News

Bir defa anne desin yeter

Prof.Dr. Sedat Kadanalı / İKİNCİ KEZ ANNE OLAMAMA: NEDENLERİ, ÇÖZÜMLERİ, ÖNERİLER

İKİNCİ KEZ ANNE OLAMAMA: NEDENLERİ, ÇÖZÜMLERİ, ÖNERİLER Daha önceden doğum yapmış bir kadının ikinci kez anne olmasını engelleyebilecek başlıca faktörler…

Prof.Dr. Sedat Kadanalı / İKİNCİ KEZ ANNE OLAMAMA: NEDENLERİ, ÇÖZÜMLERİ, ÖNERİLER

Kadın-Doğum,Tüp Bebek

Prof.Dr. Sedat Kadanalı

Erzurum’da 1963 yılında doğdum. Erzurum Anadolu Lisesi’nden 1981 yılında mezun oldum, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime başladım ve 1987 yılında “Pekiyi” derece ile mezun oldum. Eylül 1987 de Türkiye’de ilk defa yapılan TUS sınavında başarılı…

0216 359 08 50

kadanali@yahoo.com

Çaresiz babanın sessiz çığlığı “Bana baba desin yeter” – Kartepe Gazetesi

Kızının tedavi masraflarını karşılayabilmek için 2 yıl önce Kastamonu’da bulunan bütün mal varlığını satarak Kocaeli’ye kız kardeşinin yanına gelen Gedik ailesi…

Geçirdiği iş kazasının ardından çalışamaz duruma gelen TIR şoförü Baba Metin Gedik (57), 16 sene önce geçirdiği menenjit rahatsızlığından dolayı konuşma yetisini kaybeden kızı Sibel Gedik (28) için yardım istiyor. Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Yeşilova Köyü’nden gelen Metin Gedik, kızını tedavi ettirebilmek için evini satıp 2 yıl önce Ankara’ya sonrasında da Kocaeli’ye yerleşti. 

MASRAFLAR AĞIR GELİYOR”Kızımın fiziksel olarak bir sorunu yok. 12 yaşındayken menenjit geçirdi. Bu nedenle konuşma yetisini kaybetti. 13 bin euro değerinde olan cihaz bedelinin büyük bölümünü Sağlık Bakanlığı karşıladı. Geri kalanını da hayırseverlerin desteği ile aldık. Sibel’in ameliyat öncesi 9 ay iğne olması mecburi. Ameliyatla beynine şant yerleştirilecek. Ancak ameliyat öncesi 9 iğne vurulması mecburi. 9 iğnenin tamamı ise 8 bin civarında. Kızımın sağlığına kavuşması için tedavinin tamamlanması gerekiyor. Bu cihazı da tedavi karşılanmadan verilmiyormuş. İğnelerini vurduramıyorum. Tedavi masrafları çok ağır geliyor. Neyim varsa harcadım. Kızımın konuşması için bu iğneleri olmasına bağlı. Ama durumum çok kötü” dedi.

YEŞİL KARTIM VAR AMAYILLAR önce geçirdiği kaza nedeniyle çalışamadığını dile getiren Gedik, “Yardımseverlerin desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyoruz. Kastamonu’da geçici olarak TIR şoförlüğü yapıyordum. Kaza geçirdim. Çalışamaz duruma geldim. Bacağıma geçici bir süreliğine platin takıldı. Yeşil kartım var. Bir güvencem yok. Aileme de kendim bakıyorum. 57 yaşındayım ama geçim sıkıntısından, sıkıntıdan çok yıprandım” diye konuştu.

BANA BABA DESİN YETERGEDIK, “Kızım sadece baba desin yeter. Eli tutuyor, ayağı tutuyor. Bu durumunu gördükçe içim acıyor. Ben bir baba olarak kızımın bu durumuna çok üzülüyorum. Ama elimden bir şey gelmiyor. Yaşı ilerledikçe bakımı da zorlaşıyor. Ne olur Allah rızası için yardım edin” ifadelerini kullandı. Kızının iyileşmesini isteyen Anne Fadime Gedik ise , “5 defa ameliyat oldum. Safra kesemden, midemden bacağımdan. Bacağıma platin taktılar. Kızıma tek başına bakamıyorum. Konuşamıyor. Derdini söyleyemiyor. Elbiselerini yıkıyorum, banyosunu yaptırıyorum. Parasızlıktan tedavisini yaptıramadık. Kızımın iyileşmesini istiyorum” dedi.

Ivently

Ivently

Show off your space in an impressive way. Let your clients visualize suitability for different events and take a step forward in sales.

Mekanınızı etkileyici bir şekilde gösterin. Farklı etkinlikler için uygunluğunu gözlerinde canlandırmalarını sağlayın ve satışta bir adım öne geçin.

Referans :
www.drsedatkadanali.com
www.kartepegazetesi.com.tr
www.ivently.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button