News

Gündem Piyade Teğmen Mehmet Kıvıkın şehadetinden önceki son görüntüleri yürekleri burktu

Loading the player...

Son dakika haberler… Şehit Mehmet Kıvıkın cenazesinde gözyaşları sel oldu! Sözleri yürekleri dağladı

Pençe-Yıldırım operasyonunda şehit olan Piyade Teğmen Mehmet Kıvık (27) memleketi İzmir’in Menderes ilçesinde toprağa verildi. Cenazede duygu dolu anlar yaşanırken şehidin kız kardeşinin

Son dakika haberler... Şehit Mehmet Kıvıkın cenazesinde gözyaşları sel oldu! Sözleri yürekleri dağladı

Şehit Piyade Teğmen Mehmet Kıvık’ın cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndaki törenin ardından memleketi İzmir’in Menderes ilçesine getirildi. Balıkesir Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olduktan sonra yedek subay olarak askere giden, ardından girdiği sınavı kazanıp teğmen olan Mehmet Kıvık’ın cenazesi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan alınarak Özdere’ye bağlı Orta Mahalle’deki Ortaköy Merkez Camii’ne getirildi. Burada, şehit Teğmen Kıvık için tören düzenlendi.

Şehit Mehmet Kıvıkın cenazesinde gözyaşları sel oldu Sözleri yürekleri dağladı

“KÖYÜMÜZE BÖYLE Mİ GELECEKTİN”

Törene, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Suat Çağlayan ve diğer protokol üyeleri ile şehit Kıvık’ın babası Kenan, annesi Ayşe ve kardeşleri Tarık ve Murat Kıvık ile Merve Kotuk ve binlerce vatandaş katıldı. Şehidin yakınlarının ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Cenazede Merve Kotuk, ağabeyinin tabutuna sarılarak, “Ağabeyim köyümüze böyle mi gelecektin. Seni bırakamam” diyerek, gözyaşı döktü.

Şehit Mehmet Kıvıkın cenazesinde gözyaşları sel oldu Sözleri yürekleri dağladı

Namazın kılınmasının ve helallik alınmasının ardından tören mangası tarafından omuzlanan cenaze, Orta Mahalle Mezarlığı’na toprağa verildi.

SON GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Şehit Piyade Teğmen Mehmet Kıvık’ın, operasyona giderken sınırı geçmeden hemen önce, silah arkadaşları tarafından çekildiği ileri sürülen videosu ortaya çıktı. Görüntülerde, silah arkadaşının, ‘Var mı Soner’e bir notun’ diye sorduğu, Kıvık’ın ise, “Kendine iyi baksın, Allah’a emanet olsun” demesi yer alıyor.

Şehit Mehmet Kıvıkın cenazesinde gözyaşları sel oldu Sözleri yürekleri dağladı

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Piyade Teğmen Mehmet Kıvıkın şehadetinden önceki son görüntüleri yürekleri burktu – Yeni Şafak

Pençe-Yıldırım harekatında şehit olan Piyade Teğmen Mehmet Kıvık’ın operasyon öncesi silah arkadaşı tarafından kaydedilen son görüntüleri yürekleri dağladı.

Piyade Teğmen Mehmet Kıvıkın şehadetinden önceki son görüntüleri yürekleri burktu - Yeni Şafak

Yeni Şafak olarak yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik.

Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

Son kareyle ağlatan mesaj: Cennette bir fazlayız bu gece – Son Dakika Haberler

Son kareyle ağlatan mesaj: Cennette bir fazlayız bu gece - Son Dakika Haberler

Irak’ın kuzeyinde PKK’ya yönelik operasyona katılan Teğmen Kıvık, silah arkadaşlarıyla yaptığı iftarın fotoğrafını paylaştı. Bu görüntüden saatler sonra şehit düştü. Arkadaşı Teğmen Samet Poyraz o kareyi “Takımımızın gözbebeği Mehmet Teğmen, bu akşam iftarını şehadet şerbeti içerek açtı. Cennette bir fazlayız bu gece” mesajıyla paylaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe Şimşek Operasyonu’ndan İzmir’e şehit ateşi düştü. Nirvaseytü Tepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Teğmen Mehmet Kıvık şehit oldu.

SON DAKİKA: Şehit Teğmen Mehmet Kıvık’ın şehadet makamına yürüdüğü görüntüler ortaya çıktı “Kendine iyi baksın, Allah’a emanet olsun”

Referans :
www.hurriyet.com.tr
www.yenisafak.com
www.sabah.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button