News

Kadroya alındı

Taşerondan kadroya geçenler için son dakika haberleri: 1 milyon işçiyi kapsayacak! – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Haberler – Taşerondan kadroya geçen işçiler için son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Temmuz ayı itibariyle sendika değişimleri yaşanacak olan taşerondan kadroya geçiş için toplu sözleşme hakkı da gündemde yer alacak. Böylece, 1 milyon civarı taşerondan kadroya geçen personel için ücret artışı ve yan…

Taşerondan kadroya geçenler için son dakika haberleri: 1 milyon işçiyi kapsayacak! - Son Dakika Ekonomi Haberleri

HÜRRİYET’E BAĞLI KAL

E-Gazete ile tüm gelişmeler, bilgisayar, tablet ve telefonunda.

Aşağıdaki linke tıklayarak, üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

Hürriyet haberlerinden geri kalma, tüm aboneliklerini yönet ve abone ol.

Dünyadan en güncel haberler, Türkiye’den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler için Hürriyet’in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

KGMye bağlı 2 bin 500 taşeron işçi kadroya alındı – Haberler – T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

KGMye bağlı 2 bin 500 taşeron işçi kadroya alındı - Haberler - T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı 3 bin 500 taşeron işçinin kadroya alınmasına ilişkin ek protokol imza töreni, Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Kurumun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yıldırım, salondaki herkesin adeta gözünün içinin güldüğünü ifade ederek, “Bu mutluluk bize de yansıyor çünkü karayollarımızın gücüne güç katıyoruz. Bugün karayollarının asli kadrolarına geçecek 3 bin 500 arkadaşımızla karayolları ailesi daha da büyüyor, 25 bin 300’e ulaşıyor” diye konuştu.

Bu noktaya gelmenin kolay olmadığını ve ciddi gayret gösterildiğini belirten Yıldırım, aynı işi yapan bütün çalışanların aynı şekilde muamele görmesi gerektiğine inandıklarını dile getirdi.

Alın terini, akıl terini bu ülkenin geleceğine koyan insanların farklı bir sınıflandırılmaya tabi tutulmasının asla ve asla kabul edilemez olduğunu söyleyen Yıldırım, bu yanlışı, çarpıklığı ortadan kaldırmak için hükümetin ortaya bir irade koyduğunu, kamudaki bütün alt yükleniciler marifetiyle çalışan işçilerin devlet kadrolarında asli işlerini yapacak şekilde sürekli bir statüye getirilmelerinin AK Parti’nin yeni dönemdeki taahhüdü olduğuna dikkati çekti.

Bunun ilk adımının karayolunda çalışan 6 bin 417 işçiyle Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından atıldığına işaret eden Yıldırım, “Bugünkü törene konu 3 bin 500 arkadaşımızla beraber sayı 9 bin 917’ye ulaşmış oluyor. Yaklaşık 10 bin arkadaşımız daha karayolları ailesine katılmış oluyor. Böylece söz verdiğimiz bu konudaki vaadimizi adım adım yerine getiriyoruz.” ifadesini kullandı.

İşçi, işveren ve işçiyi, üretimin “altın üçgeni” olarak nitelendiren Yıldırım, bu üçgenin herhangi bir köşesi eksildiğinde üretimin yapılamadığını söyledi.

Karayolları çalışanlarının büyük başarılara imza attığını dile getiren Yıldırım, “Siz yolları böldünüz, milleti birleştirdiniz. Yaptığınız iş bu kadar ulvidir. Siz kuyu kazanlardan, yıkanlardan değil, tünel, köprü yapanlardan, Türkiye’nin yüzünü ağartanlardansınız. Teröre inat daha çok yol yapacağız. Daha çok köprü yapacağız. Dünyanın en büyük projelerini bu aziz millete yakışır şekilde gururla yapacağız.” diye konuştu.

“21 Nisan’da dünyanın 4. büyük köprüsünün son tabliyesini koyacağız”

Bakan Yıldırım, 21 Nisan’da dünyanın 4. büyük köprüsünün son tabliyesini koyacaklarını bildirerek, “Artık İzmit Körfezi de geçilir hale geliyor. Bu, ülkemiz, milletimiz için büyük bir eserdir. Türkiye’nin gücünü görmezden gelmeye çalışanlar, Türkiye’nin gücünü sınamaya kalkanlar, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde yükselen eserlere baksın. Türkiye, 1’inci, 2’nci köprüyü de Yavuz Sultan Selim’i de yaptı ama bir fark var. O dönemlerde Türkiye taşeron, köprüyü yapanlar müteahhitti. Şimdi Türkler müteahhit, yabancılar taşeron… Türkiye’nin gücü budur. Bu güce 79 milyonun duası ve desteği ile gelindi.” değerlendirmesinde bulundu.

Karayollarının daha güçlü bir yapıya kavuştuğunu belirten Yıldırım, artık daha çok yol ve daha çok hizmet yapacaklarını söyledi. “Ben hiçbir zaman çalışmayan bir işçi görmedim. Onları çalıştıramayan, onları motive edemeyen idareciler gördüm.” diyen Yıldırım, amaçlarının tartışma değil, üretmek olduğunu ifade etti.

“Türkiye’nin gelişmesine taş koyanların canını okuyacağız”

Türkiye’nin şimdiden karayollarında, demiryollarında, havacılıkta ve iletişimde 2023 hedeflerine yaklaşmış olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Türkiye’nin kalkınmasına, ilerlemesine, gelişmesine taş koyanların canını okuyacağız. Bu kadar basit.” dedi.

Son dakika… Beşiktaşta Atiba ve Larin kadroya alındı! – Son Dakika Futbol Haberi

Futbol ve Spor Haberleri – Süper Lig’in 38. haftasında Çaykur Rizespor’la karşılaşacak olan Beşiktaş’ın kamp kadrosu açıklandı. Atiba ve Larin de kadroya dahil edildi.

Son dakika... Beşiktaşta Atiba ve Larin kadroya alındı! - Son Dakika Futbol Haberi

Beşiktaş’ın kadrosu:

Ersin, Utku, Emre, Montero, Nsakala, Welinton, Vida, Bilal, Rıdvan, Serdar, Josef, Atiba, Ljajic, Dorukhan, Mensah, Nkoudou, Larin, Ghezzal, Gökhan Töre

Koronavirüs Voleybol Sultanlar Liginde şampiyonu belirledi. Takım içinde 12 pozitif vaka tespit edilen Fenerbahçe, Vakıfbank ile oynayacağı final serisi üçüncü maçına çıkmama kararı aldı. Federasyon da maçın iptal edildiğini açıkladı. Bu durumda Vakıfbank üçüncü maça çıkmadan şampiyonluğunu ilan etti.

Referans :
www.hurriyet.com.tr
www.uab.gov.tr
www.cnnturk.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button