka yere gidiyor. Bu sefer Molatik olduğumuz konu en 2021 yılında en çok indirilen uygulamalar oldu.

ABDde en çok indirilen 10 oyundan 6sı Türk yapımı oldu – Ekonomist

ABDde en çok indirilen 10 oyundan 6sı Türk yapımı oldu - Ekonomist

Ege Üniversitesi Teknoparkında faaliyet gösteren mobil oyun yazılım şirketi kurucusu Mert Can Kurum, mart ayında ABD’de en çok indirilen 10 oyundan 6’sının Türk şirketleri tarafından geliştirildiğini söyledi.

Kurum, AA muhabirine, üniversite yıllarında başladığı oyun yazılımı işini 2018 yılında Ege Üniversitesi Teknopark nüvEGE Kuluçka Merkezinde kurduğu Ruby Games şirketiyle geliştirdiğini belirtti.

Geçen süreçte geliştirdikleri çok sayıda oyunla en çok indirilenler listesine zirvede girmeyi başardıklarını aktaran Kurum, geçen yıl yayınladıkları “Hunter Assassin” oyununun da tüm oyun kategorilerinde dünyada en çok indirilen 5. oyun olduğunu ifade etti.

ABD’de en çok indirilen 10 oyundan 6’sı Türk yapımı oldu

İlk zamanlar yurt dışındaki yayıncılarla çalışırken daha sonra tüm çalışmaları ekip olarak yapmaya başladıklarını anlatan Kurum, “Mart ayında yayıncılığını üstlendiğimiz Handyman 3D adlı oyun ABD’de IOS işletim sistemi kullananlar içinde en çok indirilen oyunlar listesinde ilk 10’da yer aldı.” dedi.

ABD’de en çok indirilen 10 oyundan 6’sı Türk yapımı oldu

Kurum, son yıllarda Türk şirketlerinin oyun geliştirme konusunda çok önemli başarılara imza attığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mart ayında ABD’de en çok indirilen 10 oyundan 6’sı Türk şirketlerin geliştirdiği veya yayınladığı oyunlar oldu. Bu Türkiye’deki oyun sektörünün başarısını gösteriyor. Ülkemizde ‘hyper casual’ oyun sektörünün öncü şirketlerinden biriyiz. Türkiye’nin bu noktaya gelmesinde ufak da olsa bir payımız olduğunu düşünüyoruz. Artık büyük yatırımcılar Türk oyun şirketlerine yatırım yapmak istiyor. Bu sayede birçok genç yurt dışındaki oyun şirketlerinde çalışma imkanı da buluyor. Daha önce oyunları geliştirip yurt dışındaki yayıncılara gönderirken artık her şeyi biz yapıyoruz. Bu sayede ekonomik anlamda gelirin tümü de ülkemizde kalıyor. Bu sektörün gün geçtikçe büyüyeceğini düşünüyoruz. Bizim şirket olarak hedefimiz ekibimizi daha da büyüterek farklı türlerdeki oyunlarda da bu başarıyı artırarak devam ettirmek olacak.”

Üniversite ve teknoloji geliştirme bölgelerinin verdiği desteğin bu başarıda önemli bir payının olduğuna işaret eden Kurum, mevcut devlet desteğinin artırılması halinde sektörde istihdam edilen kişi sayısı ve elde edilen gelirin katlanarak artacağına inandığını da kaydetti. (AA)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum

İsim *

E-posta *

İnternet sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

2021 yılının Mart ayında en çok indirilen uygulamalar!

2021 yılının Mart ayında en çok indirilen uygulamaları sizler için listeledik! Sıralama sizi şaşırtabilir!

2021 yılının Mart ayında en çok indirilen uygulamalar!

Bilindiği gibi çoğu kişi, yılın önemli bir bölümünü karantinada geçirdi. Hal böyle olunca özellikle video konferans uygulamalarına olan ilgi arttı. Bu noktada kimileri can sıkıntısından kısa videolar çekip paylaşabileceği TikTok‘a yöneldi, kimileri ise aileleri ve sevdiklerini görmek adına Zoom uygulamasına sarıldı.

TikTok tüm engellemelere rağmen bu sene de yükselişini sürdürmüş ve 1 milyar kullanıcı sayısını aşmıştı. TikTok‘u takip eden sosyal medya mecrası ise Facebook olmuştu. Listenin 3. sırasında Instagram yer almıştı.

Peki geride bıraktığımız Mart ayı içinde en çok indirilen uygulamalar hangileri oldu?

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan mart ayının en fazla indirilen uygulamalarına hep birlikte göz atalım.

İşte 2021 yılının Mart ayında en çok indirilen uygulamalar!

1- TikTok

2- Facebook 

3- Instagram

referans :
www.internethaber.com
www.milliyet.com.tr
www.ekonomist.com.tr
www.teknolojioku.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button