News

Evde spor yapıyor musunuz? Kullandığınız spor uygulamaları var mı? Spor

Evde spor yapanlar için ipuçları ve uuygulama önerileri – Teknoblog

Evde spor yapmayı planlayanlar ve Apple Watch sahibi olanlar için çeşitli uygulama önerileri ve ipuçları Apple tarafından yayınlandı.

Evde spor yapanlar için ipuçları ve uuygulama önerileri - Teknoblog

Apple, zorunlu olmadıkça evden çıkmadığımız bugünlerde oturma odasında veya salonda sınırlı alanda antrenman yapmanın yollarını arayanlar için hayatlarını kolaylaştıracak uygulama önerileri sunuyor. Ayrıca şirket evde yapılan antrenmanları Apple Watch ile takip ederek ve ölçümleyerek akıllıca spor yapmanın ipuçlarını da paylaşıyor.

Apple Watch’ta bulunan Aktivite Halkalarını her gün kapatmak aktif olmanın yollarından biri olduğu belirtiliyor. Eğilim okları daha fazla ayrıntı göstererek motivasyonunuzda yardımcı oluyor. Son 90 günde son 365 güne oranla aynı miktarda veya daha fazla hareket ediyorsanız Hareket okunuz yukarı gösterir. Ayağa az kalkıyorsanız Duruş okunuz aşağı gösterir. Halkalarınızı kapatmak ve oklarınızı izlemek aktif olmanıza ve aktif kalmanıza yardımcı olur.

Günlük Aktivite halkaları hedefinizi evde yaşam koşullarınıza göre güncelleyerek kendinize akıllı hedefler koyabilirsiniz. Ayrıca her gün 30 dakikalık yeşil egzersiz halkasını kapatma hedefini tamamlayarak daha sağlıklı bir bünye için kendinizi motive edebilirsiniz. Bu 30 dakikayı tek seferde değil ev işleri, çocuklarınızla oyun, dans ve kısa egzersizler yapmak gibi ayrı ayrı birçok aktivite ile birkaç seferde tamamlayabilirsiniz.

Unutmayın, günde 30 dakika tempolu aktivite yapmak kardiyovasküler hastalıklar, inme, diyabet ve kilo alma riskini en aza indiriyor. Aynı zamanda uykuyu ve ruh halini iyileştiriyor, stresi azaltıyor.

iphone aktivite

İnsanların araya sosyal mesafe koyduğu, birbirlerinden zorunlu olarak uzaklaştığı bir zamanda, Aktivite Paylaşımı özelliğini bugüne kadar denemeyenlerdenseniz şimdi bir şans vermenin tam zamanı gibi görünüyor. Yeni bir arkadaş ekleyebilir veya iletişim halinde olmak istediğiniz sevdiklerinizi davet edebilirsiniz. Aktivite paylaşımı hem aktif olmanızı hem de sevdiklerinizle bağlantıda kalmanızı sağlayarak moralinizi yüksek tutuyor.

Aktivite Yarışmaları

– 7 günlük bu yarışmada kazanan ve kaybedenin kim olduğu önemli değil. Kolay bir hedef belirleyip birbirinize yetişmeye çalışabilir veya yarışmada belli bir gün içinde en yüksek puanı kazanmak için uğraşabilirsiniz.

– Ortak hedefler haftanıza eğlenceli anlar katıyor ve bir veya birden fazla kişiyle iletişim halinde kalmanızı sağlayıp motivasyonunuzu artırıyor.

Duruş Anımsatıcısı

–  Duruş anımsatıcısını kullanmanın şimdi tam sırası. Dışarı çıkmasanız bile evinizin içinde yürümek ve esnemek için bu özellikten yararlanabilirsiniz.– 12 saat boyunca her saat birkaç dakika kalkıp hareket etmek bile gün içinde toplamda epey bir süre hareket etmeniz anlamına geliyor.

Ödüller

– iPhone’daki Aktivite uygulamasında bulunan Ödüller sekmesine göz atın ve henüz kazanmadığınız ödüllerin peşine düşün.

Farkındalık

– Nefes uygulaması gün içinde kendinizi birkaç dakika içinde kolayca yenilemenizi sağlıyor.– Ayrıca App Store’da çok sayıda kılavuzlu meditasyon uygulaması seçenekleri de mevcut.– Apple Podcasts’teki yeni podcast yayınlarını veya Apple Music’teki çalma listelerini dinlemek için de şimdi en uygun zaman.

Uygulamalar– iPhone veya Apple Watch’taki App Store’da keşfe çıkmanın tam zamanı.– Grup fitness derslerini seviyorsanız buna benzer deneyimler sunan birçok seçenek var.– Ayrıca bu dönem, daha önce denemediğiniz aktiviteleri evinizin size özel ortamında denemek için de mükemmel bir fırsat!

Aktivite uygulamasını kullanın

Antrenmanınızı Evde Yapın: App Store’da yayınlanan bu koleksiyonda “İnsanlarla bir arada yapılan etkinliklerden uzak kaldığımız bu günlerde bu uygulamalar ilk tercihiniz olabilir. Antrenörlerin yönlendirmesiyle minimum ekipman kullanarak yapabileceğiniz vücut ağırlığı egzersizleri ve antrenmanlar bulabilirsiniz. Harekete geçin! Şimdi hiçbir bahaneniz yok.” ifadesi kullanılıyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedin. Bazı uygulamalar aşağıda listeleniyor:

Aktivite uygulamasını kullanın

Herkes İçin Yoga: App Store’da yayınlanan bu koleksiyonda “İster kusursuz bir şekilde amuda kalkabiliyor olun ister ?vinyasa’ kelimesini daha önce hiç duymamış olun, ihtiyacınıza uygun bir yoga uygulaması mutlaka var. Tüm deneyim düzeylerine göre en sevdiğimiz uygulamalarının bazılarını bir araya getirdik.” deniliyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedin. Bazı uygulamalar da burada yer alıyor:

Aktivite uygulamasını kullanın

Canlı Fitness Uygulamalarını Deneyin: App Store’da yayınlanan bu koleksiyonda “Evinizde geniş alan (ve sizi eleştirmeyen ev arkadaşlarınız) varsa bu egzersiz derslerine katılmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Canlı antrenörlerle sizi her adımda, her esneme hareketinde ve her dönüşte motive edecek.” ifadesi yer alıyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedin. 

nike training club

nike training club spor salonu uyeligimi yenilemek için ne param var ne de vaktim. kilo almışım yaz geliyor ben hala oturuyorum. dedim yeter harekete geçme zamanı. 1 haftadır başladım evde istediğim vakitte yarım saatimi ayırıp yapabiliyorum. planimi seviyemi ayarladim.

nike training club

1. Hakkında bir şey yazılmamış olmasına şaşırdım. Ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen içindekiler harika. İçerisinde belli paketler var; incel, güçlen, odaklan gibi seçeneklerle size fitness programı oluşturuyor. Bunun haricinde ünlü sporcuların programları da bulunmakta. Evde kendi kendine yapınca sorumluluk hissetmiyorsunuz ama bir yerlerden başlamak isteyen kişiler için eşsiz bir fırsat. Türkçe seslendirmelerle program esnasında sizi destekliyor. Son on saniye kaldı gibi.

Bayağıdır kendimi saldığımdan dolayı spora başlamaya karar verdim. Yazın yaptığımda bir haftada bile etki göstermişti. Şimdi de aynısı olur umarım.

Altı haftalık incelme programına yarın itibariyle başlıyorum. Sıkılmayıp devam edersem gelişmeleri yazarım.

Edit: Sıkıldım yapmadım ya. Bu yaz tekrar deneyeceğim.

2. sıkılmadan tamamlayabildiğim tek antreman uygulaması.

3. Spor salonunda saatlerime uymadığından sadece 1 kez strech programına katılabildiğim için bu uygulamayı kullanıyorum ve çok faydalı bir uygulama kesinlikle. Hocamızın yaptırdığı çoğu hareketle ortak şeyler var zaten ama hoca haftada 1 günün yetmeyeceğini söylemişti ilerlemek için. Böyle bir şeye ihtiyacı olan varsa kesinlikle öneririm. Faydasını görüyorum kesinlikle, daha esneğim artık. Önceden oturunca ayaklarıma ulaşamazdım artık ulaşabiliyorum öyle diyeyim. 1,5 ayda oldu bu.

Edit: belirtmeyi unutmuşum, spor salonundaki program dışında haftada 3 kez yapıyorum esneme antrenmanlarını.

referans :
www.teknoblog.com
www.suslusozluk.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button