News

Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler Trending

Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler – Pepapp

Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler - Pepapp

Biliyorum, sevgilin ile geçirdiğin zaman dünyanın en güzel zamanı senin için ama belki daha da güzelleştirebiliriz. Daha özel, unutulmaz anlar yaratabiliriz bence. Belki biraz monotonlaşmış ilişkine heyecan olur, belki heyecanlı ilişkine yeni heyecanlar olur, ne dersin? Birlikte geçirdiğiniz zamanı bazen daha eğlenceli, bazen daha dinlendirici, bazen daha öğretici bir hale getirmek için sana bir liste hazırladım. Sırayla denemek zorunda değilsin, istediğin maddeden başlayabilirsin.

1- İlk olarak beraber bir kursa yazılmaya ne dersiniz? Ortak ilgi duyduğunuz bir alanla ilgili birlikte eğitim alırsanız hem birlikte geçireceğiniz zamana zaman eklersiniz hem de beraber yeni bir şey öğrenmiş olmanın keyfini tadarsınız.

2- Peki ya film maratonu? Bakalım kim daha çok dayanabilir bir maratona? İlk uyuyan kim olacak? İster seri halindeki filmlerden, ister tek tek seçerek bir maratona ne dersin? Hem ilk kimin uyuyakalacağı hakkında iddialaşırsanız daha da tatlı olur sanki.

3- Ay benim bülbül seslim! Ne dersin bir karaokeye? Beraber ister çocukluğunuzdan kalma şarkılara bir nostalji yapın, ister günümüz şarkıları ile eğlenin. Bakalım kim daha detoneymiş?

4- Belki ikinizin de görmek istediği ama bir türlü denk gelmeyen yerler vardır. Eh bunları keşfedip yollara koyulmanın tam zamanı değil mi? Bulduğun en ufak aralıkta, hadi kaçamak zamanı!

5- Biliyorum geçti ve daha da var gelmesine ama yine de aklına fikir olsun, beraber bir çift kostümüyle Cadılar Bayramı partisine katılmak… Neden Bonnie & Clyde siz olmayasınız ki bir günlüğüne?

6- Peki ya beraber bir sosyal sorumluluk projesine katılmaya ne dersin? Hem kendinizin huzurlu ve güzel zaman geçirmesini sağlarken hem de başkalarının geçirmesine yardımcı olmak… İkinizi de çok rahatlatıp, mutlu edeceğine eminim. Hadi araştırmalara başla!

7- Bu da arkadaşlarınızı katacağınız bir aktivite ya da isterseniz çiftler yarışması olsun. Beraber paintball ya da lasertag adlı oyunlara gitmeye var mısınız? İster aynı takımda birlik olun, ister rakip takımlarda birbirinize saldırın ya da en iyisi 2 oyun oynayıp ikisini de deneyin.

8- Çift demişken çevrenizde de sizin gibi çift olan arkadaşlarınız mı var yoksa? Beraber rekabet dolu bir kutu & kart oyunu gecesi de mükemmel olur! Siz önceden antrenmanlara başlayıp, diğer çiftlere sonradan söyleyin. Yoo, hiç de hile sayılmaz. ?

9- İster güzel ülkemizin güzel doğasında ister de yurt dışında sırtınızda çantalarınızla kamp yapmak da enfes olurdu. Ciğerlerimizi temiz havayla doldurduğumuz, güneşin doğuşunun başka batışının başka güzel olduğu bir yerde… Doğada romantizm de bir başka olur. <3

10- Şarap hep aşkın içkisi olarak betimlenmişken sevgiliyle şarap tadımı yapılmaz mı hiç?

11- Uzun bir ilişki mi oldu yoksa? Hem hafızamızı denemek hem de biraz eğlenmek için ilk buluşmanızı canlandırmaya ne dersin? Bence şimdiden kahkaha atmaya başladın bile.

12- Birbirinize kitap okumaya ne dersiniz? Eminim ki onun sesinden kitabı dinlemek çok dinlendirici olacaktır, mutlaka dene!

13- Peki ya yapboz? Belki çocukluğundan beri hiç yapmadın belki de tutkunusun… Birlikte yapmaya ne dersin? İster yarış halinde ister dostluk. Dinlendirici de bir müzikle, sabrınızı deneme zamanı!

14- Hadi bakalım kim daha becerikli? Laf değil hareket zamanı! O domates öyle mi soyulur, o yumurta öyle mi kırılır diyeceksiniz yoksa sende de ne cevherler varmış mı diyeceksiniz bilmiyorum ama birlikte yemek yaparken çok eğleneceğinize eminim.

15- Mesela bir gün boyunca hiç yataktan çıkmamaya ne dersin? Hem fazlasıyla dinleneceğiniz hem de birbirinizle bol bol sohbet edebileceğiniz bir gün olur. Uzun zamandır birbirinize zaman ayıramadıysanız bu sizin için ideal olabilir.

16- Ne dedik doğada romantizm başkadır dimi? El ele bir doğa yürüyüşü yapılmaz mı ama? Mis gibi baharın kokusuyla bir doğa yürüyüşü size çok iyi gelecektir.

17- Bir gün sadece buluşun. Buluşma konumunuz hariç güne dair hiçbir şey belli olmasın. Bakalım yol sizi nerelere götürecek ve size neler gösterecek.

Written by Pepapp

P.S.: Bunları yaparken sakın beni unutma! Çünkü biliyorsun ki ben de seni çok seviyorum.  <3

Kanada’da Yapılacak Aktiviteler

Kanada’da eğitim almayı ve yaşamayı düşünüyorsanız, ülkede görmeniz gereken yerler ve yapmadan dönmemeniz gereken sayısız aktivite rehberimizde.

Kanada’da Yapılacak Aktiviteler

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan ve kuzey Amerika’nın eşsiz doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Kanada, günümüzde harikalar diyarı olarak adlandırılır. Ülkedeki Vancouver, Toronto, Montreal gibi şehirler, her biri kendilerine özgü şaşırtıcı özellikleriyle macera düşkünü gezginler ve turistler için keşfedecekleri sayısız fırsatlarla doludur. Aldığı göçlerle şekillenen kültür çeşitliliği, güleryüzlü ve modern insanları, İngilizce ve Fransızca dillerinde öğrenim görme imkanı, saygın akademik nitelikleri, araştırmaya dayalı eğitim sistemi ve dünyanın en iyileri arasında yer alan üniversiteleri ile Kanada bugün, uluslararası öğrencilerin gözde yurtdışı eğitim rotalarından olmuştur. Gelin Kanada’da eğitim alırken katılabileceğiniz aktivitelere ve görmeniz gereken yerlere birlikte göz atalım.

Kanada, günümüzde yapılan araştırmalar ve anket sonuçlarına göre dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında yer alır. Bunda ülkedeki yüksek yaşam standartlarının ve dünyanın en muhteşem doğa olaylarına ev sahipliği yapmasının payı büyüktür. Bugün New Brunswick’te yer alan Fundy Körfezi, gelgitler sonucu oluşan benzersiz kaya oluşumları ile ziyaretçileri kendine çeker. Özellikle Hopewell kayalıkları olarak bilinen ve 300 yıllık geçmişe sahip oluşumlar, dünyanın en yüksek gelgitleri ile görenleri büyüler.

Dünyanın En Etkileyici GelGitleri, Fundy Körfezi

Kanada’da eğitim için bulunuyorsanız, dünyanın en çarpıcı duvar resimleri ve grafitilerine ev sahipliği yapan Toronto şehrine uğramadan geçmeyin. İnanılmaz ayrıntılar ve gizli mesajlarla dolu resimler, şehrin dinamizmini ve hareketli yaşamını ortaya koyarken, sadece Kanadalı değil, dünya çapında sanatçıların eserlerini fotoğraflama şansınız olur. Özellikle West Queen Street’te yoğun olan eserlere, çağdaş sanat evleri de eşlik ederek rengarenk bir mozaik oluşturur. 

Kanada’da gezilecek yerler listenizin ilk sırasında olması gereken Banff Ulusal Parkı, milyonlarca köknar ağacı ve Loiuse Gölüne ev sahipliği yapar. Muhteşem karlı manzarası ile ünlü Rocky Dağlarının turkuaz rengi, sakin göle düşen yansımasını, huzuru ve kartpostalları andıran göl manzarasının keyfini kano ile çıkaracağınız parkta unutulmaz yolculuklara kürek çekersiniz. 

Dünyanın En Etkileyici GelGitleri, Fundy Körfezi

Doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan Kanada’nın her şehri, farklı bir aktiviteyle sizi karşılar. Vancouver Adası, dünyanın en iyi dağ bisikleti parkuru ile bisiklet severleri kendine çekerken, aynı zamanda her yıl Temmuz ayında düzenlenen BCBR Bisiklet Yarışına ev sahipliği yapar. Dağ bisikleti ve macera tutkusu olan profesyonel katılımcılara açık olan yarışlar, 7 gün boyunca sürer. 

Eğer macerayı ve sıradışı deneyimleri seviyorsanız, Kanada’da yapılacak aktiviteler arasına Capilano Asma Köprüsü’nden geçmeyi de ekleyin. 1889 yılında İngilizler tarafından inşa edilen köprü, 137 metre yükseklikte, 450 ayak üzerinde yer almaktadır. Yükseklik korkusu olanların pek de dayanamayacağı sahnelere sahip köprüden geçerken ağaçların, çılgınca akan bir nehirin ve muazzam bir doğanın ayaklarınızın altında olması biraz tedirgin etse de, aşırı sallanmasını bir kenara bırakırsak fotoğraf çekilebilecek dünyanın en muhteşem yeridir. 

Dünyanın En Etkileyici GelGitleri, Fundy Körfezi

Kanada’da eğitim alırken sıklıkla rastalayacağınız deniz mahsullerinin en lezzetlisi olarak bilinen ıstakoz, New Bruswick’in doğusunda yer alan küçük bir balıkçı kasabası olan Shediac’ta deniz severlerin ziyaretçi akınına uğrar. Kasaba kendini Dünya Istakoz Merkezi olarak görmenin yanında, her yıl Temmuz ayında festivalle kutlanır. Özellike tereyağlı ıstakozu denemenizi öneririz. 

202 kilometre uzunluğundaki Rideau Kanalı, yalnızca UNESCO Dünya Mirası olarak değil, aynı zamanda dünyanın en uzun doğal donmuş buz pisti olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alır. Ocak ve Mart ayları arasında tam donma yaşayan kanalda buz pateni keyfi, Kanada’da yapılacak aktiviteler listenizin ilk sırasında olmalıdır. Ottawa’da eğitim için bulunuyorsanız, girişlerin ücretsiz olduğu kanala, özellikle Şubat ayında yapılan, canlı müzik, dans etkinlikleri ve buzdan heykellerin olduğu Winterlude Festivali’ne gitmenizi öneririz.

Dünyanın En Etkileyici GelGitleri, Fundy Körfezi

Her yıl, Ağustos ve Eylül aylarında haftada neredeyse 1,000 kişinin ziyaret ettiği Algonquin Park, filmlere konu olan kurtları izlemek için mükemmel bir yerdir. Ontario’da yer alan park, Wolf Howl adı verilen etkinlikle kurtların ulumasını duymak ve onları aramak için görevliler eşliğinde kuzeye doğru yol almaya gelen insanların akınına uğrar. Park, aynı zamanda yüzlerce tür bitki örtüsü ve mantara, kuşlar, balıklar ve sürüngenlere ev sahipliği yapar. Program için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. 

Kanada’nın Yukon şehri, northern lights ya da aurora borealis adı verilen kuzey ışıklarının çıplak gözle en net ve yakından izlenebildiği yerdir. Özellikle Kasım’dan Mart ayına kadar karanlık gökyüzünde süren bu görsel şölende, gökyüzünde renkler ve ışıkların büyülü dansı nefesiniz keser. Aynı zamanda yaz aylarında şehir yerini hiç batmayan ve midnight sun adı verilen bir diğer doğa harikası olan gece yarısı güneşine bırakır. 

Dünyanın En Etkileyici GelGitleri, Fundy Körfezi

Newfoundland’da yer alan Fogo Adası, engebeli ve buzullarla kaplı kıyılarında yükselen fütüristik uzay aracı görünümüzdeki Fogo Island Inn oteli ile ünlüdür. Mimar Todd Saunders tarafından kazıklar üzerine oturtularak ve granit levhalarla çevresi örülerek yapılan otelin her odası muazzam güzellikte manzaraları ile göz doldurur. Her biri ayrı dekore edilmiş 29 süit, cam duvarlara sahip yemek salonu, saunaları, terasta açık havuzu, sineması ve kütüphanesi ile keyifli zamanlar geçireceğiniz otelde bir gece konaklama 1.100€’dur. 

Somerset Adası, Kuzey Kanada’nın en kuzeyinde yer alan ve 4,000 yıllık yerleşim yeri olarak geçen Nunavut bölgesinde yer alır. Bugün, dünya üzerinde yaban hayatın en iyi görüntülendiği yer olan Somerset Adası, özellikle yürüyüş, kayak, rafting ve balıkçılık meraklılarının gözdesidir. Adayı özel kılan bir diğer önemli olayda, Temmuz ve Ağustos ayları arasında gelen ve muhteşem görsel şölen yaşatan beluga adı verilen beyaz balinalardır. 

Dünyanın En Etkileyici GelGitleri, Fundy Körfezi

Jasper Ulusal Parkı, Rocky Dağları’nda yer alan Kanada’nın en büyük parkıdır. Parkın parıltılı buzulları, yaban hayatı, kristal berraklığındaki gölleri, şelaleleri, derin kanyonları ve ormanları UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Parkın bir diğer özelliği ise her yıl Ekim ayında gerçekleşen Dark Sky Festivalidir. Rocky Dağları’nın üzerinde yükselen karanlık gökyüzünü seyretmek ve fotoğraf çekmek için gelen ziyaretçiler, yapay aydınlatmanın olmadığı ve ışık kirliliğinin en aza indirgendiği doğal bir ortamda unutamayacakları bir deneyim yaşarlar. 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;

Kanada Hakkında 9 İlginç Bilgi

Kanada’da Gezilmesi Gereken 5 Yer

Neden Kanada’da Eğitim?

referans :
letspepapp.com
www.hotcourses-turkey.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button