News

Hindistan Haberleri – Son Dakika Güncel Hindistan Gelişmeleri

Hindistan Haberleri – Son Dakika Güncel Hindistan Gelişmeleri

Hindistan haberleri ve güncel son dakika gelişmeleri için tıklayın! Hindistan ile ilgili tüm video, fotoğraf ve haberler Hürriyet’te

Hindistan Haberleri - Son Dakika Güncel Hindistan Gelişmeleri

Kenya’da, Hindistan’daki yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış türünün tespit edildiği açıklandı.

ABD, 33 milyon 274 bin 659 ile en fazla vakanın olduğu ülke konumunda bulunuyor. Bu ülkeyi, 20 milyon 665 bin 148 ile Hindistan, 14 milyon 860 bin 812 ile Brezilya izliyor.

NEW YORK (AA) – ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 933 artarak 578 bin 504’e çıktı.

Hindistan, şu anda dünyada salgının en vahim döneminin yaşandığı yer. Hindistan Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Bu tür çifte mutasyonlar bağışıklık sisteminden kaçar ve bulaşıcılığı artırır” derken virolog Jameel, “Hindistan’da L452R ve E484Q mutasyonlarının bir araya gelmesiyle gelişen ayrı bir Covid-19 soyu olabileceğini” söyledi. Bilim insanları, Hindistan varyantıyla ilgili verilerin çoğunun eksik olduğunu, söylüyorlar. Peki, Hindistan mutasyonu nedir, Türkiye’de görüldü mü? Hindistan varyantı belirtileri ile ilgili bilinenler

İngiltere’nin dönem başkanlığında Londra’da düzenlenen G7 Ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantısına katılan Hindistan heyetindeki iki kişinin yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Hindistan’da yaşanan koronavirüs krizi artık dünya çapında bir trajediye dönüşmüş durumda. Ülkeden bugün de can kaybı rekoru gelirken bir hastanede yaşanan dram kameralara yansıdı. Annelerini kendi başlarına kurtarmaya çalışan çaresiz evlatların çığlıkları hastane duvarlarını aştı…

Hindistan’da yaşanan koronavirüs krizi artık dünya çapında bir trajediye dönüşmüş durumda. Ülkeden bugün de can kaybı rekoru gelirken bir hastanede yaşanan dram kameralara yansıdı. Annelerini kendi başlarına kurtarmaya çalışan çaresiz evlatların çığlıkları hastane duvarlarını aştı…

Küresel piyasalarda, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın açıklamaları ile oynaklığın arttığı görülürken, yatırımcılar da gelecekte olası sıkılaştırma adımlarının küçük bir provasını yaptı.

İngilizcede ”Tense” zamanlar demektir. Simple Present Tense ise geniş zaman anlamına gelir. Rutin olarak yapılan işler, alışkanlıklar ve genel değerlendirmeler için Simple Present Tense kullanılır. Geçmişte olup bitmiş durumları ve eylemleri aktarmak içinse Simple Past Tense kullanılır. İngilizce Tensler ve isimleri nelerdir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte açıkladık.

İngilizcede ”Country” ve ”Nation” ülke anlamına gelir. Dünyada 7 kıta ve 206 ülke bulunmaktadır. Bu kıtaların isimleri sırasıyla Asia (Asya), Europe (Avrupa), Africa (Afrika), South America (Güney Amerika), North America (Kuzey Amerika, Australia (Avustralya) ve Antarctica’dır. (Antartika). İngilizce ülkelerin isimleri nelerdir, yazılışları ve okunuşları nasıl? İşte, tüm detaylar.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 525 artarak 577 bin 571’e çıktı.

Hindistan’da desteklediği partinin seçimi kazanması sonrası 29 yaşındaki kadın sözünü tuttu ve dilini kesti.

Hindistan’da bir hayvanat bahçesinde 8 aslanın koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

Koronavirüs salgınında kâbusların en büyüğünü yaşayan Hindistan’da Kovid-19 vaka sayısı 20 milyonu geçti. Çaresiz kalan yetkililer orduyu göreve çağırırken yakınlarını virüse kurban veren kişiler de cesetleri kiraladıkları dozerlerle taşımaya başladı.

Sektörün ihracatı geçen ay 558 milyon 471 bin dolara yükseldi. Geçen ay Türkiye’nin 72 kentinden ihraç edilen madencilik ürünlerinde toplam ihracatın 119 milyon 860 bin dolarını İstanbul gerçekleştirdi. Sektör, Çin’e 167 milyon 220 bin dolar, ABD’ye 42 milyon 770 bin dolar ve İsveç’e 40 milyon 34 bin dolarlık satış yaptı.

Dünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliğini (AB) bir araya getiren dışişleri bakanları düzeyindeki G7 toplantısı, dönem başkanı İngiltere’nin ev sahipliğinde başkent Londra’da başladı.

Warner Music’ten İngilizce ‘Retrograde’ parçasını çıkaran Aleyna Tilki, “İlk zamanlar şirkete gidip, ‘Beni en yetkili kişiyle görüştürün, Türkiye’de inanılmaz popüler ve starım’ dedim. Kapıdan kovuldum” dedi.

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 67,44 dolardan işlem görüyor.

Küresel piyasalar, dün açıklanan imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin, ekonomik aktivitedeki toparlanmanın ivme kaybettiğine işaret etmesine karşın çoğunlukla pozitif görünümünü korudu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan’da toplam vaka sayısı 20 milyonu aştı.

Pop yıldızı Jennifer Lopez, İngiltere Prensi Harry ve ABD Başkanı Joe Biden’ın da aralarında bulunduğu birçok ünlü isim, ABD’de aşıya teşvik için düzenlenen ve sadece aşılı kişilerin katıldığı konserde yer aldı.

Türkiye de ilkokuldan itibaren İngilizce eğitimi verilmektedir. Alfabe, kendini tanıtma, günler, aylar, hayvanlar, sebzeler ve meyveler gibi konular ilk öğretilenler arasındadır. İlk önce elma, portakal, üzüm gibi meyveler ile başlanır. Sonrasında ise daha çok meyve öğrenilir. İngilizcede meyveleri birçok şekilde öğrenebilirsiniz. Oyunlar, kelime kartları ve bulmacalar bunlardan bazılarıdır. İşte, tüm detaylar.

Kültür bir ülkenin ve bir mimletin en önemli mirası olmaktadır. Bu nedenle bireylerin aklına kültürler ile ilgili sık sık sorular gelmektedir. Akıllara gelen bu soruların başında Kültür nedir? Kültür anlamı ve özellikleri nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

Karma nedir ve nasıl işler? Karma yasası hakkında bilgi edinmeniz için detaylı bir araştırma yaptık. Karmanın insan hayatında ve evrendeki yeri nedir? Karma gerçek mi yoksa sadece bir batıl inanç mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Demokrasi ne kadar da çok işittiğimiz bir kelimedir. Toplumsal yaşamda belki de en fazla karşı karşıya kaldığımız kavramdır. Ancak gerçekten demokrasi nedir diye sorulsa verilecek cevabımız ne olurdu? Demokrasi nedir? Demokrasinin özellikleri nelerdir? Demokrasinin ilkeleri nelerdir? Demokrasinin tarihi hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizin için derledik.

Hindistan’da resmi kayıtlara göre vaka sayısı 20 milyona yaklaşırken, başkent Yeni Delhi’de ikinci Covid-19 dalgasıyla başa çıkmakta zorlanan yetkililer, orduyu yardıma çağırdı.

İsrail’de ilk kez yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Brezilya ve Şili’de ortaya çıkan türüne rastlandığı bildirildi. Ülkede aşılama sürecinin tamamlanmasıyla sosyal mesafe kalkmış, sokaklar dolup taşmıştı.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 322 artarak 577 bin 46’ya çıktı.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bağışıklık sağlamak amacıyla bugüne dek 1 milyar 150 milyondan fazla doz aşı uygulandı. Türkiye, 23 milyon 301 bin 911 doz aşı ile dünyada 7. sırada yer aldı.

Hindistan’da koronavirüse yakalanan annesini hastaneye götüren bir kadın, oksijen sağlanamayınca annesine suni teneffüs ile müdahale etti. Hastanede verilen yaşam mücadelesi an be an kameraya yansıdı.

Koronavirüsün pençesindeki Hindistan’dan yürekleri yakan yeni görüntüler geldi. Sağlık sisteminin çökme noktasına geldiği ülkede bir kadın Kovid hastası annesini kurtarmak için kendi imkanları ile suni teneffüs yaptı.

Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 66,34 dolardan işlem görüyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan’da toplam vaka sayısı 20 milyona yaklaştı.

Tarih boyunca yaşanmış olan çok sayıda savaş vardır. Ülkelerin çeşitli nedenler ile çıkardığı bu savaşlar birçok maddi ve manevi zararlara yol açmıştır. Sizler için Çin Hindistan Savaşı tarihi ve önemi – Çin Hindistan Savaşı tarafları, nedenleri ve sonuçları nelerdir detayları ile derledik.

ABD’de 25 milyon 812 bin 640, Hindistan’da 16 milyon 277 bin 92 ve Brezilya’da 13 milyon 242 bin 665 kişi virüsü yenmeyi başardı. Türkiye’de bugün itibarıyla Kovid-19 tespit edilen 4 milyon 480 bin 381 kişi sağlığına kavuştu.

Çin Komünist Partisi’yle ilişkili bir sosyal medya hesabından yapılan ve Hindistan’daki Covid-19 ölümleriyle alay eden bir paylaşım, tepkilerin ardından silindi.

Koronavirüse karşı Batı’da kısıtlamaları kaldırma çabaları hız kazanırken, Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeler pandeminin en kötü seyrettiği yerler haline geldi. İngiltere, geçen hafta sonu ‘deneme’ amaçlı maskesiz ve sosyal mesafesiz konser etkinlikleri düzenledi. Hindistan’da ise tıbbi oksijen kıtlığı yaşanıyor.

15 Mayıs’tan itibaren Hong Kong ve 15 ülkeden Türkiye’ye gelişlerde koronavirüs testi istenmeyecek.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin partisi Bharatiya Janata (BJP), yaklaşık 1 aydır süren eyalet meclisi seçimlerinde sadece bir eyaleti kazanabildi.

Hindistan’da Yüksek Mahkeme, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları için hayati öneme sahip tıbbi malzemenin tedarik edilememesinden sorumlu hükümet yetkililerinin cezalandırılabileceğine hükmetti.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Hindistan’dan ülkelerine dönecek yabancıların Kovid-19 riski nedeniyle karantinada kalmamak için Türkiye’ye gelerek tatil yaptıkları iddialarını yalanladı. Hindistan’dan veya son 10 gün içinde bu ülkede bulunup Türkiye’ye gelenlerin, valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantina altında tutulduğu belirtildi.

Pakistan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni varyantlarının yayılmasını engellemek amacıyla İran ve Afganistan kara sınırlarından ülkeye girişlerin yasaklandığını duyurdu.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 485 artarak 576 bin 724’e çıktı.

İnşaat mühendisi Mustafa Ilıca, 2012 yılında Çorum’da 80 dönüm alanda başladığı elma üretimini zaman içinde artırarak şirketleşti, son 6 yıldır da çok sayıda ülkeye yaş meyve ihracatı yapıyor.

Hindistan, 400 binden fazla yeni vaka görülen ilk ülke olmasından bir gün sonra, koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yanaki en çok sayıda ölümün görüldüğü ülke de oldu.

Haber Kaynagi :
www.hurriyet.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button