News

İngiliz perakende zinciri mağazalarını kapatıyor

İngiliz perakende zinciri 25 mağazasını kapatıyor

İngiltere’nin önde gelen indirimli satış mağaza zincirlerinden Poundland 25 mağazasının kapatılmasına karar verildiğini duyurdu.

İngiliz perakende zinciri 25 mağazasını kapatıyor

Mali sorunları nedeniyle geçen ay yönetimine kayyum atanan Poundland’den yapılan açıklamada İngiltere’de toplam 25 mağazanın kapatılmasına ve 242 kişinin de işten çıkarılmasına karar verildiği bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada satış görüşmelerinin sonunda alıcı bulunamaması durumunda şirketin geleceğine ilişkin olarak acil durum planları üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Poundland İngiltere genelinde toplam 355 mağazasında 5 bin 100 kişiyi istihdam ediyor.

2016-2017 döneminde toplam zararı yaklaşık 17,1 milyon sterline ulaşan şirket, perakende pazarında internet satışlarının artmasından, İngiliz sterlinindeki sert değer kayıplarından ve tüketicilerin talebindeki düşüşten olumsuz yönde etkilendi.

LONDRA/AA

Büyük marka 60 mağazasını kapatıyor

İngiliz Marks and Spencer İngiltere’de ve uluslararası operasyonlarında 5 yıl içerisinde 60 mağazasını kapatacak.

Büyük marka 60 mağazasını kapatıyor

JURNAL.İST HAKKINDA // NEDİR, KİMDİR?

+ GZT Haber Merkezi’nden çıkan tüm içeriklerde olduğu gibi burada da ‘GZT bakış açısı’ hakim… Son dakika ise en hızlı, merak edilen ise en anlaşılır, dolu dolu bir konu ise en doyurucu şekilde takipçilerimize sunuyoruz. Yine de soru işareti kaldı ise iletisim@gzt.com’a mail atmanız, sosyal medya hesaplarımızdan bize mesaj göndermeniz yeterli.

Haber Kaynagi :
www.karar.com
www.gzt.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button