News

Şehirde Olmanın Keyfini Yaşayın!

‘Mutlu şehir kent yoksulluğunun olmadığı şehirdir

Özel oturum ve paneller ile devam eden Kartepe Zirvesi’nde bir şehrin ve şehirde yaşayanların mutlu olması için nelere sahip olması gerektiği anlatıldı

‘Mutlu şehir kent yoksulluğunun olmadığı şehirdir

Arşiv Niteliğindedir

“Kentleşme ve Mutlu Şehir” teması kapsamında toplanan Kartepe Zirvesi’nde dünyanın farklı yerlerinden gelen akademisyen ve uzmanların katılımı ile devam ediyor. Beril Dedeoğlu Salonunda “Mutluluğun Dinamikleri” paneli gerçekleştirildi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği panelde şehirlerde insanları mutlu eden etkenler ele alındı. Prof. Dr. Şeker, ‘’Mutlu şehir kent yoksulluğunun olmadığı ve insanların eşit imkanlarda hizmet aldığı şehirlerdir’’ dedi.

Section Kurumsal

ŞEHİRDE İNSANLARIN MUTLULUĞUNU ARTTIRAN ETKENLER Dünya Mutluluk Raporundan örneklerle sunumuna başlayan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Şeker, “Dünya mutluluk raporuna baktığımızdan G20 ülkeleri arasında sadece 5 ülke mutluluk sıralamasında ilk 20’de bulunuyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında insanların gelir artışı insanı belli bir noktaya kadar mutlu ediyor. Belli bir seviyeden sonra insan geliri ile mutlu olamıyor. Kamu harcamalarına bakıldığında kamu harcamaları genel olarak insanı mutlu ediyor. Kamu harcamalarının etkin ve yerinde olması gerekiyor. Örneğin yerel yönetimler yıllık bütçelerinde şehrin ihtiyaçları için harcama gerçekleştiriyor. Yapılan harcamalar sonucunda halk mutsuz ise yapılan kamu harcamalarının yerinde olmadığını gösteriyor. Yani kamu harcamalarının insanların ihtiyacına göre ayarlanması gerekiyor. İnsanların mutlu olmasında gelir dağılımının da önemi bulunuyor. Örneğin İstanbul’a baktığımızda nüfusun yüzde 80’i toplam gelirin yüzde 48,4’ü alırken en yüksek gelire sahip yüzde 20’lik azınlık kesim toplam gelirin 51,6’sına sahip bulunuyor. Şimdi bu duruma baktığımızda, toplumun büyük bir kısmı toplam gelirin yarısından daha azına sahip oluyorsa o şehir de insanlar mutlu olabilir mi? Yerel yönetimlerde ulaşım, çevre hizmetleri, yeşil alanlar, sosyal hizmetler, belediye iletişim kanalları, kültür sanat ve spor faaliyetleri şehirdeki insanların mutluluğunu arttırıyor. Mutlu şehir kent yoksulluğunun olmadığı ve insanların eşit imkanlarda hizmet aldığı şehirlerdir” dedi.

Section Kurumsal

MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN ÇEVRENİN ÖNEMİ Doç. Dr. Lisa Law, “Burada olmak benim için büyük bir onurdur. Ben Türkiye’ye ilk defa geliyorum. Bir şehrin mutlu olmasında en büyük etken çevredir. İnsanların yaşadığı şehirde sahile yakınlığı, güneş alması, üretilen gıdanın temizliği ve diğer çevresel etmenler insanların mutlu olmasında önem taşıyor. Kamusal alanlarda suyun doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor. Şehirlerin içerisinde geçen su yolları güzel ve temiz tutularak güzel yaşam alanlarına çevrilebilir. Şehirlerde ağaçlarla gölge alanları oluşturulabilir. Mutlu bir şehir için en önemli şeylerden birisi çevredir. Gelecek nesiller için çevre etkinlikleri önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Section Kurumsal

ŞEHİRDE YAŞAYAN İNSANLARIN MUTLU OLABİLMESİ Mutluluğun insanın iç dünyası ile alakalı olduğu ve bu durumun kişiden kişiye değiştiğini ifade eden Doç. Dr. Murat Yalçıntaş, “Mutluluk bir isteği özlemi yerine geldiğinde duyumsanan sevinçtir. İnsanları mutlu eden temel dinamiklere bakmamız gerekiyor. Maslow’un gereksinimler teorisi bir piramit ile izah edilmektedir. Bu piramide göre insanın ilk olarak fiziksel ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor. İkinci olarak güvenlik, üçüncü sevgi ve ait olma, dördüncüsü saygı ve son olarakta insan kendini geliştirmesi gerekiyor. Soru şu; bireyin mutluluğunu gerçekleştirmede mekanın bir etkisi bulunuyor mu? Bu sorunun cevabını da İbni Haldun vermiştir. Haldun, ‘Coğrafya kaderdir’ ifadesini kullanmıştır. Hakikaten insanın yaşadığı coğrafya yaşayışını, kültürü ve yaşam biçimini etkilemektedir. Maslow’un teorisinden yola çıkarsak şehirde insanın ilk olarak temiz bir hava alması gerekiyor. Yani insanın temiz bir havaya ihtiyacı var. Daha sonra insanın temiz ve sağlıklı yiyeceğe ihtiyacı bulunuyor. İnsan yaşadığı şehirde huzura ihtiyacı var. Şehirlerde insanların sağlıklı kalabilmesi için yeteri kadar spor alanlarının bulunması gerekiyor. Bir diğer mevzu da stres, şehirlerde yaşayan insanların stres sahibi olmaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ

SONRAKİ

Londra Turları

Londra Turları, indirimli fiyatlar ve 6 taksit imkanları ile tatilsepeti’nde. En uygun Londra tur fırsatları için mutlaka bakın!

Londra Turları

Tarihin ve modernizmin birleşimi olan Londra, yurtdışı turlarının ver seyahatlerin her zaman en ilgi çekici noktalarından biri olmuştur. Kırmızı iki katlı otobüsleri, ikonik telefon kulübeleri, siyah taksileri, ihtişamlı lükse caddeleriyle her zaman kendine özgü bir şehir olma unvanını korumuştur.

Ziyaret döneminize ve tur paketinizin kapsamına göre Londra turları fiyat farklılığı göstereceği için erken rezervasyonla otel fırsatlarından hemen yararlanabilirsiniz. Yaz ve Christmas sezonunda daha çok rağbet görmesiyle fiyat farklılık gösteren İngiltere turları fiyatları aynı zamanda ülkemizdeki resmi tatil dönemleri ve bölgedeki otellerin doluluk oranlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Ayrıca uçak bileti de olmak üzere herşey dahil tam paket turların içeriği de fiyata etki etmekle birlikte daha hesaplı olabilmektedir. Erken rezervasyon fırsatlarının yanında Londra’da bulunan ayrıcalıklı konaklamanıza başlamadan önce bölgenin bütün güzelliklerini araştırarak size sunulan yurtdışı turları ile ayrıcalıklı olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Şehrin dört bir yanında bulunan Londra otellerinden istediğinize karar vererek size uygun Londra turlarından birini seçebilirsiniz. Londra turları paketlerinin erken dönem özel fırsatları sayesinde eşsiz bir İngiltere deneyimi sizi bekliyor olacak.

Tatilinizi planlamadan önce ucuz otel fırsatlarını takip ederek size en uygun olanını seçebilirsiniz. Bunun için erken rezervasyon yaptırarak hem dönemsel fiyat değişikliklerinden etkilenmeyecek hem de önceden bütün tatil planlarınızı yapabileceksiniz. Tatilinizi planlama aşamasında size uygun otel kampanyalarını takip edebilirsiniz ve kendinize göre en ucuz tatil paketinin keyfini yaşayabilirsiniz. Tarihi yapısı, kendine has ikonik dokusu, tarihi lüks otelleri ve capcanlı hareketli şehir hayatıyla birlikte dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil noktası olmasıyla Londra şimdi size de keyifli bir tatil deneyimi yaşatacak.

Dünyanın her yerinden her sene çok fazla yerli ve yabancı turist ağırlayan Londra, özellikle sömestr tatili döneminde de ülkemizde oldukça fazla rağbet görmektedir. Sömestr turları kapsamında birçok alternatif İngiltere ve Londra tur paketlerinden erken rezervasyon fırsatlarıyla yararlanabilirsiniz. Yarıyıl tatili için uygun uçak seferleri ve ailenizle size en uygun tatil paketlerini inceleyerek tatilinizi yorulmadan size özel sunulan tur paketleri sayesinde rahatça planlayarak Londra’nın güzelliklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dünyanın en dikkat çekici ve en önemli yapılarına ev sahipliği yapan Londra turistik yerler açısından da oldukça zengindir. Buckhingham Sarayı, Big Ben Kulesi, Westminister Köprüsü, Trafalgar Meydanı, Tower Bridge ve Londra Kalesi, The London Eye, St. Paul Katedrali, Monument Kulesi, Shakespeare Tiyatrosu, British ve Tate Museum gibi kesinlikle görülmesi gereken yapılara Londra ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihi yapıları ziyaret ederken aynı zamanda da en ünlü markaların bulunduğu Oxford ve Regent Street’in canlılığına kendinizi kaptırabilir, Camden Town’a giderek aykırılığın keyfini yaşayıp Hyde Park ve Notting Hill’de huzurla gezebilirsiniz.

Londra Vizesi

İngiltere, ülkemize vize uygulayan ülkelerden birisidir. Türkiye’de bulunan başkonsolosluklarıyla direkt olarak temasa geçmeden konsolosluğun yetkilendirdiği aracı kurum sayesinde gerekli evraklarınızı teslim ederek ve herhangi bir mülakat yapmadan rahatlıkla vizenizi alabilirsiniz. İngiltere vizesi, gerekli görülen evrakları aracı kuruma teslim ettikten ortalama 2 hafta içerisinde tarafınıza pasaportunuza basılı şekilde teslim edilmektedir. 6 ay, 1 yıl ve 1 yıldan fazla süreli vizelerin almak istediğiniz süreye göre farklılık göstermesiyle birlikte vize fiyatları da talep ettiğiniz süreye göre değişmektedir. Böylece başvurduğunuz süre kadar vize alabilirsiniz. Vizenizi alıp seyahat planlarınızı yaparken erken dönem ayrıcalıklarından yararlanarak ucuz Londra uçak biletleri fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Size özel en uygun İngiltere turları ve Londra turlarından yararlanmak için hemen erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Torontoda Yaşamak

Toronto, Kanada’nın başkenti olmasa da ülkenin en önemli ve popüler şehridir. Yaklaşık 3 milyonluk bir şehir olmasına rağmen Toronto , her biri kendi tarzına

Torontoda Yaşamak

Toronto, Kanada’nın başkenti olmasa da ülkenin en önemli ve popüler şehridir. Yaklaşık 3 milyonluk bir şehir olmasına rağmen Toronto , her biri kendi tarzına ve yaşam tarzına sahip çok sayıda mahalleden oluşur. Toronto, büyük bir şehrin tüm olanaklarına, ilgi çekici yerlerine ve aktivitelerine, ayrıca her mahallenin sunduğu şirin küçük kasaba atmosferine sahiptir.

Toronto yaz aylarında harika bir havaya sahiptir, bu nedenle birçok açık hava etkinliği sunar. Burada çok çeşitli gastronomik ve kültürel festivaller düzenlenmektedir. Kış aylarında kayak, buz pateni veya kızak gibi bu sezonun aktivitelerinin çoğu yapılabilir.

Şehrin pek çok ilgi çekici yeri vardır, sanat ve kültür olanakları çok geniştir ve ayrıca çevresinde etkileyici manzaraların ve doğal anıtların (örneğin Niagara Şelalesi) keyfini çıkarabilirsiniz.

Kanada’da yaşamayı, okumayı ve çalışmayı mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, Toronto’nun yeni yolculuğunuza başlamak için neden mükemmel bir şehir olduğunu size söylemeliyim.

Açık hava etkinlikleri yapabileceğiniz göller ve dağlardan, gece hayatıyla dolu modern mahallelere kadar Toronto, şehirdeki konaklamanızı hayatınızı kesinlikle değiştirecek eşsiz ve unutulmaz bir deneyime dönüştürecek çok çeşitli seçenekler sunuyor.

Tonto genç ve dinamik bir şehirdir ve bu, Toronto’yu okumak ve çalışmak için ideal bir yer olarak seçen çok sayıda uluslararası öğrenci tarafından kanıtlanmıştır.

İlkbahar ‘da sıcaklıklar ortalama 14 °C ‘ye ulaşır ve genel olarak bahar ayları (Mart-Haziran) keyifli ve sakinlerini doğanın tadını çıkarmaya davet etmeleriyle karakterize edilir açık havada.

yazın sıcaklıklar 26 °C ‘ye ulaşır. Uzun yaz öğleden sonralarının keyfini çıkarmak için hem açık hava egzersizleri hem de arkadaşlarla toplantılar gibi her türlü aktiviteyi yapmak için ideal bir zaman. Ayrıca yaz ayları boyunca gerçekleşen plajların veya konserlerin ve etkinliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sonbaharda şehir, şehre özel bir hava veren turuncu bir renk alır. Sıcaklıklar düşmeye başlar ancak ortalama 15 °C olması yürüyüş gibi herhangi bir aktiviteye engel değildir.

Kışın şehir kar tabakasıyla beyaza boyanır. (-7 °C’ye kadar) çok soğuk olabileceği doğrudur, ancak bu, ulusal spor yapmak gibi en tipik Kanada etkinliklerinin keyfini çıkarmanıza olanak tanır: hokey veya buz pateni.

Kanada’nın güneyinde yer alan sıcaklıklardan korkmayın, diğer şehirler kadar soğuk değil. Ayrıca toplu taşıma, bina ve binalarda en soğuk anlarda sığınabileceğiniz ısıtma sistemleri bulunmaktadır.

The Economist ‘e göre Toronto, yaşamak için dünyanın en iyi 10 şehrinden biri olarak kabul ediliyor.

& nbsp;

Kanada yaşam kalitesi oldukça yüksek bir ülke ve bu durum şehirlerinin fiyatlarına da yansıyor. Toronto yaşamak için özellikle ucuz bir şehir olmasa da, ülkenin iş merkezi olması nedeniyle birçok iş fırsatı sunduğunu ve iyi ücretli bir iş bulabileceğinizi belirtmek önemlidir.

Asgari ücret saatte 14.60 CAD ‘dir ve eğitiminiz sırasında yarı zamanlı çalışabileceğinizi unutmayın. Bu, Toronto’da kaldığınız süre boyunca masraflarınızı ödemenizi sağlayacaktır.

Aşağıda, Toronto’daki yaklaşık fiyatların bir listesini göreceksiniz. Fiyatın kişiye, konaklamanın bulunduğu bölgeye, zevk ve tercihlerine göre değişebileceğini unutmayın.

2.1. Konaklama

Birkaç konaklama seçeneği var. Her birinin konaklama türüne, bölgeye ve diğer özelliklere bağlı olarak farklı bir yaklaşık fiyatı vardır. Burada size en çok tercih edilen seçeneklerin kısa bir listesini bırakıyoruz:

2.2. Ulaşım

Toronto’nun toplu taşıma mükemmel çalışıyor. Dilediğiniz kadar kullanabileceğiniz ve toplu taşıma sisteminin tüm araçlarını (metro, otobüs, tren, tramvay) kullanabileceğiniz aylık toplu taşıma kartı almanızı öneririz.

& nbsp;

2.3. Hizmetler

Toronto’ya kurulduktan sonra, bir dizi ekstra masraf eklemeniz gerekir:

2.4. Yiyecek

Yemek masraflarına gelince, tercih ettiğiniz yaşam tarzına da bağlı olacaktır. Örnek vermek gerekirse, bir süpermarkette kendi yemeğinizi pişirmek için alışveriş yapıyorsanız aylık 200$ ile 300$ CAD arasında harcama yapabilirsiniz. Bu fiyat, restoranlarda ne sıklıkla yemek yediğinize ve tabii ki ne tür restoranlarda yediğinize bağlı olarak artabilir.

Size en sık kullanılan ürünlerin fiyatlarını içeren kısa bir liste bırakıyoruz:

2.5. Boş zaman harcamaları

Toronto’da yaşamak sadece okumak ve çalışmak demek değildir. Ayrıca konaklamanızdan en iyi şekilde yararlanmak ve şehrin sunduğu gastronomik ve etkinlik tekliflerinin tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Bu nedenle, hiçbir şeyi kaçırmamak için hesaba katmanız gereken bir dizi harcama vardır.

& nbsp;

Toronto, tüm Kanada’nın finansal başkenti olarak kabul edilir, bu nedenle bu sektördeki işgücü talebi çok geniştir. Özellikle yarı zamanlı iş arayan öğrenciler için hizmet, konaklama ve turizm gibi sektörlerde de yüksek talep var.

& nbsp;

3.1. Çalışabilmek için gereksinimler

Ancak, Kanada’daki diğer şehirlerde olduğu gibi Toronto’da çalışmak için temel gereksinimleri karşılamanız gerekir:

& nbsp;

Kanada’ya vardığınızda, örneğin daha önce deneyiminiz ve eğitiminiz varsa, istediğiniz sektörde doğrudan bir iş bulamayabilirsiniz. Ayrıca, önemli bir şirkette görev almak için yeterli İngilizceniz olmayabilir. Bu nedenle Kanada’ya gelen pek çok genç hizmet sektöründe başlamaktadır. Bu, İngilizce seviyenizi geliştirmek, deneyim kazanmak ve kediler için ödeme yapacak kadar para kazanmak için iyi bir fırsat. Ayrıca, Toronto’da bahşişler genellikle yüksektir, bu nedenle bir garson kendi ülkesine kıyasla önemli miktarda para kazanabilir.

Toronto’da en çok talep edilen işler şu sektörlerdedir:

Toronto’ya gelir gelmez iş bulmanızı kolaylaştırmak için önceden hazırlanmanızı öneririz. Kanada’da her şeyden önce dinamik, proaktif ve üzerine düşeni yapmaya istekli insanlar arıyorlar. CV’nizi fotoğraflı ve fotoğraflı olarak Kanada standartlarına göre hazırlayın.

çok fazla metin olmadan, yalnızca nitelikleriniz sundukları işe uyarlanırsa ilgilenirler. Ayrıca, işe alımda gösterdiğiniz ilgiyi görebilmeleri için, başvurmayı planladığınız şirketlerin özelliklerini içeren bir liste yapmanızı öneririz. Yakındaki mahallede dolaşın ve kendinizi en iyi tavırla sunun.

Bir başka harika seçenek de Üniversitenizde veya Kolejinizde bir Ortak Kurs almaktır. İşgücü piyasasına daha kolay girmenizi, çalışma alanınızda profesyonel deneyim kazanmanızı ve özgeçmişinizi genişletmenizi sağlayacak olan, okuyacağınız derslerin teorik öğrenme ile şirketlerdeki stajları birleştirmesidir.

Tekliflere ayrıca sosyal ağlar, web siteleri veya iş kurulları aracılığıyla da başvurabilirsiniz: Indeed, Jobs in Canada veya Craigslist.

Bu özellikleri karşılıyorsanız, hızlı bir şekilde iş bulmakta sorun yaşamazsınız.

& nbsp;

Toronto, Kanada’nın en önemli şehri olarak bilinen kozmopolit, dinamik bir şehirdir. Bu nedenle, kişinin ihtiyaç duyabileceği veya arayabileceği her şeyi sunması şaşırtıcı değildir. En saf doğasından, yüksek ve modern gökdelenleriyle şehrin merkezine kadar Toronto o kadar çeşitli zıtlıklar sunuyor ki hangisini tercih edeceğinizi bilemezsiniz.

Hiç uyumayan bir şehir, geniş gastronomik olanakları, pitoresk mahalleleri ve çeşitli eğlence olanakları, sizi her şeyi keşfetmeye ve hayatınızın en güzel yıllarını dünyanın en iyi şehirlerinden birinde geçirme deneyimini yaşamaya davet ediyor.

Ziyaret etmeniz gereken yerlerden bazıları şunlardır:

& nbsp;

4.1. Dundas Meydanı

En büyük turistik yerlerden biridir ve finans bölgesinin merkezinde yer alan bir meydandır. Kanada’nın Times Meydanı olarak kabul edilir. Birçok halka açık etkinliğin merkezidir ve tüm şehrin en işlek bölgesidir. Toronto’nun en ünlü alışveriş merkezi Eaton Center, mağazalar ve zincir restoranlar gibi her türlü alışveriş merkezini bulacaksınız.

Dundas Meydanı’nın sunduğu bir diğer cazibe merkezi, ünlü Yonge Caddesi’nin kesişmesidir. Bu cadde 86km uzunluğu ile dünyanın en uzun caddesidir.

& nbsp;

4.2. CN Kulesi.

Toronto’da yaşamaya karar verirseniz, ziyaret etmeniz gereken ilk şey ünlü CN Kulesi. Toronto’nun sembolü olarak kabul edilir ve platformunun tepesinden tüm şehri panoramik olarak görebileceğiniz için şaşırtıcı değildir. Adrenalin tutkunuysanız, EdgeWalk ile kulenin dışında 1.188 fit yükseklikteki platformda yürümeyi denemelisiniz.

& nbsp;

4.3. Aziz Lawrence Pazarı

Toronto şehir merkezinde kalan en geleneksel binalardan birinde yer alan, her türlü ürünün satıldığı geleneksel bir bakkal pazarı işlevi gören büyük bir tuğla depodur.

Gezilecek bir yer olmasının yanı sıra Downtown’da yemek yeme için de bir alternatif. Alt katında ise farklı tezgahlardan hazır yiyecekler alabileceğiniz bir “yemek alanı” bulunmaktadır. Çok çeşitli seçenekler var, kalitesi iyi ve fiyatı Toronto için nispeten uygun.

& nbsp;

4.4. Niagara Şelalesi ziyareti

En önemli ziyaretlerden biri, Toronto’dan sadece 2 saat uzaklıktaki ünlü Niagara Şelalesi’dir. Görülmeye değer bir doğa harikasıdır. 670 metre genişliğinde ve 53 metre yükseklikten su dökülüyor. Toronto’dan araba, feribot veya tren veya otobüs gibi toplu taşıma araçları ile gidebilirsiniz. Ayrıca gezi acentelerinin sunduğu farklı gezilerden veya organize turlardan birini satın alabilirsiniz.

& nbsp;

4.5. Grafiti Yolu

Modern sanatın hayranıysanız, grafiti ve modern sanat eserleriyle dolu bu pitoresk sokağı kaçırmamalısınız. İster şehrin yeni bir bölgesini görmek ister bir sonraki Instagram paylaşımınız için renkli bir ilham kaynağı arıyor olun, burası Toronto’nun en eşsiz cazibe merkezlerinden biridir.

& nbsp;

4.6. Şehrin pitoresk etnik mahallelerini ziyaret edin

Çin Mahallesi, Küçük İtalya, Koratown veya Küçük Portekiz, büyük şehri oluşturan mahallelerden sadece birkaçı. Her birinde yiyecek ve içeceklerin, mağazaların, süpermarketlerin veya çeşitli milletlerden tipik pazarların keyfini çıkarabilirsiniz. Kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerdir.

& nbsp;

4.7. Toronto Adası

Ontario Gölü üzerinde, şehir merkezinden feribotla sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan otel, Toronto’nun en güzel yerlerinden biridir. Ada aslında birbirine yollar ve köprülerle bağlanan 15 adadan oluşan bir gruptur. Adanın bir ucundan diğer ucuna yürüyerek gidebilirsiniz. Adanın etrafında yürüyebilir, koşabilir veya bisiklete binebilir, 200 yıllık deniz fenerini veya göleti ziyaret edebilirsiniz.

alabalık için ya da restoranlardan birinde bir kahve ya da bira için.

& nbsp;

4.8. Ripley Akvaryumu.

Ripley Akvaryumu, Toronto’nun en gözde mekanlarından biridir. Burada 16.000’den fazla deniz canlısı ve Kuzey Amerika’daki en büyük köpekbalığı sergisini bulabilirsiniz. Ayrıca denizanası akvaryumu şehrin kartpostallarından biri haline geldi.

& nbsp;

4.9. ROM Müzesi

Royal Ontario Müzesi veya daha iyi bilinen adıyla ROM Müzesi, Kanada’daki en büyük Doğa Tarihi müzesidir ve her yaştan insanı büyüleyen sırlarla doludur. Tüm çağlardan ve kültürlerden devasa dinozor fosilleri, göktaşları, mumyalar ve heykellerden.

Kışın, yeni belediye binasının (yukarıdaki fotoğraftaki) önündeki “Toronto” harflerinin hemen önünde Nathan Phillips Meydanı ‘nda paten yapın.

& nbsp;

4.10. Yüksek Park

Muazzam High Park’taki yürüyüşleri kaçırmayacaksınız. Toronto’nun en büyük parkıdır ve içinde spor, kültür ve eğitim tesislerinin yanı sıra oyun alanları, bahçeler, göller, hayvanat bahçeleri ve ayrıca piknik alanları bulabilirsiniz.

Nisan ve Mayıs aylarında, parka dikilen birçok kiraz ağacı çiçek açar ve tüm parkı beyaz ve pembeye boyar ve bu da onu gerçek bir turistik cazibe merkezi haline getirir.

Referans :
www.kocaeli.bel.tr
www.tatilsepeti.com
workandstudy.travel

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button