News

AKP nin tepki çeken videosuna Kılıçdaroğlu ndan yanıt

Loading the player...

Kılıçdaroğlu′nun suçlamalarına Cumhurbaşkanlığı ve AKP′den yanıt

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Devleti FETÖ’ye teslim eden kişi Erdoğan’dır” şeklindeki suçlamasına Cumhurbaşkanlığı ve AKP’den yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu′nun suçlamalarına Cumhurbaşkanlığı ve AKP′den yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun devleti Gülencilere teslim eden kişinin ve Gülencilerin siyasi ayağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu yönündeki suçlamasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “FETÖ’ye yönelik topyekun başlatılan arındırma operasyonlarının talimatını bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiştir” diyen Altun, Erdoğan’ın “direnmesi ve vesayete teslim olmaması sayesinde demokratik yapıyı rafa kaldırmayı hedefleyen Gülencilerin Türkiye’yi topyekun işgal edemediklerini” belirtti.

“Gülencilerin sinsi planlarını boşa çıkartan, süreci ilk anından beri yöneten ve takip eden kişinin Erdoğan olduğunu” ifade eden Altun, 17 Şubat MİT operasyonu, 17 ve 25 Aralık olaylarına da değindi.

Altun, “FETÖ’nün devlete yönelik ihanet adımlarından olan;  7 Şubat MİT operasyonu, 17 Aralık küresel darbe girişimi, 25 Aralık ekonomiyi çökertme hamlesi ve 15 Temmuz işgal girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, milletimizin ise iradesine sahip çıkmasıyla yerle bir edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Gülencilerle mücadelenin Erdoğan’ın öncülüğünde devam edeceğinin altını çizen Altun, “FETÖ’nün mimarlarından, destekçilerinden ve tetikçilerinden hesap sorulacaktır” şeklinde ifadelerini sürdürdü.

“Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Kılıçdaroğlu’nun suçlamalarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. “Bugün Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımızla FETÖ terör örgütünü yan yana zikretmesi ahlaken ve siyaseten iflastır” diyen Çelik, darbe girişiminin olduğu gece Gülencilerin hedefinin Erdoğan olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun Gülencilerle mücadelede ters istikamette hareket ettiğini savunan Çelik, Kılıçdaroğlu’nun sistematik yalanlarla Erdoğan’a saldırdığını söyledi.

Son haftalarda yapılan açıklamaların Türkiye’ye geçmişte “çok” acılar çektirmiş köhne vesayeti yeniden canlandırma amacı taşıdığını gördüklerini vurgulayan Çelik, “Bunlar, FETÖ ile mücadele etiketi altında başka bir vesayeti diriltme peşindeler. Cumhurbaşkanımıza bu yüzden saldırıyorlar” ifadelerini kullandı.

DW/ HS,JD

©Deutsche Welle Türkçe

AKP’nin Kılıçdaroğlu’nu Hedef Alan Videosu ‘Çalıntı’ Çıktı

AKP’nin sosyal medya hesabından paylaşılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan videonun konseptinin özgün olmadığı ortaya çıktı. Video, muhalif karikatür dergisi Gırgır’a ait karikatürün neredeyse birebir aynısı.

AKP’nin Kılıçdaroğlu’nu Hedef Alan Videosu ‘Çalıntı’ Çıktı

AKP’nin hesabından dün (5-Mayıs-2021) paylaşılan bir videoda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi hedef alındı. Çizgi film olarak yayınlanan video kısa sürede binlerce kişi tarafından izlendi ancak sosyal medyada büyük tepki çekti ve “128 milyar dolar nerede?” sorusunun tekrar gündeme gelmesini sağladı.

Videonun AKP’nin resmi hesabından paylaşımı sırasında ‘yalan üretim merkezi’ yazması da çok sayıda yurttaş tarafından tiye alındı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un etiketlendiği çok sayıda paylaşım yapıldığı görüldü.

Kılıçdaroğlu ise AKP’ye “Bekleyin ve görün, asıl Z kuşağı sizi çizgi film yapacak” diye karşılık verirken, AKP’nin yaptığı çizgi film videonun konusunun mizah dergisi Gırgır’dan alındığı ortaya çıktı. Karikatürü sosyal medyadan paylaşan yurttaşlar, “Konsepti Gırgır’dan çaldılar” dedi.

İŞTE O KARİKATÜR:

akpnin-kilicdaroglunu-hedef-alan-videosunun-konsepti-calinti-cikti.jpg

YALAN ÜRETİM MERKEZİ pic.twitter.com/yEmH7nqVF6

Kılıçdaroğlunun skandal 15 Temmuz açıklamasına Akbaşoğlundan cevap: Marifet kaçmak değil hainlere karşı durmak – Yeni Şafak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, asker kılığına girmiş FETÖ’cülerin arasından geçip Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine geçmiş, yaşananları televizyon karşısında kahve içerek seyretmişti. O anlara ilişkin ‘Zırhlı araçlarında yanından geçmeniz eleştiriliyor’ sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu, ‘Ben geçtim. O da gelip geçseydi. O da oradan yürüyerek geçseydi. Niye yürüyerek geçmedi?’ cevabını verdi. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı skandal açıklamalara AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ‘Marifet kaçmak değil hainlere karşı durmak Sn Kemal Kılıçdaroğlu’ sözleriyle tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlunun skandal 15 Temmuz açıklamasına Akbaşoğlundan cevap: Marifet kaçmak değil hainlere karşı durmak - Yeni Şafak

15 Temmuz 2016’da asker kılığına girmiş FETÖ’cülerin hain darbe girişimi sırasında halk, sokaklarda tanklara tüfeklere dur deyip şehit olurken, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evine sığınıp, yaşananları televizyon karşısında kahve içerek seyreden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o anlara ilişkin KRT canlı yayınında açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu’na “Sizin o zırhlı aracın yanından yürüyerek geçmeniz eleştiriliyor” şeklinde soruya “Ben geçtim. O da gelip geçseydi. O da oradan yürüyerek geçseydi. Niye yürüyerek geçmedi? İşin o cephesi ayrı. Onu ayrıca tartışırız” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu'na 15 Temmuz'da darbecilerin arasından nasıl geçtiği soruldu: O da yürüyerek geçseydi

GÜNDEM Kılıçdaroğlu’na 15 Temmuz’da darbecilerin arasından nasıl geçtiği soruldu: O da yürüyerek geçseydi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun söz konusu açıklamasını yayınlayarak tepki gösterdi.

“Marifet kaçmak değil hainlere karşı durmak” ifadelerini kullanan Akbaşoğlu şu açıklamada bulundu:

“15 Temmuz gecesi hainlerin arasından onların izniyle geçtiğini itiraf eden bunu da marifetmiş gibi anlatan Kılıçdaroğlu’na yaptığının demokrasi adına yüz kızartıcı utanılacak bir şey olduğunu ajans, hatırlatmadı mı?

15 Temmuz gecesi hainlerin arasından onların izniyle geçtiğini itiraf eden bunu da marifetmiş gibi anlatan Kılıçdaroğlu’na yaptığının demokrasi adına yüz kızartıcı utanılacak bir şey olduğunu ajans, hatırlatmadı mı?Marifet kaçmak değil hainlere karşı durmak Sn @kilicdarogluk pic.twitter.com/wjDEREkqFR— Av.M.Emin AKBAŞOĞLU ?? (@akbasogluemin) May 2, 2021

15 Temmuz gecesi hainlerin arasından onların izniyle geçtiğini itiraf eden bunu da marifetmiş gibi anlatan Kılıçdaroğlu’na yaptığının demokrasi adına yüz kızartıcı utanılacak bir şey olduğunu ajans, hatırlatmadı mı?Marifet kaçmak değil hainlere karşı durmak Sn @kilicdarogluk pic.twitter.com/wjDEREkqFR

Katliamı evlerinden izlediler

GÜNDEM Katliamı evlerinden izlediler

Darbecilerle 12 dakika ne görüştün

GÜNDEM Darbecilerle 12 dakika ne görüştün

Kılıçdaroğlu'nun darbeyi izlediği ev Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu'na usulsüz şekilde tahsis edilmiş

GÜNDEM Kılıçdaroğlu’nun darbeyi izlediği ev Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu’na usulsüz şekilde tahsis edilmiş

referans :
www.dw.com
penceretv.com
www.yenisafak.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button