News

Mustafa Denizli: Bu mutluluğu yaşamak istiyorum

Loading the player...

Mustafa Denizli Galatasarayla sözleşme imzaladı

Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu’nun ayrılmasının ardından anlaşmaya vardığı Mustafa Denizli ile sözleşme imzaladı.

Mustafa Denizli Galatasarayla sözleşme imzaladı

ntv.com.tr 26.11.2015 – 14:56

Hamza Hamzaoğlu’ndan boşalan teknik direktörlük koltuğu için arayışlarını bir süredir sürdüren Galatasaray yönetimi, tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli ile 23 Kasım el sıkışmıştı. Denizli ile 1.5 yıllığına anlaşma sağlanırken, tecrübeli çalıştırıcı resmi sözleşmeye de imza attı.

Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde düzenlenen imza törenine Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Resmi sözleşmeyi imzalayan Denizli, her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

İmza töreninde Mustafa Denizli ve Dursun Özbek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Özbek, “Galatasaray Türkiye’nin en büyük takımı ve taraftarımızın dediği gibi Galatasaray Türkiye’dir. Her zaman en tepede olması gereken bir kurumdur. Onun için Mustafa hocam görevdedir. Başarısını her zaman Türk halkına göstermiş birisidir. Herkesin mutlu olacağı, bütün Galatasaraylıların takımını hocamı alkışlayacaı günleri yaratmak için bu kararı aldık. Hocamıza başarılar diliyorum. Biz artık dünü geride bıraktık.” 

“KRİZ VE BASKI BİZİM KAN KARDEŞİMİZ”

Galatasaray’ın yeni hocası Mustafa Denizli de, “Kriz ve baskı bizim kan kardeşimiz oldu. Ne zamandan beri var, nerelerde var bu krizler bulup çıkarırız. Krizler, baskılar bizim gölgemiz gibi. Onlarla uğraşarak yeni bir güç kaznadırıyoruz kendimize. Önemli olan onları yaşamak değil onları aşmak.” dedi.  

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, ‘bir Beşiktaşlıyı Galatasaray’ın hocası olarak görmek beni mutlu ediyor’ açıklaması sorulan Denizli, “Bana daha önceden çocukluğunuzda hangi takımı tuttuğum sorulduğunda, çocukluğumda Beşiktaşlıydım açıklamasında bulundum. Bana sorulan bir soruya bu camianın bana öğretmeye çalıştığı bir dürüstlükle cevap verdim. Hayatın değişen akışı içinde bir çok görev yaptım. Benim teknik adamlık yaşamımın üçte biri bu camiada geçti. Yarısından fazlası da dört büyük birimde geçti. Bu mesleğin şartları içinde olan bir cevap vermeye çalıştım” yanıtını verdi.  

“G.SARAY GÖREVE ÇAĞIRDIĞI ZAMAN HEP HAZIRIZ” Yaptığı hatalar varsa hesabını vermeye hazır olduğunu vurgulayan Özbek,”Bugün 26 Kasım 2015. Galatasaray için yeni bir sayfa, yepyeni bir gün. Dünden dolayı herkes çok üzgün, kırgın, çok kızgın. Bilinmesini istiyorum ki, dünkü karşılaşmamız sadece o güne ait bir olay değil, bir birikimin, geçmişten gelen problemlerin doğurduğu bir olaydır. Galatasaray Başkanı olarak, yapılan yanlış, hatalar varsa, hesabını vermeye hazırım. Bundan önceki dönemde de Galatasaray’da göreve çağırıldığımız zaman hiç düşünmedim, bir telefonla kabul ettim. Geçmiş dönemde yapılan faaliyetler çerçevesinde, Galatasaray’a faydalı olabileceğimi düşündüğüm için aday oldum, bana inandılar ve başkan olarak yönetimimle hizmet ediyorum. Ben ve yönetim kurulum, Galatasaray göreve çağırdığı zaman hep hazırız. Amacımız Galatasaray’ın gününü kurtarmak değil, geleceğine konan ipotekleri çözmek için göreve talibiz, hiçbir zaman medyada reyting almak için bu göreve talip olmadık” dedi.  “GALATASARAY HİÇBİR ZAMAN PES ETMEZ” Galatasaray’ın hiçbir zaman pes etmeyeceğini vurgulayan Özbek, “Başkanlık kimliğimin arkasında çocuk ruhlu, Galatasaray sevdalısı Dursun Özbek var. Okulda dersten kaçıp Metin Oktay’ı, Galatasaray’ı seyretmek için dersleri asıp stada koşan bir ruh da bunun içindedir. Bu ruhun azmiyle söylüyorum ki, Galatasaray hiçbir zaman pes etmez, umutsuzluğa düşmez. Herksin bittiği dediği yerden eskisinden daha güçlü, azimli şekilde ayağa kalkar, ait olduğu yarışmalarda en tepede yer almak için faaliyetlerini sürdürür. Biriken etik kuralların başında gelir, bu Galatasaraylılık ruhudur. Bunun en canlı örneği şu anda sevgili hocam yanımda oturuyor. 1988’i hatırlayalım, 28 Ekim zannediyorum, bir Neacuhatel maçı oynadık, 3-0 deplasmanda kaybettik ama Mustafa Denizli o gün takımın başındaydı. ‘Farketmez, 5-0 kazanırız’ dedi. Bu, biraz önce söylemek istediğim ‘Galatasaraylı pes etmez, mağlubiyeti kabul etmez’ söyleminin canlı örneğidir. Sevgili hocam, söylemleriyle değil yaptıklarıyla kendisini ispatlamış bir kişiliktir. Sevgili hocama yuvasına ‘hoşgeldin’ diyorum. Burada açmış olduğu kariyerinin bir bölümünü oluşturan parantezi burada kapatmak isteği Galatasaraylıları duygulandırmıştır. Bugün bu yeni sayfanın açılmasına yönelik, sevgili hocamla imza atmak için burada toplandık. Kendisine hoşgeldin diyorum ve başarılı bir parantez kapamayı diliyorum. Galatasaray’a çok büyük faydalar üreteceğinden de eminim. Tekrar hoşgeldin Mustafa hocam” şeklinde konuştu. 

“110 YILDA KAÇ BAŞKAN, KAÇ TEKNİK ADAM GELDİ GEÇTİ”

3 kupa kazanan Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesi ve Mustafa Denizli’den beklentilerinin sorulması üzerine Özbek, “Galatasaray 110 yıllık bir camia, 110 yılda kaç başkan, teknik adam, futbolcu geldi geçti, böyle bakmak lazım. Olaylar ve gelişmeler yönetimleri bazı manada kararlar almaya sevk edebilir. Ben Galatasaray’a hizmet etmek için geldim. Galatasaray tarihinde değerli başkanların başarılarının, marka değerini yükseğe taşıdığı herkesin malumu. Bu yönetim de üzerine koymalıdır. Gelişen şartlar, bazı kararlar almamızı gerektirmiştir. Bu manada Mustafa hocamı, geçmişteki hizmetleriyle Galatasaray’ın bir evladı olarak, bu göreve uygun gördük, görüştük, hiç tereddüt etmedi. Galatasaray’da görev doğduğu zaman, Galatasaraylı bunu reddedemez. En canlı örneği hocam, kendisine teşekkür ediyorum. Galatasaray’da yapılan bu değişiklik, Galatasaray’ın geleceğiyle ilgilidir, Galatasaray’ın elbetteki yarışmalarda en tepede olması gerekir, Türkiye’nin en büyük takımıdır. Taraftarlarımızın dediği gibi Galatasaray, Türkiye’dir. Türkiye her zaman başı dik, en tepede olması gereken bir kurumdur. Mustafa hocam görevindedir, Galatasaraylılığı’nı taraftara, camiaya göstermiş birisidir. Ben bu görevde kendisine başarılar diliyorum ve herkesin mutlu olacağı, sevineceği, tüm Galatasaraylılar’ın çok iyi günlerde takımını, hocamı alkışlayacağı günleri yaratmak için bu kararı aldık” cevabını verdi ve şöyle devam etti: “Galatasaray’ın hedefleri, beklentileri değişmez, kurulduğu günden beri, 1 numaralı üyemiz, başkanımız Sayın Ali Sami Yen, 1905 yılında koymuş. Hedefimiz başarı, hedefimiz, yarışmaya girdiğimiz her yerde en iyi şekilde Türkiye’yi temsil etmektir. Beklentilerde 110 yıldan beri değişiklik olmamıştır, olmayacaktır. Galatasaray bu yarışta nasıl gideceğini, kimlerle gideceğini, ince eleyip sık dokuyan bir kulüptür. Dünyadaki bilinirliğine, prestij ve etik kurallarına uygun insanlarla çalışmaktadır. Hocam da en önemli kişilerden bir tanesidir. Camiamızda herkesin ittifak ettiği bir kişidir. Mustafa hocayla beraber Galatasaray, birbirine alışık, aynı değerleri paylaşan kişiler olarak, bundan sonra çizgiyi daha üzerine taşıyacaktır.”

Şampiyonluğu derbiyle taçlandıracağız

Şampiyonluğu derbiyle taçlandıracağız

Şampiyonluğu derbiyle taçlandıracağız

Mustafa Denizli, bu sezon ezeli rakiplerini hiç yenemediklerini, bunun için de bu maçın çok önemli olduğunu söyleyerek, “Galip gelerek bu mutluluğu yaşamak istiyoruz” dedi.Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, G.Saray maçının kendileri açısından şampiyonluk kadar değerli olduğunu söyledi. Denizli, bu yıl derbi kazanamadıklarını, bu yüzden karşılaşmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Şampiyonluğumuzu taçlandırmak istiyorsak bu son derbiyi kazanmalıyız. Bana göre Galatasaray, ligin en iyi futbolunu oynayan takımı” diye konuştu.

Özveri istiyorumKendi göbeklerini kendilerinin keseceğini söyleyen Denizli, şunları kaydetti: “Biz maçlarımızı kazanırsak, arkamıza dönüp bakmamıza neden kalmayacak.Böyle maçlar biraz daha fazla özveriye gerek var.Ben de başta kendim olmak üzere bütün arkadaşlarımdan bunu istiyorum. Biraz fazla yorulacağız, ancak bunun sonunda faydasını biz göreceğiz.Burdan artık geriye dönüş olmaz”Haber:Recep ŞEKER

İstanbulda feci kaza: Sürücü havaya uçup taklalar attı!

İstanbul Güngören’de kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen durmayan motosiklet sürücüsü bir otomobile çarptı. Motosikletlinin havaya uçup taklalar atarak ağır yaralandığı kaza anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbulda feci kaza: Sürücü havaya uçup taklalar attı!

İstanbul Güngören’de bulunan Abdi İpekçi Caddesi’nde dün saat 16:30 sıralarında feci bir kaza meydana geldi.

Kırmızı ışıkta geçmeye çalışan motosikletle, yan yoldan caddeye çıkan otomobi çarpıştı. Ağır yaralanan motosiklet sürücüsünün yardımına çevredekiler koştu.

O anlar kamerada...

Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, ilk müdahalesinin ardından yaralıyı ambulansla hastaneye kaldırdı. Feci kaza ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Referans :
www.ntv.com.tr
www.yenicaggazetesi.com.tr
www.superhaber.tv

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button