News

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Çentik ve ön kamerada değişiklik

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Çentik ve ön kamerada değişiklik

Apple’nın eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeline ilişkin önemli bir iddia ortaya atıldı.

Japonya’da tedarik zinciri bloğu Macotakara yeni bir video yayımladı. 

Daha önce başarılı sızıntılar yapan Macatakara’nın iddiasına göre Apple yeni iPhone modelinde çentiği küçültecek. 

Kaynak Linki

büyük sızıntı ios 13’ün en büyük sırlarını ortaya koyuyor: yenilenen uygulamalar, kullanışlı yeni özellikler ve uyku modu – 2019-2020 – 2020-2021

İOS 13’ün özellikleri hakkında kapsamlı bir rapor, uygulamalarda ve navigasyonda kapsamlı değişiklikler olduğunu ortaya koyuyor.

büyük sızıntı ios 13’ün en büyük sırlarını ortaya koyuyor: yenilenen uygulamalar, kullanışlı yeni özellikler ve uyku modu - 2019-2020 - 2020-2021

WWDC’ye kadar sadece bir ay sürecek olan Bloomberg muhabiri Mark Gurman’ın etkinlikte ne bekleyeceği konusunda fasulyeleri dökmesi sadece bir zaman meselesiydi ve bugün elimizde. Kapsamlı bir raporda, iyi bağlantılara sahip sızıntı birkaç yeni uygulamayı ve iPhone ve iPad’e gelen büyük değişiklikleri ana hatlarıyla belirtir. Görünüşünden, tartışmalı iOS 7’nin elden geçirilmesinden bu yana iOS 13 en büyük sürüm olabilir.

Uygulamalara odaklanma

En ilginç yeni söylenti özelliğine Uyku Modu denir. Rapora göre, Saat uygulamasında kullanılmayan Bedtime sekmesinin yükseltilmiş bir sürümü olacak. Etkinleştirildiğinde, Uyku Modu otomatik olarak açılmaz, Rahatsız Etmeyin, Kilit Ekranını karartın ve tüm bildirimleri sessize alın, böylece gece boyunca gürültüyle çarpmaktan ya da bip sesi çıkarmadan rahatsız olmazsınız. Gurman ayrıca, şu anda yatakta geçirdiğiniz süreyi izleyen, ancak ne kadar uyuduğunuz veya hareket ettiğinizin olmadığını izleyen Bedtime’ın daha geniş bir uyku takibi sunacağını ve muhtemelen Apple Watch’a Fitbit benzeri uyku takibinin gelişini yansıtacağını söyledi.

Özellikle inanılmaz derecede basit olan Hatırlatıcılar, iOS 13’teki yükseltmelerden kaynaklanmaktadır. Gurman, Hatırlatıcıların App Store’daki diğer görev yöneticileri seviyesine getirecek özellikler kazanacağını, “bir kılavuzda belirtilen dört varsayılan bölümden oluşan bir ana ekran: bugün yapılacak işler, tüm görevler, zamanlanmış görevler ve bayraklı görevler. ”

Ayrıca, iOS 13’e gelmenin “günlük faaliyetlerinizi günden daha iyi bir şekilde özetleyen” yenilenmiş bir Sağlık uygulaması olacağı bildirildi. Gurman, yeni arayüzün işitme sağlığını izlemek için bölümler (kulaklıklarınızda ne kadar yüksek sesle müzik çalabileceğiniz veya sesin yüksek ses seviyesiyle) olacağını söyledi. dış çevre) ve daha kapsamlı adet döngüsü.

Sağlık uygulamasının çok ihtiyaç duyulan bir revizyondan kaynaklandığı bildiriliyor.

Geliştirmeler nedeniyle ortaya çıkan diğer uygulamalar arasında, “insanların bir profil resmi ve görüntü adı belirlemesini ve kimin göreceğini seçmesini sağlayan bir WhatsApp benzeri bir geliştirme elde edeceği” bildirilen Posta, Ev ve iMessage de var. Buna ek olarak, Apple Kitaplar kazanıyor olacak Yeni bir ilerleme izleyici ve okumayı teşvik etmek için sistemi ödüllendirir ve Haritalar daha hızlı gezinti için konum belirlemeyi kolaylaştıracaktır.

Screen Time, ebeveynler için de yeni bir özellik kazanıyor, böylece çocuklarının kiminle iletişim kurabileceğini sınırlayabiliyorlar, Gurman ve Apple indirmeleri kolayca izlemek için bir Safari penceresini test ediyor. Ek olarak, daha organize bir hisse sayfası “insanlara onlarla ne sıklıkta etkileşim kurduğunuzu temel alarak içerik göndermelerini önerecektir”.

Daha önce 9to5Mac raporunda karanlık mod ve iPad çoklu görevlerini çoktan duyduk ve Gurman biraz daha ayrıntı ekliyor. Karanlık modun, Kontrol Merkezi’ndeki kolay açma kapama düğmesiyle, “gece görüntülemek için optimize edilmiş siyah ve gri ağırlıklı bir arayüz” olacağını açıklıyor. İPad’in ilerleyişi üzerine Gurman, Apple’ın tabletinin “çoklu görevler için güncellenmiş bir arayüz, ana ekrana tweaks ve aynı uygulamanın farklı sürümleri arasında geçiş yapma yeteneği” alacağını söylüyor.

Gurman ayrıca, iPad’in bir Mac için harici ekran olarak kullanılabildiğini, “Bir Apple Kurşun Kalemle çizim yapabilme, görüntüleme alanını genişletme ve Mac bildirimleri alma” yeteneğini kazandığını açıklıyor. Muhtemelen önümüzdeki MacOS 10.15’i içeren bir Mac’i ve bunun da Ekran Zamanını, Siri Kısayollarını ve Podcast’leri ve iPad uygulamalarının dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstlerinde çalışabilmesini sağlayacak. Apple şu anda, iPhone uygulamalarının Mac’te geliştiricilerin az çalışmasıyla çalışmasına izin veren, Marzipan adlı bir sistem kodunu test ediyor.

iOS 13, muhtemelen WWDC’nin açıklamasından kısa bir süre sonra hazır olacak kamuya açık bir beta sürümle Eylül ayında toplanacak. WWDC açılış konuşmasında 3 Haziran’da saat 10.00’da Pasifik zamanında düzenlenmiştir.

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Maketi ortaya çıktı – DünyaHaberleri

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Maketi ortaya çıktı … Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Maketi ortaya çıktı - DünyaHaberleri

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Maketi ortaya çıktı

Apple’nın eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeline ilişkin mühim bir iddia ortaya atıldı.

NTV’nin aktardığına nazaran, Unbox Therapy tarafınca paylaşılan videoda yeni iPhone 13 Pro Max’in maketi ortaya çıktı. Yeni modelde çentikler 12. nesile nazaran daha minik görünüyor.

Sadece videoda öne çıkan en mühim detay ise arka kameraların büyüklüğü. Maketteki lensler önceki modellere nazaran oldukça daha büyük. Bu da yeni iPhone 13 Pro Max’lerin önceki nesillere nazaran daha iyi fotoğraf çekeceği anlamına geliyor.

Japonya’da tedarik zinciri blogu Macotakara yeni bir video yayımladı.

Daha ilkin başarı göstermiş sızıntılar icra eden Macatakara’nın iddiasına nazaran Apple yeni iPhone modelinde çentiği küçültecek.

iPhone 12’de 38.83 milimetre olan çentik yeni modelde 26.8 milimetreye düşüyor. Doğrusu Apple’ın eleştirilere yol açan çentiği 1 santimetreden fazla küçülüyor.

Ek olarak 3D prototipe nazaran ön kameranın yeri de değişiyor. Kamera çentiğin soluna alınıyor.

OLED EKRAN

Firmanın iPhone 13 modelinde ekranlarda köklü bir değişikliğe gideceği açıklandı. Kore merkezli The Elec tarafınca ortaya atılan iddiada Apple’ın Samsung’dan 120 Hz LTPO OLED paneli almış olduğu açıklandı.

Apple’ın tedarik hattı üstünde meydana getirilen araştırma sonrası ortaya çıkan detay firmanın yeni iPhone’larda enerji tasarrufunu artıracak bir ekran tercih edeceğini ortaya koyuyor.

Yeni nesil amiral gemisi telefonların favori ekranı olan 120 Hz LTPO OLED ekranın en büyük özelliği ekran yenileme hızının ihtiyaca nazaran değişmesi.

Hertz ya da Hz akıllı telefonların ekranlarını anlatılırken oldukça kullanılan bir ifade. Bu ifade aslına bakarsak saniye başına ekrandaki görüntünün yenilenmesi anlamına geliyor. 30 Hz’de ekran 30 kez yenilenirken 120 Hz’de ekran 120 kez yenilenmiş oluyor.

Yenilenme hızının artması görüntü kalitesiyle beraber enerji sarfiyatını da artırıyor. Samsung’un yeni nesil LTPO ekran panelleri ise 1 Hz’ye kadar düşüp peşinden 120 Hz’ye çıkabiliyor.

Apple’ın Samsung’dan ayda 30 bin açık oturum garantisi almış olduğu vakit içinde bu sayının 70 bine kadar çıkabileceği ifade edildi.

Eylül ayında çıkacak modelin adının iPhone 12S de olabileceği iddia ediliyor.

Halihazırda Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro’da LTPO ekranlar kullanılıyor. Bu yüzden eğer Apple bu ekranı kullansa bile Pro modellerinde tercih edecek denebilir.

iPhone 13 serisi için çentik boyutunu gösteren yeni sızıntı – LOG

Apple’ın yaz sonunda gelecek yeni iPhone 13 ailesi için bir çentik sızıntısı daha yapıldı. Çentik ciddi ciddi biraz ufalıyor. İşte detaylar;

iPhone 13 serisi için çentik boyutunu gösteren yeni sızıntı - LOG

Apple’ın yaz sonunda gelecek yeni iPhone 13 ailesi için bir çentik sızıntısı daha yapıldı. Çentik ciddi ciddi biraz ufalıyor. İşte detaylar;

iPhone 13 ailesi, aşağıda görebileceğiniz 13 Pro özelinde hazırlanan plastik modele göre kesin olarak iPhone 12’lerden daha fazla ufak bir çentikle geliyor.

Bu modelin resmi üretim verilerinden hazırladığı ve bu açıdan doğru bir gösterim yaptığı aktarılıyor. Buna göre 13 Pro’nun çentik genişliği 12 Pro’ya oranla 34.83 mm seviyesinden 26.80 mm seviyesine iniyor.

Apple’ın yeni modellerin çentiğinde ahizeyi yukarı aldığı ve kameranın yerini değiştirdiği de görülüyor.

Teknoloji devi Apple’ın çentiği ancak 2022’de tamamen kaldıracağı düşünülüyor. Bunun da ekrana entegre Touch ID ile olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu arada Apple’ın iPhone 13 modelleri için de bir ekrana entegre Touch ID planı olabilir. Bu halen kesin değil ancak telefonlar hem Face ID hem de ekrana entegre Touch ID ile gelebilir yorumları yapılıyor.

Bu çok olası değil ancak Touch ID’nin geri gelmesini isteyen çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Çünkü korona döneminde Face ID maskeler ile çalışmıyor. Apple bu durumu geçici olarak Apple Watch üzerinden kilit açma ile çözmek istiyor.

iPhone 13

referans :
habermi.net
tr.pro-apple.com
dunyahaberleri.net
www.log.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button