News

Kocaeli Kamp Alanları Kocaeli Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. şehridir. Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmektedir. Kamp yapmayı ve doğaile iç içe olmayı sevenlerin de ilgisini çekmektedir. Şehirde birçok ücretli – ücretsiz kamp alanları mevcuttur. Kocaeli’de kamp yapabileceğiniz en güzel yerleri sizler için hazırladık.

Kocaeli Karadeniz Gezilecek Yerler

Karadeniz’de Gezilecek Yerler Listesi Gölcük Tabiat Parkı. Bolu merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Gölcük Gölü, suni olarak yapılm

Kocaeli Karadeniz Gezilecek Yerler

Karadenizliye dondurma şakası 🙂 #Karadeniz #Dondurma #Şaka #Komik #Fıkra #Maraş. 3. Kartepe gezilecek yerler arasına piknik yerlerini eklemezsek olmaz. Nefis körfez manzarası eşliğinde sevdiklerinizle harika birkaç saat geçirebileceğiz piknik alanı, yöre halkı tarafından da en çok tercih edilen piknik yerlerinden. İsmini burada bulunan Maşukiye Suyu ya da Soğuk Su diye bilinen sudan alıyor.

Bir Marmara şehri olan Kocaeli’nin kafası fazlasıyla karışık: Denizi kendini Ege’de, ormanları da Karadeniz’de sanıyor. ? Kandıra – Kerpe – Kefken taraflarında iki şehrin ağır sanayi kuşatmasına rağmen koylar mavi bayrak sallıyor, dağlarda kurtlar uluyor. Kocaeli doğal güzellikleriyle Karadeniz’i aratmayan bir şehir. Bende şimdi size bu şehirde neler yapılır, nereleri gezmeye gitmelisiniz bundan bahsedeceğim. Bunlar benim Koceli’nde en sevdiğim yerler ve sıralamayı da en beğendiğimden en az beğendiğime göre yazdım. Sizin için sıralama farklı da olabilir tabi ki. Bu konu da anlaştıysak hadi başlayalım 🙂 1-SEKA PARK. Karadeniz’de Gezilecek Yerler 1) Ağaç Tüneli Karabük ve Bartın yolu üzerinde yer alan ağaç tüneli daha önce görmediğiniz muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Ağaç tünelini özellikle sonbahar mevsiminde ziyaret etmelisiniz. Çünkü bu ağaç tüneli en birbirinden güzel ağaçların yer aldığı renk geçişlerinin harika olduğu bir yerdir. Eğer Karadeniz turu yapıyorsanız.

24.08.2019 · Kocaeli’de Gezilmesi Gereken 12 Yer 1 Sapanca Gölü. Göl, kuzeyden bir plato (yaklaşık 300 metre yüksekliğinde), güneyden de Samanlı dağları ile çevrilidir. 2 Darıca Hayvanat Bahçesi. Hayvanat bahçesinde görebileceğiniz hayvanlardan bazıları; Bengal Kaplanı, Altın Aslan Başlı… 3 Kartepe. Kocaeli. Kocaeli Gezilecek Yerler. Kocaeli Gezilecek Yerler. İstanbul ile adeta iç içe geçmiş olan Kocaeli, hafta sonları biraz olsun nefes almak isteyen İstanbullulara kucak açıyor. Hem İstanbulluları, hem de İzmitlilerin gözünü gönlünü açacak güzelliklere sahip olan Kocaeli’ndeki yaylalar, ormanlar ve nehirleri sizi bekliyor. İşte Kocaeli’nde görmeniz gereken başlıca.

Kocaeli Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. şehridir. Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmektedir. Kamp yapmayı ve doğaile iç içe olmayı sevenlerin de ilgisini çekmektedir. Şehirde birçok ücretli – ücretsiz kamp alanları mevcuttur. Kocaeli’de … İzmit Gezilecek Yerler: Körfez: Körfez Kocaeli iline bağlı bir ilçedir. Körfez ilçesi İzmit il merkezine 17 km uzaklıkta yer almaktadır. Körfez ilçesine karayolu, demiryolu ve deniz yolu üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Körfez Gezilecek Yerler: Kandıra: Kandıra Kocaeli iline bağlı bir ilçedir. Kandıra ilçesi İzmit Körfezinin kuzeyinde Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Kandıra ilçesi İzmit merkezine 45 km … ‘Artvin gezilecek yerler’ konusu, yazmak için sabırsızlıkla sırasının gelmesini beklediğimiz yazılardan biriydi. Evet.. Artvin gerçekten hem gezmesi, hem de gezilen yerleri yazıya dökmesi en keyif veren illerimizden biri.. Özellikle doğal güzellikler bakımından ülkemizin belki ilk sırasına yerleşebilecek manzaralara sahip..

Günümüze bıraktığı izleriyle, geçmişi okumamızı sağlayan Saatçi Ali Efendi Konağı, Darıca Kalesi, Orhan Camii, Mustafa Paşa Hamamı, Kocaeli Saat Kulesi, Valide Köprüsü, Konca Lahdi, Örcün Hamamı, Zıbıncı Mescidi, Çoban Paşa Külliyesi, Kilezdere Köprüsü, Eskihisar Kalesi ve çok daha fazlası Kocaeli’nin tarihi yerleri yazımızda! 2017 yılında turizme kazandırmak için çalışmalara başlanan Giresun, Gölyanı Yaylası Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen yerleri arasında yerini almaktadır. Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini barındıran gezilecek yerler arasında yerini alan Gölyanı Yaylası, ‘Saklı Cennet’ diye anılmaktadır. ŞİRİNCE – İZMİR

Kocaeli’de Gezilecek Yerler Listesi. Kocaeli İstanbul’a yakınlığından dolayı Türkiye’nin en fazla ziyaretçi alan şehirlerinden bir tanesi. Biz de bu güzel şehrin gezilecek en iyi 15 yerini sizler için listeledik. Görülmesi gereken bu yerleri incelerken Kocaeli’ne gitmek isteyeceksiniz. 21.04.2016 · Kefken, Kerpe Gezilecek, Görülecek Yerler İstanbul’un Karadeniz kıyısında Şile’si, Ağva’sı varsa İzmit, Kocaeli’nin de Kerpe’si, Kefken’i var . Hem de … Kandıra Günübirlik Gezilecek Yerler. Kandıra Kocaeli’nin doğa ve tarih turizminin canlı olduğu ilçelerinden biridir. Gezilecek yerler, Kandıra ile sınırlı değildir. Yakın konumda bulunan günübirlik gezi yerleriyle ilçeyi keşfetmek mümkündür. Sancaktepe. Sancaktepe. Kandıra ile Sancaktepe yaklaşık 96 km uzaklıktadır. Yemyeşil güzellikler içerisinde piknik alanı.

24.01.2021 · Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde hem deniz tutkunlarına hem de fotoğraf sevdalılarına güzel anlar yaşatan Kerpe, düğün sezonunda gelin ve damatların da uğrak mekanı oluyor. Karadeniz kıyısında yer alan Kerpe, müthiş kayalık coğrafi yapısıyla doğayı harmanlıyor. Hem fotoğrafçıların çok güzel fotoğraflar yakalayabileceği hem de sevdiklerinizle denizin tadını çıkarıp gün batımını izleyebileceğiniz … 18.08.2020 · Batı Karadeniz Gezilecek Yerler. Ü lkemizin her bir noktası o kadar değerli ve dolu dolu güzelliklere sahip! Ben her seferinde gezilerimde aklıma şanslı olduğumuzu getiriyorum. Denize olan sahillerimiz, ormanlık alanlarımız, tarihimiz ve dahası ile Türkiye tam anlamıyla turizm ülkesi aslında. Bizler de bence imkanımız olabildiğince, ülkemizin tüm noktasını gezmeli ve. Kocaeli’den çıktığınızda kafanızı dinleyebileceğiniz doğal güzelliklerle dolu Sakarya gezi rehberi sizler için. güneybatısında Ferizli ilçesi batısında Kaynarca ilçesi ve kuzeyinde de Karadeniz ile çevrilidir. Gezilecek yerler listenizde yer alması gereken Karasu’nun plajı alabildiğine uzun ve eşsiz kumu ile beğenileri topluyor. KEREMALİ GÖLÜ. Keremali Göl ve.

Kartepe ve Maşukiye gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapan, her mevsim ayrı bir güzel olan Kocaeli’nin doğal ve tarihi zenginliklerini tanımanız için hazırladığımız Kocaeli. 1 Kocaeli’nde Gezilecek 15 Yer. 1.1 Kocaeli Saat Kulesi; 1.2 Gayret Gemi Müzesi; 1.3 Kocaeli Pembe Köşk; 1.4 Kartepe Kayak Merkezi; 1.5 Maşukiye; 1.6 Kasr-ı Hümayun (Abdülaziz Av Köşkü) 1.7 Kocaeli Arkeoloji Müzesi; 1.8 Ballıkayalar Tabiat Parkı; 1.9 Darıca Hayvanat Bahçesi(Darıca Kuş Cenneti) 1.10 Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi; 1.11 Kerpe – Kandıra

Karadenizde Gezilecek Yerler & Yapılacak Şeyler. 2,204 likes · 10 talking about this. Karadeniz’de gezilecek yerler •Fotoğraflar & Videolar •Sosyal Medya •Haberler Siz de karadenizden fotoğraf video… Karadeniz Gezilecek yerler haritasıKaradeniz Bölgesinde bulunan Tarihi yerler, Plaj ve koylar ile Kamp yerleri vb.yerlerin Haritada hazır gezi noktaları

Kocaeli Gezilecek Yerler. Kocaeli Merkez Seka Park >>>> Dinlenme Parkları; Oturma Alanları; Gölet; Çocuklara Su Oyunu; Deniz Gözetleme Kulesi; Işık Kuleleri; Sergi Salonları; Kent Müzesi; Denize İnen Kızak; Normal İskele; Kağıt Müzesi; Su Oyunu; Kapalı Spor Salonları; Açık Spor Salonları Kocaeli Kandıra Gezilecek Yerler Kerpe Gezilecek Yerler. Denize girmek isteyenler için tavsiyemiz Kandıra’ya 10 km, İzmit’e 50 km. uzaklıkta masmavi deniziyle sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyü olan Kerpe.

Karadeniz Bölgesi bölgesinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken gezilecek yerler şunlar: Mençuna Şelalesi; Palovit Şelalesi; Gökgöl Mağarası; Gölcük Gölü; Gölcük Tabiat Parkı; Karadeniz Bölgesi bölgesindeki tüm gezilecek yerlere Tripadvisor’dan bakın 28.10.2020 · Türkiye Gezilecek yerler konusunda pek çok ülkeyle kıyasıya yarışır. Kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına öyle güzellikler vardır ki, bu değerleri görmemek, bilmemek ve anlatmamak imkansız hale gelir bir süre sonrasında. Son günlerin tartışma konusu Salda Gölü’nden Kabak Koyu’na ve renk cümbüşü ile sosyal medya sayfalarımızı süsleyen Kapadokya’ya. 19.02.2020 · Kandıra gezilecek yerler arasında olan Babalı Köyü, ilçenin bozulmadan korunabilmiş sahillerinden biri. Karadeniz’e kıyısı olan sahil, doğanın ve denizin bir araya gelmesi ile müthiş bir atmosfere ev sahipliği yapıyor. Kalabalık olmayan ve sessiz ortamı ile tatil için ideal bir yer. Tertemiz denizi adeta sizi kendisine çağırıyor. Aman dikkat! Bir kez buraya gelirseniz, hep gelmek isteyebilirsiniz. ?

Kocaeli’de Gezilecek Yerler Osman Hamdi Bey Müzesi. Osmanlı Dönemi’nde yaşayan en ünlü Türk ressamlardan biri olan Osman Hamdi Bey ’in… İzmit Saat Kulesi. Kocaeli seyahatiniz sırasında görülmeye değer eserlerden bir diğeri İzmit Saat Kulesi’ dir. Kemalpaşa… İzmit Sarayı. Saat Kulesi’ nin yanında. İzmit gezilecek yerler oldukça fazla olması ile keyifli zaman geçirebilirsiniz. İzmit merkez ve diğer ilçelerinde pek çok doğal güzelliklerin yanında tarihi yerler de bulunmaktadır. Her mevsim ziyaret edilebilir. Kocaeli İli hem Karadeniz’e hem de Marmara denizine kıyısı …

Kocaeli Gezilecek Yerler 1. İzmit Saat Kulesi. Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıl dönümü nedeniyle 1900 yılında… 2. Seka Park. Seka Park, Türkiye’nin en büyük parklarından biri. 580 dönümlük bir araziye yayılan park Kocaeli şehir… 3. Kocaeli Bilim Merkezi ve SEKA. Karadeniz sahilinde olmasına rağmen, rüzgâr almayan bir koyda olduğu için, Karadeniz’in meşhur dalgalarından pek etkilenmiyor. Kaynak: Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü. Fotağraflar: Gülcan Acar. Kocaeli Gezilecek Yerler

13.06.2020 · R25, Motor, ile Marmara bölgesinde, kocaeli, başta olmak üzere seyrek, sarısu, bağırganlı, sardala, ağva, şile, kerpe, kefken, cebeci, babalı, dikili, istan… Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. şehridir Kocaeli. Marmara Denizi ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmekle birlikte kamp ve doğaseverlerin de ilgisini oldukça çekmektedir. Şehirde birçok ücretsiz.

Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmektedir. Kamp yapmayı ve doğaile iç içe olmayı sevenlerin de ilgisini çekmektedir.

Kocaeli İli Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler 1. Seka Park. 2. Osman Hamdi Bey Müzesi. 3. Ormanya. 4. Coban Mustafa Pasa Camii. 5. Gayret Gemi Müzesi. 6. Ballıkayalar Kanyonu. 7. Ballıkayalar Tabiat Parkı. 8. Pembe Kayalar. 9. Kocaeli Bilim Merkezi. 10. Outlet Center İzmit. Kocaeli İli. 16.09.2019 · Kocaeli’de Gezilecek Yerler-Kocaeli’de Görülmesi Gerekilen 10 Mekan Kocaeli, turistlik açıdan pek tercih edilen bir yer değildir oysaki hem tarihi açıdan hem de mekânsal anlamda çokça. Maşukiye Gezilecek Yerler. Maşukiye ve çevresi gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler bakımından oldukça zengin. Bol bol doğa yürüyüşüne çıkabilir, kuş seslerine kulak verip kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakabilir, Kartepe’de kayak yapabilir veya göl kıyısında romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Gölde gezinmek için bisiklet ya da kano kiralayabilir.

10.04.2020 · Karadeniz, Türkiye’nin en güzel bölgelerinden bir tanesi. Karadeniz’de gezilecek yerler denince akla; Farklı atmosferi, cana yakın halkı ve muhteşem doğası ile her yıl hem yerli hem de yabancı binlerce turisti ağırlayan Karadeniz Bölgesinde mutlaka gezilmesi gereken yerler var. 28.02.2017 · Gezilecek yerler, Gece hayatı, Gezi Rehberi ve Gezilecek Noktalar sitemize her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. Evliya Çelebi’nin izinden giden seyyahlar yoluna devam ediyor. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği.

Karadeniz’de Gezilmesi Gereken Yerler – YouTube. Karadeniz’de Gezilmesi Gereken Yerler. Watch later. Share. Copy link. Info. Shopping. Tap to unmute. If playback doesn’t begin shortly, try.

27.10.2020 · Kocaeli’nin en gezilesi yerleri arasındaki Maşukiye Aygır Deresi, Kartepe’nin zirvesinde başlar. İçerisinde irili ufaklı su kaynakları, dereler ve pınar vardır. Her mevsim gelen ziyaretçilerini farklı renkleriyle ağırlayanMaşukiye tatilinize Aygır Deresi’ni mutlaka dahil etmelisiniz. Derenin içinde bulunan Maşukiye Şelalesi görsel bir şov sunacak sizlere. Çevrede yapacağınız gezintiler size farklı güzellikler … Karamürsel Gezilecek Yerler: Karamürsel’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer Karamürsel Sahili. Karamürsel Sahili. Karamürsel’i tanıtan en önemli noktalardan biri Karamürsel Sahili’dir. Kocaeli Körfezi’nin güneyinde yer alan Karamürsel Sahili, balıkçıları ve balık lokantaları ile ünlüdür. 1999 Depremi öncesinde Türkiye’nin en çok çay bahçesi bu bölgede hizmet.

Karadeniz’de Gezilecek Yerler Listesi Gölcük Tabiat Parkı. Bolu merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Gölcük Gölü, suni olarak yapılmış bir set gölüdür. Çevresinde çam, kayın, gürgen gibi onlarca ağaç türü bulunur. Gölcük gölü adını bulunduğu Gölcük Tabiat Parkından almaktadır. Kocaeli gezilecek yerler rehberi: Müzeler, vadiler ve yaylalar İzmit deyince akıllara halen 1999 depremi gelse de, Kocaeli kent merkezi doğal güzellikleriyle ilgili hak ediyor. İşte. Kocaeli Gezilecek Yerler Listesi. Kocaeli’de gezip görmeniz gereken en güzel yerleri sizler için hazırladık. Listemiz fotoğraflar ve detaylardan oluşmaktadır. Ayrıca Slayt Video‘ya bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Darıca Hayvanat Bahçesi. Darıca Hayvanat Bahçesi: 1993 yılında hizmete giren ve halen halka açık olarak hizmet veren hayvanat bahçesi hem botanik park.

Kocaeli Kamp Alanları – Gezilecek Yerler

Kocaeli Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. şehridir. Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmektedir. Kamp yapmayı ve doğaile iç içe olmayı sevenlerin de ilgisini çekmektedir. Şehirde birçok ücretli – ücretsiz kamp alanları mevcuttur. Kocaeli’de kamp yapabileceğiniz en güzel yerleri sizler için hazırladık.

Kocaeli Kamp Alanları - Gezilecek Yerler

Menekşe Yaylası ismini bahar aylarında bölgede açan menekşelerden almaktadır. Başiskele ilçesine bağlı Bahçecik mahallesinde bulunan toprak yollardan buraya ulaşabilirsiniz. Yuvacık bölgesinde yer alan Menekşe Yaylası, şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta yer almaktadır. İçerisinde tesis bulunmasa da temiz su kaynağı bulunmaktadır. Yuvacık beldesine vardıktan sonra, Şahin Tepesi üzerinden 1,5 saatlik yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Menekşe Yaylası trekking noktası olarak oldukça popülerdir. Kayın, çam ve gürgen ağaçlarının altında kamp yapabilmek için ideal bir yerdir. Bol bol temiz hava soluyacağınız alanda gölge olmadığı noktaları gündüzleri oldukça sıcak olabiliyor. Kamp alanına yaklaşık 1 saat mesafede çeşitli mağaralar, sıcak ve soğuk dere kanyonları bulunmaktadır. Geceleri oldukça soğuk olan yaylada yaz bile olsa kalabilmek için mutlaka çadırla birlikte uyku tulumlarınızı ve kalın kıyafetlerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Ateş yakabilirsiniz. Tuvalet yok, gelmeden önce mutlaka ihtiyaçlarınızı giderin.

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, yürüyüş parkurları Şahin Tepesi (seyir alanı), çeşme bulunuyor ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar mevcut. Tesis bulunmuyor. WC, elektrik ve restoran gibi yerler bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

İnönü Yaylası Kocaeli’nin popüler yaylalarından biridir. 1130 metrelik bir rakıma sahip. Merkeze uzaklığı Pamukova’dan 17 km, Adapazarı’na 62 km, İzmit’e ise 40 km uzaklıkla sahiptir. Ulaşımı kolay fakat özel aracınızla gitmekte fayda var, Samanlı Dağlarında bulunan İnönü Yaylası’na İzmit ve Pamukova’dan ulaşmak mümkündür. İzmit üzerinden Yuvacık, Yuvacık Barajı Aksığın ve Tepecik köyü güzergahı kullanılarak rahatça ulaşılabilir. Yürürken sizi yemyeşil bir yol ve bol bol oksijen bekliyor olacak. Uzun ve geniş çayırların etrafını çevreleyen ormanları, göknar ve çam ağaçlarının bulunduğu yaylada ateş yakabilmeniz için bolca odun bulabilirsiniz. Kamp ve günlük geziler için ideal bir mekan ancak içerisinde tesis bulunmuyor. Çadır kurmak için zemin çok uygun, çayırlara rahatlıkla çadır kurabilirsiniz. Yakınlarında tesis bulunmuyor ancak çeşme ve tuvalet mevcut. Alışveriş ihtiyacınızı çevredeki köylerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, yürüyüş parkurları, dere, WC ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunuyor. Çeşme, elektrik ve restoran gibi yerler bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kocaeli ilinin Başiskele ilçesine bağlı bünyesinde birçok doğal güzellik barındıran Yuvacık’ta yer alan Kaya Üstü Yaylası şehre yaklaşık yarım saat mesafe uzaklığındadır. Köy yolu sonrasında yürüyerek ya da özel araçlarınız ile ulaşabilirsiniz. Alanın istediğiniz herhangi bir yerine kamp atabilirsiniz. Genelde kayalıklardan oluşmaktadır. Ağaçların arasından berrak gökyüzünde parlayan yıldızları izleyebileceğiniz yer yer düzlükler de bulunmaktadır. Ateş yakabilirsiniz. Tuvalet, çeşme ve su kaynağı yok. Market ve diğer ihtiyaçlarınız için yakınlardaki köyleri ziyaret edebilirsiniz.

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, temiz su ve yürüyüş parkurları. Elektrik ve WC gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın Yuvacık köyündeki bakkal, marketlerden veya benzin istasyonlarından temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Ballıkayalar, Kocaeli il sınırı içerisinde sanayinin göbeği Gebze’nin hemen arkasında yer alan bir sit alanıdır. Kocaeli merkeze 50 km mesafede yer almaktadır, İstanbul’a yakın olması nedeni ile İstanbul’dan gelen konuklar tarafından da tercih edilmektedir. Ulaşımı kolay, yakınına kadar toplu taşıma ile ulaşabilmeniz mümkündür. Tam şehirdeyiz derken bir anda dereli, ağaçlı bir kanyonda buluyorsunuz kendinizi. Yüksek kayalıkların arasında, göletin kenarında piknik için masalar mevcut. Çadır kampı ve trekking için uygun bir yer.  Kaya tırmanışı için popüler olan alana yaya girişi ücretsiz, araç girişi ücretli. Yalnızca tuvalet imkânı var. Diğer ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamanız gerekmekte.

Kamp Olanakları: Bölgede herhangi bir sosyal tesis bulunmuyor ancak WC, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, gölet ve piknik masaları mevcut. Elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köyden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Kendi aracıyla gelenler kamp alanına girişte 10 TL otopark ücreti ödemek durumundadır. Kamp aktivitesi için ise bir ücret alınmamaktadır.

4000 dönümlük araziye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Ormanya Kamp Alanı Avrupa’nın birinci, dünyanın ise üçüncü büyük doğal yaşam alanıdır. Şehir merkezine 20 km mesafede bulunmakta ve ulaşımı kolaydır. Şehir içinden otobüslerle de ulaşım sağlanmaktadır. Türkiye’nin en büyük doğa turizmi alanlarından birisidir. Karavan, çadır ve piknik alanı, bisiklet ve trekking alanı mevcut. Ormanya’ya giriş yaptıktan sonra sol tarafta botanik bahçesi ardından da hayvanat bahçesini görmek mümkündür. Tuvalet, çeşme, elektrik ve aydınlatma mevcut. Alanda konaklama ücretsiz. 7/24 güvenlik hizmeti mevcut. Mangal, ateş yakmak ve semaver kullanmak yasak.

Kamp Olanakları: Ormanya Kamp Alanı, kış dönemi (Aralık-Ocak-Şubat) 09.00 ila 17.00 arası, Ekim – Kasım ve Mart – Nisan dönemi 09.00 ila 18.00 arası, yaz dönemi (Haziran – Temmuz – Ağustos) 09.00 – 20.00 arası ve Eylül – Mayıs dönemi 09.00 – 19.00 saatleri arasında açıktır. Elektrik, WC, aydınlatma, güvenlik, yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanları.

Kamp alanının bazı kuralları bulunmaktadır: Kamp alanına gelen çiftlerin evli olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kamp alanına alkollü içeceklerin girişi yasaktır. Açık alanda ateş yakılmasına izin verilmiyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Molla Yakup, Kartepe’de yer alıyor ve İzmit’e 1 saatlik uzaklıkta bulunmaktadır. Kartepe’den ulaşım yaklaşık 3km sürmektedir. İzmit’e ise 35 km uzaklıktadır. İçeride tesis bulunmuyor. Issız ve ormanda doğanın seslerini duyabileceğiniz bir yer. Sakinlik arayan kamp severler için ideal bir alan. Kışın kar yağdığında kar kalınlığı 2 metre yüksekliği bulabiliyor. Diğer aylarda da özellikle akşamları oldukça serin olduğu için yanınıza kalın kıyafetler almanızı tavsiye ediyoruz. Çadır kurmak ve ateş yakmak serbesttir. Girişler ücretsiz. Gelmeden önce ihtiyaçlarınız için mutlaka çevredeki yerleşim alanlarını ziyaret etmelisiniz, çünkü burada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. En yakın temiz su kaynağı 3 km mesafede Kuzu Yayla’da bulunuyor. Telefon çekiyor. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz. Tuvalet, çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan bulunmuyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Asırlık meşe ağaçları, dağ çilekleri, kekik kokusu, sakinlik ve huzur… Tüm bunları bulabileceğiniz uzun ve yemyeşil bir yer Altıoluk Yaylası. Merkeze yaklaşık 1 saat mesafede yer alıyor, Kartepe ilçesine ise çok yakın. Yolları biraz bozuk fakat yakınına kadar toplu taşıma araçları ile gelinip yürüyebilirsiniz. Havası çevredeki yaylalara göre daha ılık fakat zaman zaman rüzgârın sesi uykunuzu bölebilir. Çeşme ihtiyacınızı yayla etrafındaki evlere yakın yalaktan giderebilirsiniz. Market, alışveriş ihtiyaçlarınızı yaylaya gelmeden çevreden yapmanız iyi olacaktır.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru bulunuyor ve kontrollü ateş yakılabilir alanlarmevcut. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı olan Sardala Koyu, yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz harika bir yer. Kocaeli il merkezine 68 km mesafede Ağva’ya ise sadece 20 dakika uzaklıkta bulunuyor. Kefken ve Ağva arasında görülmeye değer güzellikte bir sahildir. Kandıra’da Bağırganlı Köyü’ne ulaştıktan sonra kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Piknik, trekking, çadır kampı, mangal ve ateş yakmak için uygun bir yer. Gece denizi izlerken semaverinizde çay içebilir, gündüzleri buz gibi sulara kendinizi atabilirsiniz. En yakın market 6 km uzaklıkta. Çeşme, tuvalet ihtiyaçlarınız için giderebileceğiniz bir yer yok. Burada bir tesis olmadığından ihtiyaçlarınızı önceden hazırlayıp gitmeniz gerekiyor. Yakınlardaki yerleşim bölgelerinde ihtiyaçlarınızı giderip gelmenizde fayda var.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Başiskele Yuvacık güzergâhından İnönü Yaylası’nı geçince varacağınız Ercova Yaylası, çevredeki kamp alanlarına göre biraz daha sakin bir alandır. Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen kamp alanında uzun yürüyüşlü turlar yapabilirsiniz, mangal ve piknik için tercih edebilir. Kışın yoğun kar altında kaldığı için yaylaya ulaşım sağlanamıyor. Su teminini İnönü Yaylası’ndan sağlayabilirsiniz. İçeride tuvalet yok ve giriş ücretsiz. Alışveriş ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamanız iyi olacaktır Yuvacık merkez alışveriş yapabileceğiniz son duraktır.

Kamp Olanakları: Çeşme mevcut, karavan alanı bulunuyor, yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunuyor. WC, elektrik, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Bağırganlı Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine 16 km mesafede yer alıyor. Şehir merkezine 72 km uzaklıkta yer alan Bağırganlı Kamp Alanı’na toplu taşıma ile ulaşım mevcut. Sahilin etrafında yer alan kamp alanı, doğasever konuklara eşsiz bir ortam sunmakta. Bir yanı sahil, bir yanı koy çevresine gittiğinizde kendinizi tuzlu deniz suyuna bırakabilir, günübirlik geziler ya da kamp yapabilirsiniz. Denize girerken kayaklıklara dikkat etmelisiniz. Alanda WC için tesis yok. Kamp atmak ücretsiz ve kontrollü olmak şartıyla ateş yakabilirsiniz.

Konumu: Sahil kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir alanlar mevcut. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın tesislerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Serindere Kanyonu Kocaeli iline bağlı olan Kartepe ilçesinde bulunmaktadır. Yürüyüş parkurlarıyla tanınan Serindere, şehir merkezine yaklaşık 26 km uzaklıkta bulunmaktadır. Doğa yürüyüşlerinin keyfini çıkarabileceğiniz harika bir Kanyondur. 6 adet şelale ve havuz şeklinde birçok gölete sahiptir. Yuvacık barajını besleyen her mevsimde farklı bir güzellik barındıran 3 kaynaktan biridir. Kocaeli’nden Yuvacık barajına doğru geldikten sonra Tepecik köyü istikametine giderek devam ediyorsunuz. Kanyon, Başiskele Yuvacık Barajı’nın üstünde yer almaktadır. Yakınından toplu taşıma araçları geçiyor. 4 mevsim boyunca trekking ve hiking yapabiliyorsunuz. Serindere kanyonu 6 adet şelaleyi içerisinde barındırıyor, hem yeşil hem de mavi renklerin içerisinde bulunan muhteşem bir kanyon. Burası kamp ve piknik yapmak isteyenler için oldukça güzel bir seçenek. Türkiye’nin en uzun yürüyüş parkurlarından biridir. Kanyonun etrafında ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoranlar bulunuyor.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve yüzme alanı bulunuyor. Kamp alanının içerisinde elektrik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Maşukiye’nin en önemli yaylalarından Kocaeli’nin turizmini canlandıran bölgelerden biridir. Şehir merkezine 20 km mesafede yer almakta. Yakınına kadar toplu taşıma ile gidip yürüyebilirsiniz. Büyük bir piknik alanı olan yayladan İzmit Körfezi’ni ve Sapanca Gölü’nün manzarasını izleyebilirsiniz. Gördüğünüz manzaraya hayran kalacaksınız. Etrafta pek çok kahvaltı ve özellikle ünlü alabalık restoranları mevcut. Tuvalet, çeşme vb. ihtiyaçlarınızı buralardan karşılayabilirsiniz. Kirazlı Yaylası doğa yürüyüşü yaparken, doğal manzarayı izlemek, geceyi doğada geçirmek, ya da ailecek piknik yapmak için cennetten bir köşe gibi sizleri bekliyor. Kirazlı Yaylası’na çıkarken ister akarsu kenarlarında oluşmuş yürüyüş yolu şeklindeki patikaları tercih edebilirsiniz isterseniz de araba yolunu tercih ederek ulaşabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve piknik alanları. Kamp alanında elektrik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kocaeli‘nin Başiskele ilçesine bağlı olan Yuvacık Yakacık Mahallesi’nden izlenilebilecek en güzel manzara, Yuvacık(Kirazdere) Barajı’nın manzarasıdır. İki dağın arasından akan suyun kanyonu anımsatan görüntüsü muhteşem bir manzara oluşturmaktadır. Şehir merkezine 30 dakikalık mesafede yer alan Yuvacık Barajı Kamp Alanı’na ulaşım kolay. Başiskele üzerinden yakınlarına kadar toplu taşıma ile gitme şansınız var. Uzun yeşil ağaçların gölgesinde ve baraj manzarasında, doğa yürüyüşleri yapabilmeniz için uygun bir alan. Yakın çevresinde konaklama yapabileceğiniz ahşap evler, mangal ve piknik alanları bulunmaktadır. Alabalığıyla ünlü birçok restoran bulunuyor. Bu mekanlarda WC ve duş gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve piknik alanları. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Serindere ve Kirazdere üzerindeki alabalık tesisleri, büfe ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

Yazları yemyeşil kışınsa kızıl rengin hâkim olduğu Maşukiye Kocaeli şehir merkezine yaklaşık 21 km mesafede bulunuyor. Ulaşımı oldukça kolaydır. İster kahvaltı için gidin, ister alabalık yemek için. İsterseniz meşe ağaçlarının gölgesi altında uzun soluklu yürüyüşler yapın, ister Sapanca Gölü’nü izlediğiniz harika manzarayı fotoğraflayın. Kamp yapmak isterseniz etrafı tertemiz ücretli ve ücretsiz yaylalarla dolu. Kişisel ihtiyaçlarınızı çevresindeki tesislerden giderebilirsiniz. Birçok restoran bulunmaktadır. Ateş yakabilme şansınız var fakat odun bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları bulunuyor, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, piknik alanları ve yüzülebilir alanlar mevcut. Elektirik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Maşukiye ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer alan Kerpe’nin en ünlü yerlerinden biri olan Kartal Kayalıkları şehir merkezine yaklaşık 76 km mesafede yer almaktadır. Doğal güzellikler, denizle kampı buluşturmak isteyenlerin ilk adresi haline gelmiştir. Toplu taşıma ile yakınına kadar gidebiliyorsunuz. Dev kayalıkların olduğu yerin Karadeniz’e kıyısı var. Çam ormanlarının kokusunu içinize çekip gün batımını izlemek, Karadeniz’in soğuk sularında yüzmek için harika bir yer.  Fakat hafta sonu değil de hafta içlerinde gitmeyi tercih etmeniz yoğunluk yaşamamanız adına daha iyi olur. Ateş yakabilir, konaklayabilir ve piknik yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı çevredeki yerleşim alanlarında karşılayabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş parkurları, piknik alanları, yüzülebilir alanlar ve balık tutma olanakları mevcut. Kerpe ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından elektrik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Şehrin yoğun temposundan uzak, Yuvacık’ın en temiz yerlerinden biridir. Karakaya Piknik ve Kamp Alanı, merkeze yaklaşık 20 km mesafede bulunuyor, ulaşımı oldukça kolay. Bu alanda kamp atabilirsiniz. Dere içi ve çardaklarda piknik yapabileceğiniz masalar mevcut. İçerisindeki tesiste masalara kadar içecek servisi sunulmakta. İsterseniz dışarıdan mangalınızı kendiniz getirebilirsiniz, isterseniz de tesis içerisinde manga veya semaverinizi hazır olarak alabilirsiniz. Tesis içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar mevcut. Derenin sesi zihninizi temizlerken ağaçların gölgesi sizi serinletecektir.  Ormanın içerisinde ATV, zipline, paintball, futbol sahası ve çocuklar için oyun parkı gibi olanaklar mevcut. Tesiste WC ve çeşme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Konumu: Dere Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakabileceğiniz alanlar mevcut. Elektirk, Wi-Fi, çeşme, WC, piknik alanları ve piknik masaları, lokanta, büfe, restoran, çocuk oyun alanları, zipline, ATV safari ve balık tutma aktiviteleri de bulunuyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kandıra’nın çok güzel sahillerinden biri olan Cebeci, merkeze 50 km mesafede bulunuyor. Toplu taşımayla kolayca gidebilme şansınız mevcut. Yazları berrak suyu, her mevsim serin orman yollarıyla ünlüdür. Yazın denize girmeyecekseniz uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. İster çimlerin üzerinde ister kumsalda piknik ve kamp yapabilirsiniz. Plaj mavi bayrak standartlarına sahip ve yaklaşık 5–6 km uzunluğundadır. Balık tutabilmeniz için canlı çeşitliliği çok fazla. Sahilde futbol, voleybol alanları, sörf olanakları ve güneşlenmek için alanlar mevcut. Yiyecek, içecek, WC, duş ve alışveriş için çevredeki alanları kullanabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, piknik alanları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve yüzülebilir alanlar. Cebeci ilçe giriş merkezinde WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kefken’de ziyaret edilmesi gereken en ilgi çeken yerlerden bir tanesi de Pembe Kayalardır. Cebeci’ye 1 km mesafede bulunuyor ve toplu taşıma ile de gidebilirsiniz. Yazın denize girmek için, kışın ise balık tutmak için ideal bir alan. İsmini aldığı kayalara gün ışığı vurduğunda eşsiz bir manzara ortaya çıkmaktadır. Pembe Kayalar, Kefken’in güzelliğine güzellik katan müthiş manzaralar sunmaktadır. Günübirlik geziler ya da kamp atmak için uğrayabilirsiniz. Ateş yakmak için uygun. Yakınlarında WC ve çeşme gibi yerler bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Temiz su, yürüyüş parkurları, ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz market ve denize girilebilir alan bulunmaktadır. Elektrik, WC, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Şehitler Korusu Kamp Alanı şehir merkezine 6 km mesafede yer alan, Bağçeşme bölgesinde bulunuyor. Şehir merkezinden kalkan toplu taşıma olanaklarıyla ya da yürüyerek gidebilirsiniz. Antik dönemlerden kalma surlar içerisinde yer alan kamp alanı körfez manzarasına sahiptir. Manzarası bir yana, şehir içerisine yakın dinlenebilmek için güzel yemyeşil bir mekân. Çevrede çocuk oyun parkı, piknik alanları ve yazları Türk filmlerinin izletildiği açık hava tiyatrosu bulunmaktadır. Yakın çevresinde, ihtiyaçlarınızı karşıyabileceğiniz market ve WC gibi alanlar mevcut.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar, piknik alanları ve piknik masaları, çocuk oyun alanları, açık hava tiyatrosu bulunuyor. WC, elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köydeki büfe ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kocaeli’nin Derince ilçesi yakınlarında yer almakta olan Çınarlıdere’ye ulaşım minibüslerle sağlanabiliyor. Mesire alanına girişte upuzun ve güzel bir yol sizi bekliyor olacak. İçeride bulunan dere yazın ve sonbaharda kuru olabilmektedir. Karavan, piknik, çadır için oldukça uygun bir alana sahip. İçeride bulunan taş ocaklarda mangal yakabiliyorsunuz. Yol üzerinde, tuvalet ve çeşme gibi alanlar mevcut. Yolda meyve ağaçları görmeniz mümkün. Yeşile doyacağınız yerde uzun yürüyüşler yaparak şelaleye gidebilirsiniz. Yakınlarda market bulunmadığı için hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Kamp Olanakları: Kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş ve koşu parkurları, çadır konaklama yerleri, voleybol sahası ve çeşmeler mevcut. WC yeri bulunmuyor. Elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Samanlı dağlarında bulunan Aytepe 950 metre rakımlı bir yerdir geniş çayırları bulunur, Başiskele ilçesine bağlı olan bu bölge yeşilin hâkim olduğu, fotoğraf tutkunlarının hayranlıkla izleyeceği bir kamp alanıdır. Soğuk dere kanyonlarına sahiptir. Kamp bölgesinin etrafı mağaralar, trekking alanları ve kanyonlar ile çevrilidir. Otel ve konaklama hizmetleri dışında belirli bir ücret karşılığında kendi çadırınızı da kurabiliyorsunuz. Bu alanda doğa yürüyüşleri yapılabilir, kontrollü bir şekilde ateş yakmak serbesttir. Merkezden kalkan minibüsler ile ulaşabilirsiniz. 

Kamp Olanakları: Tuvalet ve su hizmetleri bulunuyor. İçeride restoranlar da mevcut isterseniz ücretli alanlarında tadını çıkarabilirsiniz. WC, duş, lavabo ve su ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz, sadece girişte araba için giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Kuzu yaylası Kocaeli’nin Kartepe İlçesi sınırında yer almaktadır. Rakımı yaklaşık 1390 metre olan yayla, daha çok kış tatillerinde tepe noktasında bulunan kayak yapılabilen otel ile tanınıyor. Merkeze yaklaşık 33 km mesafede bulunan milli parka ulaşımınızı sağlayabileceğiniz toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Yaylanın merkezi düzlük ve bol ağaçlıklı alanlardan oluşuyor. Görkemli ağaçlar ve bol bol yeşillik göreceğiniz Milli Park, piknikçilerin de ilgi odağı haline gelmiştir. Kamp atabilmeniz için birçok uygun alan var. Geceleri oldukça soğuk olduğu için mutlaka önlem almalısınız. Çakal sesleri duyabilirsiniz, toplu gitmekte fayda var. Ateş yakabilirsiniz, tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınız için de milli park girişinde ücretsiz bir tesis bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: Çeşme, WC, kameriyeler, giriş kontrol noktası (güvenlik), büfe, mescit, yağmur barınağı, kır lokantası, piknik masaları, piknik alanları ve çocuk oyun alanı.

Kamp Ücreti: Şahıs 6,5 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 6,5 TL, motosiklet 13 TL, otomobil 20 TL, minibüs 58 TL, midibüs 104 TL, otobüs 175 TL, çadır konaklama 30 TL ve karavan konaklama 40 TL. (2020 yılı ücretleri)

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin Kerpe bölgesinde yer almakta olan kamp alanı, denize sadece yürüme mesafesi uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 65 km mesafede yer alan kamp alanına özel araçlarınız veya yakınına giden toplu taşımalar yardımıyla ulaşmanız mümkündür. Kampçılara kerpe merkeze yakın konumuyla kolaylık sağlıyor. Burayı denize yakın oluşu ve doğayla iç içe oluşu özel kılıyor. Kamp alanı içerisinde her çadıra ait masa ve sandalye, mangal, oyun salonu, ortak kullanımlı çamaşır makinesi, WC, duş ve çay bahçesi mevcut. Ücretli olarak faydalanabilirsiniz.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesinde

Kamp Olanakları: Karavan ve kamp alanında 24 saat güvenlik bulunuyor. WC, elektrik, duş, sıcak su, her çadıra özel aydınlatma ünitesi, buzdolabı, ortak kullanımlı bulaşıkhane, Wi-Fi, çay bahçesi, oyun salonu, TV odası ve mangal alanı.

Kamp Ücreti: 3 kişilik çadır konaklama kamelya dahil 120 TL, 3 kişilik kamelyasız çadır konaklama 100 TL, kendi çadırıyla gelenler 80 TL. İsteğe bağlı kahvaltı ücreti 20 TL, çamaşırhane ücreti 10 TL. (2020 ücretleri)

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe’nin, Karadeniz’e açılan koylarından biri olan Ömerağzı, şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alıyor. Ulaşımı kolay olan kamp alanına girişler ücretlidir. Doğadan kopmadan sahil turizmi yapmak isteyenler için harika bir alternatif. Denizi dingin ve güzel, havası yumuşak olduğu için geceleri de çok soğuk değil, üstelik manzarası harika bir yer. Ağaçların gölgesinde güneşlenebilir, gece denizin dalgalarının sesiyle uyuma deneyimi yaşayabilirsiniz. Alanda erzaklarınız için dolap, ihtiyaçlarınız için duş, tuvalet bulunmaktadır. Yakınlarda alışveriş için köy pazarları ve marketler bulunuyor. Haftasonu günübirlik deniz için gelenler çoğunlukta olduğu için haftasonları alan bayağı kalabalık oluyor ama hafta içleri sakinliğini koruyor.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Piknik alanları, içerisinde piknik masaları, yürüyüş parkurları, WC, elektrik, duş, çeşme, market ve mangal yakılabilir alanlar bulunuyor.

Kamp Ücreti: Kamp alanına araçla giriş ve otopark ücreti 30 TL/günlük, konaklama ücreti ise 60 TL(2018 ağustos ayı ücreti).

Kandıra’nın Sarısu bölgesinde 10–18 yaş arası öğrencilere yaz tatillerini verimli geçirebilmeleri için Kocaeli Belediyesi tarafından hizmet veren bir kamp alanıdır. Öğrenciler bu kamp alanında futbol, masa tenisi, satranç, trekking, deniz bisikleti ve yürüyüş gibi aktivitelerden faydalanabiliyor. Aynı anda 72 öğrenciye hizmet verebilir kapasiteye sahiptir. Alanda, öğrencilere günde 3 öğün yemek sunuluyor ve diğer temel ihtiyaçları da karşılayacakları alanlar bulunuyor.

Konumu: Sarısu Çay kenarı ve sahile yürüme mesafesi.

Kamp Olanakları: Yatakhane, bunglov, su ve doğa sporları aktiviteleri, el sanatları atölyesi, yüzme, WC, duş, elektrik, Wi-Fi, restoran, büfe, yürüyüş parkurları ve eğlence birimleri.

Kamp Ücreti: Kamp programı ve kamp ücreti için ilgili telefon numarasını arayabilir, İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde Yuvacık Bölgesinde yer alan Karaca Dağ Evleri, şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunuyor. Pek çok farklı ağaçtan yapılan, isimlerini yapıldığı ağaç türünden alan bungalovlar yer almaktadır. Yemek alanları ortak, iç ve dış alan olarak farklı manzaralar eşliğinde yemek yeme fırsatları bulunuyor. Mükemmel havası, mavi ve yeşilin uyumuyla şehirden uzak dingin ve ruhunuzu yenileyebileceğiniz güzellikte Trekking parkurları bulunuyor. Yoga aktiviteleri gruplarla birlikte doğa ile iç içe ortamda yapılıyor. Duş, tuvalet, saç kurutma makinesi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hem doğada kalmak isteyenler hem de konforunuzdan vazgeçmeyeceğiniz için ince düşünülmüş bir yer. Ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Elektrik, temiz su, WC, duş, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yoga, üç öğün yemek servisi, grup aktiviteleri ve Wi-Fi nevcut.

Kamp Ücreti: Kayın, ceviz, ardıç, sedir, meşe, tarçın, selvi ve ladin adında konaklama birimleri bulunmaktadır. Kişi başı konaklama ücretini tesisi arayarak öğrenebilirsiniz.

Hayattan kopmadan konforlu bir doğa tatili yapmak için ideal bir yer. Özgün mimari yapısı, şirin sıcak görünümlü bunglov evleri dört mevsim hizmet sunuyor. Merkeze yaklaşık 20 dakikalık mesafede yer alan işletmede, sağlıklı gıdaları ve tadı damağınızda kalacak lezzetler sunan restoran, kendin pişir kendin ye mangal alanı, çadır kampı için arazi ve konaklayabilecekleri ağaçların arasında bungalov evler yer almakta. İçerisinde akan nehrin sesi eşliğinde, kuş cıvıltılarını dinleyebilirsiniz. Günübirlik olarak doğa gezisi, zengin köy kahvaltısı için de ziyaret edebilirsiniz. Trekking haricinde, paintball, ATV, ve piknik gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Tuvalet, duş ve mescit gibi yerler bulunmakta.

Konumu: Dere Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, bungalov evleri, , restoran, piknik alanı, çay bahçesi, ateş ve mangal yakılabilir alanlar, kasap hizmeti, paintball, ATV ve 4×4 safari, yürüyüş, WC, ücretsiz otopark ve vale, elektrik, duş, Wi-Fi ve TV.

Kamp Ücreti: Fiyat bilgilerine tesisi arayarak ulaşabilirsiniz.

Başiskele mevkiinde yer alan Karaaslan Kamping, şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafede yer almaktadır. Ormanın içinde kendine ait restoranı olan Karaaslan Tesisi, mangal, piknik ve kütük evlerde konaklama hizmeti veren bir yer olarak biliniyor. Arkadaşlarınızla şehir merkezinden uzakta ATV safari, offroad safari, trekking ve bisiklete binme gibi doğa ile iç içe unutulmaz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Dört mevsimi her rengiyle yaşayan kışın bembeyaz yazın yemyeşil görüntüleriyle sizi büyülüyor. Burada ücretli konaklayabilirsiniz. 

Konumu: Dere Kenarı

Kamp Olanakları: Konaklama birimine göre değişen WC + banyo, sıcak su, oda servisi, eşya dolapları, Wi-Fi, elektrik, TV ünitesi, balkon, hamak, yürüyüş parkurları, paintball, offroad safari, ATV safari, çadır konaklama, masaj, bisiklet parkurları, fotoğraf turları, ateş ve mangal yakılabilir alanlar.

Kamp Ücreti: 

Standart odalar hafta içi kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 200 TL,

Kahvaltısız konaklama ücreti kişi başı 160 TL,

Özel odalarda kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 270 TL, 

Kahvaltısız konaklama ücreti kişi başı 220 TL,

Suit odalarda oda kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 250 TL, 

Kahvaltısız konaklama ücreti kişi başı 200 TL. 

Ahşap kütük evlerde oda kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 220 TL, 

Kahvaltısız konaklama ücreti 170 TL, 

Karavan konaklama 130 TL,

Çadır konaklama 60 TL.

Fiyat listesi 2020 yılına aittir. 0-6 yaş aralığı yatak ücreti alınmamaktadır. 7-12 yaş aralığı %50 indirimle konaklama yapabilirler. 3 gece ve üzeri konaklamalarda %15 indirim yapılmaktadır.

Kocaeli İzmit merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan bir kamp alanı. Köy halkı konuksever, güzel doğasıyla sakinlik ve doğa tatili arayanlar için mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Araçla yakınına kadar gelebilirsiniz. Yeşil ve mavi renginin buluştuğu yer kamp atabilmeniz için uygun bir araziye sahip. Göl kenarındaki tatil köyünde bungalovlarda kalabilme şansınız var. Çadır kampı yapmak isteyenler için ücretsiz bir alan. Balık tutabilmek, kurbağa ve kuş sesleri eşliğinde serin havada uyuyabilmek, muhteşem manzarayı fotoğraflayabilmek için ziyaret edebilirsiniz. Ateş yakmanız için uygun alanlar bulunuyor.

Konumu: Göle Yürüme Mesafesinde

Kamp Olanakları: Piknik alanları, çadır konaklama yeri, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, çeşme, yürüyüş parkurları ve gölde balık tutma olanakları mevcut. WC, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın Teksen köyünden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Göle yakın Teksen Tatil Köyü kamp alanı ise ücretlidir. Hafta içi bungalov konaklama ücreti 120 TL, hafta sonu 150 TL. (2020 ücretleri yazılmıştır.)

Kocaeli ilinin Gölcük ilçesinin İrşadiye mahallesinde içinde kalan Eriklitepe Tabiat Parkı‘nın işletmesi Gölcük Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Eriklitepe Kamp Alanı devlet ormanı üzerine kurulmuştur. Eriklitepe Tabiat Parkı Erikli Düzü Yaylasında bulunan doğal yaşam alanlarından bir tanesidir. Eriklitepe kamp alanına girişler ücretsizdir.

Şehirden uzakta dinlenebileceğiniz Eriklitepe kamp alanında yürüyüş parkurları, ailenizle beraber kalabileceğiniz bungalov tipinde evler, çadır kuracağınız alanlar ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Bunların yanında temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapılarda bulunmaktadır. Ayrıca mescit alanları da bu tabiat parkında mevcuttur.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı olan Eriklitepe, şehir merkezine 29 km mesafede. Doğa turizmi açısından önemli bir lokasyon. Özel araçlarınız ile veya toplu taşıma ile ziyaret edebilme şansınız bulunuyor. Bölge ardıç, kayın, böğürtlen ve ladin açısından oldukça zengin, bunlar sayesinde toprağın güzel kokularını soluyabilirsiniz. 600 dönümlük araziye kurulan parkta seyir kuleleri, kamp ve piknik alanları, bungalov evler, WC ve çeşme gibi alanlar mevcut. Kır restoranı, mahalli satış üniteleri de ayrıca bulunmaktadır. Bungalovlarda konaklama ücretli.

Kamp Olanakları: Ücretsiz otopark alanı, WC, çocuk oyun alanı, kameriyeler, kır lokantası, büfe, mescit, seyir kulesi, yöresel ürün satış noktaları, parkur, piknik alanları, kır evi ve yürüyüş yolu. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Şahıs 6 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 112 TL, otobüs 189 TL, çadır konaklama 30 TL, karavan konaklama 40 TL ve kır evi konaklama 250 TL olarak belirlenmiştir. (2020 ücretlendirmeleri yazılmıştır.)

Beşkayalar Kocaeli il sınırları içerisinde önemli trekking alanlarından biridir. Kocaeli ile Bursa arasındaki Samanlı Dağları’nın kuzeye bakan yamaçlarında yer alır. Başiskele konumunda yer alan Tabiat Parkı’na yürüyerek ya da toplu taşımalar ile gidebilirsiniz. Günübirlik geziler ve çadır kampına uygun olan alan ücretsizdir. Dağlık ve ormanlık olan bu alanda herhangi bir tesis ve WC bulunmamaktadır. Gelmeden önce ihtiyaçlarınızı gidermelisiniz. İçerisinden akan etrafı yeşilliklerle süslü derenin ilerisinden Menekşe Yaylası’na varabilirsiniz. İçerisinde asırlık kayın, gürgen ve meşe ağaçları görmeniz mümkün.

Kamp Olanakları: Çeşme, WC, kameriyeler, giriş kontrol noktası (güvenlik), mescit, yağmur barınağı, piknik masaları, piknik alanları ve çocuk oyun alanı. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Şahıs 6,5 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 112 TL, otobüs 189 TL, çadır konaklama 30 TL ve karavan konaklama 40 TL. (2020 ücretlendirmeleri yazılmıştır.)

Kumcağız mutlaka gidilmesi gereken mavi ve yeşil tonları bolca görebileceğiniz Kocaeli Kandıra’da bulunan yerlerinden biridir. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta bulunuyor. Toplu taşıma araçlarıyla gidebilme şansınız da bulunuyor. Sahil kenarında çadır kampı sevenler ve karavanla tatil yapmak isteyenler mutlaka ziyaret etmelidir. Elektrik, çeşme, duş, WC ve kiralık çadır alanlarına sahip ormanın arka tarafları ağaçlarla kaplı bu alanlarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Kıyı kısmında sizi masmavi bir manzara bekliyor olacak. Kumcağız’da plajı ikiye bölen bir dere bulunur. Derede bol miktarda sazan ve tatlı su balıkları vardır, balık tutmayı sevenler için de güzel bir aktivite olacaktır. Sahildeki kumsal alanda çay bahçeleri de mevcuttur.

Konumu: Sahil kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, denize girilebilir alanlar, soyunma kabinleri, yürüyüş parkurları, büfe ve restoranlar mevcut.

Kamp Ücreti: Kamp alanına giriş ücreti 10 TL’dir. Çadır konaklama ücretsiz. (2020 ücretlendirmesi yazılmıştır.)

Sülüklü Göl, doğa âşıklarının ve sporcularının kesinlikle görmesi gereken harika göllerden birisidir. Bu yemyeşil doğanın içerisinde kalabalık, şehirden ve gürültüden uzak bir kamp yapmak istiyorsanız burası tam size göre. Bu alanda balık tutmak ve yüzmek yasaktır. Kampçılar için odun, su, tuvalet gibi imkânlar mevcut. Kamp alanında bazı telefonlar çekmiyor fakat güvelik olduğu için endişe edecek bir şey yok. Sakarya çıkışındaki otobandan devam ederseniz alana kolayca ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Şahıs 5 TL, otomobil 18 TL, motosiklet 10 TL.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 25 TL, karavan konaklama 34 TL. (2020 ücretlendirmesi yazılmıştır.)

Kamp Olanakları: WC, çeşme ve kamp alanına yakın tesiste yiyecek ve içecek temini yapabilirsiniz. 

referans :
grantbank.detsad78.ru
www.kocaeligo.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button