News

Güzellik Yüzünüzü kurutmak için havlu kullanmayın

Islak Olan Yüzü Silmede Kullanılan Havlu Bu Esnada Yüzü Nasıl Sabote Eder? » Bilgiustam

Cilt bakım rutinleri, genellikle ortaya belirli bir durum çıktığında ve özellikle de mevsimlere göre değişir. Bu mevsim değişmelerinde hormonal sivilceler

Islak Olan Yüzü Silmede Kullanılan Havlu Bu Esnada Yüzü Nasıl Sabote Eder? » Bilgiustam

Cilt bakım rutinleri, genellikle ortaya belirli bir durum çıktığında ve özellikle de mevsimlere göre değişir. Bu mevsim değişmelerinde hormonal sivilceler ile baş etmek için rutinler değiştirilir veya yeni bir Kore güzellik ürünü ya da sistemi piyasaya sürüldüğünde ortaya çıkar. Fakat tüm deneme süresince sabit kalan şey temizlikten sonra daima bir havlu kullanmaktır. Ancak, kullanılan o havlu cilt için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Islak Olan Yüzü Silmede Kullanılan Havlu Bu Esnada Yüzü Nasıl Sabote Eder?

Keseler, cilt bakım uzmanları tarafından sıklıkla eleştirilir, çünkü temizlik sırasında deriye aktarılabilecek kir ve bakteri oluşturabilirler. İşin ilginç yanı, keseler için yapılan bu aynı uyarılar, günümüz şartlarına gelene kadar havlulara kadar uzanmamıştır. Günümüzdeki güzellik trendlerinin çoğunda olduğu gibi, havlu olmayan yöntem Kore’den gelmektedir. Kadınlar için yüzlerini havluyla kurutmamak aslında yaygın bir uygulamadır. Kore’de yaygın olan havlu kullanmama durumun genel olarak bu kadar yaygınlaşmamasının sebeplerinden birisi de, bazı güzellik uzmanlarının havlu kullanımı ile ilgili sorun olmadığını düşünmelerinden kaynaklanır.

Bir havluyu atmanın en büyük yararı cildin daha akıcı olmasıdır. Sürtünme, çekme ve ovalama, temizlenmiş yüzleri tahriş edebilir ve tahriş haricinde tabi ki bir de bakteri bir sorundur. Havluların, rutin olarak temas ettiğimiz neredeyse her yüzeyde olduğu gibi, kuruduktan sonra cildinize yeniden dağıtılabilen bakteri toplayabildiği bir gerçektir. Temiz olduğu düşünülen havlular bile temiz olmayabilmektedir. Bir tuvalet, 6 ila 20 ayak yarıçapında asılı olan bir havluya bakteri gönderilebilmektedir.

Uzmanlar, yüzün kurumasına izin vermemek yerine cildi kurutmak için ellerinizi kullanmanızı önerirler. Cildi nemli kalana kadar hafifçe vurarak, burada boyuna dokunulduğundan emin olunması gerekiyor, kurutma işlemi yapılmalıdır. Damlamadan endişe edenler lavabonun üzerinde eğilirken rutini yapabilirler. Bu işlem için birkaç dakika yeterlidir. Bu nedenle havluyla karşılaştırıldığında çok daha fazla çaba gerektirmediği görülecektir.

Havluyu atmanın bir başka nedeni, yüzü kuru tutmanın cilt bakım rejimini artırmaya yardımcı olabileceğidir. Nemli bir cilt nemi daha iyi aldığı için, hafif nemli yüz aslında güzellik ürünleri için mükemmel bir tuvaldir. Havluları tamamen boşaltmaya hazır olmayanlar yüzeyi yumuşak, yüzde 100 pamuklu bir havluyla vurarak kurulama işlemi yapılmalıdır. Zaman içerisinde yavaş yavaş havluyu kullanma denenmeli ve cildinizde bir değişiklik yaratıp etki bırakıp bırakılmadığına bakılmalıdır.

Kaynakça: thefashionspot.com/beauty/760369-your-towel-is-sabotaging-your-skin/

Yazar:Gökçe Cömert

Önceki Yazı

Kalça Aknesi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Sonraki Yazı

Viyolonsel Nasıl Çalınır, Viyolonsel İle Hangi Tarz Müzikler Çalınabilir?

Cilt Bakımında Çift Temizleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Güneş Lekeleri İçin Limon Suyu Kullanmanın Yararları ve Zararları

Cilt Bakımınızı 10 Kat Hızlandırabilecek Hileler

Cilt Bakımında Sık Yapılan Hatalar

Göz Altı Torbalarını Yok Etmek için 3 Farklı Kür

“Geç Kaldım” Diyenler için 3 Pratik Güzellik Önerisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

YÜZ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR? – Lyn Skincare

Yüz temizliğini sağlamanın en iyi yolu, öncelikle cildin nem seviyesini gerekli şekilde koruyabilmekten geçer. Nemli cilt, hem temiz hem de

YÜZ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR? - Lyn Skincare

150 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO.

Sağlık ve güzel bir cilde sahip olmak herkesin hakkı. Buna ulaşmak sanıldığı kadar zor ve sıkıcı değil. Günlük hayatınızın içine yerleştireceğiniz birkaç basit kuralla yüz temizliğini düzene sokabilirsiniz. Yüz temizliği sonrasında hissedeceğiniz ferahlık, güzellik, sağlıklı görüntü, kendinizle barışık olmanızın da önemli adımlarından biri olacak.

Yüz temizliğini sağlamanın en iyi yolu, öncelikle cildin nem seviyesini gerekli şekilde koruyabilmekten geçer. Nemli cilt, hem temiz hem de taze bir görünüm kazandırır. Peki, yüz temizliği için neler yapılmalıdır?

Yüz temizliği denilince akla ilk gelenler maskeler, peelingler, çeşitli cilt temizleme ürünleriyle yapılan ufak seanslardır. Bunların hepsinin yüz temizliğine iyi geldiğini söylemek mümkün ama ölçüsünü tutturabildiğinizde.

Her cildin istediği şey farklıdır; kimisi daha fazla nem ister, kimisi yağdan arınmak ister. Bu sebeple önce sorunu belirlemek, daha sonra buna uygun yüz temizleme ürünü kullanmak en iyisidir. Yüz temizliği ancak o zaman etkili olur ve devamlılığı sağlanabilir. Cildinizin hangi ürünü ne kadar istediğine karar verecek olan aslında yine cildinizdir. Mesela kuru cildi daha da kurutmak kötü sonuç doğurabilir. Tüm yüz temizliği ürünlerini aynı anda bir sıra belirlemeden kullanmak da istenildiği sonucu vermeyebilir. Her şeyin yeri ve zamanı vardır, unutmayın.

Yüz temizliğinin ilk adımı öncelikle cildi kirinden, yağından arındırmak, ardından gerekli cilt bakım ürünlerini kullanarak cildinize destek vermektir. Yüz temizliğinizi yaparken ürünlerle cildinizi çok fazla yormamalısınız. Eğer yüz temizliği yaparken bir fırça kullanıyorsanız cildinizi tahriş etmeden, narin hareketlerle ilerlemelisiniz. Suyu ve temizleyici ürünü dengesiz kullanırsanız, cildiniz ters tepki verebilir. Sadece sabah ve akşam, düzenli bir şekilde, cildinize uygun olan ürünle yüz temizliğinizi yaparsanız etkili sonuç alabilirsiniz.

Yüz temizliği yaparken çok fazla yıkamak zararlı olduğu kadar yıkamamak da zararlıdır. Her gün çoğumuz makyajdan tutun çevresel faktörlere kadar çok fazla zararlı maddeye maruz kalıyoruz. Haliyle yüzümüz kirleniyor, gözenekler tıkanıyor, cilt yağlanıyor. Bu sebeple günde en az iki kere yüzünüzü yıkarsanız gerekli temizliği yakalamış olursunuz. Aksi halde cildinizde kalan kir, sivilce oluşumuna neden olacaktır.

Sıcak su da yüz temizliğinin şartı değildir, bunu kesinlikle atlamayın. Çoğu insan sıcak suyun daha fazla temizleme özelliği olduğunu düşünerek yüz temizliğini sıcak su ile yapar. Yanlış! Cildinize, bir eşyaymış gibi davranmamalısınız. Sıcak su, cildinizin yağ dengesini bozar, cildi kurutur. Kuruluk ise malumunuz, kırışıklıkların ilk adımıdır. Kuru ciltte kırışıklık daha sık görülmekte, haliyle yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yüz temizliğinizi yaparken suyunuzun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Yüzünüze ne kadar hassas davranırsanız yüzünüz size o kadar iyi cevap verecektir.

Yüz yıkama sonrasında, o rahatlık hissiyle birlikte herkes havluya sarılır ve yüzünü olabildiğince kurular. Yüz temizliğinden sonra yapılan en büyük yanlışlardan biri de bu kurulama işlemidir. Uzmanlar, yüz temizliği sonrasında yüzün gerekli nemi alabilmesi için bir miktar ıslak kalması gerektiği yönünde görüş bildirirler. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bir süre nemli kalmasını sağlayabilirseniz, temizliği tam anlamıyla başaracaksınız demektir.

Yüz yıkandıktan sonra kullanılacak havlunun da kişisel olmasına özen göstermelisiniz. Ortak kullanılan havlular, ortak sorunları da taşımanız anlamına gelir. Evde yaşayanların ya da eve gelen misafirlerin kullandığı havluları kullanmanız, havluyu kullanan kişilerin cilt problemlerine maruz kalmanıza neden olabilir.

Nem, yüzün en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Gerekli nem dengesi sağlandığı takdirde yüz hem sağlıklı olacak hem de güzel görünecektir. Yüz temizliğini yaptıktan sonra cilt tipinize uygun nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin. Yüz temizliği sonrasında gözenekler açılacağı için yüzünüze süreceğiniz nemlendirici de hemen emilecektir. Böylelikle daha kolay sonuç alabileceksiniz.

Yüz temizliği denilince akla gelen ilk temizleme işlemi peeling yapmaktır. Peeling, yüz temizliğinde etkili bir işlemdir. Yüzünüzdeki ölü deriyi atarak daha taze, yumuşak bir görünüm kazanmanıza yardım eder. Fakat her gün peeling yaparsanız cildinizi tahriş edebilirsiniz. Önerilen süre, haftada iki kere yapılmasıdır. Yoksa cildiniz çok fazla hırpalanacağı için istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Peeling yapmak için seçeceğiniz cilt ürününün de cildinize uygun olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü herkesin cilt yapısı farklıdır, bu sebeple cilt temizleme ürünü de farklı olacaktır.

Yüz temizliğinizi yaptıktan sonra her şey tamamen bitmiyor. Yüz temizliğini her zaman toniklerle desteklemelisiniz. Cildinize uygun bir tonik alarak yüz temizliğinizi iki katına çıkarabilirsiniz. Tonikler, yüz temizliği ile birlikte açılan gözeneklerin içine kolayca girerek cildinizin gün içinde maruz kaldığı zararlı etkenlere karşı korur. Defne yaprağı suyu ile üretilen Lyin Skincare Toniği istediğiniz sonucu almanız için size yardım edebilir. Yüz temizliği sonrasında bu işlemi yapmalısınız, çünkü gözenekler açık olacağı için ancak o zaman sonuç alabilirsiniz. Ayrıca tonikler, yüzünüzü temizlediği gibi sıkılaştırır, yağ dengesinin de oturmasına, dengelenmesine olanak sağlar.

Yüz temizliği sonrasında kullanacağınız tonik ile yaşlanma görüntüsünü en aza indirebilirsiniz. Kırışıkların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Daha etkili sonuç alabilmek için tonikten sonra Lyn Yaşlanma Karşıtı Serum kullanabilirsiniz. Defne yaprağı yağı, lavanta yağı, çuha tohumu yağı gibi birçok yağdan üretilen bu serum vazgeçilmeziniz olacaktır. Ayrıca toniklenmiş bir cilde uyguladığınız serum ve nemlendiriciler, cildiniz tarafından daha kolay emilir.

Yüz temizliği yaparken kriteriniz marka adı değil, markanın içeriği olmalıdır. Her cilt tipi farklı olacağı için yüz temizliğinde kullanılacak ürünü belirlemeden önce sorununuzu belirlemelisiniz. Daha sonra güvendiğiniz bir markadan alacağınız doğal içerikli ürünlerle cildinizi sağlığına kavuşturmalısınız. Kalitesiz, kimyasal ürünlerle dolu ürünler, cildinizde tahmin edemeyeceğiniz hasarlar meydana getirebilir. Bu sebeple alacağınız ürünün bileşenlerine bakmaya muhakkak özen göstermelisiniz.

Yüz temizliği için bilinçli davranırsanız, gerekli temizliği hayatınızın bir rutini haline getirirseniz cildiniz size cevap verecektir. Gün içinde çok zaman harcamadan yapacağınız yüz temizliği, uzun vadede sizi tüm sağlıksız durumlardan kurtaracak, size güzel bir görünüm kazandıracaktır. Bunun için sabırlı olmanızda fayda var. Yüz temizliği de gün içinde su içmek gibi önemli bir kuralınız olsun. Gerekli destek ürünleriyle ilerlediğinizde temizliğin gelmesi olasıdır.

Ve her şeyden önce beslenmenize dikkat edin. Tükettiğiniz tüm yağlı, şekerli yiyecekler, asitli içecekler vücudunuza zarar vermektedir. Bu zarar, vücudun hassas bölgelerinden olan yüzünüzde gözle görülür problemlere kapı aralayacaktır. Siz vücudunuza iyi bakarsanız vücudunuz da size iyi sonuçlar verecektir.

© 2021 Plusmec Medikal Kozmetik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Haber Kaynagi :
www.bilgiustam.com
www.lynskincare.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Back to top button