News

Popo Kaldırma Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Popo Kaldırma – Defne Erkara

Popo kaldırma ameliyatı, kişinin kendi yağı alınarak popoya transferi ile yapılır. Yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılır. Bu ameliyata brazilian butt lift de denir. Kişinin kendi yağı yeterli değilse harici dolgu kullanarak da popoyu büyütme ve kaldırmak mümkün olur. İşlemler Op. Dr. defne Erkara yönetiminde yapılıyor.

Popo Kaldırma - Defne Erkara

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir. Bu yöntem tüm dünyada Brazilian Butt Lift adıyla yaygınlaştı.

Popo büyütmede en çok yağ alımını belden ve bazen buna eşlik edecek şekilde karından yapıyoruz. Böylece bel incelirken popo dolgunlaşıyor. Son yıllarda hanımların en çok tercih ettiği operasyonlardan birisi de bu oldu. Çünkü gerek doğumlardan kalan kiloların gerekse zayıflama sonrası kalan yağların en çok depolandığı bölge bel ve karın bölgesi. Üstelik ne kadar spor ve diyet yapılsa da erimesi en zor olan ve en sona kalan yağlar burada. Yandaki resimde belden alınan yağların popoya verilemesi şematik olarak gösterilmiştir.

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Brazilian buttock lift ( BBL ) ameliyatını kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Özellikle zayıflama olmazsa büyük oranda kalıcı olur. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir. Yandaki resimde popoya transfer edilen yağların alınma bölgelerini görebilirsiniz.

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

Popo Kaldırma Estetiği Ameliyatı – Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, Kalça Dikleştirme Estetiği nedir, Kalça Dikleştirme Estetiği fiyat, Kalça Dikleştirme Estetiği fiyat 2019, hakkında bilgi veriyor.

Popo Kaldırma Estetiği Ameliyatı - Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

İnsanlar görünüşlerine çok önem vermeye başladı. Gerek sosyal hayat gerek iş hayatı gerek de ikili ilişkilerde etkileyici bir dış görünüm kişiye kazandıran bir durum haline geldi.  Hem erkekler hem de kadınlar birçok estetik ameliyatla istedikleri vücuda kavuşmak için uğraşıyorlar. Kadınlarda en çok estetik yapılan bölgelerden biri popo bölgesidir.

 İnsanların genetik etkiyle ya  da çevresel faktörlerle görüntülerinde bozukluk ortaya çıkmaktadır.  Bu sorunların önemli bir bölümü ameliyatlarla düzeltilebilmektedir.  Estetik ameliyatlarla istenmeyen vücut yapısı kolayca düzeltilebilir. Kalça bölgesi en çok alternatif barındıran bölgelerin başında gelir. Popo kaldırma estetiği ( kalça şekillendirme ) ameliyatı sayesinde sizler de istediğiniz gibi dik bir kalçaya kavuşabilirsiniz.

Kalça kaldırma ( dikleştirme) ameliyatı,  popo bölgesindeki yağ dokusunun boyutu ve bağ dokulara müdahale edilerek çeşitli yöntemlerle dikleşme sağlanmasıdır. 

Kalça dikleştirme ameliyatlarında cerrahlar kalça bölgesinin istenen dikliğe ulaştırabilmek adına yağ enjekte etme gibi çeşitli yöntemleri kullanırlar.  Bu işlem sayesinde pop derisi gerginleştirilir.  Gerginleştirmeyi yönetmek için de bağ dokularına da işlem yapılır. İşlem sırasında poponun iki yanağı arasındaki çizgi ya da bel dikkate alınarak yatay düzlem üzerindeki müdahaleyle popo açısı doksan dereceye en yakın hale getirilir.  Dokulara yapılan bu müdahale kalıcı bir diklik elde edilmesini sağlar.

Kadınlarda zamanla birden çok sebep olabilmek koşuluyla popoda ilk bozulma açıda ortaya çıkar. Popoyu yan profilden incelediğinizden çok geldiği noktanın yer çekimine yenilmesiyle basene doğru yaklaşır ve sarkma ortaya çıkar. Sarkmanın önüne geçebilmek için bazı ameliyatsız yöntemlerde uygulanmaktadır. Ancak bu işlemler geçici çözümlerdir. Kalça dikliğinden memnun olmayanlar kalıcı ve kesin çözüm arıyorsa mutlaka kalça dikleştirme ameliyatı olmalıdır.

Popo bölgesindeki güçlü kaslar dik durmasına yardımcı olur.  Popo bölgesindeki kaslar insan vücudunun en büyük ve en güçlü kaslarıdır. Ancak zaman içinde işlev kaybı yaşanacaktır.  Popo hacmi beklenmeyen şekilde büyüdüğü anda bu kaslar popoyu dik tutamaz hale gelir. Bu durumda bağ dokusu da zayıflar.  Sonuç olarak da poponun açısı bozulur ve sarkmalar ortaya çıkar. Yaşanan sarkma sorununu kalça dikleştirme ameliyatıyla ortadan kaldırmanız oldukça kolaydır.

Popo dikleştirme ameliyatı,  kalça bölgesinde düzeltilmesi istenen soruna göre uygun yöntemler seçilmesiyle yapılır. Kalça bölgenizde çukur olması durumunda hekiminiz yağ enjeksiyonu tercih edebilir.  İnatçı yağlarınızın olduğu bölgelerden yağlar alınarak farklı yöntemlerle çukur olan bölgelere aktarılabilir.  Kalça düşüklüğünün önüne geçmek istiyorsanız kalça asma tekniği de tercih edebilirsiniz.  Kalça dokusunun yetersiz olduğunu düşünen ya da kalçasının şekilsiz olduğunu düşünen kişiler için de silikon jeller tercih edilmektedir. Her kalça sorunu için farklı dikleştirme yöntemleri vardır. Doktorunuz sizin rahatsızlığınıza ve isteğinize göre en uygun yöntemi belirleyerek uygular.

Kalça dikleştirmede bazı temel yöntemler şöyledir;

Bu yöntemde belirli bölgelerden yağ alınır ve kalçaya uygulanır.  Bu durum luposuction olarak da görülebilir. İşlem sırasında ufak kesiler açılarak ince kanüllerle ciltten yağ alınır ve yağlar işlenerek kalça bölgesine aktarılarak dolgunlaşması sağlanır.

Yağ enjeksiyonu yönteminde kendi vücudunuzdan alınan yağlar tercih edilir. En çok tercih edilen, doğal kalça dikleştirme ameliyatı yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılır.  Genelde basen ya da göbekten yağ alınır. Ancak enjekte edilen yağlar zaman içinde belli bir oranda eriyebilmektedir. Bu durumda transfer işlemi birkaç defa tekrar edilebilir. Bu yöntem hem zayıflama hem de kalçayı dikleştirme fırsatı sağlamaktadır.

Sarkma sorunu olan kalçalar gerdirilir ve toparlanması hedeflenir. Bu işlemde cerrah cilt katmanları kesilir ve kalça bölgesi gerilerek sabitlenir.  Böylece sarkma sorunu ortadan kaldırılır ve hastanın daha dik bir popoya kavuşması sağlanır. 

Doku yetersizliği dışında bazı nedenlerle kalça sarkması olanlarda tercih edilen bir işlemdir. Kalçanın aşağı sarkan bölgeleri özel ipler ay da askılar yardımıyla yukarı kaldırılmaktadır.  Bu işlemle askılar yardımıyla basenler uzun yıllar boyunca dik ve diri duracaktır. Kolay ve pratik olması tercih oranını arttırmaktadır. Ancak geçici bir yöntemdir. Yani askı yöntemiyle yapılan dikleştirme işlemi bir süre sonra etkisini yitirebilir.   Daha kalıcı süreli sonuçlar almak isteyenler mutlaka farklı bir seçenek tercih etmelidir.

Uygulanan tüm cerrahi müdahaleler gibi kalça dikleştirme ameliyatının da bazı riskleri olabilir. Kalça dikleştirme ameliyatında belirttiğimiz risklerin görülme olasılığı çok düşüktür. Ancak bazı hastalarda görülebilmektedir. Kalça dikleştirme ameliyatı riskleri şöyledir;

Popo dikleştirme ameliyatı sonrasında enfeksiyon riski çok düşüktür. Ancak doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve verdiği ilaçları da düzenli olarak kullanmalısınız.  Böylece enfeksiyon riskini en az seviyeye çekebilirsiniz. Kalça bölgesinde bir enfeksiyon belirtisi algıladığınızda doktorunuza başvurmalısınız.

Kalça dikleştirme ameliyatında morarma hastaların önemli bir bölümünde görülmez. Ancak bazı hastalar hassas bir cilde sahip olduğundan morluk ortaya çıkabilir. Bu durumda birkaç gün içinde morluklar ortadan kalkacaktır.

Kalça dikleştirme operasyonunun ardından ödem ve şişlik oluşma olasılığı vardır. Ödem ve şişlikler kalça operasyonlarında doğal bir süreçtir. Ödem ve şişlikleri ortadan kaldırmak adına hastalar operasyon sonrasında beslenmelerine dikkat etmelidir. Ayrıca doktorunuzun verdiği özel korseyi 20 gün kadar kullanarak ödem ve şişlik riskini en aza indirebilirsiniz.

Kalça dikleştirmeden sonra kan birikimi görülme olasılığı son derece düşüktür. Ancak operasyon etkisiyle daha sonra kendiliğinden dağılacak bir kan birikimi de görülebilir.

Kalça dikleştirme ameliyatı sarkmalara engel olmak amacıyla yapıldığından sarkma olma ihtimali zayıftır. Ancak bazı durumlarda çok az oranda da olsa sarkmalar görülebilir. BU süreçte korse kullanmalı ve sıkı kıyafetler giyerek kalçanızı dik tutmaya özen göstermelisiniz.

Popo dikleştirme ameliyatından sonra hastaların belli bir süre hareket kabiliyeti zayıflar. Ayrıca vücutta bir değişim yaşandığı için kişi bu durumdan psikolojik olarak da etkilenebilir. Bu durum alışkanlık geliştikçe beli bir süre içinde ortadan kalkacaktır.

Kalça düzleştirme ameliyatından önce doktorunuz sizi muayene eder ve belli testler uygulayarak sağlık durumunuzu inceler.  Bu süreçte sizlerin tıbbi geçmişleri de doktor tarafından istenir. Tedavi öncesinde hazırlık süreci şu şekildedir;

Kalça dikleştirme ameliyatından lokal anestezi ya da duruma göre genel anestezi uygulanır. Bu yüzden operasyon öncesi anestezi uygunluğuna bakılır. Ayrıca sağlık durumunuz kontrol edilir. 

Ameliyat olacak kişi bu süreçte en uygun yöntemin seçilebilmesi adına fiziki muayeneye gitmelidir. Muayene sırasında doktorunuzda şikayetinizi ve probleminizi paylaşmalısınız. Doktorunuz kalça yapınıza ve sorununuza bakar. Bu aşamada estetiğin amacı ve hangi yöntemle yapılacak belirlenir. Kalça estetiği ameliyatı öncesinde kan değerlerinize bakabilmek için kan tahlili yapılır.  Kan tahlili her ameliyattan önce genel sağlık durumuna bakmak için yapılmaktadır.

Genel sağlık durumunuza bakarken doktorunuz gerekli görmesi durumunda bilgisayarlı görüntüleme de yapabilir. Ayrıca ameliyat öncesinde tüm ölçümleriniz doktorunuz ve ekibi tarafından yapılır. Ameliyata hazır olduğunuza kanaat getirilmesi adına ölçümler çok önemlidir. Kalça estetiğinde lokal ya da genel anestezi yapılması genel durumunuza bakarak belirlenmektedir.  Ameliyat öncesinde anestezi için gerekli testler ve tetkikler yapılır.

Günlük hayatınızda sürekli kullandığınız ilaçlar varsa bazı ameliyatlarda yan etki olabilir. Bu yüzden kullandığınız bir ilaç varsa popo dikleştirme ameliyatından önce hekiminizle paylaşmalısınız.  Sulandırıcı ilaçlarınız varsa ameliyattan önce bir süre doktorunuzun bilgisi dahilinde ara vermeniz istenecektir.

Hekiminiz yakın bir süreçte geçirdiğiniz diğer tedaviler hakkında bilgi isteyecektir. Ameliyattan kısa bir süre  önce kalça dikleştirme ameliyatına engel olarak bazı tedavi süreçleri geçirmiş olabilirsiniz. Bunun için doktorunuza tedavi geçmişi hakkında detaylı bilgi verin.

Kalça dikleştirme ameliyatı öncesinde sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığı edinmeniz gerekiyor. Popo dikleştirme uygulamasına girmeden önce C vitamini barındıran yiyecek ve içecekleri sık tüketmelisiniz.  Bol bol su tüketerek yeterli sıvıyı almalısınız. Doktorunuz bu durumda sizlere ek C vitamini takviyesi de verebilir.

Sigara ve alkol tüketimi kan değerlerini etkileyebilir. Ayrıca sigara içenlerin kan akışı da etkilenmektedir. Kalça dikleştirme ameliyatında kullanılacak tüm yöntemlerde ameliyattan en az 15 gün önce sigaraya ara vermelisiniz. Sigara konusunda gerekli önlemleri almazsanız yaraların iyileşme süreci uzayabilir.

Kalça dikleştirme ameliyatı öncesinde tüm tahlil, tetkik ve fiziki muayeneler yapıldıktan sonra kalçanızdaki sorun ve isteğinize göre tedavi yöntemi hekiminiz tarafından belirlenir. Hekiminiz yöntemi belirledikten sonra sizle birlikte tedavi sürecini planlayacaktır. Tedavinin süresi, seans sayısı gibi tüm detaylar hekiminiz ve sizin uygunluk durumunuza göre planlanacaktır.

Kalça dikleştirme ameliyatı belirlenen yöntemle ve oluşturulan tedavi planına göre yapılır. Ancak tedavi sonrasında da dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. İstediğiniz sonuçları almak ve riskleri en aza indirmek adına doktorunuzun önerilerine önem vermelisiniz.  Kalça dikleştirme tedavisi sonrasında;

Popo dikleştirme ameliyatı sonrasında doktorunuz size ağrı kesici ya da başka ilaçlar verdiyse mutlaka kullanmalısınız. Ayrıca tedaviden sonra C vitamini takviyesi de istenebilir.  Ameliyattan sonra yara bölgesine iyi bakmalısınız. Belirlenen pansuman günlerini ve doktorunuzun kontrol günlerini kaçırmayın.  Böylece iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.  İlk gün ameliyat sonrasında gözetim altında kalacaksınız. 1 gün sonra ayağa kalkabilirsiniz. Ancak bu süreçte hareket kabiliyetiniz zayıflayacağı için yanınızda sizlere  yardımcı olacak bir yakınınız olması önerilmektedir.

Popo dikleştirme ameliyatı sonrasında sağlıklı ve düzenli beslenmeniz gerekmektedir. Bu süreçte bol sıvı tüketimi yapmalı ve bol su içmelisiniz. Öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da C vitamini açısından bol yiyecekler tüketmelisiniz. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine C vitamini takviyesi de alabilirsiniz. Bir süre katı yağlı gıdalardan uzak durmanız önerilmektedir.

Kalça dikleştirme ameliyatından sonra ilk gün doktorunuz klinik ya da hastanede sizleri kontrol altında tutacaktır.  Bu süreçte ayağa kalma süresi aynı anda olmayabilir. Bu yüzden ameliyat sonrası hemen ayağa kalkma konusunda diretmemelisiniz.  Ayrıca doktorunuz ameliyat sonrasında sizlere ilaç vermişse bu ilaçları mutlaka düzenli kullanmalısınız.  Tedavi sonrasında bir süre hafif düzeyde ağrı ve sızlama olabilir. Ağrı kesicilerle bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ameliyattan sonra duş almak için en az 3 gün beklemelisiniz. Ayrıca ilk bir ay boyunca cinsel ilişkiye girmekten de kaçınmalısınız. Bu süreyi doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Popo geliştirme ameliyatı sonrasında fiziki aktiviteleriniz için bir süre beklemelisiniz. Özellikle spor yapacaklar için doktorunuz belli bir süre hafif yürüme önermektedir. Daha sonra hafif egzersizlere de geçiş yapabilirsiniz.  İlk 30 gün hiçbir şekilde ağır egzersizlere geçmemelisiniz. Fitness yapacaklar ilk 20-30 gün kadar ağırlık kaldırmaya geçmemelidir. Ayrıca ağır bir işte çalışıyorsanız bir süre izin almalısınız. Ameliyattan sonra  yüzme konusunda da  en az 1 ay beklemeli ve doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. 

Kalça dikleştirme ameliyatı son zamanlarda daha fazla merkezde ve hastanede yapılmaya başlandığından fiyatları daha uygun hale gelmiştir. Tedavi öncesinde hekiminiz bir yol haritası belirler. Hekiminizin belirlediği işlemlere göre fiyat teklifi de alabilirsiniz. Kalça dikleştirme ameliyatı fiyatları belirlemede dikkate alınan noktalar şöyledir;

Kalça dikleştirme operasyonu tamamen hasta isteğine bağlı bir estetik operasyondur. Bu yüzden  öncelikle doktorlar hastaların şikayetini ve isteğini dikkate almalıdır. Hastaların isteklerine göre yol haritası belirleneceği için fiyatlar değişecektir.

Popo dikleştirme ameliyatları her klinikte yapılmamaktadır. Operasyonun yapılabilmesi için anestezi de uygulanacağından tüm imkanların olduğu bir ameliyathane tercih edilmelidir. Klinikteki imkanlar ne kadar gelişmişse operasyon ücreti o derece artacaktır. 

Kalçanızı dikleştirirken başarılı bir ekip ve cerrahla çalışmazsanız istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bu yüzden tecrübeli ve uzman bir ekipten destek almalısınız. Kalça estetiği alanında tecrübeli ekip ve cerrahların ücretleri daha yüksek tutarda olacaktır. Ancak aldığınız sonucu alma olasılığınız da profesyonel ekiplerin elinde daha yüksektir.

Kalça dikleştirme ameliyatında kullanılan malzemeler son teknoloji olmalıdır. İşlemleri yaparken gelişmiş cihazlar ve kaliteli malzemeler kullanan kliniklerde yapılan operasyonlar daha sorunsuz geçer. Cerrahınızın kullanacağı malzemeler de fiyat üzerinde etkilidir.

Popo dikleştirme ameliyatı fiyatları yapılacak seans sayısına göre de belirlenmektedir. Çünkü yapılacak ameliyatta hastanın istekleri tek bir seansta yapılmayabilir. Bu yüzden cerrahınız tüm süreci göz önüne alarak bir seans sayısı belirler. Doktorunuzun belirlediği seans sayısı yükseldikçe fiyat da artacaktır.

Estetik ameliyat olanlar çoğunlukla aynı anda birden fazla işlem yaptırmaktadır. Kalça dikleştirme ameliyatında yaptırdığınız ek işlemler varsa fiyat farklı olacaktır. Ek işlemlerin süresi ve durumu da fiyatları arttıracaktır.

Kalça aldırma işlemlerinde birden fazla yöntem kullanılabileceğini belirttik. Bu yüzden öncelikle hastanın şikayetine göre kullanılacak yöntem belirlenir. Cerrahınızın kullanacağı yöntemlerden bazıları biraz daha yüksek maliyetli olabilir.

Kalça dikleştirme ameliyatı estetik bir operasyondur. Estetik bir operasyon olduğu için tamamen kişisel tercih olması durumunda yapılacak bir ameliyattır. Bu yüzden kalça dikleştirme ameliyatları SSK tarafından karşılanmaz.

Kalça dikleştirme ameliyatları özel sigorta kapsamında değildir. Ancak bazı özel sigortalar estetik sigortası adı altında yapılıyor. Estetik sigortası yaptıranlar için kalça dikleştirme ameliyatı özel sigorta kapsamına girebilir.

Kalça dikleştirme ameliyatı estetik bir müdahaledir. Hiçbir estetik müdahale sağlık kuruluşu, klinik ya da estetik cerrahın web sitesinde net bir fiyatla yazılmaz. Çünkü kalça dikleştirme ameliyatının net fiyatının yazılmasına Sağlık Bakanlığı izin vermiyor. Kalça dikleştirme ameliyatı fiyatları için doktorunuza muayene olmanız gerekiyor. Muayene sonrasında net bir fiyat alabilirsiniz.

Kalça dikleştirme ameliyatı süresi çok değişkendir. Ameliyatın süresi kullanılacak yönteme, cerrahın yapacağı işlemlere, uygulanacak ek işlemlere ve daha farklı unsurlara göre değişmektedir. Kalça dikleştirme ameliyatı 30 dakika ile 5 saat arasında değişen bir işlemdir. Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında 2 gün kadar hastanede kontrol altında kalmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Kalça dikleştirme ameliyatı özel hastanelerde yapılabilir. Bunun dışında kalça dikleştirme işlemi kliniklerde de yapılabilir. Bazı devlet hastanelerde ve üniversite hastanelerinde de kalça dikleştirme işlemleri yapılabilmektedir.

Kalça dikleştirme işleminde modern yöntemlerle iz kalmaz. Estetik operasyon sonrasında dikiş kullanılsa da bu dikişler çok özeldir. Kalça dikleştirme sonrasında ilk etapta ufak müdahale izleri olsa da kısa süre içinde geçer. Kalça dikleştirmede kalıcı bir iz kalma durumu yoktur.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında işe dönme süreniz iyileşme durumuna bağlıdır. Genelde hastalar 1 hafta 10 gün içinde normal hayatlarına dönere işe başlayabilmektedir. İşiniz hafifse kalça dikleştirmeden sonra hemen işinize dönebilirsiniz. Ancak daha ağır bir işte çalışıyorsanız kısa bir süre beklemeniz gerekiyor.

Kalça dikleştirme ameliyatı modern yöntemlerle yapılan bir estetik operasyonlardır. Bu yüzden kalça dikleştirmenin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Hem genel sağlık hem de popo bölgesi sağlığı için hiçbir sorun teşkil etmeyecek bir cerrahi operasyondur. Hijyene dikkat ettiğiniz sürece işlem sonrası enfeksiyon riski de çok düşük olacaktır.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/butt-lift-surgery-what-you-need-to-know-2710266

https://www.healthline.com/health/butt-implants

0 / 5. 0

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı.

Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Haber Kaynagi :
www.defneerkara.com
tayfunturkaslan.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button