News

Dijital Etkinlik Rehberi

Dijital Etkinlik Rehberi

Dijital platformlar üzerinden gerçekleşen konserler, fitness ve meditasyon dersleri gibi etkinlikleri bir araya getirdik. Dijital etkinlik programlarını şimdi keşfedin.

Dijital Etkinlik Rehberi

Dijital platformlar üzerinden gerçekleşen konserler, fitness ve meditasyon dersleri gibi etkinlikleri bir araya getirdik. Dijital etkinlik programlarını, rehberimizden keşfedin.

Evlerimize bolca vakit geçirdiğimiz şu günlerde tüm alışkanlıklarımızı değiştiren zorunluluklarla baş etmeye çalışıyoruz. Sağlığımız yerindeyse ve evdeki düzenimizde bir sıkıntı yoksa özgürce yapamadığımız her şey içimizi daraltıyor. Biletini haftalar önce aldığınız ama iptal olan konser, katılamadığınız yoga dersi, gezemediğiniz bir müze, gidip de dinleyemediğiniz söyleşi derken uzayıp giden bir liste… 

Bu karanlığın içerisinde ise içimizi aydınlatacak gelişmeler yaşanıyor birer birer. Kapılarını kapatmak zorunda kalan irili ufaklı mekanlar, sanat kuruluşları ve atölyeler ile farklı alanlardan sanatçı ve sporcular, tüm insanlığa moral olacak bir hediye gibi herkese açık dijital etkinlikler karşımıza çıkıyor. Ruhumuza ilaç gibi gelecek ve bizi kalben bir araya getirecek bu etkinlikleri sizin için bir araya getirdik.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Dünyaca ünlü bilim adamı Albert Einstein’ın çelişkileri, başarısızlıkları ve üzüntüleri üzerinden 20. yüzyılda yaşatılan insanlık suçlarının anlatıldığı bu felsefi metin, seyirciye bazen mizahi, bazen de şiirsel bir yolla varoluşu, insanlığı, ilkeleri ve öncelikleri sorgulatıyor. 21 seneye yayılan oyunda, Einstein ve serseri giderek birbirlerine daha çok bağlanır ve aralarında geçen komik, karanlık ve içten konuşmalar bizi 20. yüzyılın bilimsel ve politik tarihinde bir yolculuğa çıkarır.

Yayın Tarihi: 25 Mayıs 21:00 

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Sabahattin Ali’nin  ölümsüz romanı Kürk Mantolu Madonna, Miraç Eronat’ın uyarlama ve rejisiyle tekrar sahneye taşınıyor. Gerçek bir aşkın zarafeti,inceliği yalnızlığın acıtıcı buruk çaresizliği seyircilerin tanıklığında,yüreklerde kocaman bir iz bırakmak üzere sahneleniyor.

Yayın Tarihi: 6 Mayıs 21:00 – 7 Mayıs 2021 23:59 arasında

Bilet ve detaylı bilgi için.

Şiddetin, muhafazakarlığın, toplumsal travmanın arttığı bir dönemin, içinde yaşadığım dönemin, kaydını hisler üzerinden tutmak; hisleri, hislerin birbirine nasıl dönüştüğünü ve hislerin bedeni nasıl harekete geçirdiğini arşivlemek istedim. Hisler Arşivi: İstanbul hislerin ifadesine ve gücüne işaret etmek; hislerimiz üzerinden başka bir biraradalık, başka bir iletişim ve paylaşım alanı kurmak niyetiyle üretildi.

Yayın Tarihi: 6 Mayıs 21:00

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Öznu Serçeler ve Çağlar Yalçınkaya’nın yer aldığı tek perde oyun ilk kez 2013 yılında sahnelenmişti. Bu sene 8. sezonunu oynanan oyun online olarak seyirciyle buluşuyor.

Yayın Tarihi: 8 Mayıs 21:00 

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Genel Sanat Yönetmenliğini Murat Çidamlı’nın yürüttüğü Bostancı Sanat -Yapım Organizasyonu ile Miraç Eronat’ın Rejisörlüğünü üstlendiği ünlü ressam Frida Kahlo’nun filmlerede konu olan acılarla ve deneyimlerle dolu hayat öyküsünü sahneye taşınıyor.

Yayın Tarihi: 8 Mayıs 21:00 – 9 Mayıs 2021 23:59 arasında

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Metin Zakoğlu’nun yönettiği Aziz Nesin’in sevilen eseri ile aynı ismi taşıyan Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz oyunu, zoom üzerinden yepyeni bir yorumla canlı ve interaktif olarak karşınızda…

Asri Şehir Cezaevi mahkumlarının kaldığı koğuşta, mahkumlar aralarındaki Yaşar Yaşamaz’ın hayatını oynamaya karar verirler. Hapishane müdürünün izni ile dışardan oyunu yönetmesi için yönetmen Metin Zakoğlu ile anlaşırlar. Metin Zakoğlu mahkumlar arasından seçtiği kişilerle provaya başlar,fakat kadınlar koğuşundan özel izinle provaya katılan Ayşe rolünü oynayacak oyuncu ortalığı karıştırır, onun için kavgaya tutuşan mahkunları Cezaevi yönetimi tek tek hücrelere kapatır, oyun tarihi ve saati gelmiş çatmıştır ve Metin Zakoğlu’nun aklına şaheser bir fikir gelir, Yaşar yaşamaz’ı kendisi tek başına oynayacak bütün diğer rolleri de üstelik tipten tipe girerek canlandıracak sıkıştığı yerde oyuna canlı bağlanan seyircilerden yardım alacaktır. Oyun başlar ve bu oyunda da kim oyuncu kim seyirci kim Yaşar kim Yaşamaz birbirine karışır.

Bilet ve tarihlere dair detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan; bir delinin değil, adım adım deliliğe giden, yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adamın hatıra defteri konu alan “Bir Delinin Hatıra Defteri” isimli oyun Erdal Beşikçioğlu’nun izlenilmesi gereken muhteşem performansıyla özel ve online olarak gösterimde.  

Yayın Tarihi: 14 Mayıs 20:30 

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Marguerite Duras’ın uzun bir evlilikten sonra ayrılan bir çiftin 4 yıl sonra buluşması ve yaşadıklarını gözden geçirmelerini konu edinen bu modern klasikler arasına giren oyun “kadın özgürleşme hareketinin” güçlü izlerini taşıyor. 

Yayın Tarihi: 15 Mayıs 21:00 

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet, kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesi. Mirat’ın kendi ağzından dinlediğimiz bu hikaye Esra, Tuncay, Mirat ve diğerleri arasında…

Yayın Tarihi: 22 Mayıs 21:15 

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Moritz Rinke bu yüzyılın tüm bireysel trajedilerinin komedisini sarsıcı bir dille ortaya koyuyor.Eduard ve Charlotte şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden buluştukları eski bir arkadaşlarını ve komşularını ağırlarken, Pandora’nın kutusu açılmaya başlar, konuşulmaya cesaret edilemeyen konular, sınırlarda dolaşan konuklar, saatler geçtikçe beklenmeyen dönüşümleriyle ön yargılarımızı alt üst ederler.

Yayın Tarihi: 29 Mayıs 21:15

Bilet ve detaylı bilgi için.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Online Akvaryum Deneyimi video serisinin ardından, şimdi de Yaratıcı Su Altı Atölyeleri ile tüm çocuklara evlerinin rahat ve güvenli ortamında kaliteli zaman geçirecekleri etkinlikler sunuyor.

Çocukların akvaryum keyfini evde de sürdürebilmeleri için uzman eğitmenler tarafından özel olarak hazırlanan üç farklı temadaki interaktif aktivite kutuları; müzik, dans, egzersiz ve yaratıcı drama gibi faaliyetler içeren içeriklerden oluşuyor. Faaliyetler çocukları; yaratıcı düşünme yöntemiyle doğa ve canlıların dünyasını öğrenecekleri, kendi yaratıcılık potansiyellerini de keşfedecekleri, aynı zamanda da eğlenecekleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Çocuklara kaliteli zaman armağan etmek isteyen büyükler aktivite kutularını satın alabiliyor. Seçilen aktivite kutuları evlere kargo ile gönderiliyor ve kutu içeriğini uzman eğitmen Şive Çetinkaya’nın eğitici ve öğretici anlatımıyla interaktif gerçekleştirmek üzere bir video link de beraberinde iletiliyor.

Her bir etkinlik için gerekli malzemelerle oluşturulmuş aktivite kutuları; miniklere evde alıştıkları rutinin dışında, keyifli vakit geçirecekleri farklı bir deneyim sunuyor.

Detaylı Bilgi İçin

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Profesyonel kariyerine 1974’de başlayan geniş kitlelere ulaşan seslendirdiği binlerce şarkı, gerçekleştirdiği yüzlerce konserle Türkiye’de popüler kültürün en uzun soluklu ve güçlü yorumcularından biri olarak anılmayı başarmış olan Nükhet Duru Anneler Gününe özel ücretsiz konseriyle Zorlu PSM-Online’da.

Tarih: 9 Mayıs

Saat: 21.00-23.59

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Kendi programını yapmaya başladıktan sonra Aşkın Arsunan, Ricci Benson, Spyro Gyra, Atilla Şereftuğ, Fatih Erkoç, Kerem Görsev ve Tony Jones gibi birçok kıymetli caz müzisyeniyle sahne alan Selen Beytekin, bu sırada İTÜ’de mimarlık eğitimi alıp, televizyon ve radyoda da kendi programlarını sunmaya başladı. Şu an hem inşaat mühendisliği, hem mimarlık, hem de müzisyen olarak kariyerine devam eden caz müzisyeni, Ferit Odman’ın da içinde yer aldığı eşsiz ekibiyle Zorlu PSM-Online’da.

Tarih: 17 Mayıs’a kadar

National Theatre

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

İngiltere’de oynanan birçok başarılı tiyatro oyununa ev sahipliği yapan National Theatre, bu dönem boyunca kapılarını kapamış olsa da tiyatroseverlerle dijital ortamda buluşuyor. Her Perşembe günü National Theatre’ın YouTube kanalından yayınlanacak olan tiyatro oyunlarını 7 gün boyunca izleyebilirsiniz.

National Theatre’ın YouTube kanalına buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dijital Sahne

Zorlu PSM prodüksiyonu ve Based İstanbul iş birliği ile Dijital Sahne serisi başlıyor! Seri, Türk tiyatro sahnesinin en cesur isimlerinden İbrahim Çiçek uyarlaması ve yönetmenliğinde, alışılagelmiş tiyatro dekorlarının dışında abstrakt bir bakış açısı ile skenograf Ceyda Balaban’ın hazırladığı sahne ve kostümlerle; sinematografik bir dilde video yönetmeni Gizem Kızıl tarafından dökümante ediliyor. William Shakespeare’e ait Hamlet ile 7 Ocak 2021’de başlayan Dijital Sahne, bundan sonraki her perşembe Zorlu PSM YouTube kanalı üzerinden ücretsiz izlenebilecek.

Etkinliği izlemek için tıklayın. 

Müfettiş

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Tiyatro eserlerinden bölümlerin seslendirildiği “İş Sanat Okuma Tiyatrosu” 14 Nisan’dan itibaren İş Sanat Youtube kanalında Müfettiş ile devam ediyor. Nikolay Gogol’un “Müfettiş” eserinden bölümleri seslendiriyor. Okuma Tiyatrosunda seslendirilen tüm eserleri sezon boyunca İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden izleyebilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Sanat, teknoloji ve performansın bir arada olduğu Pera Müzesi, HYPERCORTEX iş birliği ve British Council desteğiyle yapılan Plastik Düşler Sahnesi sanal etkinlik mekanında katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor! Mekansal ses tasarımı, interaktif objeler ve katılımcılar arası etkileşim olanaklarıyla fiziksel dünyadakine benzer bir tecrübe sunan seri, pandemiden büyük oranda etkilenen müzisyen ve görsel sanatçıları desteklemeyi de amaçlıyor.

Tarih: 12 Mart – 7 Mayıs 2021

Etkinliği izlemek için: plastikdusler.com

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Büyük Ev Ablukada’nın solisti Gülinler’in in her hafta farklı bir müzisyen konuğunu ağırlayacağı “Bir Masada Oturduk” programı 19 Mart Cuma akşamı Zorlu PSM YouTube kanalında sizlerle buluşuyor! PSM’nin Caz Klübü Touché’de gerçekleşen  “Bir Masada Oturduk”un ilk konuğu, sanatçı Fırat Tanış oluyor. Müzikal kariyerinin yanında sanatçının tiyatro ve resim çalışmalarının da konuşulacağı ilk bölümü kaçırmayın!

Mario Levi ile Hikaye ve Roman Atölyesi

Edebiyatseverler, kendini hikaye ve roman yazma konusunda geliştirmek isteyenler bu atölyede buluşuyor! Sekiz hafta süren atölye programı, yazın çalışmalarını, edebi eserlerin ve onların yaratıcısı olan yazarların kendilerine özgü dillerini, edebiyat akımlarını, farklı edebi türlerden ilham almanın sağlayabileceği olanakları değerlendirmeyi ve katılımcıların yazmakta oldukları ya da yazmayı tasarladıkları çalışmaları işliyor.

Tarih: 17, 24, 31 Mart; 7, 14, 21, 28 Nisan, 5 Mayıs 2021 Çarşamba günleri

Saat: 19:30- 21:30

Daha detaylı bilgi için

Sanatın siyaset ile olan ilişkisine tarihsel bir bakış açısıyla yaklaşan ders, 20. yüzyıl sanatına, özellikle de 1960 sonrasından günümüze odaklanarak, sanatçıların içinde yaşadıkları siyasi ortamdan nasıl etkilendiklerini sizlere aktarıyor. Dr. Öğr. Üyesi Osman Erden ile sanatın siyaset ile olan ilişkisine yakından tanıklık etmek isteyenler için ideal bir seminer.

Tarih: 20, 27 Nisan; 4 Mayıs 2021

Saat: 19.30 – 21.30

Daha detaylı bilgi için

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Oyuncu ve Tiyatro yönetmeni Haluk Bilginer’in sahnelediği “Şekspir Müzikali” oyununu YouTube üzerinden ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Shakespeare’in sonelerinden ve oyunlarından bölümlerle oluşturulan ”Şekspir Müzikali’’, doğumundan itibaren bir erkeğin geçirdiği yedi ayrı bölümü anlatıyor.

“Şekspir Müzikali” oyununu buradan izleyebilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Kıymetli bir yazar, kültür-sanat programları yapımcı ve sunucusu ve harika bir seslendirme sanatçısı olan Yekta Kopan huzur veren sesiyle kendi evinden gerçekleştirdiği canlı yayınlarda “hayat devam ediyor ve ben sizin yanınızdayım” der gibi kendi kitaplarından hikayeler okuyor. İlk okumasını 16 Mart akşamı yapan Kopan yeni okumalar ile hayatımıza dokunmaya devam edecek. 

Yekta Kopan’ın hikayelerini Instagram hesabı üzerinden dinleyebilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Star Trek yıldızı, ünlü oyuncu Patrick Stewart evde geçirdiğimiz bu dönem boyunca Instagram hesabı üzerinden her gün bir Shakespeare sonası okuyacağını açıkladı. Zamandan bol bir şeyimizin olmadığı bu dönemi edebiyatla doldurma fırsatına ne dersiniz?

Patrick Stewart’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Baharatların peşinde büyülü bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Sunucu ve köşe yazarı Ebru Erke; baharatın kökeni, üretimi, yetiştirilmesi ve kültürüne dair bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek için dünyanın dört bir yanını dolaşıyor. Zanzibar’ın Baharat Bahçeleri’nden Marakeş’in Baharat Harmanları’na… Sri Lanka’daki Tarçın Akademisi’nden Doha’nın Baharat Kraliçesi’ne… Dünyanın dört bir tarafındaki mistik baharat hikayelerini Ebru Erke’nin sunumuyla keşfedin. 10 bölümden oluşan “Baharatın Yolculuğu” serisi, size başka dünyaların kapılarını aralayacak. Beinconnect’de yayınlanan seriyi, ilk bir ay ücretsiz üyelikle seyredebilirsiniz.

Baharatın Yolculuğu’nu buradan izleyebilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Birbirinden yetenekli birçok şefin, işletmecinin ve eğitmenin beraberliğiyle açılan Madem Evdeyiz Instagram hesabı, kolay uygulanabilir yemek tarifleri ve pratik bilgileriyle, yemek severlerle buluşuyor. Hem evde kalmaya hem de evde yemek yapmaya teşvik eden Madem Evdeyiz, yemeğe dair sohbetleri ve canlı yayınları ile bu dönemleri keyifli bir şekilde üstesinden gelmemize yardımcı oluyor.

Madem Evdeyiz’in sunduğu lezzetli tarifleri ve sohbetleri Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz.

Grundig’in başlattığı Ruhun Doysun projesi, daha rafine ve kaliteli yaşamı hedefleyen bir yolculuk olup, hayatın ve doğanın bize sunduklarının tadına varmayı önemsiyor. Ruhun Doysun ekibi, İyileştiren Gıda bölümünü birlikte izlerken aynı zamanda sohbet etmek için, yemek ve doğa severleri Youtube kanalında buluşturuyor. Evden ruhunu doyurmak ve evde geçirdiğimiz bu günleri bir buluşma fırsatına çevirmek isteyen herkesi YouTube kanalına davet ediyor.  

Ruhun Doysun’un keyifli sohbetleri ile ilgili bilgilere Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Emre Duru, Hindistan’da Vipassana meditasyon programına katılmış olup Mindfulness Temelli Stres Azaltma Tekniği eğitimleri ve workshopları vermektedir. Stres kontrolü, açık ve net bir şekilde düşünebilme, öz güven ve mutluluk artışı Mindfulness’ın faydaları arasında yer almasının yanı sıra beynimizin dikkat ve odaklanma merkezini güçlendirerek anda kalmamızı da sağlıyor. Evde olduğumuz bu dönem boyunca kendinize, zihinsel, ruhsal ve fiziksel sağlığınıza yönelmek istiyorsanız Emre Duru’nun Mindfulness Programlarına katılabilirsiniz.

Emre Duru’nun gerçekleştireceği Online Mindfulness Programı ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Dünyanın dört bir yanındaki radyolarda ne çalıyor bilmek ister miydiniz? Sizde yeni şarkılar keşfetmeyi seven bir müzikseverseniz, Hollanda’da başlatılan bir radyo ve dijital araştırma projesi olan Radio Garden sayesinde dünyanın birçok noktasında bulunan radyolara bağlanıp, birçok farklı dildeki şarkıları dinlemeye davetlisiniz.

IOS ve Android uyumlu uygulamaya Appstore ve Google Play’den erişebilir, daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın dört bir tarafındaki konser salonlarının bir bir kapanmasının ardından, bu konuya çözüm üretmeye dair ilk adım Berlin Filarmoni Orkestrası’ndan geldi. Salonun kapatılması kararının alındığı gün  yapılması planlanan konseri, seyircisiz salondan canlı olarak yayınlayan orkestra, tüm dijital arşivini de internetten ücretsiz erişime açtığını açıkladı. Dünyanın en prestijli orkestralarından biri olan Berlin Filarmoni Orkestrası’nın attığı bu adımın sanat dünyasındaki etkisi ise büyük oldu.

Berlin Filarmoni Orkestrası’nın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yaşadığımız küresel salgın yüzünden dünyanın dört bir yanında kapatılan sanat kuruluşlarından biri olan Metropolitan Operası, izleyicileri ile buluşmaya devam etmekte kararlı. Geniş arşivini internet üzerinden açan Metropolitan Operası, her gün farklı bir eseri 24 saat boyunca erişime sunuyor.  Önümüzdeki günlerin programında ise Verdi’den Tchaikovsky’ye operanın pek çok efsane ismi yer alıyor. Opera tutkunları için de operaya şans vermek isteyenler için de eşsiz bir fırsat olan bu yayınları kaçırmayın.

Metropolitan Operası’nın programına ve arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Mart ve nisan ayındaki bütün konserlerini iptal eden Budapeşte Festival Orkestrası, “QUARANTINE SOIRÉES” (Karantina Suareleri) ile klasik müzik tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Budapeşte saati ile her gün 19.45’de başlayan konserler, orkestranın Budapeşte’deki merkezinden canlı olarak yayınlanıyor. Mozart, Bach ve Schubert gibi isimlerin başyapıtlarının seslendirildiği konserleri mutlaka izleyin; ruhunuza çok iyi gelecek.

Budapeşte Festival Operası’nın canlı yayınlarına ve kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en köklü sanat kuruluşlarından biri olan Viyana Devlet Operası da dijital arşivini ücretsiz erişime açan kurumlar arasında yer alıyor. Normal programından şaşmayan Viyana Devlet Operası, Die Walkure, Siegfried ve Götterdämmerung gibi eserleri her zamanki gün ve saatlerinde internetten üzerinden yayınlıyor ve bu kayıtlar 24 saat boyunca ulaşıma açık oluyor.

Viyana Devlet Operası’nın programına buradan ulaşabilirsiniz.

Cannes Film Fesivali gibi mart ve nisan aylarında yapılması gereken film festivalleri birer birer iptal olurken, 1988’den beri Amsterdam’da düzenlenen Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali, sanatseverleri çok mutlu eden bir karar aldı. Arşivinde yer alan 300 belgesel filmi ücretsiz erişime açan festival, dünyanın en büyük belgesel festivali olarak tanınıyor.

Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali’nin arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Kendinizi farklı alanlarda geliştirebileceğiniz bu dönemde, British Council’ın bir araya getirdiği kaynaklara ve etkinliklere göz atmaya ne dersiniz? British Council’ın sunduğu dijital sergiler, online öğrenme ve öğretme kaynakları, online seminerler, canlı yayınlar ve çeşitli araştırma raporlarına evinizden, rahatlıkla ulaşabilir, bilinçli olarak evde kaldığımız bu süreci kendinizi geliştirerek verimli bir hale getirebilirsiniz.

Sanata yönelmek istiyorsanız; Duvarları Olmayan Müze’nin sunduğu ‘Varmak Üzere’ dijital sergisini gezebilir, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’ten tanıyabileceğiniz ünlü oyuncu Sir Ian McKellen’ın İstanbul anılarını ve gerçekleştirdiği röportajlara göz atabilir veya Shakespeare Lives e-kitabı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İngilizce kaynaklardan yararlanmak istiyorsanız; The English Channel ile interaktif bir şekilde İngilizcenizi geliştirebilir, çoçuklarınızın keyifli bir şekilde İngilizcelerini geliştirmesi için ‘Learning Time with Timmy’ YouTube serisine göz atabilir veya alanınıza göre online İngilizce kurslarından faydalanabilirsiniz.

Bilime ilgiliyseniz; Cubed Magazine’de eğlenceli bir şekilde bilimle alakalı bilmediğiniz birçok şeyi öğrenebilir veya başarılı kadın mezunların STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanında gördükleri eğitime dair tecrübelerini dinleyebilirsiniz.

IELTS testine hazırlanıyorsanız; IELTS hakkında tavsiyeler alabilir veya Ücretsiz IELTS uygulama testlerinden faydalanabilir veya ücretsiz uygulamaları indirip pratiğinizi güçlendirebilirsiniz.      

British Council’ın sunduğu kaynaklar ve etkinlikler ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital Tiyatro Etkinlikleri

Dünyanın dört bir yanındaki pek çok sanat kuruluşu gibi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Balesi’nin bütün branşları da kapılarını kapadı ve gelecek aylarda yapılması planlanan tüm etkinlikleri iptal etti. Fakat, Berlin Filarmoni Orkestrası ve Viyana Devlet Operası gibi örneklerin peşinden giden bakanlık, tüm dijital arşivini bakanlığın Youtube kanalına taşımaya başladı. Biletleri günler öncesinden tükendiği için üzüldüğünüz; Carmen, Giselle ve La Traviata gibi başyapıtlar şimdi bir tık uzağınızda!

Devlet Opera ve Balesi’nin arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Referans :
www.oggusto.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button