News

Bill Gatesten corona virüs aşısı açıklaması

Bill Gatesten corona virüs aşısı açıklaması

Corona virüs aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 2021’in ilk çeyreğinde dört adet corona virüs aşısının bulunmasını beklediğini söyledi.

Gates, zengin ülkelerin aşının dünya üzerindeki herkese ulaşabilmesi için daha fazla destek sağlaması gerektiğini açıkladı.

Bill Gatesten corona virüs aşısı açıklaması

ntv.com.tr

20 yıl önce aşı endüstrisinin temsilcilerinin yanı sıra özel yatırımcılar, UNICEF, DSÖ gibi kuruluşlardan oluşan Aşı ve Bağışıklama Küresel İşbirliği’ni (GAVI) hayata geçiren Bill Gates, Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla işbirliğini maddi olarak destekliyor. Vakıf, İngiltere’nin ardından işbirliğinin en büyük destekçisi konumunda.

Gates, geçtiğimiz haftalarda hakkında ortaya atılan komplo teorileri hakkında konuşmuştu.

ABD Başkanı Trump’ın bir dönem danışmanlığı yapan Roger Stone, katıldığı bir programda küresel bir soruna dönüşen corona virüs salgınının yaratılmasında Bill Gates’in parmağı olabileceğini iddia etmişti.

“Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık” ifadelerini kullanan Roger Stone, Gates’in insanlara mikroçip takmak için salgını kullandığını iddia etmişti.

CBS’te yayınlanan programda söz konusu iddialar hakkında konuşan Gates “Bu iddialar nasıl ve ne zaman ortaya çıktı gerçekten bilmiyorum” dedi.

Virüsün ABD’de hızla yayılmasının nedenlerinden bir tanesinin sosyal medyadaki sahte bilgi olduğunun altını çizen Gates Facebook ve benzeri platformların COVID-19 hakkında yanlış bilgiyle mücadelede etkisiz kaldığı görüşünü dile getirmişti. 

Salgına karşı mücadele kapsamıda milyonlarca dolar bağış yapan Bill & Melinda Gates Vakfı Başkanı olan Bill Gates corona virüs ve etkileri hakkında geçtiğimiz haftalarda yeni açıklamalarda bulunmuştu. 

Corona virüse karşı verilen mücadele hakkındaki görüşleri sorulan Gates’in Financial Times’a yaptığı açıklama da oldukça dikkat çekici. 

Daha önceki yıllarda salgın hastalıkların insanoğlunun en büyük sorunu olduğu iddiasını farklı platformlarda dile getiren Gates corona virüsü insanların hayatlarında yaşadıkları en büyük olay olarak nitelendirdi. 

Bu salgından devletlerin de ders çıkaracağını belirten Gates bu kapsamda erken uyarı sistemlerinin de hayatımıza girmesini beklediğini belirtti. Gates ayrıca gerekli önlemler daha önce alınsaydı bugün harcadığımız trilyonlarca doların harcanmasına gerek kalmayacağını öne sürdü. 

Corona virüs benzeri bir salgının her 20 yılda bir karşımıza çıkabileceğini belirten Gates şu an yaşadığımız durumdan ders çıkarıldığına ve gelecekte benzer bir durumda daha hazırlıklı konumda olacağımıza inandığının altını çizdi. 

Bill Gates corona virüs salgınından yıllar önce gezegenimizin böyle bir sorun ile karşı karşıya kalabileceğini belirtmişti. 

“Dünya, savaş için hazırlandığı ciddiyetle pandemi için hazırlanmalı” diyen Gates’in iddiasına göre kontrol edilemeyen bir bilim insanı, laboratuvarda çiçek hastalığının daha ölümcül bir formuna dönüştürebilir iddiasında bulunmuştu. 

Twitter’da bir dönem sona erdi: Fotoğraflar kırpılmayacak

Blue Origin uzay için tarih verdi: 1 koltuk satışta

WhatsApp’ta süre doluyor: Veri ilkelerini kabul etmeyenlerin hesapları silinecek

Çin’in uzaya gönderdiği roket kontrolden çıktı: Her yere düşebilir

Yeni iPhone 13 için büyük sızıntı: Pro Max’in maketi ortaya çıktı

Bilim insanları Venüs’ün gizemini çözdü: En yakın komşumuzda bir gün ne kadar sürüyor?

referans :
www.ntv.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button