News

Facebook ile Giriş Yap

Facebook Hesap Bilgilerimi ve Şifremi Unutum! Nasıl Geri Alınır? – TeknoSafari

Facebook Hesap Bilgilerimi ve Şifremi Unutum! Nasıl Geri Alınır? - TeknoSafari

Facebook, tüm dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesidir. Aktif kullanıcı sayısı her geçen gün artan teknoloji devi Facebook‘un son güncellemeleriyle birlikte güvenlik önlemleri çoğaltılmıştır. Hesap bilgilerini ya da şifresini unutan kullanıcıların uygulamaya giriş yapabilmesi için çeşitli doğrulama adımlarından geçmesi gerekir.

Facebook, ilk sürümünden itibaren başlangıçta kullanıcılardan kayıt oluşturmasını ister. Kayıt sırasında ad, soyad, cep telefonu numarası veya e-posta adresi, şifre, doğum tarihi ve cinsiyet gibi bilgilerin eklenmesi beklenir. Eklenen bilgiler ışığında uygulamaya giriş yapılırken cep telefonu numarası veya e-posta adresi ve şifre kullanılır. Bu nedenle kullanıcıların giriş yapabilmesi için bu bilgileri unutmaması gerekir. Bilgilerin unutulması halinde ise; Facebook hesap kurtarma adımları takip edilebilir. Güvenliği üst düzeyde tutmayı amaçlayan Facebook, kurtarma işlemlerinde genellikle ikili doğrulama kodlarından faydalanır. Bu nedenle doğrulama kodlarını alabileceğiniz e-posta veya cep telefonu numaranızın hesapta kayıtlı olması beklenir.

Facebook uygulamasına giriş yapmak için kullanıcı adı, e-posta veya cep telefonu bilgileri ve şifre giriş ekranındaki ilgili bölümlere yazılır. Tüm bilgiler yazıldıktan sonra “giriş yap” butonuna tıklayarak Facebook uygulamasına erişim sağlanabilir. İstenilen bilgilerden en az bir tanesinin yanlış olması durumunda ise; kullanıcı uygulamaya giremez.

Sistem üzerinde şifreniz kayıtlı ise “oturum aç” yazısına tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz. “Facebook şifremi unuttum” diyenler ise; şifre yenileme adımlarını deneyebilir.

Facebook girişi için şifrenizi otomatik olarak kayıt etmemiş ya da çeşitli nedenlerle şifreye erişim sağlayamıyor olabilirsiniz. Bu durumda “şifreni mi unuttun” yazısına tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifrenizi yenilemek için gönderilen kodu girmeniz gerekir. Kodu alabilmek için hesabınızla bağlantılı olan e-postaya erişiminiz olması gerektiğini de bilmelisiniz.

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Hesabınızda kayıtlı e-posta, cep telefonu veya kullanıcı adı bilgilerinden birini ya da birkaçını hatırlamıyorsanız; Facebook’un “hesap bul” sayfasından profil bilgilerinizi bulabilirsiniz. Yazının devamında ilgili sayfanın bağlantısını sizler için paylaştık.

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

“Hesabını Bul” sayfasına erişmek için TIKLAYINIZ!

E-posta erişiminin olmadığı durumlarda ise cep telefonu numarasına kod istenebilir. Facebook şifremi unuttum telefona kod gönder işlemiyle gelen kodu şifre yenileme işleminde kullanabilirsiniz.

Cep telefonu numaranıza kod isterken;

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve daha önce “Güvenilir Kişiler” listenizi oluşturduysanız, hesabınıza erişmek için eklediğiniz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Eğer güvenilir kişiler listenizi henüz oluşturmamış iseniz; Facebook’un ayarlar bölümünden ekleme yapabilirsiniz.

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Güvenilir kişilerinizden kurtarma kodunu almak için;

Facebook giriş nasıl yapılır? Adım adım Facebook kayıt işlemleri – TEKNOLOJİ Haberleri

Facebook, milyonlarca insanın birbiriyle bulunduğu her noktada fotoğraf, video veya bilgi paylaşabildiği, birbiriyle diledikleri anda iletişime geçebildiği bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı olan ve yediden yetmişe herkesin tercih ettiği Facebook giriş işlemi nasıl olur? İşte Facebook kayıt olmayla ilgili bilgiler

Facebook giriş nasıl yapılır? Adım adım Facebook kayıt işlemleri - TEKNOLOJİ Haberleri

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı olan Facebook giriş işlemini gerçekleştirebilmek için öncesinde üyelik kaydı yapılması gerekmektedir. Kayıt işlemi gerçekleştirildiği takdirde; kullanıcı adı, e-posta adresi veya telefon numarasının girilmesinin ardından kullanıcı şifresi yazılarak giriş işlemi tamamlanmaktadır. Facebook üyeliği tamamen ücretsiz olup, kullanıcılar diledikleri zaman hesaplarını dondurabilme veya silebilme olanağına sahiplerdir. Aynı zamanda Facebook kullanıcılarının tablet, bilgisayar ya da akıllı cep telefonları üzerinden giriş yapabilme alternatifi bulunmaktadır. Bununla birlikte Facebook üyeliği oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Haberimizde sizin için Facebook üyelik kaydının ve giriş işlemlerinin nasıl yapıldığının bilgisine detaylı olarak yer verdik. Aşamalar halinde sıraladığımız Facebook üyelik kaydı ve giriş işlemlerinin yapılışını haberimizden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Facebook şifre değiştirme, hesap dondurma, hesabı kalıcı olarak silme gibi en merak edilen soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

FACEBOOK’A NASIL KAYIT OLUNUR?

1)İlk olarak Facebook uygulamasının ana sayfasına gidiniz. https://tr-tr.facebook.com/

2)Facebook ana sayfasında yer alan ‘‘Yeni bir hesap oluştur’’ bölümünde tüm bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Burada adınızı, e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girmeniz gerekmektedir.

3)Tüm bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurduktan sonra ‘’Hesap Oluştur’’ bölümüne tıklayın.

4)Son olarak, hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekir.

facebook-giriş

FACEBOOK UYGULAMASINA NASIL GİRİŞ YAPILIR?

1)www.facebook.com ana sayfasına gidiniz.

Sağ en üstte yer alan bölümde şu bilgilerden birini girmeniz gerekmektedir:

E-posta Adresi: Facebook hesabınızda kayıtlı herhangi bir e-posta adresini kullanarak giriş yapabilirsiniz

Kullanıcı Adı: Kullanıcı adınızla da giriş yapabilirsiniz

Telefon Numarası: Hesabınızda onaylanmış bir cep telefonu numaranız varsa, buraya girebilirsiniz (ülke kodundan önceki sıfırları ve simgeleri kullanmayın)

2)Şifrenizi girin.

3) Son olarak Giriş Yap’a tıklayın.

FACEBOOK UYGULAMASINA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN GİRİŞ YAPABİLİRSİNİZ:

https://tr-tr.facebook.com/

FACEBOOK ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

1)Facebook ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan simgesine tıklayın ve ardından Ayarlar bölümünü seçin.

2)Sonrasında Güvenlik ve Giriş seçeneğine tıklayın.

3)Şifreyi Değiştir’in yanındaki Düzenle seçeneğine tıklayın.

4)Arkasından, Eski Şifre: Kullanmakta olduğunuz şifrenizi yazınız

Yeni Şifre: Yeni şifrenizi yazınız

5)Yeni şifrenizi tekrar yazınız hemen altta bulunan “Şifreyi Değiştir” seçeneğine tıklayınız.

6)En son ‘’Değişiklikleri Kaydet’’ seçeneğine tıklayınız.

facebook-123

FACEBOOK HESABI NASIL DONDURULUR?

1)Facebook ana sayfasını ziyaret edin. https://tr-tr.facebook.com/

2)Hesabınıza giriş yaptıktan sonra tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan  hesap menüsüne tıklayın ve buradan Ayarlar bölümüne tıklayın.

3) Ayarlar bölümüne tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan “Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

4)En alt kısımdaki “Hesabı dondur” bölümünün hemen yanında yer alan “Düzenle” seçeneğine tıklayın.

5)Ardından açılan sayfada “Hesabı dondur” kısmı tıklanarak dondurma işleminin onaylanması yapılıyor.

6)Daha sonra açılan sayfadan hesabı dondurma seçenekleri arasından bir seçenek işaretlenebildiği gibi “Diğer” kısmına tıklanarak özel nedenler de sıralanabiliyor.

7)Dondur seçeneğinin son kez onaylanmasıyla birlikte Facebook hesabı dondurulacak.

Hesabınızı dondurursanız, Facebook’taki diğer kişiler profilinizi göremez ve insanlar sizi aratamaz. Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler, başkaları tarafından görülmeye devam edebilir.

Hesabınızı dondurduktan sonra Facebook’a geri dönmek isterseniz, e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak istediğiniz zaman hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Yeniden giriş yapıldığı takdirde aktif olacak olan hesap 60 günlük sürede hiç giriş yapılmazsa kalıcı olarak silinecek.

Facebook’a veya başka bir yere giriş yapmak için Facebook hesabınızı kullanırsanız, hesabınızın yeniden etkinleştirileceğini aklınızda bulundurun. Bu, arkadaşlarınız, fotoğraflarınız ve gönderileriniz de dahil olmak üzere Facebook profilinizin tamamen geri yükleneceği anlamına gelir. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için giriş yapmakta kullandığınız e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini unutmayın.

FACEBOOK HESABI KALICI OLARAK NASIL SİLİNİR?

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor.

1)Facebook Uygulama Ayarlarını açmanız gerekiyor.

2) Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan “x” ile kaldırıyoruz.

3)Uygulamaları sildikten sonra “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

4)Son olarak açılacak pencereye Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

Facebook hesap silme işlemi sonrası 2 hafta boyunca hesabınızı hiçbir şekilde açmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.

Hesabınızı sildiğinizde, insanlar Facebook’ta profilinizi göremeyecektir. Fotoğraflarınız, durum güncellemeleriniz gibi paylaştığınız şeylerin veya yedek sistemlerde saklanan verilerin tamamının silinmesi, silme sürecinin başlangıcından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bu bilgiler tarafımızdan silinirken, Facebook’u kullanan diğer kişiler bunlara erişemez.

Facebook’ta yaptığınız bazı şeyler hesabınızda tutulmaz. Örneğin, hesabınızı silseniz bile arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajlar onda kayıtlı kalabilir. Bu bilgiler, siz hesabınızı sildikten sonra da kalır.

Referans :
teknosafari.net
www.haber7.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button