News

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü

Loading the player...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü – Son Dakika Haberleri İnternet

Son Dakika Flaş Haberler – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü - Son Dakika Haberleri İnternet

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’nın içine girdiği genel seçim sürecinin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, yeni dönemde de Türkiye-Almanya ilişkilerinin sağduyulu ve stratejik bakışla gelişeceğine inandığını ifade etti.

Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinde yakalanan ivmenin kaybolmaması gerektiğini belirten Erdoğan, Yunanistan’ın tahrikkar eylemlerini sürdürdüğünü, Ege’de uluslararası hukuka ve vicdana aykırı olan geri itme hadiselerinin artarak devam ettiğini, tüm bunlara rağmen olumlu gündemin muhafazası için Türkiye’nin itidalli tutumunu koruduğunu dile getirdi.

Erdoğan, NATO’nun imkan ve kabiliyetlerini de kullanmak suretiyle Afganistan’a desteğin en etkin biçimde nasıl sürdürebileceğini ele almak gerektiğini belirterek, Libya’nın istikrarı için Milli Birlik Hükümeti’ni desteklemeye devam edeceklerini, bu kapsamda Almanya ile iş birliği yapmaya da hazır olduklarını söyledi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü – Yeni Şafak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Almanya Başbakanı Merkel ile düzenli temas ve diyaloğun devamına büyük önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Doğu Akdeniz’de yapıcı tutumumuz sürüyor’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü - Yeni Şafak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans aracılığıyla görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya Başbakanı Merkel’le video konferans görüşmesinde Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Almanya Başbakanı Merkel ile düzenli temas ve diyaloğun devamına büyük önem verdiğini ifade etti.

Erdoğan, salgınla mücadelede olumlu gelişmelerle birlikte nisan ayında turizmin engelsiz ve güvenli biçimde başlayacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Suriye’ye gönüllü geri dönüşler konusunda Avrupa Birliği’nin mali ve teknik destek vermesi gerektiğini de Merkel’e belirtti.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız mevkidaşı Macron ile görüştü

GÜNDEM Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız mevkidaşı Macron ile görüştü

Dünya Gazetesi – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü.

Dünya Gazetesi - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü.

Muğla’da yerli kripto para borsası ‘Vebitcoin’ soruşturmasında şirket çalışanı 5 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturmada daha önce de ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla şirket yöneticisinin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanmıştı.

ABD eski Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesaplarının kapatılmasını “rezalet ve utanç” olarak niteledi. Halkın buna sessiz kalmayacaını öne süren Trump, “Radikal solcu ruh hastaları gerçeklerden korktuğu için ABD Başkanının ifade özgürlüğü elinden alındı.” ifadelerini kullandı.

Dogecoin, Elon Musk desteğiyle dün 0,69 dolarla rekor tazeledi. Yatırımcılar Musk’ın cumartesi günü yayınlanacak TV şovunu beklerken, kriptolardaki regülasyon boğa piyasası regülasyon endişesine rağmen kurumsal yatırımcıları da harekete geçiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, Türkiye-Almanya ve Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerini geliştirecek adımlar ile bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinde diyaloğun ön plana çıkarılmasının olumlu yansımalarını hep birlikte gördüklerini, bu atmosferin oluşmasında Angela Merkel’in şahsi katkısının önemli bir rol oynadığına inandığını ifade etti.

Mevcut durumun, Türkiye-AB ilişkilerinin değerini anlamak istemeyen üye ülkeler tarafından bozulmaması için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Zirvesine sunulacak raporun olumlu gündem istikametinde Türkiye-AB ilişkilerinin geleceğine yönelik önerileri objektif ve yapıcı bir bakış açısıyla yansıtmasını beklediğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi çalışmalarının vize serbestisi, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ve müzakere faslı açılması gibi unsurları da ele alarak bütüncül şekilde yapılması gerektiğine işaret etti.

Türkiye’nin Ege’de ve Doğu Akdeniz’de gerilimden değil iş birliğinden yana olduğunu kararlılıkla gösterdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diyalogun verimli şekilde sürdürülmesi için Yunanistan’ın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

TIKLAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi ile telefonda görüştü

Haber Kaynagi :
www.hurriyet.com.tr
www.yenisafak.com
www.facebook.com
t24.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button