News

‘Zorlu günler bizi bekliyor’

Loading the player...

Mesele Ekonomi: Zor günler bizi bekliyor: TL eriyecek, yoksullaşma daha da artacak

Mesele Ekonomi: Zor günler bizi bekliyor: TL eriyecek, yoksullaşma daha da artacak

Mesele Ekonomi’den Sinan Akgünay DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Finans Uzmanı Ömer Rıfat Gencal ile TCMB’nin faiz kararı…

Mesele Ekonomi’den Sinan Akgünay DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Finans Uzmanı Ömer Rıfat Gencal ile TCMB’nin faiz kararı sorasıda dolar/TL’de yaşanan oynaklığın ne kadar devam edebileceğini, iktidarın bu hamledeki stratejisini ve küresel piyasalarda yaşanan gelişmelerin Türkiye açısından ne anlama geldiğini konuştu.

İKTİSAT İLİM MİDİR BİLİM MİDİR? Komünist Doğu Almanya’dan kesitler sunan “Başkalarının Hayatı” filminin unutulmaz repliğidir bu : “Devlet dairesi her…

  Moderatörümüz Baki Demirel konuğu Hüseyin Özel ile Ekonomi ve İktisat alanında tarihin neden, nasıl ve niçin unutulduğunu veya göz…

İlk kez Güney Afrika’da keşfedilip, dün itibarıyla Belçika ve ABD’ye de yayılan yeni Covid varyantı (Omicron) küresel piyasalarda 2021’in en…

Sözcü’den Mehtap Özcan Ertürk’ün kulis haberine göre, Prof Kavcıoğlu bankalardan 3 ricada bulundu:   1- TL’de kalmaya teşvik edin TCMB’nin…

Bankaların TL mevduat için uyguladıkları faiz oranı 19 Kasım haftasında bir önceki haftaya göre 35 baz puan azalışla %15,29 oldu…

Black Friday ve Siber Pazartesi için Türkiye geneli e-ticaret sektörü ciro beklentilerinin 50 milyar TL olduğunu ifade eden TOBB E-ticaret Meclis Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, “Uçak bileti ve araç kiralama gibi iç turizme yönelik kategorilerde bu dönem içinde yükseliş bekleniyor. Tekstil ve elektronikte ise stok sıkıntısı nedeniyle indirimler daha az olabilir” dedi…

[email protected]

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan kopyalanamaz.

Copyright © 2018 Paraanaliz. Tüm hakları saklıdır.

Çok zor günler bizi bekliyor

Gaziantep Futbol Kulübünün başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni sezonda Türk futbolunu çok zor günlerin beklediğini söyledi ve ” TFF’nin aldığı kararla önümüzdeki yıl ligde 21 takım yer alacak, bu nedenle kulüplerin mali açıdan zora girecek”dedi.

Çok zor günler bizi bekliyor

Gaziantep Futbol Kulübünün başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni sezonda Türk futbolunu çok zor günlerin beklediğini söyledi  ve ” TFF’nin aldığı kararla önümüzdeki yıl ligde 21 takım yer alacak, bu nedenle kulüplerin mali açıdan zora girecek”dedi.

Kırmızı-siyahlı kulübün başkanı, Süper Lig’in Mayıs ortasında bitecek olmasından dolayı da Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak A Milli Futbol Takımı’nın sıkıntıya düşeceğini iddia etti.

Bu sezon ligde, her takımın 40 maç oynayacağını aktaran Büyükekşi, “Gerek yayıncı kuruluş tarafından gerekse diğer imkanlar kullanılarak gelirlerimizin düşmesini istemiyoruz.” dedi.

GELİRLER AZALACAK

Büyükekşi, kulüplerde yabancı oyuncu transferlerindeki maliyetin, dolar ve eurodaki kur artışı nedeniyle geçen yıla oranla yüzde 30 yükseldiğini belirterek, bunun da takımları ekonomik olarak darboğaza soktuğunu ifade etti.

Pandemi nedeniyle Ekim ayına kadar seyircisiz, bu tarihten sonra da yüzde 30 seyirci kapasitesi ile karşılaşmaların oynanacağını belirten Büyükekşi, kulüplerin loca, seyirci ve sponsorluk gelirlerinin azalacağını kaydetti.

ÖDEME YAPILMADI

Büyükekşi, gelirleri düşen takımların giderlerinin ise azalmadığının altını çizerek, “Bu yıl Türk futbolunu çok zor günler bekliyor. Yayıncı kuruluşla şu ana kadar hala bir anlaşma sağlanmadı. Ödeme yapılmadı.” diye konuştu.

ALT YAPI MECBURİYETİ GELSİN

Bundan sonraki dönemde kulüplerin kurtuluşu için 4 yerli oyuncu oynatma mecburiyeti getirilmesi ve yabancı kuralıyla oynanmadan sahada maksimum 7 yabancının olması önerisinde bulunan Büyükekşi, “İsteyen 14 tane yabancı alabilsin ama sahada sadece 7 tanesi olsun. Ama Avrupa kupası maçları oynayan takımlar için 11 yabancıyla yurtdışı maçlarında oynatabilirsin. Bütün takımların, altyapıya önem vermesini sağlamak için buradan çıkan 2 oyuncunun ilk 11’de oynama mecburiyeti getirilsin. Böylelikle bütçeler küçülecek.” ifadelerini kullandı.

GEÇEN SEZON BAŞARILIYDIK

Büyükekşi, ligdeki ilk sezonlarında aldıkları sonuçlardan yönetim olarak memnun olduklarını, birçok takımdan daha başarılı grafik çizdiklerini söyledi.

Teknik ekip, yönetim ve oyuncuları yeni olmasına rağmen bir takım olmayı başardıklarını vurgulayan Büyükekşi, şöyle konuştu:

“Hem Türkiye’de hem dünyada Kovid-19 olaylarından dolayı liglere ara verildi. Bu arayı son derece verimli şekilde yönettik. Aradan sonra tek yenilmeyen süper lig takım Gaziantep Futbol Kulübü oldu. Bu da bizi ayrıca gururlandırdı. Çok büyük takımlar bile pandemi sonrası sürpriz sonuçlar aldılar. Beklenmeyen yenilgiler aldılar. Bu şampiyonluğu etkiledi, küme düşmekte olan takımların durumlarını olumsuz etkiledi. Birçok futbolcu sözleşmesini iptal etti. Bunları da yönettik. Takımdan hiçbir oyuncuyu kaybetmedik ve ligi 8. olarak bitirdik.”

DAHA İYİ OLMALIYIZ

Yeni sezonda kendilerine yeni hedefler koyduklarını anlatan Büyükekşi, geçen yıldan daha iyi olabilmek için uğraşacaklarını belirtti.

Büyükekşi, takımı yüzde 95 oranında koruyarak, üstüne de 7 transfer yaptıklarını dile getirerek, “Transferler takıma ilave güç olarak yansıyacak.” yorumunu yaptı. 

Zor Günler Bizi Bekliyor, Tavsiyelere Riayet Ediniz

Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü (IKSHPK) Müdürü Naser Ramadani, Kosova vatandaşlarına IKSHPK’nın tavsiyelerine uymalarını istedi, aksi takdirde önümüzdeki günlerde durumun çok ağır olacağı uyarısında bulundu.

Zor Günler Bizi Bekliyor, Tavsiyelere Riayet Ediniz

Dürüst İlkeli Anında Haber – KOSOVAHABER

1.    Yaptığınız yorum, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz. 2.    Yazım ve dilbilgisi konusundakı hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz. 3.    Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz. 4.    Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site editörü yorumunuzu yayınlamama hakkına sahiptir.  

Referans :
www.paraanaliz.com
www.gaziantep27.net
www.kosovahaber.net

Back to top button