News

Emniyet Genel Müdürlüğü nden Instagram uyarısı

Loading the player...

Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu başlatıldı – Yerelin Gündemi

İçişleri Bakanlığınca Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan’da 2 bin 65 personelin katılımıyla "Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu" başlatıldı.

Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu başlatıldı - Yerelin Gündemi

İçişleri Bakanlığınca Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan’da 2 bin 65 personelin katılımıyla “Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu” başlatıldı.

Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan illerinde EREN- AĞRI DAĞI-ÇEMÇE MADUR Operasyonu başlatıldı pic.twitter.com/AN5vrPz547

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren operasyonları, halkın desteğiyle kararlı şekilde başarıyla devam ediyor.

Bu kapsamda, bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan’da “Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu” başlatıldı.

Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda, jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularından oluşan 135 operasyonel tim, 2 bin 65 personel görev alıyor.

Güvenli Instagram kullanımı için yapılması gerekenler neler? – Yeni Şafak

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, son zamanlarda başta ünlü kişiler olmak üzere birçok Instagram kullanıcısının hesaplarının çalınması üzerine harekete geçti. Müdürlük, sosyal medya uygulaması Instagram’ın güvenilir kullanımına ilişkin bilgilendirme yaptı.

Güvenli Instagram kullanımı için yapılması gerekenler neler? - Yeni Şafak

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, son zamanlarda başta ünlü kişiler olmak üzere birçok Instagram kullanıcısının hesaplarının çalınması üzerine harekete geçti.

Güvenli internet kullanımı için vatandaşlara rehberlik amacıyla başlatılan SİBERAY programının sosyal medya hesaplarından güvenli Instagram kullanımına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Paylaşımda hesap çalınması, kişisel verilerin ele geçirilmesi ve dolandırıcılık olaylarına maruz kalınmaması için yapılması gerekenler sıralandı.

Sahte emekli bayram ikramiyesi SMS'lerine dikkat: Bu linke tıklamayın

TEKNOLOJİ Sahte emekli bayram ikramiyesi SMS’lerine dikkat: Bu linke tıklamayın

Sosyal medya hesabı satın almak isteyenler bu isme dikkat etsin: Mahsun Baran Kaya

GÜNDEM Sosyal medya hesabı satın almak isteyenler bu isme dikkat etsin: Mahsun Baran Kaya

Ayrıca SİBERAY programının sosyal medya hesapları üzerinden telefonlara gelen aldatıcı mesajlara karşı da dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

“Pandemi desteği” ya da benzer isimler adı altında oluşturulan sahte site ve uygulamaların, zararlı yazılım yükleme amaçlı olduğu belirtildi.

Yetkili kurum ve kuruluşlarca yapılmayan duyurulara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

referans :
www.yerelingundemi.com
www.yenisafak.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button