News

Kırmızı Et Yemekleri Videoları

Diyet Kırmızı Et Yemekleri

Proteini yüksek bir ana öğün ile kendinizi daha iyi hissedersiniz. Protein zengini diyet kırmızı et yemekleri tariflerimize göz atın.

Diyet Kırmızı Et Yemekleri

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Adınız (Gerekli)

Telefon Numaranız (Gerekli)

Doğrulama* aşağıya 5555 yazın lütfen

Hemen Şimdi Destek Alın

Kırmızı Etin Yararları ve Zararları…

Kırmızı et önemli bir protein kaynağıdır. Demir, çinko ve B12 gibi vücudumuz için temel gereksinimleri sağlar. Kontrollü olarak tüketildiğinde birçok rahatsızlığa da iyi gelebilmektedir. Ancak son zamanlarda kırmızı etin fazla tüketimi sonucu kolon kanseri riskini arttırabildiği ortaya çıkmıştır. Yağsız kırmızı et, dengeli bir beslenmenin bir parça

Kırmızı Etin Yararları ve Zararları…

Kırmızı et önemli bir protein kaynağıdır. Demir, çinko ve B12 gibi vücudumuz için temel gereksinimleri sağlar. Kontrollü olarak tüketildiğinde birçok rahatsızlığa da iyi gelebilmektedir. Ancak son zamanlarda kırmızı etin fazla tüketimi sonucu kolon kanseri riskini arttırabildiği ortaya çıkmıştır. Yağsız kırmızı et, dengeli bir beslenmenin bir parçasıdır ve kolon kanseri riskini arttırmaz. Besin alımlarını ve yağ asidi profillerini olumlu yönde etkileyebilir ve böylece sağlığı uzun süre boyunca olumlu etkileyebilir. Ancak yağlı ya da işlenmiş et türlerinde bu durum aynı olmayabilir.

Kırmızı Etin Yararları ve Zararları

Kanser riski olan işlenmiş etler ve kırmızı et ile ilişkili iki farklı et türü vardır. Et ve et ürünlerini sınıflandırmanın iki farklı yoludur ve her biri için kanıtlar ve tavsiyeler farklıdır.

Kırmızı Et: Kırmızı et ve kolon kanseri riski söz konusu olduğunda; sığır eti, dana eti, kuzu eti, koyun eti, geyik eti ve keçiyi kastediyoruz. Tavuk, hindi veya balık gibi beyaz etleri içermez.

İşlenmiş et: İşlenmiş et; tadı arttırmak veya korumayı geliştirmek için tuzlama, sertleştirme, fermantasyon veya diğer işlemler yoluyla dönüştürülmüş et anlamına gelir. Sosis, salam, jambon, konserve et gibi ürünleri barındırır.

İşlenmiş etler

İşlenmiş etlerin aşırı tüketimi ile bağırsak kanseri riski arasında bir bağlantı bulunmaktadır. 

Araştırmalara göre; uzun vadede, günlük tüketilen 50 gram işlenmiş etin tüketilmesinin, bağırsak kanseri riskini artırdığı ortaya çıkmıştır. 

Diğer Et Türleri

Tavuk yemek veya diğer beyaz etler ve kanser riski hakkında herhangi bir sonuca varmak için yeterli kanıt yoktur.Fakat balık yemek, kansere karşı koruyucu olabilir ve bağırsak kanseri riskinin azalmasıyla bağlantılı olabilir.

Peki Mangallar ve Yanmış Etler?

Izgara veya mangalda pişirilmiş et ve balık tüketiminin, etlerin yüksek sıcaklıklarda ısıtılması, mutajenik kimyasalların (doğallıktan uzaklaşarak değişmesi) oluşumuna neden olabilir, dolayısıyla tüketim, kanser riskini arttırır. 

Yağsız kırmızı ette bulunan demir, çinko, B12 vitamini ve protein vücudumuz için önemlidir. Beslenmenizde kırmızı eti kesmenize gerek yoktur ancak aşırı tüketimden kaçınmanız gerekir. Haftada maksimum 455 gram yağsız, pişmiş kırmızı et tüketebilirsiniz.

Salam, sosis ve jambon gibi işlenmiş etlerden kaçınmalısınız. Ayrıca burger gibi doymuş yağ oranı yüksek gıda tüketiminin de sınırlandırılmasını öneriyoruz.

McDevitt rides blowout over Red Land 42-3 to continue perfect record

McDevitt’s offense sees no problems in dominant win over Red Land 42-3. Jeff Weachter’s crew now waits to see if they make the AAAA playoffs.

McDevitt rides blowout over Red Land 42-3 to continue perfect record

ABC27

by: Logan Reever

McDevitt’s offense sees no problems in dominant win over Red Land 42-3. Jeff Weachter’s crew now waits to see if they make the AAAA playoffs.

Copyright 2021 Nexstar Media Inc. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed.

MOTHER’S DAY: Light Showers, Mainly Afternoon & Evening, Cool. Hi 59. Winds: S 5-10 mph.

TONIGHT: Scattered Showers, Mainly This Evening. Lo 49.

HARRISBURG, Pa. (WHTM) — India is seeing a huge surge in COVID cases, And across the border in Nepal, doctors are warning of a major crisis.

In the Harrisburg metro area, there is a community of 25,000 Nepalese people. They’re looking to send aid back home to help loved ones.

(NerdWallet) – The COVID-19 pandemic changed the way the world works, eats, communicates and, yes, how it travels. Over the course of the last year, we’ve seen a myriad of changes in the travel industry, from in-flight meal service adjustments to the outright banning of travel to certain regions, and everything in between.

Even as the vaccine rollout continues in the U.S. and around the world, the travel experience you knew in 2019 won’t be the travel experience you encounter in 2021.

Referans :
www.tugbayaprak.com
www.sezaileventoglu.com
www.abc27.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button