News

PTT önünde metrelerce kuyruk

Loading the player...

PTT önünde metrelerce kuyruk

Tam kapanma tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, çeşitli başlıklar altındaki yardımlarını almak isteyenler PTT’lerin önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

PTT önünde metrelerce kuyruk

//Nurettin Eryılmaz-Esra Şenli//

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya‘da da tam kapanma uygulanmasına rağmen, hükümetin açıkladığı bayram ikramiyesi olan 1.100 TL’nin yanı sıra sosyal yardım paralarını almak isteyenler PTT önünde uzun kuyruklar oluşturdu. PTT’lerin önlerinde toplanan onlarca kişi, uzun kuyruklarda bekleyerek çeşitli başlıklar altındaki yardımlarını aldı. 

Kuyrukların ardı arkası kesilmezken, kuyrukta işlemleri gerçekleşmesini bekleyen vatandaşların sosyal mesafeye de dikkat etmediği gözlemlendi. 

Tam kapanma tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, çeşitli başlıklar altındaki yardımlarını almak isteyenler PTTlerin önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

PTT Şubeleri Önünde Metrelerce Kuyruk! videosunu izle

PTT Şubeleri Önünde Metrelerce Kuyruk!  videosunu izle

PTT Şubeleri Önünde Metrelerce Kuyruk!

Ümraniye ve Sancaktepedeki PTT önlerinde metrelerce kuyruk oluştu – Günün Haberleri

Son Dakika Flaş Haberler – İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki kişilerin seyahat izinleri için genelge yayımladı. E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, şifre almak için kendilerine en yakın PTT şubelerine akın etti.

Ümraniye ve Sancaktepedeki PTT önlerinde metrelerce kuyruk oluştu - Günün Haberleri

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye göre; 22 Mart 2020 tarihinden bu yana sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara, 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla, tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, şifre almak için kendilerine en yakın PTT şubelerine akın etti.

Ümraniye ve Sancaktepe’de bulunan PTT şubeleri önünde uzun kuyruklar oluştu.

Oluşan metrelerce kuyrukta bekleyen bir vatandaş, “Şehir dışına çıkmak için E-Devlet numarası yokmuş, E-Devlet numarası istiyorlar, alacağız oradan da müsaade alacağız.

1 saattir bekliyorum.” dedi. Kuyrukta bekleyenler arasında zaman zaman gergin anlar yaşanırken polis ekipleri, vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türk bilim insanlarının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı üzerinde çalıştığı iki aşının da Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) listesine girdiğini bildirdi.

ESENYURTTA PTT ÖNÜNDE BUGÜN DE METRELERCE KUYRUK OLUŞTU – Haberler

ESENYURT’TA PTT ÖNÜNDE BUGÜN DE METRELERCE KUYRUK OLUŞTU ESENYURT’taki PTT şubesi önünde bugün de metrelerce kuyruk oluştu.

ESENYURTTA PTT ÖNÜNDE BUGÜN DE METRELERCE KUYRUK OLUŞTU - Haberler

ESENYURT’taki PTT şubesi önünde bugün de metrelerce kuyruk oluştu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Esenyurt PTT Şubesi önünde dün başlayan yoğunluk bugün de sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren işlem yaptırmak için çok sayıda kişi PTT şubesine geldi. Metrelerce kuyruk nedeniyle polis ve zabıta ekipleri kalabalığa sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu. Çok sayıda polis kuyruk boyunca görev yaparak kalabalığın sosyal mesafe kuralına uygun şekilde sıraya geçmelerini sağladı. PTT önündeki insan kuyruğu havadan görüntülendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

referans :
www.halk54.com
www.sabah.com.tr
www.cnnturk.com
www.haberler.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button