News

Türkiyenin Vize İstediği Ülkeler – Göçmen Büro Türkiyenin vize istediği ülke

Türkiyenin Vize İstediği Ülkeler – Göçmen Büro Türkiyenin vize istediği ülke

Türkiye’nin Vize İstediği Ülkeler hakkına bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bizleri +90 212 970 02 88’den arayabilirsiniz.

Türkiyenin Vize İstediği Ülkeler - Göçmen Büro Türkiyenin vize istediği ülke

Türkiye’nin Vize İstediği Ülkeler sayfasına hoş geldiniz. Sizlere öncelikle Türkiye’nin vize politikasını anlatarak başlamak isteriz. Uluslararası hukukta ülkenin ulusal egemenlik yetkisi esas olmakla birlikte devletler uluslararası antlaşmalar çerçevesinde yabancıların hukuki rejimlerine ilişkin bir takım muafiyetler getirmekteler. Yabancıların tabi olduğu hukuki rejim bir ülkede uygulanan siyasi ve iktisadi rejimle doğrudan ilgili olduğu için ekonominin ve siyasetin vize rejimine yansıması da olağan olarak kabul edilmektedir.

Türkiye’nin uluslararası alanda uyguladığı vize politikası ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Türkiye bölgesindeki ülkelere uzun zamandan beri esnek vize politikası uygulamakla birlikte son dönemlerde karşılıklı olarak vize uygulamasını kaldırarak liberal bir yaklaşım sergilemeye başlamıştır. Seyahat serbestisinin olması bölge ülkeleriyle kültürel, siyasi, ticari ve iktisadi yakınlaşmayı sağlamaktadır.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki vize politikası ise ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Genel olarak birçok Avrupa ülkesi Türkiye’nin vize istediği ülkeler arasında yer almamaktadır. Dış temsilciliklere ya da elektronik vize başvurusu yapmaya gerek kalmadan pasaport ile ülkeye giriş yapabilmektedir. Öte yandan, Türkiye Avrupa Birliği’ne aday ülke olmasına rağmen, Türk vatandaşlarına Schengen vizesi uygulanmaktadır.

Türkiye Hangi Ülkelerden Vize İstiyor?

Türkiye’nin vize istediği ülkeler arasında yer alan yabancı ülke vatandaşlarının vize alarak Türkiye’ye gelmeleri gerekmektedir. 2014’de yürürlüğe giren Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereğince, hudut kapılarında uygulanan bandrol vize uygulaması sona ermekle birlikte e-vize uygulamasına başlanmıştır. Türkiye’nin vize istediği ülkeler arasında yer alan devlet vatandaşlarının ülkemize vize alarak gelmeleri gerekmektedir. Türkiye vizeleri elektronik olarak düzenlenmekte veya dış temsilcilik aracılığı ile verilmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 virüsü nedeniyle bazı ülkelerde vize işlemleri durdurulmuştur. Bu nedenle herhangi bir işleme başlamadan önce bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Daha Detaylı bilgi ya da farklı konularda danışmanlık hizmeti almak isterseniz +90 212 970 02 88 numaralı telefon hattından bizlere ulaşabilirsiniz. Göçmen Büro olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Türkiye’nin vize istediği ülkeler aşağıda yer almaktadır:

Referans :
gocmenburo.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button