News

AK Parti’ye verilen oylar, haram olsun

Loading the player...

“AK Partinin oyları15 puan düştü”

Türkiye’nin­’nin ay­lar­dır ko­nuş­tu­ğu ‘17 Ara­lık yol­suz­luk ve rüş­vet ope­ras­yo­nu­’, AK ­Parti’­ye bü­yük dar­be vur­du. Hü­kü­met ile ce­ma­at ara­sın­da­ki sa­vaş kızışırken; in­ter­ne­te sız­dı­rı­lan ses ka­yıt­la­rı, si­ya­se­tin ate­şi­ni yü

Türkiye’nin­’nin ay­lar­dır ko­nuş­tu­ğu ‘17 Ara­lık yol­suz­luk ve rüş­vet ope­ras­yo­nu­’, AK ­Parti’­ye bü­yük dar­be vur­du. Hü­kü­met ile ce­ma­at ara­sın­da­ki sa­vaş kızışırken; in­ter­ne­te sız­dı­rı­lan ses ka­yıt­la­rı, si­ya­se­tin ate­şi­ni yük­selt­ti. Li­der­ler, se­çim mi­ting­le­rin­de ka­set­ler üze­rin­den bir­bir­le­ri­ne yük­le­nir­ken, Baş­ba­kan Er­doğa­n’­ın oğ­lu Bi­la­l’­le yap­tı­ğı öne sü­rü­len ve ge­çen pa­zar­te­si çı­kan ses kay­dı, AK ­Parti’­nin oy­la­rın­da sert bir dü­şü­şe ne­den ol­du.

Bayrakçı; “AK Parti oy­la­rın­da 10-15 pua­na va­ran dü­şüş var. AKP, di­ğer par­ti­ler­le ba­şa baş ol­du­ğu pek çok be­le­di­ye­yi kay­be­de­bi­lir. Sa­hil­ler CHP’­de an­cak MHP, İç Ana­do­lu ve Ka­ra­de­ni­z’­de pat­la­ma ya­pa­cak. An­tal­ya­’da CHP far­kı 10 pua­na ka­dar çı­kar­dı. De­tay­lı ça­lış­ma­mı­zı çok ya­kın­da ka­mu­oyuy­la pay­la­şa­ca­ğız.”

Kılıçdaroğlu yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi: AK Partiye verilen her oy haramdır – Haberler

AK Parti’ye oy veren öğretmenlerle ilgili ‘Ben ona öğretmen demem’ diyerek tepki çeken CHP lideri Kılıçdaroğlu yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katarlılara satılmasını eleştiren Kılıçdaroğlu ‘İhale yapmadılar niye yapmadılar? Bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Her oy haram oydur’ dedi.

Kılıçdaroğlu yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi: AK Partiye verilen her oy haramdır - Haberler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin düzenlediği, ‘Adana Esnaf Buluşması’na katıldı. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Borsa İstanbul‘un yüzde 10’unun Katarlılara satılmasına tepki gösterdi ve hükümeti eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında kullandığı cümleler ise yeni bir tartışma ortamı yarattı. Daha önce öğretmenler ile ilgili olarak yaptığı “Hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir” şeklinde açıklama sonrası tepki gören Kılıçdaroğlu, AK Parti‘ye verilen her oyun haram olduğunu savundu.

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu “Kötü” olarak değerlendiren CHP lideri, “Her şeyi sattık, en sonunda İstanbul Borsası’nın da yüzde 10’unu sattık. Şu soruyu sormamız lazım, Borsa İstanbul’un yüzde 10’unu Katarlılara sattık. Kaça sattık? Bilen var mı? Bilmiyorsunuz, ben de bilmiyorum. 600 milletvekili de bilmiyor. Şu soruyu sormanız lazım, ihale yaptınız mı? Belki başka ülke gelip diyecekti ki ben şu kadar veriyorum. İhale yapmadılar, niye yapmadılar?” dedi.

Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, “Siz bu soruyu sormazsanız, bu sorunun cevabını almazsanız, bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Her oy haram oydur. Her birinizin, tek tek fakir fukaraya sahip çıkmanız lazım. Eğer bu ülkede 83 milyon beraber yaşıyorsak ve o şirketlerin tamamı bizim vergilerimizle kurulmuşsa, bu sorunun cevabını vermek zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti’den AK Parti’ye geçtiler – Çerkezköy Haber Gazetesi

Demokrat Parti’den istifa eden İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Ali Doğuş, Ruhi Özden, Salih Bezgin, Bağımsız Kapaklı Belediye Meclis üyesi Ahmet Doğaç, Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, Demokrat Parti Belde Başkanı Nizamettin Çoban, Eski Belediye Meclis Üyesi Şeref İkizler, İl Genel Meclis Üyesi Adayı Ufuk Bayraktar ve Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak düzenlenen törenle AK Parti’ye geçti.

Demokrat Parti’den AK Parti’ye geçtiler   - Çerkezköy Haber Gazetesi

 Çerkezköy Haber – Demokrat Parti’den ayrılarak AK Parti’ye yeni katılan üyeler için katılım programı düzenlendi.

 

PROGRAM DÜZENLENDİ

 

Dün saat 12.00’da parti binasında düzenlenen programa, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın yanı sıra AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, AK Parti Kapaklı Belde Kadın Kolları Başkanı Sevgi Aksoy, AK Parti İlçe ve Belde Teşkilatı üyeleri, Gençlik Kolları ile çok sayıda partili katıldı.

 

“HERKESİN PARTİSİ OLDUK”

 

Programda konuşan AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti’nin milletin ve halkın partisi olduğunu ifade ederek “AK Partimiz Türkiye’nin 81 vilayetinin ve yedi bölgesinin partisidir. Dini, dili, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve dünya coğrafyasında yaşayan herkesin partisidir. Bunu da her zaman ispat ediyoruz. Bu başarımızı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı işler gösteriyor. AK Parti milletin ihtiyacı olan siyasi olaylar, ekonomik şartlar ve sosyal şartlardan dolayı kurulmuş bir milletin partisidir” diye konuştu.

 

“BÜYÜKŞEHİRİ ALMAK ZORUNDAYIZ”

 

AK Parti olarak bölgede sorumlu bir parti olduklarını dile getiren Demirbağ “Milletimize gerçekten ihtiyacımız var. Milletimiz olmasaydı AK Parti de olmayacaktı. Memleketimizin de AK Partimize ihtiyacı vardır. Önümüzde Büyükşehir olma yönünde seçimler var. AK Parti olarak Büyükşehir Belediyesini almak zorundayız. Tekirdağ üzerinde büyük çalışmalarımız bulunuyor. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ’da seçimi almak konusunda şartlanmış durumda. Büyükşehir’i kazanarak Büyükşehir olmanın nimetlerinden faydalanmalıyız” dedi.

 

ÜYELİKLERİ KABUL GÖRDÜ

 

Demokrat Parti’den istifa eden İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Ali Doğuş, Ruhi Özden, Salih Bezgin, Bağımsız Kapaklı Belediye meclis üyesi Ahmet Doğaç,  Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, Demokrat Parti Belde Başkanı Nizamettin Çoban, Eski Belediye Meclis Üyesi Şeref İkizler, İl Genel Meclis Üyesi Adayı Ufuk Bayraktar ve Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak’ın partiye müracaatta bulunduğunu ifade eden Demirbağ “Üyelik konusunu görüştük. Bu görüşmeden önce partimizin istişare toplantısında arkadaşların üyeliklerinde herhangi bir olumsuz sonuç çıkmadı. Bizler kendilerinin faydalı olacağını düşündük. Üyeliklerin kabulüne oy birliği ile karar verildi. Hayırlı uğurlu olsun. Birlik ve beraberlik içersinde çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

 

HERKESİ DAVET ETTİLER

 

AK Parti’de partizanlık gözetmeksizin partiye gelen herkesin bir işinin görüldüğünü ifade eden Demirbağ “Bugünden itibaren yeni katılan arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalar yapacağız. Kendilerinden bizlere katkıda bulunmaları konusunda bir takım isteklerde bulunacağız. Hep birlikte aile içinde bu işi yürüteceğiz. Amacımız bölgemize ve ülkemize en iyi hizmeti vermek olacak. Bunun için de çalışıyoruz. AK Parti’ye katılımlar konusunda kimliğimizi kabul eden herkesi, eknik milliyetçilik, bölgesel milliyetçilik ve dinsel milliyetçilik yapmayan herkes bize katılabilir. Partimize katılımlar bekliyoruz. Daha ileriki günlerde bakan ve milletvekillerinin katılımı ile Kapaklı’da büyük bir katılım yapmayı düşünüyoruz” dedi.

 

TEK TEK TEBRİK ETTİ

 

Konuşmaların ardından AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ partiye katılan İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Ali Doğuş, Ruhi Özden, Salih Bezgin, Ahmet Doğaç ile Mustafa Çetin, Nizamettin Çoban, Şeref İkizler, Ufuk Bayraktar ve Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak’ı tek tek tebrik etti. Alaettin Demirbağ sembolik olarak Mustafa Çetin’e AK Parti rozetini taktı.

 

Haber / Faik Onur KAYA

 

referans :
www.haber61.net
www.haberler.com
www.cerkezkoyhaber.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button