News

Cebeci İnönü Stadyumu harabeye döndü

TFF, harabeye dönmüş Cebeci İnönü Stadyumunda hala maç oynatıyor

Yıkılıp yerine AVM yapılması gündeme gelen Cebeci İnönü Stadyumu harabe haline gelmesine rağmen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) maç oynatmaktan vazgeçmiyor.

TFF, harabeye dönmüş Cebeci İnönü Stadyumunda hala maç oynatıyor

CHA 28.01.2015 – 11:31

1967 yılında yapılan ve yaklaşık yarım asırdır Ankara’da birçok kulübe ev sahipliği yapan Cebeci İnönü Stadyumu can çekişiyor. Ankara’ya yeni stat yapılmasının gündeme gelmesinin ardından yıkılması beklenen ve yerine AVM ve otopark yapılacağı söylentileri çıkan stadyum ne yıkıldı ne de ayakta durması için bir çivi çakıldı.25 Eylül 2012 tarihinde dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, stadyumda incelemelerde bulunmuş, “Şimdi İnönü Cebeci Stadı’nın yıkılması, Ankara’ya yeni bir stadyumun kazandırılması öncelikli hedeflerimizden olacak. Onun için başlanmış projelerin biran önce bitirilmesini ve belediyelerin spor tesisleri için arsa üretmesini istiyoruz. Cebeci İnönü Stadı’nın kaldırılması gerekiyor. Buradaki arsa sosyal donatı ve otopark ihtiyacı göz önünde bulundurulduğunda elverişli bir arsa değil.” İfadelerini kullanmıştı.

Yine ziyaret esnasında Ankara’ya yapılacak yeni stadyum ile ilgili de bilgi veren dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç, “Yeni stadyum ile ilgili hakim görüş, 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkılıp yeniden modern bir proje şeklinde inşa edilmesidir. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ile proje çalışmalarımız bitmek üzere. Ondan sonra hızlıca arsaların ve projelerin değerlendirilmesi çalışmasına başlayacağız. Bu yöndeki çalışmaların talimatını da verdik.” şeklinde konuşmuştu.Bu ziyaret sonrası geçen süre zarfında ne Cebeci Stadyumu yıkıldı ne de Ankara’ya yeni stadyum için yer belirlendi.

Yine aynı tarihlerde basına yansıyan haberlerde, Spor Genel Müdürlüğü (SGM) uzmanları tarafından yapılan inceleme neticesinde çıkan raporda Cebeci İnönü Stadyumu’nun büyük bir tehlike içinde olduğu yapının tamamen çürüdüğüne dikkat çekilip 2012’yi takip eden yeni sezonda maç oynanamayacağı yer almıştı.Öte yandan emektar stadyum son olarak Ankaragücü ile İstanbul Başakşehirspor arasında oynanan Türkiye Kupası karşılaşmasına ev sahipliği yaptı. Takımların yanı sıra seyirciler özellikle stadyum girişinde yıkılmış merdivenleri kullanırken güçlükler yaşadı. Çocuğu ile maç izlemeye gelen bir Ankaragücü taraftarı eskiden babasıyla birlikte Cebeci’ye geldiğini uzun yıllar sonra karşılaştığı bu manzaranın kendisini çok üzdüğünü söyledi.Sarı lacivertli taraftar stadyumun çürük olmasıyla ilgili bir bilgisi olamadığını maç oynamaya izin verdiklerine göre sorun olmadığını düşündüğünü söyledi. Bu kadar olumsuzluğa rağmen ise TFF Cebeci İnönü’de maç oynatmaktan vazgeçmiyor. Cebeci İnönü Stadyumu yarın ise Gençlerbirliği-Cizrespor arasında oynanacak Türkiye Kupası maçı için kapılarını açacak.Ayrıca hafta sonunda ise Cebeci’de Hacettepespor-Konya Anadolu Selçukluspor ve Ankara Demirspor-Balçova Yaşamspor lig karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak.

Kamyonun açılan damperi üst geçide çarptı

Yalova-İzmit yolunda hafriyat kamyonunun açılan damperi üst geçide çarparak hasara sebep oldu.

Kamyonun açılan damperi üst geçide çarptı

Yalova-İzmit yolunda hafriyat kamyonunun açılan damperi üst geçide çarparak hasara sebep oldu.

Yalova istikametinde seyreden Ercan Aslan’ın (48) kullandığı 77 ABD 029 plakalı hafriyat kamyonu, Çiftlikköy ilçesi mevkiinde üst geçide çarptı. Kaza sonucu kamyon ve üst geçitte hasar meydana geldi. Kaza sonrası kara yolunda trafik tek şeritten verildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, kamyonun yoldan çekilmesiyle trafik yeniden normal seyrine döndü.

referans :
www.ntv.com.tr
www.haberimistanbul.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button