News

CHP’li belediyeleri haraca bağladı

İşte paralel devletin fotoğrafı! Devleti de milleti de haraca bağlamış

Terör örgütü ele başı Fetullah Gülen’in asıl gelirini devletten elde etiği belirlendi. FETÖ elemanlarının ‘devlet içinde devlet’ kurarak, imar değişikliklerinden arsa tahsisine, teşvik kredilerinden yurt dışı iş bağlantılarına kadar bir çok alanda haraç k

İşte paralel devletin fotoğrafı! Devleti de milleti de haraca bağlamış

Terör örgütü ele başı Fetullah Gülen’in asıl gelirini devletten elde etiği belirlendi. FETÖ elemanlarının “devlet içinde devlet” kurarak, imar değişikliklerinden arsa tahsisine, teşvik kredilerinden yurt dışı iş bağlantılarına kadar bir çok alanda haraç kestiği ortaya çıktı. Tehdit, şantaj başta olmak üzere yasadışı yolları kullanarak her fırsatı paraya çeviren FETÖ servetine servet kattı.

KUTSAL HOCA PAYI

Devletin, işadamlarının, esnafın ve vatandaşın  çeşitli yollardan soyulmasını organize eden Feullah Gülen’in Türkiye’de toplanan  paralarının yüzde 15’lik bölümüne doğrudan “Kutsal Hoca Payı” olarak el koyduğu kaydedildi. Örtülü Ödenek oluşturan Fethullah Gülen’in bu parayı ABD’de Türkiye aleyhine faaliyet gösteren lobilere ve basın yayın kuruluşlarına, seçimlerde desteklenen adayın kampanyasına, birlikte çalıştıkları örgütlere harcadığı ifade edildi.

DEVLET VE MİLLETİ SOYMA YÖNTEMLERİ

Kayıtlara göre, FETÖ/PDY’nin milyar dolarlara hükmeden şirketlere ve holdinglere sahip hale gelmesinin temelinde devletin gelirleri ilk sırada yer aldı. işte FETÖ’nün devleti ve milleti soyma yöntemleri:

“a) Kamu Kaynaklarından Elde Edilen Gelirler;

i) Kamu ihalelerinin örgütle bağlantılı firmalara verilmesi,

ii) Örgütle ilişkili firmaların rakipleri hakkında adli ve idari işlemler yaparak piyasanın örgüt firmalarına teslim edilmesi,

iii) Kurumların gizli kalması gereken finansal ve yatırım plânlamaları bilgilerinin ilişkili firmalara sızdırılması,

iv) Kamu arazi tahsislerinin örgütle ilişkili vakıf, dernek veya eğitim kurumlarına bedelsiz devredilmesi,

v) Belediyelerce yapılan imar değişikliklerinin, örgütle ilişkili vakıf, dernek veya şirketler lehine yapılması,

vi) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nda görevli adamları vasıtasıyla iş adamlarının yurt dışı iş bağlantılarını sağlama karşılığında örgüt adına kendilerinden para alınması,

vii) Kamu hibe, destekleme ve teşviklerinin takibi ve proje kabullerinde PDY firmalarının kayrılması.

b) İş Adamlarından Sağlanan Gelirler;

i) İş adamlarından, adli ve idari süreçlerdeki işlemlerini iş adamları lehine sonuçlandırma karşılığı alınan paralar,

ii) İş adamlarının özel hayatları ile ilgili çeşitli zafiyetlerini “ses ve görüntü” kaydına

aldırarak tehdit ve şantaj yoluyla alınan paralar,

iii) İş adamlarından, iş bağlantılarını sağlama karşılığı alınan paralar,

c) STK’lardan Sağlanan Gelirler;

i) TUSKON ve bağlı federasyon, dernek, şirket ile vakıflardan toplanan aidatlar,

ii) Yazılı ve görsel medya sektöründen sağlanan gelirler,

iii) Kimse Yok Mu? Benzeri bağlı STK’lar aracılığı ile yardım adı altında vatandaşlardan toplanan paralar,

iv) Ticaret Odası yönetimlerinin ele geçirilerek, kamu hizmet alımlarındaki rayiç bedel belirlemelerinde örgütle ilişkili vakıf, dernek ve firmalar lehine hareket edilmesi yoluyla sağlanan menfaatler,

d) Gönüllülük Esaslı Sağlanan Gelirler;

i) Kurban Bayramı öncesi iş adamlarından firmalardan ve esnaftan, adlarına kurban kesileceğini belirterek ‘Kurban’ adı altında toplanan paralar,

ii) İl ve ilçelerde iş adamlarının katıldığı mütevelli heyetleri oluşturarak zekât ve burs adı altında toplanan paralar,

iii) Memur maaş ve ödüllendirmelerinden ‘Himmet’ adı altında yapılan kesintilerden toplanan paralar,

iv) Devlet kurumlarına yerleştirilen örgüt mensuplarının ilk maaşlarını örgüte vermeleri ile elde edilen paralar.

e) Eğitim Faaliyetleri Gelirleri;

i) 154 ülkede bulunan örgütle ilişkili eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerden alınan paralar,

ii) Yurt içinde faaliyet gösteren örgütle ilişkili eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerden alınan paralar,

iii) Eğitim kurumlarında okutulan öğrencilerden ücret alındığı halde, fakir öğrencilerin okutulacağından bahisle ‘burs’ adı altında toplanan paralar oluşturmaktadır.”

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan

Sabah gazetesi, iki gün önce kendisine şantaj yapıldığını açıklayan Aykut Erdoğdunun WhatsApp yazışmalarını paylaştı!

Sabah gazetesi, iki gün önce kendisine şantaj yapıldığını açıklayan Aykut Erdoğdunun WhatsApp yazışmalarını paylaştı!

Sabah gazetesi, 4 Mayıs 2021 tarihinde kişisel Twitter hesabından Sabah grubunun ve ATV’nin kendisine şantaj yaptığını açıklayan CHP milletvekili Aykut Erdoğdu’nun WhatsApp mesajlarını paylaştı.

Sabah gazetesi, Erhan Öztürk’ün imzasıyla yayımladığı “CHP’li Aykut Erdoğdu CHP’li belediyeleri haraca bağlamış! Yazışmaları ortaya çıktı” başlıklı haberinde, kendisine şantaj yapıldığını ve tehdit edildiğini açıklayan CHP’li Erdoğdu’nun, eski Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü‘ye yazdığı WhatsApp mesajlarını yayınladı. Haberde, sadece Aykut Erdoğdu’nun yazdıklarının paylaşıldığı görüldü.

Sabah gazetesi, haberini, “Erdoğdu’nun yanıtlaması beklenen 5 soru” başlığıyla bitirdi ve Erdoğdu’ya sorular yöneltti. 

Twitter’dan konuyla ilgili açıklama yapan CHP’li Erdoğdu, “Bankalar tarafından takibe düşmem aileme karşı beni çok zor durumda bırakabilirdi… Sabah’ın haber yaptığı Whatsapp mesajları söz verip sözünü tutmayan veya tutamayan Belediye Başkanı ile olan yazışmalarımdır…” açıklamasını yaptı. 

Telefon kayıtlarının izlendiği ve dinlendiği için dava açacağını ifade eden Aykut Erdoğdu, “Bu suç örgütü yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünmesin… Suç örgütüne yol açılmasın…” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını söylemişti.

Erdoğdu, dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız…” sözleriyle seslenmişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, CHP’li Aykut Erdoğdu’nun attığı tweetler sonrasında Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlattığını açıklamıştı. 

Tarafsız E-Gazete

Maltepe Belediyesi, vatanda haraca balam – Memurlar.Net

Memur, Memurlar,

Maltepe Belediyesi, vatanda haraca balam - Memurlar.Net

Sancaktepe Belediyesinin p konteynerlerini ald iddiasyla hakknda “nitelikli hrszlk” sulamasyla dava alan Maltepe Belediyesi’nin yetkili olmad halde ilettii otoparklar zerin vatandalar madur ettii ve bir firmaya haksz kazan salad ortaya kt.

SOKAKLARI KRAYA VERD

CHP’li Maltepe Belediyesi’nin itiraki olan Matist ile Park A. firmas, 2015 ylnda MAPARK’ (Maltepe Park) kurdu. ledeki 186 sokak ve caddeyi otoparka eviren belediye parklarn iletmesini de MAPARK’a devretti. Yasal olarak hakk olmad halde vatandalardan da cret talep eden MAPARK, cadde ve sokaklarda i yeri bulunan dkkan sahiplerinden de ara bana aylk bin 500 ila 5 bin lira arasnda kira istedi. Belediye deme yapmayan vatandalar ise icraya verdi.

VATANDAA CRA TAKB

108 adet denmemi park cezas bulunduu gerekesiyle icraya verilen bir vatanda cezaya itiraz etti. stanbul Anadolu cra Mdrlne sunulan dilekede, cezay sadece trafik zabtasnn kesebilecei, tahsil yetkisinin de vergi dairesinde bulunduu belirtildi. Dilekede karayolu zerindeki aralar iin park creti alnmas, yetki ve sorumluluun gerek veya tzel kiilere ait olduu, bu yetkinin de bykehir belediyesinde olduu ifade edildi.

BB TABELALARI KEST

Vatandalarn ikayetleri zerine bakanln Ali Kl’n yapt Maltepe Belediyesi’nin bykehirin yetki alanna girerek, usulsz cret toplamas zerine Bykehir Belediyesi harekete geti. Ulam Daire Bakanl, ehir genelinde otopark iletmeciliinin 5 yl boyunca BB itiraki SPARK’a verildiini, MAPARK’n usulsz otopark iletmecilii yaptn belirterek ikayeti oldu. BB zabta ekipleri talep uyarnca MAPARK’n sokak ve caddelere izin alnmadan ast park tabelalar kesti, parkomat alanlarn da kaldrd. Ancak MAPARK belli blgelerde hala faaliyetlerine devam ediyor. MAPARK’n elde ettii haksz gelirin yzde 60′ zel firmaya akyor. Kalan yzde 40 ise belediyeye kalyor.

Yasalar Maltepe Belediye ve orta zel firmann haksz kazancn aka ortaya koyuyor. 5216 sayl Bykehir Belediye Kanunu’nun “Bykehir ve le belediyelerinin grev ve sorumluluklar” balkl 7’inci maddesine gre, park yerlerini tespit etmek ve iletmek, kiraya vermek, belediyelere verilen trafik dzenlemeleri ile ilgili ileri yrtme, bykehir belediyelerine verildi. Ayrca 2918 sayl Karayollar Trafik Kanunu’na gre de park yeri belirleme ve cret alma bykehir belediyelerinin yetkisine brakld.

referans :
www.avazturk.com
www.kamupersonel.org
www.memurlar.net

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button