News

Turkuaz Göl turizme kazandırılacak

Yeni kefedilen turkuaz gl turizme kazandrlacak – Memurlar.Net

Memur, Memurlar,

Yeni kefedilen turkuaz gl turizme kazandrlacak - Memurlar.Net

Kent merkezine 110, Andrn’a ise 35 kilometre uzaklkta, bin 500 rakml bir tepede bulunan doal turkuaz gl, etrafndaki bitki rts ve gzelliiyle dikkati ekiyor.

Andrn Belediye Bakan Ahmet Doan, gazetecilere yapt aklamada, ilenin her kesinin doal gzelliklerle dolu olduunu belirtti.

Gln turizme kazandrlmas konusunda birtakm almalar balattklarn dile getiren Doan, unlar belirtti:

“Gerekten ilenin her kesinde Yce Yaradan’n verdii farkl bir gzellik sz konusu. Hala da yeni yeni kefedilen gzellikler ortaya kyor. Bu gl de tesadfen grdk. Gerekten turkuaz rengiyle am aalar ierisinde ok gzel grnyor. Yaptmz aratrmada 1975 ylnda bu blgede heyelan olmu, toprak gmesi sonucu bu alan olumu. Buradan bir su kayna km ve bu gl olumu. Gerekten ok gzel bir grnts var. me suyu kalitesinde tamamen doal. Biz de bu alann temizliini yaparak turizme kazandrmak istiyoruz. Doaseverler iin ok gzel bir alan. Buras Andrn ilesinin Geben Mahallesi snrlar ierisinde bir yer. nallah buray Andrn turizmine kazandracaz. lke genelinden buraya ziyaretilerin geleceine inanyoruz.”

Mahalle sakinlerinden Adem Grlek de 1,5 metre derinlikteki sulak alann Uuk Gl olarak adlandrldn, buray ok fazla kiinin bilmediini ifade etti.

Kahramanmaraşta heyelan sonrası oluşan Göl, turizme kazandırılacak – Son Dakika Haberleri

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde 46 yıl önce heyelan sonrası oluşan göl, rengi ve doğal güzelliğiyle hayran bırakıyor. Ormanda olması nedeniyle çok az kişi tarafından bilinen gölü Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan da tesadüfen gördü. Mahallede yaptığı incelemeler sırasında karşılaştığı gölün renginden ve…

Kahramanmaraşta heyelan sonrası oluşan Göl, turizme kazandırılacak - Son Dakika Haberleri

Gölün herkes tarafından görülmesi gereken doğa harikası bir oluşum olduğunu ifade eden Başkan Ahmet Doğan, “Andırın doğal güzellikleri ile farklı bir yer, her gün yeni yerler ortaya çıkıyor. Bu gölü de buradan geçerken tesadüfen gördük, çam ağaçlarının içerisinde turkuaz rengi ile gerçekten çok güzel görünüyordu. Yaptığımız araştırmada 1975 yılında meydana gelen heyelan sonrası oluştuğunu öğrendik. Buradaki su da içme suyu kalitesinde. Biz bu alanın temizliğini yaparak, turizme kazandırmak istiyoruz. Doğaseverler için çok güzel bir alan. Ortaya çıkması ile insanların buraya akın edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

UÇUK GÖL ADINI VERMİŞLER

Mahallede yaşayan Adem Gürlek ise ormanın içerisinde olduğu için gölü az sayıda kişinin bildiğini ifade ederek, “Dedelerimiz buranın 1975 yılında heyelan sonucu meydana geldiğini söylüyorlar. O yüzden mevki olarak buraya Uçuk Göl adını vermişler. Ancak görenler renginden dolayı Turkuaz Göl olarak adlandırıyor. Derinlik olarak 1,5 metre civarında olduğunu biliyoruz. Ormanın içerisinde kaldığından pek bilen yok” dedi.

ʹTürkiyeʹnin Maldivleriʹ turizme kazandırılacak

ʹTürkiyeʹnin, Maldivleriʹ, turizme, kazandırılacak,

ʹTürkiyeʹnin Maldivleriʹ turizme kazandırılacak

 

Yorumunuz gönderildi.

Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye bildirilmiştir.

Uygun görüldüğünde sitede yayınlanacaktır.

Heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak – E-Haber

Heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak - E-Haber

Geben Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bulunan Turkuaz Göl, rengi ve doğal güzelliğiyle hayran bırakıyor. Ormanda olması nedeniyle çok az kişi tarafından bilinen gölü Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan da tesadüfen gördü. Mahallede yaptığı incelemeler sırasında karşılaştığı gölün renginden ve doğallığından etkilenen Doğan, turizme kazandırılması için çalışma yapacaklarını söyledi.

‘İNSANLAR BURAYA AKIN EDECEK’

Turkuaz Göl’ün herkes tarafından görülmesi gereken doğa harikası bir oluşum olduğunu ifade eden Başkan Ahmet Doğan, “Andırın doğal güzellikleri ile farklı bir yer, her gün yeni yerler ortaya çıkıyor. Bu gölü de buradan geçerken tesadüfen gördük, çam ağaçlarının içerisinde turkuaz rengi ile gerçekten çok güzel görünüyordu. Yaptığımız araştırmada 1975 yılında meydana gelen heyelan sonrası oluştuğunu öğrendik. Buradaki su da içme suyu kalitesinde. Biz bu alanın temizliğini yaparak, turizme kazandırmak istiyoruz. Doğaseverler için çok güzel bir alan. Ortaya çıkması ile insanların buraya akın edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Reklam Engelleyici Algılandı

UÇUK GÖL ADINI VERMİŞLER

Mahallede yaşayan Adem Gürlek ise ormanın içerisinde olduğu için gölü az sayıda kişinin bildiğini ifade ederek, “Dedelerimiz buranın 1975 yılında heyelan sonucu meydana geldiğini söylüyorlar. O yüzden mevki olarak buraya Uçuk Göl adını vermişler. Ancak görenler renginden dolayı Turkuaz Göl olarak arlandırıyor. Derinlik olarak 1,5 metre civarında olduğunu biliyoruz. Ormanın içerisinde kaldığından pek bilen yok” dedi.

Kahramanmaraşta keşfedilen turkuaz göl turizme kazandırılacak – Maraş Aktüel

Kahramanmaraşta keşfedilen turkuaz göl turizme kazandırılacak - Maraş Aktüel

Kahramanmaraş’ın yayla ve şelaleleriyle ünlü Andırın ilçesinde doğal akvaryuma benzetilen ve tesadüfen keşfedilen turkuaz göl turizme kazandırılacak.

06 Mayıs 2021 – 14:06

Kent merkezine 110, Andırın’a ise 35 kilometre uzaklıkta, bin 500 rakımlı bir tepede bulunan doğal turkuaz göl, etrafındaki bitki örtüsü ve güzelliğiyle dikkati çekiyor.

Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin her köşesinin doğal güzelliklerle dolu olduğunu belirtti.

Gölün turizme kazandırılması konusunda birtakım çalışmalar başlattıklarını dile getiren Doğan, şunları belirtti:

“Gerçekten ilçenin her köşesinde Yüce Yaradan’ın verdiği farklı bir güzellik söz konusu. Hala da yeni yeni keşfedilen güzellikler ortaya çıkıyor. Bu gölü de tesadüfen gördük. Gerçekten turkuaz rengiyle çam ağaçları içerisinde çok güzel görünüyor. Yaptığımız araştırmada 1975 yılında bu bölgede heyelan olmuş, toprak göçmesi sonucu bu alan oluşmuş. Buradan bir su kaynağı çıkmış ve bu göl oluşmuş. Gerçekten çok güzel bir görüntüsü var. İçme suyu kalitesinde tamamen doğal. Biz de bu alanın temizliğini yaparak turizme kazandırmak istiyoruz. Doğaseverler için çok güzel bir alan. Burası Andırın ilçesinin Geben Mahallesi sınırları içerisinde bir yer. İnşallah burayı Andırın turizmine kazandıracağız. Ülke genelinden buraya ziyaretçilerin geleceğine inanıyoruz.”

Mahalle sakinlerinden Adem Gürlek de 1,5 metre derinlikteki sulak alanın Uçuk Göl olarak adlandırıldığını, burayı çok fazla kişinin bilmediğini ifade etti.

Heyelan sonrası oluşan göl, turizme kazandırılacak

Heyelan sonrası oluşan göl, turizme kazandırılacak

Erdeundleben.com-

Kahramanmaraş Geben Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bulunan Turkuaz Göl, ormanda olması sebebiyle çok az kişi tarafından biliniyor. Andırın Belediye Lideri Ahmet Doğan, mahallede yaptığı incelemeler sırasında karşılaştığı gölün renginden ve doğallığından etkilendi, turizme kazandırılması için çalışma yapacaklarını söyledi.

‘Bu alanın paklığını yaparak, turizme kazandırmak istiyoruz’

Turkuaz Göl’ün herkes tarafından görülmesi gereken tabiat mükemmeli bir oluşum olduğunu tabir eden Lider Ahmet Doğan, “Andırın doğal hoşlukları ile farklı bir yer, her gün yeni yerler ortaya çıkıyor. Bu gölü de buradan geçerken tesadüfen gördük, çam ağaçlarının içerisinde turkuaz rengi ile hakikaten çok hoş görünüyordu. Yaptığımız araştırmada 1975 yılında meydana gelen heyelan sonrası oluştuğunu öğrendik. Buradaki su da içme suyu kalitesinde. Biz bu alanın paklığını yaparak, turizme kazandırmak istiyoruz. Doğaseverler için çok hoş bir alan. Ortaya çıkması ile insanların buraya akın edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

‘Mevki olarak buraya Uçuk Göl ismini vermişler’

Mahallede yaşayan Adem Gürlek ise ormanın içerisinde olduğu için gölü az sayıda kişinin bildiğini tabir ederek, “Dedelerimiz buranın 1975 yılında heyelan sonucu meydana geldiğini söylüyorlar. O yüzden mevki olarak buraya Uçuk Göl ismini vermişler. Fakat görenler renginden ötürü Turkuaz Göl olarak isimlendiriyor. Derinlik olarak 1.5 metre civarında olduğunu biliyoruz. Ormanın içerisinde kaldığından pek bilen yok” dedi.

referans :
www.memurlar.net
www.hurriyet.com.tr
www.7deniz.net
www.e-haber.org
marasaktuel.com.tr
www.erdeundleben.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button