News

Drift yapan trafik magandasına ceza yağdı

Asker uğurlamada drift yapan magandalara ceza yağdı

İstanbul’da asker uğurlama konvoyunda “drift” yapan magandalar Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince yakalandı. Magandalara para cezası verilip sürücü belgelerine el konuldu.

Asker uğurlamada drift yapan magandalara ceza yağdı

İstanbulda asker uğurlama konvoyunda “drift” yapan magandalar Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince yakalandı. Magandalara para cezası verilip sürücü belgelerine el konuldu.

İstanbul’da asker uğurlamak için E-5 Karayolu Yenibosna mevkiinde otomobillerle toplanan şehir magandaları, yüksek sesli müzik açıp halay çektikten sonra konvoy halinde trafiğe çıkmıştı. Halkalı’da işlek bir caddenin trafiğini kesen magandalar, “drift” yapıp, patinaj çektikten sonra abartı egzozla terör estirmişti. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri yaptığı çalışmalar sonunda 34 BDR 68 plakalı araç sürücüsü U.T. ve 06 VG 281 plakalı araç sürücüsü F.T. isimli şahısları yakaladı. Sürücü U.T’ye Karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle ve ya başka yöntemlerle aracın ani olarak yön değiştirmesi ve ya kendi etrafında döndürülmesi maddesine istinaden 6 bin 141 TL Trafik İdari Para Cezası uygulandı Sürücü belgesi 60 gün süre ile geri alındı. Sürücü F.T.’ye de 6 bin 141 TL para cezası uygulanıp, sürücü belgesine 60 gün süre ile geri alındı. Ayrıca, görüntülere yansıyan 06 VG 281 plakalı araç, sürücünün aynı zamanda ruhsat sahibi olması nedeniyle KTK’nın 60 gün süre ile trafikten men edildi. Adli işlem yapılmak üzere Küçükçekmece ilçesi Şehit Ahmet Zehir Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Kaynak: İHA

Etiketler : istanbul,drift,maganda,ceza,trafik cezası,

Başkentte drift yapan sürücüye ceza yağdı

Çankaya’da lüks aracıyla drift yapan sürücü, Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Drift yaptığı için 5 bin 10 lira para cezası kesildi. – Anadolu Ajansı

Başkentte drift yapan sürücüye ceza yağdı

ANKARA

Çankaya’da, lüks aracıyla drift yaparak trafiği aksatan sürücüye 5 bin 10 lira para cezası kesildi. Ehliyetine 2 ay el konularak psikoteknik muayeneye sevk edilen sürücünün aracı da 2 ay süreyle trafikten men edildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 06 TMD 01 plakalı lüks aracı kullanan M.T.D. bugün öğleden sonra Çankaya’da Turan Güneş Bulvarı üzerinde trafiği durdurdu. Aracıyla drift yapan sürücü daha sonra bölgeden ayrıldı.

Sürücünün trafiği tehlikeye düşüren görüntülerinin sosyal medyada vatandaşlar tarafından paylaşılmasının ardından harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, söz konusu aracı MOBESE kameraları aracılığıyla takibe başladı.

Olay saatinden yaklaşık 2 saat sonra aracın Konya yolunda seyir halinde olduğunu tespit eden ekipler, Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde önlem aldı. Söz konusu araç trafik ekiplerince durduruldu.

M.T.D’ye, aracıyla drift atarak trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle 5 bin 10 lira para cezası kesildi. Ehliyetine 2 ay süreyle el konulan M.T.D. psikoteknik muayeneye sevk edildi.

Sürücünün aracı ise çekiciye yüklenerek otoparka götürüldü. Söz konusu aracın 2 ay trafikten men edildiği öğrenildi.

Muhabir: Sertaç Bulur

Uludağda drift yapanlara ceza yağdı – enBursa Haber

Uludağda drift yapanlara ceza yağdı - enBursa Haber

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ’da, trafiği tehlikeye sokan driftçilere ceza yağdırdı.

Uludağ Milli Parklar bölgesinde sezonun açılmasıyla birlikte, jandarma trafik ekipleri de kontrolleri arttırdı.

Uludağda drift yapanlara ceza yağdı

Trafik güvenliğini tehlikeye sokarak vatandaşların canını hiçe sayan trafik magandalarına, jandarma ekipleri ceza yağdırdı.

Uludağ’da karlar üstünde drift yapan 19 araca, trafik kurallarını ihlalden toplamda 95 bin 190 lira idari yaptırım uygulanarak bu araçlar trafikten men edildi.

Jandarma ekiplerinin Uludağ’da trafik magandalarına göz açtırmamak için uygulamaları devam ediyor.

Trafik magandasına ceza yağdı !

Antalya’da dirift yaparak trafiği tehlikeye düşüren plakasız aracın sürücüsüne ceza yağdı.

Trafik magandasına ceza yağdı !

Antalya’nın Manavgat ilçesinde drift yaparak trafiği tehlikeye düşüren, plakası olmayan ve polisin dur ihtarına uymayan sürücüye ceza yağdı. 7 bin 969 TL cezanın yanı sıra otomobil 60 gün trafikten men edilirken ehliyetine 60 gün süreyle el konulan araç sürücüsü psikoloğa sevk edildi.

Manavgat Sanayi Sitesi Barbaros Caddesi girişinde gerçekleştirilen kontrollerde ön ve arka plakaları sökülmüş, drift atarak trafiği ve çevredekileri tehlikeye düşüren otomobil sürücüsü, trafik polisinin dur ihtarına uymayarak uygulama noktasından kaçtı. Trafik ekipleri 20 dakikalık kovalamacanın ardından kaçan otomobili Sanayi Sitesi içerisinde bir oto boyacıda ele geçirdi. Araç sürücüsü A.S.E. saklandığı yerde yakalanırken, aracın plakaları otomobilin bagajında bulundu.

07 JN 985 plakalı otomobilin sürücüsü A.S.E.’ye 2918 sayılı karayolları trafik kanunun 67/1d (drift atmak) maddesince 5 bin TL, 32/3 gürültü çıkaran araçları kullanmak maddesince bin 2 TL, 23/4 aracın tescil plakasının sökülü halde araç kullanmak maddesince bin 694 TL olmak üzere 7 bin 969 TL para cezası uygulandı.

Otomobil 2918 sayılı trafik kanununa göre 60 gün trafikten men edilerek yediemine çekilirken sürücünün ehliyetine 60 gün süreyle el konuldu. Psikoloğa sevk edilen araç sürücüsü psikoteknik değerlendirmenin ardından psikoloğun vereceği sürücü olabilir raporuna tabi tutulduktan sonra raporun olumlu olması halinde 30 gün sonra ehliyetini alabilecek.

Uludağda drift yapanlara ceza yağdı – Son Dakika Günün Haberleri

Bursa Uludağ’da drift yapan trafik magandalarına jandarma ceza yağdırdı. Drift yapan 19 araca, 95 bin lira ceza kesilerek araçlar trafikten men edildi

Uludağda drift yapanlara ceza yağdı - Son Dakika Günün Haberleri

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ’da, trafiği tehlikeye sokan driftçilere ceza yağdırdı.

Uludağ Milli Parklar bölgesinde sezonun açılmasıyla birlikte, jandarma trafik ekipleri de kontrolleri arttırdı.

ARAÇLAR TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Trafik güvenliğini tehlikeye sokarak vatandaşların canını hiçe sayan trafik magandalarına, jandarma ekipleri ceza yağdırdı. Uludağ’da karlar üstünde drift yapan 19 araca, trafik kurallarını ihlalden toplamda 95 bin 190 lira idari yaptırım uygulanarak bu araçlar trafikten men edildi.

Jandarma ekiplerinin Uludağ’da trafik magandalarına göz açtırmamak için uygulamaları devam ediyor. 

BURSA (İHA)

İstanbul’da drift yapan magandalara 15 bin lira ceza kesildi

İstanbul’un çeşitli noktalarında lüks otomobillerle dakikalarca “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yapan, egzoz patlatan ve patinaj çeken magandalar,.

İstanbul’da drift yapan magandalara 15 bin lira ceza kesildi

TGRT Haber Canlı İzle

Masaüstüne geç

İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi’de toplanan bir grup lüks otomobilli magandadan biri, dakikalarca sokaklarda “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yaparak terör estirmişti. Sanayinin sokaklarını trafiğe kapatan maganda, etrafında dönerek tozu dumana kattığı yetmezmiş gibi abart egzoz da kullanarak gürültü yapmıştı. Ümraniye’de başka bir maganda ise cadde ortasında kendi etrafında defalarca döndükten sonra bir de çekicinin üzerinde patinaj çekmişti.

Görüntülerin medyaya yansımasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri harekete geçti. Görüntüleri inceleyen polis, yanlama yapan magandaların otomobillerinin 34 JDM 58 ile 34 DP 7068 olduğunu tespit etti. Sürücülerin Doğukan O. ile B.K olduklarını da belirleyen polis, şahısları yakalayarak gözaltına aldı.

Şubeye götürülen magandalardan Doğukan O.’ya burada, “Herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya ve ya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi (drift) veya kendi etrafında döndürülmesi” maddesinden 5 bin 10 lira, (Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması abartı egzoz kullanmak) maddesinden bin 2 lira, ve (Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek ve bir kaza halinde içindekiler için tehlike olabilecek… Karayolunu kullananlar için tehlike oluşturacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek… şekilde olan araçları kullanmak) maddesinden ise 235 lira olmak üzere toplamda 6 bin 247 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca magandanın kullandığı araç trafikten men edilirken, ehliyetine de el konuldu.

Ümraniye’de cadde ortasında yanlama yaptıktan sonra çekicinin üstünde patinaj yapan maganda B.K.’ya ise (Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayolları dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freni çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi (drift) veya kendi etrafında döndürülmesi) maddesinden 5 bin 10 lira, (Sürücü belgesi olmadığı halde araç kullanmak) maddesine istinaden 2 bin 18 lira, olmak üzere toplamda 7 bin 20 lira idari para cezası kesildi. Ayrıca ruhsat sahibi G.M.K.’ya da, (Sürücü belgesiz araç kullanılmasına izin vermek) maddesinden 2 bin 10 lira idari para cezası uygulandı.

Şubede işlemleri tamamlanan sürücüler D.O. ile B.K. (ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır) maddesinden adli işlem yapılmak üzere Ayazağa Polis Merkezi ve Ümraniye Şehit Numan Şeref Datli Polis Merkezine teslim edildi.

Doğan Can Cesur

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.

referans :
www.turkiyegazetesi.com.tr
www.aa.com.tr
enbursa.com
www.haber3.com
www.posta.com.tr
www.iha.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button