News

Ziya Selçuk Açıkladı! Ek Öğretmen ve Engelli Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Ziya Selçuk Açıkladı! Ek Öğretmen ve Engelli Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ek öğretmen atamaları ve engelli öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ek atamalar için bütçe konusuna vurgu yapan Ziya Selçuk gerekli çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Ziya Selçuk Açıkladı! Ek Öğretmen ve Engelli Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Akşam TV’de Serkan Fıçıcı’nın sunduğu programa katıldı. Burada eğitim, sınavlar ve öğretmen atamaları gibi konulara değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk merak edilen tüm başlıklar hakkında konuştu.

ZİYA SELÇUK’TAN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamaları konusunda geçmişten günümüze değinerek başladı. Konuşmasında ek atama olacak mı? sorusuna yanıt veren Bakan Selçuk konuşmasına AK Parti döneminde 40 bin atama olduğunu söyledi. Bakan Selçuk 2021 yılında bu sayının azıldığını ifade ederek ek atamaların bütçe ile ilgili konular olduğunu söyledi. 

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI

Milli Eğitim Bakanı Zişya Selçuk’un katıldığı program kapsamında ele aldığı başlıklardan bir tanesi de engelli öğretmen atamaları oldu. Engelli öğretmen alımları hakkında bakanlığın son hamlelerine değinen Zİya Selçuk “Engelli öğretmenlerin atanmaları konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.” dedi.

SINAVLAR İPTAL OLACAK MI?

Milyonlarca öğrencinin merak ettiği başlık ise sınavların iptal olup olmayacağı. Normal şartlar altında 3 sınav olması gerektiğini hatırlatan Bakan Selçuk konuşmasını “Bir dönemde 3 sınav yapmamız gerekirken, tek sınav yapıyoruz. Bizim bir not vermemiz gerekiyor. Hiç merak etmesinler. Onların hayrına olmayan hiçbir şey yapmayız. Geleceği de düşünmek zorundayız.” sözleriyle tamamladı.

Haber Kaynagi :
www.kamugundemi.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button