News

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüyor, biraz daha sabredelim

Loading the player...

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüyor, biraz daha sabredelim – Haberso

ÇORUM Valisi Mustafa Çiftçi, “İlimizde vaka sayıları geriledi. Biraz daha sabrederek, bu musibetin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüyor, biraz daha sabredelim - Haberso

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, 24-30 Nisan haftasına ilişkin koronavirüs risk haritasına göre, her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka oranı, Çorum’da önceki hafta 467,25 iken 315,02’ye geriledi. Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı açıklamada, ” Tam kapanma kararının etkisiyle birlikte ilimizde vaka sayılarında kısmi gerileme oldu. Vaka oranları, her 100 bin kişide 315,02’ye düşmüştür. Bu, alınan tedbirlerin son derece yerinde olduğunu gösteriyor” dedi.

Vaka oranlarında önceki haftaya göre, yüzde 32’lik düşüş gerçekleştiğini açıklayan Vali Çiftçi, “Mayıs ayının ilk 4 gününün rakamlarına baktığımızda, günlük vaka ortalaması, 161 olmuştur. Bu sayının daha da düşeceğini ümit ediyorum. Vatandaşlarımız maske, temizlik ve mesafe kurallarına uymalı. Kurallara uyarak, aşıyla birlikte millet olarak bu musibetin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

Kentteki aşılama oranıyla ilgili de bilgi veren Vali Çiftçi, “İlimizde bugün itibarıyla 201 bin aşı rakamına ulaşılmıştır. Bunlardan 115 bini birinci doz, 86 bini de ikinci doz. Ben vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; biraz daha sabrederek, aldığımız tedbirlere riayet ederek, bizlere destek versinler ki bayramdan sonra hep beraber güzel günlere ulaşabilelim” dedi.

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüyor, biraz daha sabredelim – Çağın Gazetesi

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)- ÇORUM Valisi Mustafa Çiftçi, “İlimizde vaka sayıları geriledi. Biraz daha sabrederek, bu musibetin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, 24-30 Nisan haftasına ilişkin koronavirüs risk haritasına göre, her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka oranı, Çorum’da önceki hafta 467,25 iken 315,02’ye geriledi. Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı açıklamada, “Tam kapanma kararının etkisiyle […]

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüyor, biraz daha sabredelim - Çağın Gazetesi

BEĞENDİM

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)- ÇORUM Valisi Mustafa Çiftçi, “İlimizde vaka sayıları geriledi. Biraz daha sabrederek, bu musibetin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, 24-30 Nisan haftasına ilişkin koronavirüs risk haritasına göre, her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka oranı, Çorum’da önceki hafta 467,25 iken 315,02’ye geriledi. Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı açıklamada, “Tam kapanma kararının etkisiyle birlikte ilimizde vaka sayılarında kısmi gerileme oldu. Vaka oranları, her 100 bin kişide 315,02’ye düşmüştür. Bu, alınan tedbirlerin son derece yerinde olduğunu gösteriyor” dedi.‘GÜNLÜK VAKA 161’E DÜŞTÜ’Vaka oranlarında önceki haftaya göre, yüzde 32’lik düşüş gerçekleştiğini açıklayan Vali Çiftçi, “Mayıs ayının ilk 4 gününün rakamlarına baktığımızda, günlük vaka ortalaması, 161 olmuştur. Bu sayının daha da düşeceğini ümit ediyorum. Vatandaşlarımız maske, temizlik ve mesafe kurallarına uymalı. Kurallara uyarak, aşıyla birlikte millet olarak bu musibetin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.‘201 BİN AŞI YAPILDI’Kentteki aşılama oranıyla ilgili de bilgi veren Vali Çiftçi, “İlimizde bugün itibarıyla 201 bin aşı rakamına ulaşılmıştır. Bunlardan 115 bini birinci doz, 86 bini de ikinci doz. Ben vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; biraz daha sabrederek, aldığımız tedbirlere riayet ederek, bizlere destek versinler ki bayramdan sonra hep beraber güzel günlere ulaşabilelim” dedi.

FOTOĞRAFLI

s

Koyun otlatma meselesinde baba ve oğlunu öldüren komşu tutuklandı

(Görüntülü) VALİSİ ÇİFTÇİ VAKALAR DÜŞÜYOR, BİRAZ DAHA SABREDELİM – Haberolduk.com – Son Dakika Haberler

(Görüntülü) VALİSİ ÇİFTÇİ VAKALAR DÜŞÜYOR, BİRAZ DAHA SABREDELİM - Haberolduk.com - Son Dakika Haberler

(Görüntülü)  VALİSİ ÇİFTÇİ VAKALAR DÜŞÜYOR, BİRAZ DAHA SABREDELİM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanılmaktadır.

Haberolduk.com – Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

© DiDi Global 2021, Tüm Hakları Saklıdır 

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüşe geçti, kurallara uyarsak daha da düşecek – Son Dakika Milliyet

Son Dakika Güncel Haberler – Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, “Vaka sayılarımız son bir haftalık verilere göre düşüşe geçti. Her şey kurallara uymaktan geçiyor. Kurallara uyarsak vakalar daha da düşecektir” dedi.

Çorum Valisi Çiftçi: Vakalar düşüşe geçti, kurallara uyarsak daha da düşecek - Son Dakika Milliyet

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 2 Mart’ta geçilen yeni kontrollü normalleşme döneminden bu yana kentteki Covid-19 vaka sayısının 11,5 kat arttığını açıkladı.

Ancak, son bir haftaya bakıldığında rakamlarda bir düşüş olduğunu belirten Vali Çiftçi, “Mart ayının başı itibarıyla Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, 100 bin kişide vaka oranımız 322 oldu. Oranlama yapıldığında mart başından bugüne kadar vaka sayıları 11,5 kat arttı. Biz de vakaların artışıyla birlikte hemen tedbirlerimizi ve denetimlerimizi artırdık. Mesela yüz yüze eğitimden tekrar uzaktan eğitime geçirme kararı aldık. Şu anda ilimizde okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, 8’inci ve 12’nci sınıflar ve köy okullarımızın dışında diğerlerinde yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçilmiş durumda, bulaşın kaynaklarından birisi buydu. Bunun dışında haftanın her günü ekiplerimiz sahadalar ve gün boyu denetimdeler. Caddede olan hatta pazarda bulunan vatandaşlarımızın her birinin maske taktıklarını görüyoruz” dedi.

‘VAKALAR DAHA DA DÜŞER’

Vaka sayılarında artışla beraber hastaneye yatan ya da vefat eden vatandaşların sayısında artış olmadığını kaydeden Vali Çiftçi, “Yoğun bakımlarda entübe vaka sayılarımız artmadı. Halkımız maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam ettikleri sürece vaka sayılarında daha da düşüşler olacaktır. Bu düşüşün devamını getirmek istiyorsak, hastalıktan kurtulmak istiyorsak, kurallara riayet edelim, tedbirlere uyalım. Önceki dönemlerde nasıl vaka sayıları düşüşe geçtiyse, şimdi de aynı şekilde vakaların önüne geçebiliriz, salgını yenebiliriz. Alınan tedbirlere lütfen uyalım, kendimizin ve toplumun sağlığını düşünelim. Vaka sayılarımız son bir haftalık verilere göre düşüşe geçti. Kısacası her şey kurallara uymaktan geçiyor. Kurallara uyarsak vakalar düşecektir” diye konuştu.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, “Vaka sayılarımız son bir haftalık verilere göre düşüşe geçti. Her şey kurallara uymaktan geçiyor. Kurallara uyarsak vakalar daha da düşecektir” dedi.

‘DUYARLI OLMALIYIZ’

Kentte oturan Ahmet Ahlat, kurallara herkesin uyması gerektiğini belirterek, “Koronavirüsü hep birlikte atlatacağız. Herkes mesafe, hijyen ve maskeye dikkat ederse bunu çabucak atlatırız. Vatandaş olarak duyarlı olmalıyız” diye konuştu.

Maskeden kurtulmak istediğini dile getiren Ayşe Karademir ise, “Allah şifamızı, iyiliğimizi versin. Virüs gitsin, bir daha ülkemize, dünyamıza gelmesin, tek dileğim bu” dedi.

Yakup Kendirci de, “Herkes maskesini takar, mesafesini korur, temizliğe dikkat ederse vakalar düşer. Kurallara uyarsak sadece Çorum’da değil, Türkiye’de düşüş yaşanır” şeklinde konuştu.

Haber Kaynagi :
www.haberso.com
cagingazetesi.com.tr
www.haberolduk.com
www.milliyet.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button