News

Sağlık Sırları

BTS yıldızı J-Hope sağlık sırlarını hayranlarıyla paylaştı – Magazin Haberleri

K-pop grubu BTS’in üyesi J-Hope sağlık sırlarını sıraladı. 27 yaşındaki şarkıcı basit vücut hareketlerinin yanı sıra zıplama, squat, plank, mekik gibi hareketleri de günlük olarak yapıyor. Şarkıcı ayrıca yulaf, meyve, tavuk, sebze ve somon balığı gibi besinlerden oluşan sağlıklı bir beslenme programı uyguluyor.

BTS yıldızı J-Hope sağlık sırlarını hayranlarıyla paylaştı - Magazin Haberleri

27.04.2021 – 07:01

Kansere yakalanan Canan Ergüder’den açıklama: Yeni saçsız halime alıştım

Kevin Spacey’e açılan cinsel istismar davasında kritik 10 gün

Kylie Jenner, Hidden Hills’teki arsasına hayalindeki evi yaptırıyor

Ramazan’da bol fıstıklı Antep burmasına yoğun talep

Prens William ve Kate Middleton YouTuber oldu

Çiftçilerin ‘firik’ mesaisi iftardan sahura kadar sürüyor

Kraliçe Elizabeth’in Doktorundan Sağlık Sırları – Mahmure

İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth 92 yaşında ve hala müthiş aktif bir hayat sürüyor. Peki Kraliçe Elizabeth’in sağlık sırrını biliyor musunuz? Kraliyet ailesinin doktoru ve Kraliçe Elizabeth’in beslenme danışmanı Dr. Mosaraf Ali yayınladığı kitabında sağlıklı yaşamın sırlarını paylaştı.

Kraliçe Elizabeth’in Doktorundan Sağlık Sırları - Mahmure

Doğru yaşarsanız hastalıkların %80’i doktor desteği gerektirmez

Dr. Ali’nin açıkladığı en büyük sırlardan biri sağlıklı yaşamla ilgili. Eğer sağlıklı bir yaşam sürer ve kendinize uygun yaşam stilini bulursanız pek çok hastalık geldiği gibi kendiliğinden gidecektir. Dolayısıyla sağlıklı bir yaşam sürmek amaç olmalıdır.

Sağlıklı olduğumu nasıl anlarım?

Dr. Ali’ye göre sağlıklı olup olmadığınızı anlamanın yolları şunlar:

1. Sağlıklı insanlar yenilenmiş ve dinlenmiş uyanırlar. Sabahları dinç akşamları yorgun hissederler ve dinlenince yorgunlukları geçer.2. Vücutlarında ağrıyan sızlayan kas, kemik veya sinir yoktur.3. Sağlıklı insanlar kolayca uykuya dalar ve derin uyur.4. Sağlıklı insanların tansiyonu normal seviyelerdedir.5. Sağlıklı insanların iştahı normaldir. Aşırı yemek istemezler veya yemek yemek onlara işkence gibi gelmez.

Dilden sağlık analizi yöntemi

Dr. Ali’ye göre diliniz sağlığınız hakkında pek çok şey söyler. İşte dilden sağlık analizi yöntemi:

Kraliçe Elizabeth’in beslenme yöntemi

Dr. Ali’ye göre Kraliçe Elizabeth sağlığını beslenme şekline borçlu. İşte Kraliçe Elizabeth’in beslenme düzeni:

Kraliçenin doktorunun tavsiyeleri böyle. Tabii siz yine de kendi bünyenize uygun beslenmeye özen gösterin zira her vücut aynı değil.

Mahmure Özel

İşte 105 yıllık yaşamın sırrı – Sağlık Haberleri

İki yıl önce 105 yaşında ölen Japon bilim insanı Shigeaki Hinohara, kendi hayatında da uyguladığı basit ama etkili tavsiyelerle uzun ve mutlu bir yaşamın kapılarını araladı.

İşte 105 yıllık yaşamın sırrı - Sağlık Haberleri

Ünlü Japon doktor Shigeaki Hinohara, insan ömrünün nasıl uzayacağına dair tavsiyeleriyle sık sık gündeme geldi.

Uzun yaşam uzmanı olarak bilinen Hinoharai, kendisi de bu basit yaşam önerilerini uygulayarak 105 yaşına kadar yaşadı.

2017’de ölen ve ömrünün son dönemlerine kadar çalışmaya devam eden Hinohara, edindiği bilgileri paylaşmak için yaklaşık 150 kitap yazdı.

Hinohara’nın 75’inci yaş gününde yayımlanan “Uzun Yaşamak, İyi Yaşamak” (Living Long, Living Good) adlı kitap onun en bilindik kitaplarından biri.

Tıbbi bilgilerinin yanı sıra yaşayarak edindiği deneyimlerini de aktardığı kitap, 1.2 milyondan fazla sattı. İşte o kitapta yer alan uzun yaşamın sırları:

Keyfine göre yaşa: Enerjini yüksek tutmak için sizi mutlu eden şeylerle meşgul ol.

Sağlıklı beslen ve az ye: Sağlıklı kiloda ol. Sebze, meyve, balık ağırlıklı beslen. Zeytinyağının damarlar için mükemmel olduğunu ve cildi sağlıklı tuttuğunu unutma ve sofrandan eksik etme.

Planlı yaşa: Daima bir plan dahilinde yaşa ve bunu bir ilke haline getir. Çünkü işlerini, tatillerini ve aktivitelerini planlamak son dakika yaşanan olumsuz sürprizleri engelleyerek stresi azaltır.

Emekli olma: Emekliliği bekleyerek yaşama. Bir anda çalışmayı durdurmak, amaçlardan uzaklaştırabilir. Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olduğun sürece çalışmaya ve üretmeye devam et.

Paylaşmayı bil: Sahip olduğun bilgi ve deneyimleri başkalarından saklama, diğerlerinin senin deneyimlerinden faydalanmasını sağla. Gelecek nesillerin, geleceklerini kontrol edebilmeleri için bu çok önemli.

Şifayı ara: Bilim tek başına iyileştirmez. Vücudundaki ağrılara odaklanma. Hayatta acı şeyler daima vardır ancak sen sana iyi gelen şeyleri bulmaya çalış. Acını unutturacak bir şeylere tutun. Müzikle ilgilen, hayvan besle.

Minimalist yaşa: Maddi kalabalıklardan kurtul. Sadece gerçekten ihtiyacın olan gerekli şeyleri edin. Hayatını basitleştir ve kolaylaştır. Hareket et: Sağlıklı kalmak ve kasları güçlendirmek için daima yürü. Merdivenleri kullan. Kendi eşyalarını kendin taşı. Ne olursa olsun fiziksel aktiviten uzak durma.

Sağlık Sırları – Senai Demirci

Sağlık Sırları – TİMAŞ YAYINLARI – Senai Demirci – * İlk Yardım
* Su ve Sağlık
* Kabızlık
* Vitaminler
* Ağız ve Diş Sa

Sağlık Sırları -  Senai Demirci

Yorumlar 3

Bu üründen 58 adet satın alınmıştır.

İlgili Kategoriler:

SATIŞ YOK (kitapyurdu.com’da SATIŞ DIŞI)

Okuma Listeleri:?

Yorumlar 3

Sağlık sırları ile hayatınızı kolaylaştırın

Ayet ve hadislerde geçtiği üzere, insan sağlığı önem verilmesi gereken bir nimettir. İşte, basit sağlık sırları. Bu önemli konu yazımızda.

Sağlık sırları ile hayatınızı kolaylaştırın

Uygulaması oldukça kolay olan basit sağlık sırları sayesinde, insanlara birer emanet olarak verilen bedenlere dahi iyi bakılması mümkündür. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed de bazı hadislerinde sağlığı korumaya yönelik ipuçları vermiştir. Günümüz dünyasının ulaştığı modern tıp sayesinde, bu ipuçları desteklenmekte ve yanına yenileri de eklenmektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hadisleri Müslümanlar açısından yol aydınlatıcı birer hadistir. Dolayısıyla bu hadisleri araştırmak ve gerekli dersleri almakta insanlar için türlü faydalar vardır. Hadislerde sıklık vurgulanan konulardan biri de insan sağlıdır. Konuyla ilgili İbnu Abbas tarafından aktarılan  hadisi şeriflerden birinde şöyle buyrulur:

“Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: İki (büyük) nimet vardır. İnsanların çoğu onlar konusunda aldanmıştır: Sıhhat ve boş vakit.” (Buhari, Rikak)

Buradan da anlaşılacağı üzere sağlık, insan için en kıymetli nimetlerden biridir. Ancak çoğu zaman kaybedilmedikçe önemi anlaşılmaz. Oysa kişiye düşen sağlını kaybetmeden önce de gereli tedbirleri almak ve elverdiği ölçüde kendine iyi bakmaktır. Bununla alakalı basit sağlık sırları türlü kaynaklarda yer alan bir konudur.

Terimsel anlamıyla sağlık; kişinin hastalıklardan uzak olması, fiziksel ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesidir. Bu hallere sahip olan bir kimsenin yaşam kalitesi artar hem bedeni hem de zihni olabilecek en iyi seviyede çalışır. Bu sağlıklı yaşam formunu elde etmek içinse ufak sağlık tüyoları uygulanabilir.

Dengeli ve düzenli beslenme sağlıklı bir bünyenin olmazsa olmazıdır. Bu noktada sigara ve alkol gibi zehirleyici ürünleri de tamamen yaşamdan uzaklaştırmak gerekir. Ancak beslenme, bazı uygulamalarla desteklenmediği sürece tek başına sağlığı korumaya yetmez. Bunun için düzenli uyku ve spor konusunu da göz ardı etmemek gerekir.

Düzenli uyku, güçlü bir bağışıklık sistemi açısından oldukça önemlidir. Adından da anlaşılacağı üzere bağışıklık sistemi, hastalıklara karşı koruyucu bir mekanizmadır. Bu sistem çökerse, insan vücudu tüm hastalıklara karşı açık bir hale gelir. Sporsa vücudu ve zihni aktif tutmanın eğlenceli bir yoludur.

Düzenli beslenme, uyku ve spor; sağlığın temel şartlarıdır. Ancak bunlara ufak bazı maddeler ilave etmek de mümkündür. Stres yönetimi yapmayı öğrenmek, aşı olmaktan kaçınmamak, vücudu ve çevreyi temiz tutmak da bu sırlardan daha küçük olanlarıdır.

Sağlıklı hissetmek ve böyle bir yaşam sürmek, kişinin konfor alanını genişletmek dışında da bazı etkilere sahiptir. Buna göre sağlıklı bir birey daha mutlu ve canlı hisseder, bu duygu durumunu çevresindekilere de hissettirir. Böyle kimselerin hedeflerine ulaşmak için yeterli enerjisi vardır. Yapılan işin verimliliğiyse çok daha büyüktür.

Fiziksel ve ruhsal sağlık, insanın yaşamındaki en değerli varlıklarından biridir. Çünkü sağlıklı bir birey, kendine yetebilir ve kimseye bağlı hissetmeden bir yaşam sürebilir. Üstelik bu durum kişinin çevresindekiler için de oldukça iyidir. Çünkü insanlar birbirleri hakkında dilek dilerken akıllarına ilk önce sağlık gelir. Sağlıklı olan kişinin çevresindekilerin de içi rahat eder.

Kısacası, sağlık en büyük nimetlerden olduğu halde kaybedilmeden önce kıymeti bilinmeyen bir unsurdur. Oysa, sağlıklı bir bireyin hem kendine hem de yakınında bulunan diğer insanlara çokça olumlu etkisi vardır. Sağlıklı olmak için özen göstermek, insanın sevdikleriyle daha uzun ve daha kaliteli bir zaman geçirmek için atılan adımdır. Dolayısıyla bizlere düşen sağlığımızı korumak için elimizden gelen her şeyi yapmak, şükrü de unutmamaktır.

YAZI: İPEK ATACAN

referans :
www.ntv.com.tr
www.hurriyet.com.tr
www.cnnturk.com
www.kitapyurdu.com
today.salamweb.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button