News

AYAK TENİSİ ŞAMPİYONASI

Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası

– Amasya’da başlayan organizasyona 16 takımdan 100 sporcu katılıyor

Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası

AMASYA (AA) – Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası, Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Amasya Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona erkekler, kadınlar ve karışık kategorilerinde 16 takımdan 100 sporcu katılıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Ayak Tenisi Temsilcisi Mustafa Sunkur, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’de ayak tenisinin daha iyi ve tanınır bir spor haline geleceğine inandığını, Amasya’nın bu sporda öncülük ettiğini aktardı.

Müsabakalar öncesinde sporculara başarılar dileyen Sunkur, “Ayak tenisi, Türkiye’de ve dünyada yeni gelişmekte olan bir branş. Türkiye’de henüz federasyon olamadık ama çok tutulacağını düşünüyorum. Sporculara kazasız belasız bir turnuva diliyorum.” diye konuştu.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay ise açılış törenindeki konuşmasında, turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Şampiyonanın ilk maçında erkeklerde Gedik Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi’ni 2-0 yendi.

Haber Kaynağı

Kaynak:

Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası – Haberler Spor

Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası Amasya’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası - Haberler Spor

Amasya’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası sona erdi.

Amasya Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya erkekler, kadınlar ve miks kategorilerinde 16 takımdan 100 sporcu katıldı.

Şampiyonada, İstanbul Gedik Üniversitesi ekibi, üç kategoride de birinci olmayı başardı.

Müsabakaların ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.

İstanbul Gedik Üniversitesi Ayak Tenisi Antrenörü Gökhan Gültepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, ayak tenisinin yeni tanınmaya başladığını, gün geçtikçe daha iyi konuma geleceğini söyledi.

Ayak tenisinin fair play ruhunu içinde barındıran bir branş olduğunu dile getiren Gültepe, “İnsanların birbirine itiraz etmediği, taraftarların bile gayet başarılı maçlar geçirdiği bir branş. İnşallah ülkemizde federasyonu kurulur ve biz de rahat ederiz. Daha iyi, daha çok takımlı turnuvalar olur.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

referans :
www.memleket.com.tr
www.haberler.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button