News

Katar Maliye Bakanı hakkında gözaltı kararı

Katar Maliye Bakanı yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı

Katar resmi ajansı tarafından verilen habere göre Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı.

Katar Maliye Bakanı yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı

Tarafsız haber için doğru adrestesiniz. Haber, Haberler, güncel haberler, internet haber,son dakika haberleri, tv100 farkıyla takip edin. En son haberlere bizimle ulaşın.

Yasal Uyarı: Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Yazılım & Tasarım & Sistem Yönetimi Bilgin Pro

Katar Maliye Bakanı zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltına alındı

Katar’da kamu parasına zarar verme ve yetkilerini kötüye kullanma şüphesiyle sorgulanmak üzere Maliye Bakanı Ali Şerif el Emadi gözaltına alındı.

Katar Maliye Bakanı zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltına alındı

Katar Başsavcısı, Maliye Bakanı Ali Şerif el-Emadi hakkında kamu parasına zarar verme, zimmete para geçirme ve yetkinin kötüye kullanılması suçlamaları gözaltına kararı verildi.

Katar resmi haber ajansı QNA’ya göre Başsavcı, konuya ilişkin belgeleri inceledikten sonra Maliye Bakanı Ali Şerif el-Emadi’nin söz konusu suçlamalarla ilgili sorgulanmak üzere gözaltına alınması yönünde karar aldı.

Başsavcı, sunulan belgelerle gündeme getirilen suçlarla ilgili kapsamlı soruşturma açılması emri de verdi.

Katar Maliye Bakanına yolsuzluktan gözaltı kararı

Katar Maliye Bakanı hakkında zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltı kararı verildi.

Katar Maliye Bakanına yolsuzluktan gözaltı kararı

Katar’da Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi hakkında “yolsuzluk” suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarıldı. Katar Başsavcısı, Maliye Bakanı Ali Şerif el Emadi’nin kamu parasına zarar verme ve yetkilerini kötüye kullanma şüphesiyle sorgulanması için gözaltına alınması talimatını verdi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, belge ve raporların incelenmesinin ardından gözaltı kararının alındığı ifade edildi. Katar resmi ajansının haberine göre, raporlarda “kamu malına zarar verilmesi ve görevin kötüye kullanılması” gibi suçlamaların yer aldığı ve güvenlik güçlerine Maliye Bakanı Emadi’nin gözaltına alınması talimatı verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, suçlamalarla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılacağı kaydedildi.

2013 yılından bu yana Maliye Bakanı olan Emadi, aynı zamanda Katar Hava Yolları (Qatar Airways) Yönetim Kurulu Başkanı ve Katar Ulusal Bankası (Qatar National Bank) Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapıyordu.

İlgili haberÇavuşoğlu ve Albayrak, Katarlı bakanlarla görüştü

Var diyorsa vardır demokrasi!

Laiklik tali gündem mi?

Türkiye şeyhler, dervişler, müridler ve AK ELİTLER memleketi olmayacak!

Piyasacı futbola karşı Adanasporluların isyanı

Katarda Maliye Bakanı hakkında “yolsuzluk” suçlamasıyla gözaltı kararı

Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi için gözaltı kararı çıkarıldı. Yolsuzluklarla ilgili geniş bir soruşturma başlatılacağı da açıklandı.

Katar’da Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi hakkında “yolsuzluk” suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.

Katar resmi ajansı QNA’nın haberine göre, Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, belge ve raporların incelenmesinin ardından böyle bir karar alındığı ifade edildi.

Raporlarda “kamu malına zarar verilmesi ve görevin kötüye kullanılması” gibi suçlamaların yer aldığı ve güvenlik güçlerine Maliye Bakanı İmadi’nin gözaltına alınması talimatı verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, suçlamalarla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılacağı kaydedildi.

Katar’da 2013’ten bu yana Maliye Bakanı olan İmadi, aynı zamanda Katar Hava Yolları (Qatar Airways) Yönetim Kurulu Başkanı ve Katar Ulusal Bankası (Qatar National Bank) Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapıyordu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum

İsim *

E-posta *

İnternet sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, özel teknede soyunarak fotoğraf çektiren Ukraynalı kadınlar gözaltına alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevinden alınan Zehra Zümrüt Selçuk, Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın Yönetim Kurulu’na atandı. CHP Zonguldak…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’da yaptığı, “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” ifadelerine tepki yağdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği’nin 39 yıl sonra değiştirilerek büyükşehirdeki bazı yetkilerin İçişleri Bakanlığı’na verilmesi…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tam kapanma sürecinin uzayıp uzamayacağına dair merak edilen soruyu yanıtladı.

Koronavirüs salgınında işsizlikten etkilenenler en çok genç kadınlar oldu. Kadınlar, bir umut yöneldikleri internette de maddi imkansızlıklarla boğuştuklarını belirtti.

Siyah-beyazlılar, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını kazandı.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ayvalı köyünde yaşayan 51 yaşındaki Zuhal Erol, sahur vakti davulu ve manileri ile köy halkını oruç…

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına ve kadına yönelik şiddete karşı protestolara katılan Mersin Kadın Platformu üyesi kadınlara; “Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’na uymamak”,…

Oyuncu olmak isteyen genç kadın, kayıtlı olduğu ajansın kast direktörü tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldı. Şüpheli tutuklanırken, 19,5 yıla kadar…

Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi için gözaltı kararı çıkarıldı. Yolsuzluklarla ilgili geniş bir soruşturma başlatılacağı da açıklandı.

Hindistan hükümeti, ülkedeki Covid vaka artışlarının martta tespit edilen ‘çifte mutasyonlu varyant’tan kaynaklanıyor olabileceğini açıkladı.

Türkiye’de uygulanan tam kapanma dünya medyası tarafından da yakından takip ediliyor. Reuters, konuya ilişkin analizinde turistlerin yasaklara takılmadan dolaşmasına Türk…

Kolombiya’da 7 günden bu yana devam eden vergi reformu karşıtı kitlesel gösterilerde en az 30 kişinin öldürüldüğü belirtilirken, bin 220…

Hindistan’da bir düğünde, damat gelin tarafından sorulan matematik sorusunu bilemediği için düğün iptal edildi.

Katar Maliye Bakanı El Emadi, zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltına alındı

Katar Maliye Bakanı El Emadi, zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltına alındı

Katar Maliye Bakanı El Emadi, zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltına alındı

T24 Dış Haberler

Katar Başsavcısı, ülkenin Maliye Bakanı Ali Şerif El Emadi’nin gözaltına alınmasını emretti.

Katar Maliye Bakanı Ali Sherif El Emadi, kendisine yöneltilen zimmetine para geçirme, emniyeti suistimal etme ve kamu sektörü ile bağlantılı suçlara ilişkin iddialar hakkında sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Yaşanan olaya ilişkin soruşturmanın ise devam ettiğini belirtti.

Öte yandan, 2013 yılından bu yana Katar’ın Maliye Bakanı olarak görev alan El Emadi, 300 milyar dolarlık güçlü bir devlet fonu olan Katar Yatırım Otoritesi’nin yönetim kurulunda yer alıyor. Ayrıca El Emadi, Orta Doğu ve Afrika’daki en büyük kredi veren Katar Ulusal Bankası’nın (QNB) da yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

referans :
www.tv100.com
www.yenicaggazetesi.com.tr
gazetemanifesto.com
gazetekolektif.com
t24.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button