News

Ajan fırıncı! İstanbul!da akılalmaz olay…

Son dakika: Ajan fırıncı! Yakayı ele verdi – Güncel Haberler Milliyet

Son Dakika Güncel Haberler – Gelen bir son dakika haberine göre; Askeriyeye ekmek satan fırıncı M.Y., ihaleye girebilecek bölgedeki olası rakipleri hakkında bilgi toplamak için akılalmaz bir yönteme başvurdu. Sahte polis kimliğini göstererek gittiği fırınlardan bilgi toplayan M.Y., bir fırıncının şüphesi üzerine yakayı ele verdi.

Son dakika: Ajan fırıncı! Yakayı ele verdi - Güncel Haberler Milliyet

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın’ın haberine göre; İstanbul Sultanbeyli’de fırıncılık yapan M.Y. (37), geçen çarşamba günü saat 08.30 sıralarında Reyhanoğlu Caddesi’ndeki kendisine rakip olarak gördüğü fırına gitti. Cebinden çıkardığı bir kartı fırın çalışanına gösteren M.Y. kendisini polis olarak tanıttı. Fırında ne kadar ekmek çıktığını, kaç araçla dağıtım yaptıklarını, iş yeri sahibinin hangi firmalarla çalıştığını sordu. Rakip fırın hakkındaki istihbaratını tamamlayan M.Y. fırından ayrıldı ancak fırın çalışanı durumdan şüphelendi. Fırının sahibi geldiğinde, başından geçenleri tek tek anlattı. Fırın sahibi “Bu işte bir tuhaflık var” diyerek polisi aradı.

Polisler ihbar üzerine fırına geldi. Fırın sahibi yaşananları polise anlattı. Fırına gelip istihbarat toplayan kişinin polis olmadığı böylelikle ortaya çıktı. Fırının güvenlik kameralarını inceleyen polisler, görüntülerdeki kişinin M.Y. olduğunu anladı. M.Y. aynı gün gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

M.Y.’nin üzerinden, kendisi gibi fırıncı olan ve askeri birliklere ekmek dağıtan kardeşi F.Y. adına düzenlenmiş ‘Askeri Komutanlık Sürekli Giriş Kartı’ çıktı. M.Y.’nin aynı gün başka bir fırına daha giderek fırın sahibi ve fırına ait araçlarla ilgili kendisini polis olarak tanıtarak bilgi aldığı anlaşıldı. Hakkında ‘Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi’ suçundan işlem yapılan M.Y. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

İhaleye girebilmek için akılalmaz yöntem: Ajan fırıncı – Son Dakika Haberleri İnternet

Askeriyeye ekmek satan fırıncı M.Y., ihaleye girebilecek bölgedeki olası rakipleri hakkında bilgi toplamak için akıl almaz bir yönteme başvurdu. Sahte polis kimliğini göstererek gittiği fırınlardan bilgi toplayan M.Y., bir fırıncının şüphesi üzerine yakayı ele verdi.

İhaleye girebilmek için akılalmaz yöntem: Ajan fırıncı - Son Dakika Haberleri İnternet

İstanbul Sultanbeyli’de fırıncılık yapan M.Y. (37), geçen çarşamba günü saat 08.30 sıralarında Reyhanoğlu Caddesi’ndeki kendisine rakip olarak gördüğü fırına gitti. Cebinden çıkardığı bir kartı fırın çalışanına gösteren M.Y. kendisini polis olarak tanıttı.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre fırında ne kadar ekmek çıktığını, kaç araçla dağıtım yaptıklarını, işyeri sahibinin hangi firmalarla çalıştığını sordu. Rakip fırın hakkındaki istihbaratını tamamlayan M.Y. fırından ayrıldı ancak fırın çalışanı durumdan şüphelendi. Fırının sahibi geldiğinde, başından geçenleri tek tek anlattı. Fırın sahibi “Bu işte bir tuhaflık var” diyerek polisi aradı.

Polisler ihbar üzerine fırına geldi. Fırın sahibi yaşananları polise anlattı. Fırına gelip istihbarat toplayan kişinin polis olmadığı böylelikle ortaya çıktı. Fırının güvenlik kameralarını inceleyen polisler, görüntülerdeki kişinin M.Y. olduğunu anladı. M.Y. aynı gün gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

M.Y.’nin üzerinden, kendisi gibi fırıncı olan ve askeri birliklere ekmek dağıtan kardeşi F.Y. adına düzenlenmiş ‘Askeri Komutanlık Sürekli Giriş Kartı’ çıktı. M.Y.’nin aynı gün başka bir fırına daha giderek fırın sahibi ve fırına ait araçlarla ilgili kendisini polis olarak tanıtarak bilgi aldığı anlaşıldı. Hakkında ‘Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi’ suçundan işlem yapılan M.Y. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

İstanbul trafiğinde akıl almaz olay

İstanbul Esenyurt’ta ters yönde ilerleyen sürücü, hem kendini hem de diğer sürücülerin hayatını tehlikeye attı. Kendi şeridinde ilerleyen sürücü, bir anda üzerine gelen aracı görünce ne yapacağını şaşırdı.

İstanbul trafiğinde akıl almaz olay

Evde oğlak beslemeye başladılar

Hafızası silinmiş olarak yeniden gözlerini açtı

Emniyet kaza görüntülerini paylaştı

Kumar baskınlarında 1 milyon lira ceza kesildi

Kamyonetin kasasını havuz yaptılar

Günün öne çıkan haberlerini 60 saniyede izleyin (7 Mayıs 2021)

Akhisarspor’da neler oluyor?

Rizeli yaylacı iki danayı otomobilinin arka koltuğunda yaylaya çıkardı

İçme suyu şebekesine zirai ilaç karıştı, çeşmelerden su sarı renkli aktı

Trafiğin ortasında engelli adam çaresizce yardım bekledi

Polis kumar evlerine koçbaşıyla girdi

Pazar günü sıcaklık 13 derece düşecek

Aşı tedarikinde son durum

Günün öne çıkan haberlerini 60 saniyede izleyin (6 Mayıs 2021)

Arka kapısı açık halde gitti: Koltuktaki eşyanın yarısı da dışarıdaydı

Son dakika haberi: İstanbulda akılalmaz olay! Gerçeği cenaze namazında öğrendiler – Güncel ve Yeni Haberler – Son Dakika Haberler

Son dakika haberi: İstanbulda akılalmaz olay! Gerçeği cenaze namazında öğrendiler - Güncel ve Yeni Haberler - Son Dakika Haberler

İstanbul’da böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Gurbet Daban’ın cenazesi, içerisinde 4 cenazenin daha bulunduğu nakil aracıyla memleketi Siirt’e gönderildi. Araçtaki 4 cenaze farklı illerde ailelerine teslim edildi.

Ercan Daban da Siirt’te annesine ait olduğu belirtilen cenazeyi nakil aracından alarak defin öncesi Sancak Çarşı Camisi’ne götürdü. Burada, cenaze namazı öncesi yakınları cenazenin Gurbet Daban’a ait olmadığını fark etti.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ercan Daban, yetkililere durumu bildirdi. Yetkililer, Daban’a, annesinin cenazesinin Sakarya’da indirilen cenaze ile karışmış olabileceğini söyledi. Bunun üzerine Ercan Daban, Sakarya’daki aile ile iletişime geçti. Ancak bu aile cenazenin kendilerine ait olduğunu belirtti.

Ercan Daban, “Vasiyeti üzerine annemi memleketimiz Siirt’e toprağa verecektik. Yakınlarımızla birlikte cenaze namazını kılmak için bekliyorduk. Bu sırada cenazede yazılan ismin annemin olmadığını fark ettik.

Cenazenin bize ait olmadığını öğrendik. İstanbul’dan farklı illerde toprağa verilmek için nakil aracıyla 5 cenaze gönderildi. Büyük ihtimalle cenazemiz farklı bir şehre götürüldü.

Cenazeyi getiren yetkililer, Sakarya’ya götürülen cenaze ile karıştığını söylediler. Biz de bunun üzerine Sakarya’daki cenaze sahiplerine ulaştık, cenazelerinin kendilerine ait olduğunu söylediler.

Şu an annemim cenazesi kayıp. Bunun sorumlusunun bulunmasını istiyoruz yetkililer cenazemize bile sahip çıkmadılar” dedi.

Referans :
www.milliyet.com.tr
www.cnnturk.com
www.ntv.com.tr
www.sabah.com.tr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button